Οσοι ΔΕΝ παιρνουν ΦΙΝΑ!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

MKsmoke

New Member
Ρε μαγκες θα θελα να ρωτησω το εξης..ολοι αυτοι που δεν παιρνουν φινα γιατι ειναι παααρα πολυ εδω μεσα που δεν παιρνουν, τι βαζετε στο κεφαλι σας για dht blocker??χρησημοποιειτε μονο μινοξ και φουνγκοραλ για μπλοκερ ας πουμε..γιατι βλεπω κατι θεματα 'δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα'το ζιχ δεν κανει τιποτα απολυτως ζινκ επισης ρεβιβο κιαυτο..εγω ψαχνω να βαλω κατι πανω στο κεφαλι μου τωρα που ειμαι νοργουντ 1.5 και δεν ξερω τι..!!!
Η σπιρο κανει τελικα τιποτα??
ευχαριστω πολυ!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Τίποτα.Μαζεύουν λεφτά για να κάνουν μεταμόσχευση.Και έχουν στύση κανονική και κεφάλι ήσυχο.
 

coleman_ts

New Member
MKsmoke είπε:
Ρε μαγκες θα θελα να ρωτησω το εξης..ολοι αυτοι που δεν παιρνουν φινα γιατι ειναι παααρα πολυ εδω μεσα που δεν παιρνουν, τι βαζετε στο κεφαλι σας για dht blocker??χρησημοποιειτε μονο μινοξ και φουνγκοραλ για μπλοκερ ας πουμε..γιατι βλεπω κατι θεματα 'δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα'το ζιχ δεν κανει τιποτα απολυτως ζινκ επισης ρεβιβο κιαυτο..εγω ψαχνω να βαλω κατι πανω στο κεφαλι μου τωρα που ειμαι νοργουντ 1.5 και δεν ξερω τι..!!!
Η σπιρο κανει τελικα τιποτα??
ευχαριστω πολυ!!

φιλε μου κ εγω ειμαι στην φαση την δικια σου κ βαζω capillogaine k regaine 5% εχει 1,5 μηνα περιπου κ ειμαι ακομη σε φαση shedding αλλα βλεπω σιγα σιγα τα χνουδακια περνουν δυναμη που σημαινει οτι δουλευουν..!! εχω για τοπικο dht εχω το τοπικο capillogaine.. μπορεις αν θελεις κ εσυ να ξεκινησεις με κατι τετοιο!! βσκ θα σου πουνε γνωμες κ οι παλιοτεροι ;)


Adriano είπε:
Τίποτα.Μαζεύουν λεφτά για να κάνουν μεταμόσχευση.Και έχουν στύση κανονική και κεφάλι ήσυχο.

adriano τι θες να πεις να παρουμε φινα??


μαλλον δεν εννοεις αυτο ;)
 

Adriano

Well-Known Member
Δεν εννοώ τίποτα.Είμαι ξεκάθαρος καλή και η φίνα.Αλλά το να τον έχω σηκωμένο όποτε θέλω(sorry για τον τρόπο που μιλάω αλλά ισχύει) δεν το συγκρίνω με τίποτα.Καλύτερα κράτα τα λεφτά σου για μεταμόσχευση.Είναι η μόνη λύση ζυγίζοντας πολλές παραμέτρους.
 

baldy

Member
Adriano είπε:
Δεν εννοώ τίποτα.Είμαι ξεκάθαρος καλή και η φίνα.Αλλά το να τον έχω σηκωμένο όποτε θέλω(sorry για τον τρόπο που μιλάω αλλά ισχύει) δεν το συγκρίνω με τίποτα.Καλύτερα κράτα τα λεφτά σου για μεταμόσχευση.Είναι η μόνη λύση ζυγίζοντας πολλές παραμέτρους.
ποσες φορες πρεπει να πω οτι μετα την μεταμοσχευση δεν σταματας τις θεραπειες:dodgy:
 

Adriano

Well-Known Member
To ξέρω πολύ καλά αυτό.Είναι ένα ρίσκο που πρέπει να πάρεις όμως.Τέσπα.Κάντε ότι γουστάρετε.Εγώ προτιμώ άλλες χαρές στη ζωή.
 

jimys

Member
επιλογες revivogen zix , crinagen και αυτο που προσφατα συζητειται ειναι το derma roller , εγω προσωπικα ξεκινησα revivogen γιατι δεν εμπιστευομαι τα home made αλλα απο αυτα που βλεπω απο derma roller με βλεπω να το δοκιμαζω κ αυτο γιατι ηδη τη βρωμα και τη λαδιλα του ρεβιβο τη σιχαθηκα!


