Παρενέργειες από cystiphane & regaine

Stefanstef

New Member
Γεια σου Panos12... εγω όπως έγραψα κ παραπάνω, εκοψα το regaine εδω κ 5 μήνες κ περνάω μέρες που πραγματικά έχω μεγάλο θέμα αλλά κ κάποιες λίγο καλύτερες... νιώθω το κορμί μου "μουδιασμένο" κ να μην ανταποκρίνεται στα ερωτικά παιχνίδια κ το άγγιγμα ενώ το μυαλό μου πραγματικα φλέγεται απο όρεξη κ παθος... επειδη το πρόβλημα παραμένει έχω ήδη πάει σε καρδιολόγο κ όπως μου είπε είμαι εξαιρετικός μιας κ γυμνάζομαι κιολας κ τη προσεχή Δευτέρα έχω ραντεβου κ με ανδρολόγο κ αλλά κ παθολόγο για να κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις! Μια φίλη μου μού ανέφεραι ότι αυτά που της πειγράφω τις θυμίζουν δικές της εμπειρίες από ένα διάστημα περίπου 7-8 μηνών όπου έπαιρνε ψυχοφάρμακα!!! Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα από βδομάδα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stefanstef

New Member
καλησπέρα παιδιά... είχα πει ότι θα ενημέρωνα για τις εξετάσεις... έπειτα από τις επισκέψεις λοιπόν σε καρδιολόγο, παθολόγο, ουρολόγο-ανδρολόγο εξετάζοντας κυριολεκτικά τα πάντα (triplex, καρδιογραφήματα, υπέρηχο προστάτη και εργαστηριακές) δεν βρήκαν απολύτως τίποτα... μάλιστα η τεστοστερόνη μου είπε΄ότι έιναι σε πολύ καλά επίπεδα 6,67 με όριο 2,8 έως 10, το ίδιο και η προλακτίνη μου 10,2 με ανώτατο όριο τα 18 καλή και η ελεύθερη τεστοστερόνη αλλά και πολύ καλές τιμές θυρεοειδούς και γενικά όλες οι ειδικές ορμονολογικές εξετάσεις που αφορούν τη στύση!
όσο και αν φαίνεται παράδοξο απογοητεύτηκα διότι νόμιζα ότι κάτι θα βρω και θα το διορθώσω... μάλιστα το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται και να φανταστείτε ότι έπρεπε να κάνω 4 ημέρες αποχή για να δώσω και σπέρμα (από το οποίο αναμένω αποτελέσματα) και πάλι δεν είχα καλή στύση! ο ανδρολόγος μου είπε ότι έχω μπλοκάρει αλλά ειλικρινά δεν ξέρω...
 

tasos33

Well-Known Member
αυτο σου συμβαινει, ειναι σαν να αναζητας δρακους στο κωλονακι, αυτα που χρησιμοποιησες ειναι αδυνατον να σ προκαλεσουν τετοιες παρενεργειες, μαλλον πρεπει να βρεις κανα υπερτουμπανο να ερθεις στα ισα σου
 

Stefanstef

New Member
Μάλλον...!!!! Αν και να σου πω την αλήθεια Τάσο υπάρχει ήδη κάτι πολύ καλό αλλά με αγχώνει η ιδέα ότι θα μου "κάτσει"! Φαντάσου... τέλος πάντων! πάντως ο γιατρός (ανδρολόγος) μου συνέστησε ή να μου δώσει ένα χαπάκι, τα γνωστά μάλλον-λεγοντάς μου ότι αυτό θα μου ανεβάσει την ψυχολογία, ή να παρω κανένα xanax να χαλαρώσω λίγο και να δω πώς θα πάω...

Πάντως αναφορικά με τη μινοξιδίλη, για να είμαι εντός θέματος, όπως το συζήτησα και με το γιατρό μου είπε και ο ίδιος ότι ναι μπορεί να προκαλέσει κακή στύση λόγω της αγγειοδιαστολής αλλά όχι σε θέμα όρεξης, ενώ η φιναστερίδη (που δεν έχω παρει ποτέ μου και ούτε πρόκειται), ναι, παίζει ρόλο στην σεξουαλική όρεξη και επηρεάζει τις ορμόνες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Serifis

