Ο καλύτερος γιατρός στην Ελλάδα το 2023

giwrgos athina

Active Member
Γεια σας επειδή δεν παρακολουθώ τακτικά το φόρουμ θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος τον καλύτερο γιατρό για μεταμόσχευση μαλλιών αποκλειστικά Ελλάδα όχι εξωτερικό αυτή την περίοδο.Εχω κάνει ήδη 2 στριπ 1 fue έχω δουλειά κατά 90% εξαντλημένη και ενδιαφέρομαι για μεταμόσχευση στο πίσω μέρος της κεφαλής.Ειμαι ανάμεσα σε bisanga που έχει κλινική στην Αθήνα και Αναστασάκη που βλέπω έχει αρκετά καλά αποτελέσματα ποια η απόψεις σας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
O bisanga με έχει δει ήδη και μου πρότεινε συνδιασμό fue μαζί με γενια για ικανοποιητική κάλυψη αλλά το κόστος ήταν σχετικά ακριβο + ότι φοβάμαι να πάρω από γενιά μην τυχόν η εξαγωγή αφήσει σημάδια μάλλον θα προτιμήσω να εξαντλήσω την δοτρια του κεφαλιού και ας έχω και φτωχότερο αποτέλεσμα.
 

giwrgos athina

Active Member
Γεια σας επειδή δεν παρακολουθώ τακτικά το φόρουμ θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος τον καλύτερο γιατρό για μεταμόσχευση μαλλιών αποκλειστικά Ελλάδα όχι εξωτερικό αυτή την περίοδο.Εχω κάνει ήδη 2 στριπ 1 fue έχω δοτρια κατά 90% εξαντλημένη και ενδιαφέρομαι για μεταμόσχευση στο πίσω μέρος της κεφαλής.Ειμαι ανάμεσα σε bisanga που έχει κλινική στην Αθήνα και Αναστασάκη που βλέπω έχει αρκετά καλά αποτελέσματα ποια η απόψεις σας?
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλύτερος. Πως να δώσεις πρόταση για αυτό? Αυτό που νομίζω οτι θα σε κάλυπτε περισσότερο είναι "ποιός είναι ο καταλληλότερος για το δικό μου πρόβλημα και το δικό μου πορτοφόλι?". Βάζεις μια φωτό για να μην ψάχνουμε σελίδες και ενα μπάτζετ και οι απαντήσεις θα αρχίζουν να ρέουν. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μην υπάρχει γιατρός για την περίπτωση σου, να είσαι προετοιμασμένος.
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο lorenzo δεν νομίζω να με αναλαμβάνει επειδή έχω πολύ φτωχή δοτρια αρκετή αραίωση και δεν παίρνω θεραπεια γενικά είμαι δύσκολο περιστατικό.Χειρουργει ο lorenzo εδώ Ελλάδα σαν το bisanga?
 

giwrgos athina

Active Member
Στο lorenzo πως γίνεται να κλείσω ένα ραντεβού να με δει όταν θα είναι Ελλάδα χωρίς να πρέπει να του στείλω φωτογραφίες και τέτοια.Την επίσκεψη θα την πληρώσω κανονικα.Γινεται?
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν ησουν παρθενο κεφαλι θα σου ελεγα HDC, Starks ή Αναστασακης αλλα εισαι rescue case aka καμμενη γη.
Ο Λoρεντζο ειναι ο καλυτερος του κοσμου σε rescue cases, επικοινωνησε μαζι του.
 

giwrgos athina

Active Member
Ρε παιδεία με τον lorenzo πως επικοινωνώ?Χειρουργεί ακόμα στην κλινική του Αναστασάκη?πως μπορώ να κλείσω ένα ραντεβού όταν θα έρθει Ελλάδα να με δει?Δεν ξέρω αγγλικά και είναι δύσκολη η συνενόηση θα ήθελα όπως ήταν με τον bisanga που έκλεισα ραντεβού τηλεφωνικός με την κλινική του με ένα αντίτιμο πήγα εκεί χωρίς να του στείλω ούτε φωτό Μου με email μου είπα την γνώμη του και είχε και κάποιον συνεργάτη που έκανε τον μεταφραστή να συνεννοηθούμε.Μπορει κάποιος να με βοηθήσει με το ραντεβού με το γιατρό?Για τον bisanga τι γνώμη έχετε κάποτε θυμάμαι που παρακολουθούσα το φόρουμ ποιο τακτικά ήταν από τους τοπ παγκοσμιως δεν ξέρω αν ακόμα συνεχίζει να ναι καλός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Ρε παιδεία με τον lorenzo πως επικοινωνώ?Χειρουργεί ακόμα στην κλινική του Αναστασάκη?πως μπορώ να κλείσω ένα ραντεβού όταν θα έρθει Ελλάδα να με δει?Δεν ξέρω αγγλικά και είναι δύσκολη η συνενόηση θα ήθελα όπως ήταν με τον bisanga που έκλεισα ραντεβού τηλεφωνικός με την κλινική του με ένα αντίτιμο πήγα εκεί χωρίς να του στείλω ούτε φωτό Μου με email μου είπα την γνώμη του και είχε και κάποιον συνεργάτη που έκανε τον μεταφραστή να συνεννοηθούμε.Μπορει κάποιος να με βοηθήσει με το ραντεβού με το γιατρό?Για τον bisanga τι γνώμη έχετε κάποτε θυμάμαι που παρακολουθούσα το φόρουμ ποιο τακτικά ήταν από τους τοπ παγκοσμιως δεν ξέρω αν ακόμα συνεχίζει να ναι καλός.
1-2 φορές τον χρόνο έρχεται Ελλάδα (τον περασμένο μήνα ήταν εδώ) και βγάζει ανακοίνωση ο cvial για συμμετοχές στις συναντήσεις. Σου ζητάει μερικές πληροφορίες και περιμένεις να σου πεί αμα θα είσαι μέσα σε αυτούς που θα δεί. Νομίζω οτι είναι εκεί για όλους και η βοήθεια του είναι πολύτιμη για τα μέλη που δυσκολεύονται με την γλώσσα. Κόστος απο όσο ξέρω δεν υπάρχει.
 

