Παρακράτηση νερού

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Admin είπε:
Επίσης όταν έπαιρνα regaine, έπινα 3-4 καφέδες την ημέρα, πάνω από 5 lt νερό την ημέρα, κάνα τσάι κλπ. Δεν είδα και μεγάλη αποβολή υγρών από το πρόσωπο.
Έχανα υγρά ναι, αλλά στο πρόσωπο ελάχιστα ή καθόλου.
Μάλιστα άλλες φορές το έβλεπα πρησμένο και άλλες φορές όχι.ΝΑ έκανα κάτι που να βοηθούσε στο πρόσωπο?Δεν γνωρίζω. Αλλά σε γενικές γραμμές ήμουν πρησμένος.
Οπότε ή την κόβεις, ή κάνεις κάτι άλλο για να μειώσεις την ποσότητα υγρών στο πρόσωπο...

Κι εγω τα ιδια εχω παθει...
Να κοψουμε τη μινοξ, ειναι σχεδον αδυνατον...

Οποτε ψαχνουμε για το κατι αλλο, που θα μας διωξει τα υγρα απο το προσωπο.

Δεν υπαρχει τιποτε απολυτως φυσικο, σαν σκευασμα, που να βοηθα ΟΝΤΩΣ στο να φουγουν υγρα απο προσωπο, με απολυτως φυσικο τροπο???

Καμια διαπιστωση απο τη διεθνη εμπειρια σε αυτο το θεμα?
Απο τα εκατομμυρια οσων βαζουν μινοξ και εχουν αυτο το προβλημα, καμια λυση δεν βρεθηκε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

cool11 είπε:
Δεν ξερουμε εδω αν κανεις εχει δοκιμασει aldactone σε συνδυασμο με το οτι βαζει μινοξιδιλη, να μας πει αν ειδε αποτελεσματα στο προσωπο?

Φίλε cool11....Ούτε που να το σκέφτεσαι να πάρεις aldactone από το στόμα ...
EINAI ΣΧΕΔΟΝ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...
Πρώτα από όλα ούτε γερανός δε θα σου σηκώνει το "εργαλείο" και έπειτα θα ψάχνεις για στηθόδεσμο...

Η κατακράτηση νερού στο πρόσωπο λόγο της minox φεύγει με τα χρόνια χρήσης (όπως και τα αποτελέσματα της minox)... Και διουρητικά να πάρεις δε θα δεις προκοπή.
Οπότε η το ξεχνάς ή κόβεις τη Minox....

Δυστυχώς....
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

tropheus είπε:
[quote author=cool11 link=topic=14.msg9391#msg9391 date=1237740481]
Δεν ξερουμε εδω αν κανεις εχει δοκιμασει aldactone σε συνδυασμο με το οτι βαζει μινοξιδιλη, να μας πει αν ειδε αποτελεσματα στο προσωπο?

Φίλε cool11....Ούτε που να το σκέφτεσαι να πάρεις aldactone από το στόμα ...
EINAI ΣΧΕΔΟΝ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...
Πρώτα από όλα ούτε γερανός δε θα σου σηκώνει το "εργαλείο" και έπειτα θα ψάχνεις για στηθόδεσμο...

Η κατακράτηση νερού στο πρόσωπο λόγο της minox φεύγει με τα χρόνια χρήσης (όπως και τα αποτελέσματα της minox)... Και διουρητικά να πάρεις δε θα δεις προκοπή.
Οπότε η το ξεχνάς ή κόβεις τη Minox....

Δυστυχώς....
[/quote]


Ναι, για το εν λογω χαπι μου τα πε και φιλος μου γιατρος. Γυναικομαστια και δε συμαζευεται....
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Απλα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι δεν υπαρχει μια ασφαλης και οσο το δυνατον φυσικη λυση για να διωξουμε υγρα απο το σωμα μας...

Μιλαμε για το οτι κραταμε τα μαλλια, για μεταμοσχευσεις, για...επεμβασεις laser στα ματια, κι εν ετει 2009, κατι σχετικα απλο οπως ειναι το να αποβαλλουμε υγρα απο το σωμα, δεν υπαρχει κατι σαν λυση?

Καταφερνουμε τα πιο δυσκολα, και την παταμε στα πιο ευκολα?
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Καλα σιγουρα υπαρχουν φαρμακα για την κατακρατηση αλλα καλυτερα να μην μπλεκουμε με χαπια (aldactone lasix κλπ)
Εδω παμε να λυσουμε 1 προβλημα-οχι να δημιουργησουμε κ αλλα ;D
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Ναι, σιγουρα οχι με χαπια, γι αυτο ελεγα αν υπαρχει κατι απολυτως φυσικο (πχ βοτανα).
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Άκης είπε:
Καλά διουρητικά βότανα είναι το Horse chestnut και ο Αρκτοστάφυλλος που θεωρείται κορυφαίο διουρητικό της μητέρας φύσης.