Active Member
Γεια σου Panos12... εγω όπως έγραψα κ παραπάνω, εκοψα το regaine εδω κ 5 μήνες κ περνάω μέρες που πραγματικά έχω μεγάλο θέμα αλλά κ κάποιες λίγο καλύτερες... νιώθω το κορμί μου "μουδιασμένο" κ να μην ανταποκρίνεται στα ερωτικά παιχνίδια κ το άγγιγμα ενώ το μυαλό μου πραγματικα φλέγεται απο όρεξη κ παθος... επειδη το πρόβλημα παραμένει έχω ήδη πάει σε καρδιολόγο κ όπως μου είπε είμαι εξαιρετικός μιας κ γυμνάζομαι κιολας κ τη προσεχή Δευτέρα έχω ραντεβου κ με ανδρολόγο κ αλλά κ παθολόγο για να κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις! Μια φίλη μου μού ανέφεραι ότι αυτά που της πειγράφω τις θυμίζουν δικές της εμπειρίες από ένα διάστημα περίπου 7-8 μηνών όπου έπαιρνε ψυχοφάρμακα!!! Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα από βδομάδα!
Μεταμινοξιδιλικό σύνδρομο λέγεται.
 

Utopia

Active Member
Σε λίγο θα ανοίξουν νήμα στο φόρουμ για παρενέργιες από ρόλερ. Πήρα ρόλερ από E-Bay και κόλλησα Έμπολα, γιατί οι βελώνες δεν είχαν αποστηρωθεί.
Μεταρολερικό σύνδρομο ακολουθεί μετά...
 

Panos12

New Member
Καθόλου ρητορική.καποιοθ έχουν πρόβλημα και γράφουν σε αυτό το θεμα για να πάρουν απαντήσεις.δεν βλέπω κάποιον να προσπαθεί να τρολαρει..εκτός από σένα δλδ.εκτος αν είχες κάποιον συγκεκριμένο τρολοσχολιο
 

Utopia

Active Member
Ισχυει αυτό π λες;γτ μεταφιναστεριδικο λένε υπάρχει σε καποιες περιπτώσεις έχω διαβάσει
Κάνε μου μια χάρη... Αύριο πάρε Smarties(κουφέτα) από όποιο κοντινό περίπτερο βρεις και πες μου αν έβγαλες παρενέργιες.
 

Stefanstef

New Member
Utopia συμπεριφέρεσαι σαν το κλασσικό "εξυπνάκια" που τα ξέρει όλα... αν το θέμα εσένα δε σε "άγγιξε" ποτέ δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει και για κανέναν... άκομψο αυτό που κάνεις... Βασικά κάνεις στη συζήτηση ότι δεν μπορώ να κάνω εγώ τον τελευταίο καιρό! :)
 

Stefanstef

New Member
Ζάχο σόρρυ φίλε αλλά λέω να σταματήσω να γράφω εδώ χωρίς να το σνομπάρω, απλά, αν παρατηρήσεις όλες τις συζητήσεις είναι λες και μιλάνε εξειδικευμένοι γιατροί μεταξύ τους προτείνοντας θεραπείες και δεν υπάρχει απλά μία συζήτηση για ανάλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο καθένας... Αν και υπάρχει ανωνυμία οι παραπάνω συζητήσεις από UTOPIA & SERIFIS με ξενέρωσαν λίγο....

δεν έχω θέμα ατονίας ή κούρασης... είμαι σε φόρμα και φαίνεται από το σπορ που κάνω... να είσαι καλά πάντως!
 

Panos12

New Member
Συνεχίσω να μην καταλαβαίνω τι ρόλο βαρας εδώ μέσα.βλεπω σε σχόλια σου ότι έχεις και εσύ πρόβλημα με τριχόπτωση κλπ.ποσο χρόνων είσαι;γ ποιο λόγο τρολαρει;τι θέλεις να δείξεις;όλη τη μέρα λούμπεν και μαικιους βλέπεις και το παίζεις τρολερ;σιβαρεψου λίγο.το ξέρω ότι είναι ακραίο τομεταρεγκειν σύνδρομο αλά τπτ δεν είναι απίθανο.ρωταω γτ δεν τα ξέρω όλα και πίστεψε με είμαι σε τομέα που θα μπορούσα να το παίζω πολύ ταγμένος.τωρα εσύ πίσω από ένα πισι δέχεσαι να μας την πεις για κατι δε μου φαίνεται κ πολύ έξυπνο.κξαναλεω είδα έχεις κ εσύ θέμα με τριχόπτωση άρα ξέρεις γ την ψυχολογία των ανθρώπων
 
Μπλουζα