Παλαιοτερη μεταμοσχευση Κυπρο ΒΟΗΘΕΙΑ

Καλά τώρα είναι σοβαρά πράγματα αυτά, βάζεις τυχαία μια άσχετη φωτό για να μας δείξεις πως κάπως έτσι ησουν?

Είμαι μαζί σου , να σχολιάσουμε και να κατακρίνουμε την κλινική ,όπως το χουμε κάνει και στο παρελθόν, αλλά πρέπει να έχουμε στοιχεία, πριν κ μετά , να υπάρχει ασφαλές συμπέρασμα.

Με τυχαίες φωτό από το διαδίκτυο και κείμενα χωρίς στοιχεία εσένα θα κρίνουμε και όχι την κλινική.
Αυριο θα επικοινωνησω με την κλινικη να τους ζητησω το πριν και το μετα, μολις μου τα στειλουν ελπιζω να μη μου αρνηθουν και ελπιζω να εχουν αρχειο Θα τις ανεβασω να πειτε και εσεις τι γνωμη σας. Και αν εκανα λαθος εγω θα ζηταω απο καθε εναν απο εσαν προσωπικα συγγνωμη!! Και φυσικα πρωτα απο ολα απο την κλινικη. Οι τελευταιες δυο φωτο ειναι δικες μου δεν ειναι τυχαιες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αυριο θα επικοινωνησω με την κλινικη να τους ζητησω το πριν και το μετα, μολις μου τα στειλουν ελπιζω να μη μου αρνηθουν και ελπιζω να εχουν αρχειο Θα τις ανεβασω να πειτε και εσεις τι γνωμη σας. Και αν εκανα λαθος εγω θα ζηταω απο καθε εναν απο εσαν προσωπικα συγγνωμη!! Και φυσικα πρωτα απο ολα απο την κλινικη. Οι τελευταιες δυο φωτο ειναι δικες μου δεν ειναι τυχαιες
Καταρχάς χαλάρωσε, έχεις μερικές μέρες εδώ κ κατηγορείς ότι τα παίρνουμε κτλ, δεν έχεις ιδέα από το τι συμβαίνει στο φόρουμ κ έβγαλες αποτελέσμα?

Έπειτα δε σου λέμε κάτι παράλογο, ο καθένας εδώ μέσα πίσω από ένα πληκτρολόγιο μπορεί να κατηγορήσει οποιαδήποτε κλινικη, το φόρουμ έχει κάποιες αρχές κ πάνω σε αυτές βαδίζουμε όλοι μας.

Πρόσφατα ένα μέλος έκανε 2η μμ στην ίδια κλινική μετα από εφτά χρόνια, είχε κάνει τότε η αραίωση προχώρησε κ το αποτέλεσμα που είχε εξανεμίστηκε, ξεκάθαρα κακή στρατηγική κ πρόβλεψη εξέλιξης από την κλινική.
Βρες τις φωτό προ μμ και μετά μμ και μαζί σου θα είμαστε, αν πρέπει.
Μέχρι τότε άσε τα ,τα παίρνεις τα παίρνουμε και τα λοιπά ,είσαι πολύ φρέσκος εδώ μέσα για να σχηματισεις άποψη για μέλη που έχουν χρόνια κ έχουν προσφέρει, άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο.

Φιλικά.
 
Καταρχάς χαλάρωσε, έχεις μερικές μέρες εδώ κ κατηγορείς ότι τα παίρνουμε κτλ, δεν έχεις ιδέα από το τι συμβαίνει στο φόρουμ κ έβγαλες αποτελέσμα?

Έπειτα δε σου λέμε κάτι παράλογο, ο καθένας εδώ μέσα πίσω από ένα πληκτρολόγιο μπορεί να κατηγορήσει οποιαδήποτε κλινικη, το φόρουμ έχει κάποιες αρχές κ πάνω σε αυτές βαδίζουμε όλοι μας.