Εχω φιλο μου ενα πολυ καλο γιατρο, και του εδωσα να δει τα πιο πανω λινκ. Μου ειπε οτι δεν μπορει να συμπερανει αν αυτα οντως θα με βοηθησουν στο προβλημα της παρακρατησης νερου στο σωμα.

Ξερεις κανεναν που να τα εχει δοκιμασει στην πραξη και να τον εχει βοηθησει στο προβλημα της παρακρατησης νερου?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρακράτηση νερού

Cool11

αν εχεις φιλε τετοιο προβλημα τοσο μεγαλο τοτε πετα την μινοξιδιλη και παρει CP Hair Tonic restoration bald growth copper peptides θα το βρεις ευκολα στο ebay

επικεντρωσου στην dht σου και παρε αυτο για να σε βοηθησει αντι της μινοξιδιλης
 

eimaitheos

New Member
Απ: Παρακράτηση νερού

έγω κάνω χρήση του regaine εδω και 8 χρόνια (οχι σύνεχομενα όμως) .Λοιπόν σίγουρα πρήζεται το πρόσωπο οταν συνήθως ξεκινάω ξανά την θεραπεία.αν και έχω παρατηρήσει ότι αν κανώ παραπάνω χρήση..πρήζονταί αρκετά τα πόδια μου...είναι επιβεβαιωμένα αυτά γιατί εχω ξεκινήσει και έχω σταματήσει την θεραπεια τουλάχιστον 16 φόρες και γνωρίζω πως είμαι πριν και μετά......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρακράτηση νερού

eimaitheos είπε:
έγω κάνω χρήση του regaine εδω και 8 χρόνια (οχι σύνεχομενα όμως) .Λοιπόν σίγουρα πρήζεται το πρόσωπο οταν συνήθως ξεκινάω ξανά την θεραπεία.αν και έχω παρατηρήσει ότι αν κανώ παραπάνω χρήση..πρήζονταί αρκετά τα πόδια μου...είναι επιβεβαιωμένα αυτά γιατί εχω ξεκινήσει και έχω σταματήσει την θεραπεια τουλάχιστον 16 φόρες και γνωρίζω πως είμαι πριν και μετά......
τότε αραίωσε την χρήση 2-3 φορές την εβδομάδα ή πάρε πεπτίδια χαλκού => σταδιακά θα δεις βελτίωση,όσον αφορά το πρήξιμο ;)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Και γω παιδια απο το σεπτεμβριο ξεκινησα regaine 2 φορες την ημερα και εχω τρελο πρηξιμο.Τους καλοκαιρινιους μηνες ομως με καλη διατροφη (καθολου λιπη λιγους υδατανθρακες) και αεροβια πρεπονηση το προβλημα ελλατωνοταν τωρα ομως το προσωπο μου φαινετε πολυ χαλια πινω τρελες ποσοτητες νερου (καθε λιγο και λιγακι ειμαι στο wc) και δε λεει να φυγει το πρηξιμο εχω ανεβασει και την αεροβια μου πολυ γιατι μονο μετα απο τη προπονηση καπως ξεπρηζομαι με αποτελεσμα ομως να εχω χασει μυικη μαζα και να εχω κανει διπλοσαγωνο (αν ειναι δυνατον ) και ολοι να μου λενε οτι αδυνατισες πολυ
δηλαδη υμαρτον
μηπως θα μπορουσε να βοηθησει αυτο http://www.mallia.gr/Product.php?PageId=8&ProductId=92 θυμαμαι ειχε κανει θεμα ενα παιδι τελικα δε ξερω αν το δοκιμασε κανεις
το θεμα ειναι απο που προερχονται αυτα τα σκευασματα και αν εχουν περασει ε.ο.φ.
 

vrm

Member
Απ: Παρακράτηση νερού

Georgex6 είπε:
μηπως θα μπορουσε να βοηθησει αυτο http://www.mallia.gr/Product.php?PageId=8&ProductId=92 θυμαμαι ειχε κανει θεμα ενα παιδι τελικα δε ξερω αν το δοκιμασε κανεις
το θεμα ειναι απο που προερχονται αυτα τα σκευασματα και αν εχουν περασει ε.ο.φ.

Αν πρήζεται το πρόσωπο σου εξαιτίας της μινοξιδίλης, πώς να σε βοηθήσει το συγκεκριμένο προιόν;

Αναφορικά με την ασφάλεια αλλά και την αποτελεσματικότητα του συγκεκριμένου σκευάσματος...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα