ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Hopefull

New Member
Για οσους θελουν να δουν μια μεταμοσχευση με strip μπορουν να τη δουν στο παρακατω link

ΠΡΟΣΟΧΗ τα δειχνει ολα απο την αρχη μεχρι το τελος . ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ εγω που εχω δει διαφορα videakia στο you tube δεν εχω ξαναδει πιο περιγραφικο video!


Για να ξερετε ακριβως τι γινεται και πως γινεται


Hair Transplant Surgery: Strip Harvest (WARNING: bloody)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Aν και ο συγκεκριμένος φαίνεται να έχει πολύ καλό αποτέλεσμα, η εξαγωγή του στριπ με τριπλή λεπίδα είναι τελείως λάθος.

Αν κάποιος γιατρός δεν χρησιμοποιεί αποκλειστικά μονή λεπίδα για την εξαγωγή δεν θα πρέπει να είναι στις επιλογές μας κατά τη γνώμη μου.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

kι εμενα ετσι με κανανε... :p

ελα μωρε....μια ιδεα ειναι ολα........μπρος στα καλλη.....τι ειναι ο πονος... :p

ουτος η αλλος....ο ασσθενης αυτα ουτε τα βλεπει...ουτε τα νιωθει.......
 

mindtrapper

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Γαμάτο. Και το μωρό που του έβαλε το DVD καλό ήταν ;)
 

LOK

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Το έχω ξαναδεί κι εγώ. Σου ανατρέπει σχεδόν όλες τις εικόνες που έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου για το strip (για όσους δεν έχουν ξαναδεί τέτοια βίντεο). Βασικά είχα σκεφτεί να ανοίξω ένα θέμα με τέτοια βιντεάκια strip-fue, αλλά επειδή θέλει να έχεις 'άντερα' για να τα δεις, το άφησα... Τώρα όμως με την ευκαιρία,αν θέλετε,μπορεί να γίνει και αυτό το θέμα ένα...Strip-Channel...! :)
 

LOK

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Τα ρίχνω...! Παιδιά πραγματικά βαράει κρανίο... Μπέικον κανονικά... ::) Όποιος δεν αντέχει τέτοιες συγκινήσεις καλύτερα να μην το δεί...
Παραθέτω ένα strip που προσωπικά δε μου αρέσει η δουλειά που του κάνουν, γιατί φαίνονται πολύ βιαστικές-επιπόλεες κινήσεις και στραβός σχεδιασμός και κόψιμο της δότριας... Βέβαια περιμένω και τις γνώμες των πιο έμπειρων εδώ στο forum.
Απ'οτι βλέπω πρέπει να είναι απο κάποια Ισπανική κλινική...

Extraccion Microinjerto Espectacular Hair tr*nspl*nt
 

LOK

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Βάζω και μια κατατοπιστική για FUE...
Εδώ τα πράγματα φαίνονται πολύ καλύτερα απο το strip... Δείτε το άφοβα... ;D

FUE Technique harvesting tricks1
 

LOK

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Και τέλος μία συγκριτική...

Follicular Unit Extraction (FUE) VS hair transplant

Παίδες προς το παρόν δεν έχω άλλο χρόνο να ψάξω για βίντεο, προσπάθησα να βάλω τα πιο κατατοπιστικά... Αν μπορείτε βάλτε κι εσείς κάτι και θα το ενημερώνουμε με καινούργια βίντεο όσο περνάει ο καιρός. Πάντος αυτά τα βίντεο με το strip σε 'ταρακουνάνε'... Σίγουρα το ξανασκέφτεσαι καλά καλά πρωτού το κάνεις...
Μην ξεχνάμε όμως πως το strip έχει περισσότερες πιθανότητες για καλύτερο αποτέλεσμα απο την fue,σύμφωνα με τα λεγόμενα πάντα..., αλλα υπάρχει και το ενδεχόμενο της αποτυχίας...
Γι'αυτό το λόγο σεβασμός σε όσους είχαν αποτυχημένη επέμβαση...και δικαιολογημένα κράζουν τις κλινικές που τους 'σφάξανε'...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

φιλε λοκ ο jose lorenzo sto πρωτο βιντεακι ειναι απο τους καλυτερους γιατρους stin fue
 

LOK

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

marmaromenos είπε:
φιλε λοκ ο jose lorenzo sto πρωτο βιντεακι ειναι απο τους καλυτερους γιατρους stin fue

Ε, τότε ίσως γι'αυτό να πηγαίνει σφεντόνα...! Το έχει καταντήσει παιχνίδι...! :)

Edit: Απάντησα γρήγορα και νόμιζα οτι έλεγες για την strip...
Ναί,φαινεται οτι είναι πολύ καλός στην fue!
 
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

παρολα αυτα το site του ειναι στα ισπανικα και δυσκολα μπορεις να βγαλεις ακρη.τυχαια το εβαλες το βιντεακι ή τον παρακολουθεις καιρο;
 

LOK

Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Ναι, τυχαία το έβαλα. Βασικά παρακολουθώ καιρό το youtube και προσπαθώ να βρήσκω τα ποιο κατατοπιστικά. Απο γιατρούς λίγο πολύ τους βλέπω όλους, αλλα αυτό δε λέει κάτι, γιατι απο τη στιγμή που κάνουν διαφήμιση στο youtube, κοιτάνε να ανεβάσουν τα καλύτερα...
Αυτό με τα Ισπανικά δεν ξέρω τί παίζει... Νομίζω έχω πετύχει και την HDC χωρίς να γράφει κάπου το όνομα της εταιρίας... Ίσως για να μη θεωρηθεί διαφήμιση...
 

nikosd

New Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

comb είπε:
Aν και ο συγκεκριμένος φαίνεται να έχει πολύ καλό αποτέλεσμα, η εξαγωγή του στριπ με τριπλή λεπίδα είναι τελείως λάθος.

Αν κάποιος γιατρός δεν χρησιμοποιεί αποκλειστικά μονή λεπίδα για την εξαγωγή δεν θα πρέπει να είναι στις επιλογές μας κατά τη γνώμη μου.

τωρα το ειδα το θεμα (για οσους απορησουν τον λογο που να ποσταρω).φιλε κομπ γιατι το λες αυτο?
 

kos1987

New Member
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Γιατι καποιος πρεπει να εχει πολυ γερο στομαχι γι'αυτο το θέμα?
 
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ για πολυ γερα στομαχια!

Πω πωωω....ρε παιδιά αυτοί είναι χασάπηδες!!! ??? Απορώ πως τον έραψαν μετά τον άνθρωπο με τέτοιο κενό... :-X
Μάλλον αν κάνω θα προτιμήσω την άλλη μέθοδο τη Fue...αυτή η strip πολύ splatter!!! :eek:
Υπάρχει μήπως κανένα videaki και για τη Fue να δούμε? ::)
 
Μπλουζα