giwrgos athina

Active Member
Οκ παιδεία έστειλα στοn cvial.Ποσο χρεώνει ο γιατρός το grafts? Ασχολείται και με μεταμόσχευση από μούσι στο κεφάλι?
 

bobby

Well-Known Member
Κάτσε να σε δει πρώτα για να σου πει αν μπορείς να κάνεις κάτι και μετά έπονται τα υπόλοιπα. Οι τιμές του στην Ισπανία είναι 5€/graft τα πρώτα 2000 graft και από το επόμενο graft και μετά 2,5€/graft
 

giwrgos athina

Active Member
Καλά δεν έχω και πολλά διαθέσιμα μοσχεύματα 1000 άντε 1500 μετά πρέπει να πάω σε μούσι.4 ευρο / grafts μου είχε πει ο bissanga για 1000 από το κεφάλι και 1000 από μούσι .
 

giwrgos athina

Active Member
Η καταφλη περιοχή στο crown για να καλυφθεί χρειάζεται 2200 περίπου grafts μου είχε πει και η δοτρια έχει 1000 με 1500.
 

gregkont13

Verified MM member
Γεια σας επειδή δεν παρακολουθώ τακτικά το φόρουμ θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος τον καλύτερο γιατρό για μεταμόσχευση μαλλιών αποκλειστικά Ελλάδα όχι εξωτερικό αυτή την περίοδο.Εχω κάνει ήδη 2 στριπ 1 fue έχω δουλειά κατά 90% εξαντλημένη και ενδιαφέρομαι για μεταμόσχευση στο πίσω μέρος της κεφαλής.Ειμαι ανάμεσα σε bisanga που έχει κλινική στην Αθήνα και Αναστασάκη που βλέπω έχει αρκετά καλά αποτελέσματα ποια η απόψεις σας?
Φίλε μου, αν και δεν γράφω πλέον συχνά το νήμα σου με έκανε να γράψω. Η ερώτηση σου είναι πολύ δύσκολο να λάβει κάποια συγκεκριμένη απάντηση για τον απλούστατο λόγο ότι τα μέλη δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν στο ποιος είναι ο καλύτερος γιατρός στην Ελλάδα... Άλλοι θα σου πουν ο Αναστασάκης, άλλοι ο Τιρκαλάς, άλλοι ο Παπανικολάου, άλλοι ο Βεκρής και πάει λέγοντας. Λες έχεις κάνει ήδη 3 μεταμοσχευσείς. Που τις έκανες; ποια είναι η κατάσταση σου; τι ηλικιά έχεις; μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες; Υπάρχει και η Κυπρός, αλλά καλό θα ήταν να μην πάρεις βιαστικές αποφάσεις με βάση το ποιος στο φόρουμ θεωρεί ότι ο τάδε είναι ο καλύτερος γιατρός.

Δεν ξέρω πως έχουν πάει οι 3 μεταμοσχευσείς σου, αν και με 2 στριπ στην Ελλάδα δεν είμαι αισιοδόξος, αλλά νομίζω πως αν σου έχει μείνει μονάχα μια μεταμοσχευσή καλό θα ήταν να κάνεις μια σοβαρή έρευνα προτού προχωρήσεις. Εδώ στο φόρουμ θα βρεις αποτελέσματα από όλους τους γιατρούς στην Ελλάδα που είναι γνωστοί, Αναστασάκη, Τιρκαλά κλπ ενώ μπορείς να δεις και δουλίες από Κύπρο και Λορετζο. Δεν νομίζω ότι έχουμε πολλά αποτελεσμάτα από Bisanga. Κατέ με, το καλύτερο θα είναι να περιμένεις και να δεις το Λορετζό όταν θα έρθει ξανα στην Ελλάδα, ώστε να αξιολογήσει την κατάσταση σου και τη δότρια σου και μετά το σκέφτεσαι ξανά με βάση ότι δεις και στο φόρουμ από αποτέλεσματα. Μην βιαστείς και πάρε την απόφαση μόνος σου με νηφαλιότητα γιατί αν κάτι δεν πάει καλά, εσύ θα ζήσεις με ότι γίνει στο κεφάλι σου. Το να σου πω εγώ ποιον θεώρω τον καλύτερο στην Ελλάδα είναι η προσωπική μου άποψη και μόνο και δεν θα σε βοηθήσει πραγματικά.
 
Μπλουζα