Πρόσφατα ένα μέλος έκανε 2η μμ στην ίδια κλινική μετα από εφτά χρόνια, είχε κάνει τότε η αραίωση προχώρησε κ το αποτέλεσμα που είχε εξανεμίστηκε, ξεκάθαρα κακή στρατηγική κ πρόβλεψη εξέλιξης από την κλινική.
Βρες τις φωτό προ μμ και μετά μμ και μαζί σου θα είμαστε, αν πρέπει.
Μέχρι τότε άσε τα ,τα παίρνεις τα παίρνουμε και τα λοιπά ,είσαι πολύ φρέσκος εδώ μέσα για να σχηματισεις άποψη για μέλη που έχουν χρόνια κ έχουν προσφέρει, άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο.

Φιλικά.
Κοιταξε μεγαλε, εγω δεν μιλησα καν για σενα. Οπως μου μιλαει ο αλλος του μιλαω! Εγω εδωσα λεφτα σε αυτη την κλινικη και φυσικα εχω γνωμη. Το αν στο συγκεκριμενο φορουμ ειστε και ''παλιοι'' και ''νεοι'' λες και ειστε σε κανενα λοχο. καθολου δεν με ενδιαφερει εμενα . Εγω εγραψα κατι και ολοι με πηραν απο τα μουτρα λες και περνουν ποσοστα η τσαμπα μμ. Την κλινικη την κατηγορω γιατι αλλα μου ειπε και αλλα εγιναν και οχι μετα απο πεντε χρονια αλλα μες στο δωδεκαμηνο, απλα εγω δεν ηξερα και νομιζα οτι ειναι αυτο ειναι ολο και ολο, μετα εμαθα και καταλαβα. Τωρα αν θελει να πεις κατι κοσμια χωρις να θιγεις την αξιοπρεπεια καποιου πες το, αν δεν θες μη μιλας, Το να προσπαθει καποιος να με βγαλει τρελος Ε ΟΧΙ ρε φιλε θα του μιλησω, οπως πρεπει. Φιλικα στα λεω αυτα, για να καταλαβεις λιγο τι ανθρωπος ειμαι.
 

koumparos

Well-Known Member
Τι να σου πω βρε παιδάκι μου για τις μπαρουφες που μας λες.Μακαρι να σε αναλάβει η κλινική δωρεάν και απαλύνεις τον πόνο σου.
 
Τι να σου πω βρε παιδάκι μου για τις μπαρουφες που μας λες.Μακαρι να σε αναλάβει η κλινική δωρεάν και απαλύνεις τον πόνο σου.
Ποιες ειναι οι μπαρουφες, επειδη θιγουμε την κλινικη σου?Κοιτα εγω εχω κανει μια και ο αδερφος με μεγαλυτερο προβλημα και χειροτερη δοτρια εχει κανει δυο στην σεγκεκριμενη κλινικη. Ακομα και δωρεαν να μου πω να φτιαξουν το λαθος τους εγω θα το σκεφτω παρα παρα πολυ σοβαρα αν θα παω. Υπαρχει καποιος διαχειριστης να τον μαζεψει καπως τον Κουμπαρο?
 

koumparos

Well-Known Member
Εάν δεν βάλεις φωτογραφιες πριν την μμ,φωτογραφιες μετά την μμ με τον αριθμό των μοσχευμάτων και φωτογραφιες στους 12 μηνες θα είσαι απλά ένας συκοφάντης και τίποτα παραπάνω.
 

anargiros88

Well-Known Member
Ποιες ειναι οι μπαρουφες, επειδη θιγουμε την κλινικη σου?Κοιτα εγω εχω κανει μια και ο αδερφος με μεγαλυτερο προβλημα και χειροτερη δοτρια εχει κανει δυο στην σεγκεκριμενη κλινικη. Ακομα και δωρεαν να μου πω να φτιαξουν το λαθος τους εγω θα το σκεφτω παρα παρα πολυ σοβαρα αν θα παω. Υπαρχει καποιος διαχειριστης να τον μαζεψει καπως τον Κουμπαρο?

