Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
εχω υδη ξεκινησει το πειραμα με kirkland και συντομα θα εχω αποτελεσματα απο την πατεντα,αν μας βλεπει απο μια μερια o bob marley θα ειναι περηφανος :chinscratch

Δεν θα χρειαστεί να μας βλέπει, με τα ματζούνια που φτιάχνεις θα μας στείλεις να τον συναντήσουμε!!! :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Fenimore είπε:
Δεν θα χρειαστεί να μας βλέπει, με τα ματζούνια που φτιάχνεις θα μας στείλεις να τον συναντήσουμε!!! :D
η μεγαλυτερη συγκεντρωση προπυλαινογλυκολης δεν θα επηρεασει καποιον που χρησιμοποιει υδη την ουσια.
δεν ειδα καποια διαφορα απο το axelan που εχει 20% με το regaine που εχει 50%
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
η μεγαλυτερη συγκεντρωση προπυλαινογλυκολης δεν θα επηρεασει καποιον που χρησιμοποιει υδη την ουσια.
δεν ειδα καποια διαφορα απο το axelan που εχει 20% με το regaine που εχει 50%

Το ποσσοτό εώς και 50% που ισχύει για την ασφάλεια δεν είναι τυχαίο. Σε παραπάνω ποσοστά λογικά θα ερεθίζει πολύ περισσότερο. Εδώ πολλοί και με το 50% δεν το αντέχουν με την ΣΔ να κάνει πάρτυ.
Θεωρητικά λέω πάντα δεν θα είναι ασφαλές. Δεν σημένει απαραίτητα ότι θα εππηρεάσει αρνητικά όλους που θα το χρησιμοποιλησουν.
Εμένα πρωσοπικά και το 50% που έχουν τα περισσότερα διαλλύματα μου φαίνετε αρκετά υψηλό. Γιατί πολύ απλά έχει ακριβώς το ίδιο μάξιμουμ ποσοστό που έχει έγκριση για ασφάλεια, ούτε 30 ούτε 40, στο 50 ακριβώς.
 

lab_rat

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
πρακτικα θα γινει πιο πυχτο δυαλυμα,αλλα οχι επικινδυνο μιας και θα παραμεινουν τα ιδια συστατικα μεσα
Σωστοοος!!! Οσον αφορα αυτο που ειπε ο feni, δε νομιζω να μην ειναι safe απλα ισως παρα ειναι ερεθιστικο λογο τις υψηλης -πλεον- περιεκτικοτητας σε pg!
Η dualgen5% με γλυκερινη πρεπει να διασχιζει τον ατλαντικο 8)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Lab_hair είπε:
Σωστοοος!!! Οσον αφορα αυτο που ειπε ο feni, δε νομιζω να μην ειναι safe απλα ισως παρα ειναι ερεθιστικο λογο τις υψηλης -πλεον- περιεκτικοτητας σε pg!
Η dualgen5% με γλυκερινη πρεπει να διασχιζει τον ατλαντικο 8)

Τα ποσοστά ασφάλειας του pg δεν είναι δικά μου, η έρευνα τα λέει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Fenimore είπε:
Τα ποσοστά ασφάλειας του pg δεν είναι δικά μου, η έρευνα τα λέει.
ευτυχως που δεν εισαι υπευθυνος στο FDA γιατι θα τα ειχες αποσυρει ολα και τωρα θα υπηρχε μονο το rogain foam :22m:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3894.msg66872.html#msg66872
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Fenimore είπε:
Καπ μην μου βάζεις ιδέες!!! ;)
μηπως εβαλες το χερακι σου και απεσυραν το zorac? :chinscratch
θα αρχισω να φοβαμαι για την airol και το roaccutan σε λιγο 8)
 

lab_rat

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
ευτυχως που δεν εισαι υπευθυνος στο FDA γιατι θα τα ειχες αποσυρει ολα και τωρα θα υπηρχε μονο το rogain foam :22m:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3894.msg66872.html#msg66872
Επισης θα ειχε αποσυρθει το 99.9% των σαμπουαν ;D ;D ;D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Lab_hair είπε:
Σωστοοος!!! Οσον αφορα αυτο που ειπε ο feni, δε νομιζω να μην ειναι safe απλα ισως παρα ειναι ερεθιστικο λογο τις υψηλης -πλεον- περιεκτικοτητας σε pg!
Η dualgen5% με γλυκερινη πρεπει να διασχιζει τον ατλαντικο 8)
εγω εκανα το αντιθετο,προσθεσα ethyl alcohol 70% στην kirkland,15-20ml με το ματι δεν τα μετραω,κανοντας την 4% και με αισθητη διαφορα στην λαδιλα,ετσι και αλιως δεν θα εχει διαφορα στο αποτελεσμα,αλλα αισθητικα ειναι πολυ καλυτερο :hdanc:
 

