Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

ANAR είπε:

Δεν θα μπορουσα να μη βαλω το παρακατω κομματι ως ενναλακτικο(κ μουσικα κ για το συγκεκριμενο ποστ του ΑΝΑΡ)

ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΓΚΟΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΙ ΚΥΚΛΟΙ-Βομβα
Γιώργος Τσίγκος και Μαύροι Κύκλοι - Βόμβα
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Bλεπω να μας πηγαίνουν ολους μεσα με αυτα που βαζουμε και γράφουμε εδω ως εχθρους της δημοκρατιας τωρα που εχουμε και το μέσον ( giannis ) ;D
 
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Κάποιος για βοήθεια με παρασκευή διαλύματος μινοξυδίλης. Μόλις προμηθεύτηκα 5gr minox και θα ήθελα τα φώτα κάποιου.
Θα ήθελα με όσο το δυνατόν περισσότερη PG και λιγότερη αιθανόλη, ποιος θα βοηθήσει; plzz
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Άγγελος είπε:
Κάποιος για βοήθεια με παρασκευή διαλύματος μινοξυδίλης. Μόλις προμηθεύτηκα 5gr minox και θα ήθελα τα φώτα κάποιου.
Θα ήθελα με όσο το δυνατόν περισσότερη PG και λιγότερη αιθανόλη, ποιος θα βοηθήσει; plzz
ποσο κοστισαν τα 5g μινοξ Αγγελε? :chinscratch
αν χρησιμοποιεις ακομα airol μεινε στην αρχικη συνταγη
θα ειναι δυνατη παλι
 

LOK

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Δηλαδή αυτή τη μινοξιδίλη επειδή δεν έχει προπυλενογλυκόλη, μπορεί να την βάζει και κάποιος με σμηγματορροική δερματίτιδα...? Τα αποτελέσματα για regrowth είναι τα ίδια με αυτά του regaine...?
 
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Ασφαλώς και χρησιμοποιώ ακόμη airol! Once you go with airol you never go back ;)
Καλά, θα τη διαλύσω στο οινόπνευμα αν είναι και το υπόλοιπο θα είναι προπυλενογλυκόλη. ::)
Κόστισαν περίπου 12 ευρά τα 5gr. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι συμφέρει. (Από Ιταλία είναι). Κι έχει κι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ "Χ" η συσκευασία... ???
Άντε καπαμαρόνι, δώσε τους υπέρλαμπρους προβολείς σου!
Τώρα για την προπυλενογλυκόλη που ρωτάς LOK δεν έχω ιδέα... Το θέμα έχει να κάνει με την απορρόφηση που θα έχει το διάλυμα τοπικά στο κεφάλι σου. Με σκέτο οινόπνευμα σαφώς και θα έχει μικρότερη απορρόφηση.
Οι έχοντες ΣΔ έχουν πρόβλημα και με τη γλυκερίνη πέραν της πγ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Ασφαλώς και χρησιμοποιώ ακόμη airol! Once you go with airol you never go back ;)
:D
Καλά, θα τη διαλύσω στο οινόπνευμα αν είναι και το υπόλοιπο θα είναι προπυλενογλυκόλη. ::)
φτιαξτην με γλυκερινη,οινοπνευμα,και αντικατεστησε το αποιονισμενο νερο με προπυλαινογλυκολη
Κόστισαν περίπου 12 ευρά τα 5gr. Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι συμφέρει. (Από Ιταλία είναι). Κι έχει κι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ "Χ" η συσκευασία... ???
συμφερει και πολυ μαλιστα,τα 5g σκονη μινοξ βγαζουν 100ml λοσιον.
ουσιαστικα θα σου κοστιζει καπου στα 9-10 ευρο τα 60 ml ::)
 

Δάφνη Γ

New Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Πάντως δεν θέλω να χαλάσω κανέναν, αλλά μετά από 7 περίπου χρόνια regaine με έπεισε ο φαρμακοποιός να μου φτιάξει μόνος του διάλυμμα μινοξ και να γλυτώνω περίπου 20 ευροπουλάκια τον μήνα. Περιττό να σας πω ότι μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα είχα χάσει άπειρα μαλλιά, τρελό shedding, εννοείται ότι ξαναέπιασα to regaine αλλά πήρε κανένα τρίμηνο και παραπάνω για να επανέλθουν. Νιώθω ότι δεν είναι το ίδιο το homemade με το γνήσιο σκέυασμα, και η μίξη που γίνεται στο σπίτι δεν πρόκειται να φτάσει ποτέ την ποιότητα του μίγματος στο εργαστήριο...
ΠΟΤΕ ξανά δεν ξανακάνω γιατροσόφι και homemade μίξεις με μινοξ, δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sakis504

New Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

ξερει κανενας στην θεσσαλονικη που μπορω να βρω την σκονη? οπου και να παω δεν εχουν και δεν φερνουν
 

politis77

New Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

sakis504 είπε:
ξερει κανενας στην θεσσαλονικη που μπορω να βρω την σκονη? οπου και να παω δεν εχουν και δεν φερνουν
΄
Έχει δίκιο ο sakis504.
Τα φαρμακεία ζητάνε συνταγή γιατρού για να την χορηγήσουν, ενώ άλλοι δεν την έχουν καν ακούσει, και άλλοι δεν την φέρνουν. :knup:
 

giorgio10

New Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος homemade minox;να το επιχειρήσω ή θα χάσω κι αυτά που έχω;;;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

toxotis18 είπε:
Οχι δεν στελνουν σιγουρα!
αν παω απο εκει θα μου δωσουν?,η πρεπει να δειξω αδεια ιδιοκτησιας φαρμακειου.
ειχα κανει πολλες αποπειρες στο παρελθον για να φτιαξω αλλα δεν μου εδινε κανενας.
καποιοι που εδιναν πουλουσαν 30 ευρο τα 5g και το regaine τοτε κοστιζε 20 ευρω :down
 

toxotis18

Member
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

kapamarou είπε:
αν παω απο εκει θα μου δωσουν?,η πρεπει να δειξω αδεια ιδιοκτησιας φαρμακειου.
ειχα κανει πολλες αποπειρες στο παρελθον για να φτιαξω αλλα δεν μου εδινε κανενας.
καπιοι που εδιναν πουλουσαν 30 ευρο τα 5g και το regaine τοτε κοστιζε 20 ευρο :down
Αμα το ζητησες απο το φαρμακειο ενωειται πως δεν δινου.Δεν ειανι κοροϊδα να χασουν.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρασκευάστε διάλυμα minoxidil στο σπίτι

toxotis18 είπε:
Αμα το ζητησες απο το φαρμακειο ενωειται πως δεν δινου.Δεν ειανι κοροϊδα να χασουν.Αγοραζουν απο τον ρουμπουλακη με 55 ευρω και πουνανε με 300.Απο τον Ρουμπουλακη μπορεις να παρεις σχεδον τα παντα απλα καποια συστατικα ειναι σε πολυ μεγαλες ποσοτητες και ενδεχωμενος να μην αξιζει να τα αγορασεις...αλλα συνηθως συμφαιρει ακομα και τοτε...Ενα απο τα παιδια που δουλευει εκει (Βασίλη τον λενε) ειναι φίλος μου.Ειναι πολυ καλός -ζητα τον.
συμφερει και πολυ σε αυτην την τιμη,την επομενη φορα που θα παω αθηνα θα παρω :18m:
 
Μπλουζα