Φιλε μαλλον εσυ πρεπει να μαζευτεις και να ηρεμισεις λιγο . Μπηκες εδω αρχισες να κατηγορεις μια κλινικη χωρις αποδειξη και την λες και σε οποιον προσπαθει να σε επαναφερει στην κανονικοτητα . Προφανως δεν εχεις διαβασει τους κανονες του φορουμ ! Απαγορευεται να δυσφημεις οποιαδηποτε κλινικη χωρις αποδειξη . Για αυτο ηρεμισε και αντι να κατηγορεις κλινικες και μελη κοιτα να ωφεληθεις και να μαθεις δυο τρια πραγματακια παραπανω . Το φορουμ προσφερει γνωσεις , δεν ειναι δεκανικι καμιας κλινικης.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα,
Απευθύνθηκα στην κλινική αυτές τις ήμερες για να ψάξει τα αρχεία των μεταμοσχευσεων,υπήρχε μια μικρή καθυστέρηση διότι η κλινική είναι κλειστή λόγο διακοπών.

Το μέλος Γρηγόρης έχει κάνει μεταμόσχευση στις 28/07/2014 με τις 29/07/2014.
Την πρώτη ήμερα τοποθετηθήκαν 1909 μοσχεύματα και την δεύτερη 337 σύνολο 2246 Grafts και όχι 2700. Πλήρωσε 2,50 ευρώ ανά μόσχευμα.
2246 ΤΘ X €2,50= €5615.

Σίγουρα για καλύτερη εκτίμηση καλό θα ήταν να υπάρχει και ένα αρχείο από τον Γρήγορη τους πρώτους μήνες όπως και στον χρόνο επάνω και αν έβλεπε ότι κάτι δεν πάει καλά να ενημερώσει την κλινική εγκαίρως διότι μετά 5 χρόνια χωρίς φωτογραφικό υλικό είναι πολύ δύσκολο να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα

Την δεύτερα θα έχει τις φωτογραφίες τις κλινικής από την επέμβαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επαναλαμβανω σε ορισμενους Δεν ξερω τι σχεση εχετε με την συγκεκριμενη κλινικη αλλα εγω και ο αδερφος μου εχουμε κανει συνολικα 3 μεταμοσχευσεις σε αυτη την κλινικη και εχω το οποιοδηποτε δικαιωμα και να μιλαω και να κατηγορω το αποτελεσμα της κλινικης!
 
Καλημέρα,
Απευθύνθηκα στην κλινική αυτές τις ήμερες για να ψάξει τα αρχεία των μεταμοσχευσεων,υπήρχε μια μικρή καθυστέρηση διότι η κλινική είναι κλειστή λόγο διακοπών.

Το μέλος Γρηγόρης έχει κάνει μεταμόσχευση στις 28/07/2014 με τις 29/07/2014.
Την πρώτη ήμερα τοποθετηθήκαν 1909 μοσχεύματα και την δεύτερη 337 σύνολο 2246 Grafts και όχι 2700. Πλήρωσε 2,50 ευρώ ανά μόσχευμα.
2246 ΤΘ X €2,50= €5615.

Σίγουρα για καλύτερη εκτίμηση καλό θα ήταν να υπάρχει και ένα αρχείο από τον Γρήγορη τους πρώτους μήνες όπως και στον χρόνο επάνω και αν έβλεπε ότι κάτι δεν πάει καλά να ενημερώσει την κλινική εγκαίρως διότι μετά 5 χρόνια χωρίς φωτογραφικό υλικό είναι πολύ δύσκολο να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα

Την δεύτερα θα έχει τις φωτογραφίες τις κλινικής από την επέμβαση.
Καλος περιμενω και εγω την Δευτερα να μου αποσταλουν οι φωτογραφιες! Οταν εισαι μικρος και δεν ξερεις τι να παριμενεις νομιζεις οτι ετσι ειναι η μεταμοσχευση και αυτο ειναι ολο και ολο το αποτελεσμα! Δυστυχως δεν εχω κρατησει φωτογραφιες. Αν και αυτο δεν νομιζω να παιζει ρολο μιας και η σημερινη εικονα τα λεει ολα , αλλωστε μια μμ δεν την κανουμε για να κρατησει ενα χρονο. Οχι οτι στον ενα χρονο ηταν το εποτελεσμα σωστο. Περιμενω λοιπον τις φωτογραφιες και αν οντως εθιξα την κλινικη εγω θα ζητησω δημοσια εδω συγγνωμη. Δυστυχως ομως και για μενα (και εγω θα ηθελα μια σωστη μμ) και για την κλινικη το αποτελεσμα ειναι αθλιο! Καλη σας μερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Επαναλαμβανω σε ορισμενους Δεν ξερω τι σχεση εχετε με την συγκεκριμενη κλινικη αλλα εγω και ο αδερφος μου εχουμε κανει συνολικα 3 μεταμοσχευσεις σε αυτη την κλινικη και εχω το οποιοδηποτε δικαιωμα και να μιλαω και να κατηγορω το αποτελεσμα της κλινικης!
ο αδερφος σου σε τι φαση ειναι?
 

anargiros88

Well-Known Member
Επαναλαμβανω σε ορισμενους Δεν ξερω τι σχεση εχετε με την συγκεκριμενη κλινικη αλλα εγω και ο αδερφος μου εχουμε κανει συνολικα 3 μεταμοσχευσεις σε αυτη την κλινικη και εχω το οποιοδηποτε δικαιωμα και να μιλαω και να κατηγορω το αποτελεσμα της κλινικης!

Ρε φιλε τι δεν καταλαβενεις ; εχεις δικαιωμα να κατηγορεις την κλινικη μονο οταν εχεις πρωτα βαλει φωτο πριν και μετα του αποτελεσματος . Εως οτου γινει αυτο ηρεμησε . Εκτος απο τον john_john1 που ειναι ειδικος συνεργατης της κλινικης κανεις αλλος δεν εχει επαγγελματικη η οποιαδηποτε αλλη σχεση μαζι τους . Στο ξανα γραφω γιατι μαλλον δεν διαβασες τι σου εγραψα χθες ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ .
 
Ρε φιλε τι δεν καταλαβενεις ; εχεις δικαιωμα να κατηγορεις την κλινικη μονο οταν εχεις πρωτα βαλει φωτο πριν και μετα του αποτελεσματος . Εως οτου γινει αυτο ηρεμησε . Εκτος απο τον john_john1 που ειναι ειδικος συνεργατης της κλινικης κανεις αλλος δεν εχει επαγγελματικη η οποιαδηποτε αλλη σχεση μαζι τους . Στο ξανα γραφω γιατι μαλλον δεν διαβασες τι σου εγραψα χθες ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ .
Δεν συκοφαντο καμια κλινικη. Συκοφαντια θα ηταν να ελεγα οτι το κανει επιτηδες και οτι ολες οι μεταμοσχευσεις ειναι χαλια και οτι οτι.... Εγω ομως δεν μιλαω για αλλους μιλαω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ αυτο δεν αποτελει συκοφαντια. Και το ξανα λεω και σε σενα και σε ολους. Εγω σε αυτη την κλινικη εχω μεταμοσχευση ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΚΥΡΟΣ που μπηκα για πω κακα πραγματα για την κλινικη ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ???Μολις παρω τις φωτογραφιες, το εγραψα και πιο πανω θα τις ανεβασω εδω και το πριν και το μετα !!
 
ο αδερφος σου σε τι φαση ειναι?
Αδερφος ειχε πολυ χειροτερη δοτρια μιας και αρχισε να χανει τα μαλλια του απο πολυ νεαρη ηλικια. Σε αντιθεση με εμενα που η δοτρια μου ειναι τελεια.Το αποτελσμα του αδερφου μου εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει αλλα αυτο ειναι δικο του θεμα και εγω δεν μπορω να μιλησω για καποιον αλλο και τι εντυπωσεις εχει απο την μεταμοσχευση του!
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν συκοφαντο καμια κλινικη. Συκοφαντια θα ηταν να ελεγα οτι το κανει επιτηδες και οτι ολες οι μεταμοσχευσεις ειναι χαλια και οτι οτι.... Εγω ομως δεν μιλαω για αλλους μιλαω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ αυτο δεν αποτελει συκοφαντια. Και το ξανα λεω και σε σενα και σε ολους. Εγω σε αυτη την κλινικη εχω μεταμοσχευση ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΚΥΡΟΣ που μπηκα για πω κακα πραγματα για την κλινικη ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ???Μολις παρω τις φωτογραφιες, το εγραψα και πιο πανω θα τις ανεβασω εδω και το πριν και το μετα !!

Αυτο σου λεω και εγω ρε φιλε , οταν παρεις τις φωτο τοτε πες οτι ειναι να πεις ! Μεχρι ομως να γινει αυτο καλητερα να ηρεμισεις , εκτος αν το υφος και αυτη η επιθεση προς την κλινικη και σε οσους προσπαθουν να σε καλμαρουν αποσκοπει αλλου.
 

tol

Well-Known Member
Αυτο σου λεω και εγω ρε φιλε , οταν παρεις τις φωτο τοτε πες οτι ειναι να πεις ! Μεχρι ομως να γινει αυτο καλητερα να ηρεμισεις , εκτος αν το υφος και αυτη η επιθεση προς την κλινικη και σε οσους προσπαθουν να σε καλμαρουν αποσκοπει αλλου.
Φιλε Αναργυρε, ταπεινη μου αποψη ειναι οτι και εσυ γραφεις με επιθετικο και εν μερει αδικαιολογητο υφος.

Διαβασες το σχολιο του John;

Τελικα αποδεικνυεται οτι πραγματι ο grigoris εχει κανει μεταμοσχευση στην κλινικη. Επομενως δεν προκειται για καποιον ανωνυμο που εμφανιστηκε ξαφνικα και αρχισε την λασπολογια. Επισης εχει ζητησει τις φωτογραφιες απο την κλινικη και θα τις ανεβασει.

Οι υποψιες που ειχαν καποια μελη οτι ισως προκειται για καποιον συκοφαντη που δεν ειχε καμια σχεση με την κλινικη και αρχισε να την δυσφημει, τελικα δεν ευσταθουν.

Προκειται για υπαρκτο προσωπο.

Ηθελα λοιπον, φιλε Αναργυρε, να σε ρωτησω.....αν εσυ ησουν στη θεση του grigori και αισθανοσουν οτι το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης ηταν "αθλιο", δεν θα ειχες καθε δικιο να εμφανιστεις στο σχετικο forum και να καταθεσεις το παραπονο και την απογοητευση σου;

Νομιζω οτι ο φιλος grigoris, αφου πραγματι εκανε μεταμοσχευση, εχει καθε δικαιωμα να γραφει την προσωπικη του εμπειρια.

Εμεις απο την πλευρα μας αυτο που εχουμε να κανουμε ειναι να κατανοησουμε την αρνητικη ψυχολογικη κατασταση στην οποια βρισκεται και την οργη που τον διακατεχει. Και φυσικα αναμενουμε φωτογραφικο υλικο, για να διαπιστωσουμε ιδιοις ομμασι κατα ποσο οι κατηγοριες και τα παραπονα του ειναι δικαιολογημενα.

Φιλικη συμβουλη.
 
Μπλουζα