lab_rat

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
εγω εκανα το αντιθετο,προσθεσα ethyl alcohol 70% στην kirkland,15-20ml με το ματι δεν τα μετραω,κανοντας την 4% και με αισθητη διαφορα στην λαδιλα,ετσι και αλιως δεν θα εχει διαφορα στο αποτελεσμα,αλλα αισθητικα ειναι πολυ καλυτερο :hdanc:
Ισχυει οτι η kirkland προκαλει λιγοτερη λαδιλα απο το regaine?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Lab_hair είπε:
Επισης θα ειχε αποσυρθει το 99.9% των σαμπουαν ;D ;D ;D
ζηλευει που εμεις θα τα κανουμε ραστα :hdanc: O0
πρεπει να τον βαλουμε στον κακο τον δρομο,airol,κορτιζονες και δεν συμμαζευεται :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Lab_hair είπε:
Ισχυει οτι η kirkland προκαλει λιγοτερη λαδιλα απο το regaine?
την ιδια λαδιλα εχουν αλλα η kirkland εχει φαγουρα σε πολλους στην αρχη που φευγει μετα απο καποιο διαστημα χρησης
 

lab_rat

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Απο την αλλη, αν εξατμιστει το οινοπνευμα δε θα υπαρχει προβλημα συντηρησης του διαλυματος?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Lab_hair είπε:
Απο την αλλη, αν εξατμιστει το οινοπνευμα δε θα υπαρχει προβλημα συντηρησης του διαλυματος?
θα εχει,αλλα δεν ξερω για ποσο διαστημα,με αυτην την διαδηκασια ειναι για απευθειας χρηση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

μετα την αποτυχια του αφηνωντας ανοιχτο το καπακι της μινοξιδιλης για 2 24ωρα εκανα το εξης.
εβαλα την μινοξ σε γυαλινο ποτηρι,το εβαλα μπροστα σε αεροθερμο να φυσαει ζεστος αερας για 4 ωρες.
εχω μια kirkland σχεδον 9%,απο οτι φαινετε δεν εξατμιστικε μονο το οινοπνευμα αλλα και το νερο :chinscratch
μετεφερα το μειγμα παλι στο μπουκαλακι.
τωρα θα το κοιταξω για κρυσταλλοποιηση μεσα στις επομενες μερες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

για την ακριβεια η kirkland ειναι 77 γραμμαρια με το καπακι της,τωρα ειναι 40 γραμμαρια με το καπακι
και μετα την πρωτη εφαρμογη κροταφους κορυφη εχω να πω πως το μιγμα ειναι εξαιρετικα ελαιωδες.
καπα vs FDA= 1-0 :14m:
 

lab_rat

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
για την ακριβεια η kirkland ειναι 77 γραμμαρια με το καπακι της,τωρα ειναι 40 γραμμαρια με το καπακι
και μετα την πρωτη εφαρμογη κροταφους κορυφη εχω να πω πως το μιγμα ειναι εξαιρετικα ελαιωδες.
καπα vs FDA= 1-0 :14m:
Ειμαστε σιγουροι οτι δεν εξατμιζεται και μερος της μινοξιδιλης?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Lab_hair είπε:
Ειμαστε σιγουροι οτι δεν εξατμιζεται και μερος της μινοξιδιλης?
φανταζομαι πως οχι,αλλα δεν ξερω καποιον τροπο να το διαπιστωσουμε :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

το μιγμα τελικα δεν εχει θεμα με κρυσταλλοποιηση,αλλα ειναι αρκετα βαρυ για το δερμα,φαγουρα λογο υψηλης περιεκτικοτητας προπυλαινογλυκολης.
μια μινοξιδιλη με γλυκερινη θα ηταν καλυτερη λυση σε αυτο,διπλασιαζεται το κοστος ομως απο την στιγμη που πεφτουν στο μισο τα ml.
 
Μπλουζα