+ ειναι και το keratene alphactive το οποιο φαινεται να κανει τι μιση δουλεια της φινα χωρις τις τρομερες παρενεργειες (εξαιρωντας περιπτωσεις οπως ο καπα που ειχε sides και απο το fungoral ) βεβαια αυτο ειναι ακομα στην αρχη του και δεν ξερουμε λεπτομερειες,, ρωτα τον jeronymous που το χρησιμοποιει λιγο καιρο..


baldy είπε:
Adriano είπε:
Δεν εννοώ τίποτα.Είμαι ξεκάθαρος καλή και η φίνα.Αλλά το να τον έχω σηκωμένο όποτε θέλω(sorry για τον τρόπο που μιλάω αλλά ισχύει) δεν το συγκρίνω με τίποτα.Καλύτερα κράτα τα λεφτά σου για μεταμόσχευση.Είναι η μόνη λύση ζυγίζοντας πολλές παραμέτρους.
ποσες φορες πρεπει να πω οτι μετα την μεταμοσχευση δεν σταματας τις θεραπειες:dodgy:

πραγματικα! ειδικα αν εισαι σε ηλικια <27 η εκει γυρω,, η μεταμοσχευση δεν ειναι πανακεια...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
MKsmoke είπε:
Ρε μαγκες θα θελα να ρωτησω το εξης..ολοι αυτοι που δεν παιρνουν φινα γιατι ειναι παααρα πολυ εδω μεσα που δεν παιρνουν, τι βαζετε στο κεφαλι σας για dht blocker??χρησημοποιειτε μονο μινοξ και φουνγκοραλ για μπλοκερ ας πουμε..γιατι βλεπω κατι θεματα 'δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα'το ζιχ δεν κανει τιποτα απολυτως ζινκ επισης ρεβιβο κιαυτο..εγω ψαχνω να βαλω κατι πανω στο κεφαλι μου τωρα που ειμαι νοργουντ 1.5 και δεν ξερω τι..!!!
Η σπιρο κανει τελικα τιποτα??
ευχαριστω πολυ!!
χρησιμοποιώ double A - Avodart & Aloe για αρκετό καιρό και στα ενδιάμεσα πειραματίζομαι με διάφορα φυτικά/φυσικά...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Σπύρος είπε:
MKsmoke είπε:
Ρε μαγκες θα θελα να ρωτησω το εξης..ολοι αυτοι που δεν παιρνουν φινα γιατι ειναι παααρα πολυ εδω μεσα που δεν παιρνουν, τι βαζετε στο κεφαλι σας για dht blocker??χρησημοποιειτε μονο μινοξ και φουνγκοραλ για μπλοκερ ας πουμε..γιατι βλεπω κατι θεματα 'δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα'το ζιχ δεν κανει τιποτα απολυτως ζινκ επισης ρεβιβο κιαυτο..εγω ψαχνω να βαλω κατι πανω στο κεφαλι μου τωρα που ειμαι νοργουντ 1.5 και δεν ξερω τι..!!!
Η σπιρο κανει τελικα τιποτα??
ευχαριστω πολυ!!
χρησιμοποιώ double A - Avodart & Aloe για αρκετό καιρό και στα ενδιάμεσα πειραματίζομαι με διάφορα φυτικά/φυσικά...

Σπύρο ακόμη Double - A ε? Πως πάς με αυτο μετα από καιρο?
 

panoslydios

New Member
Υπαρχει ερευνα για τον δενδρολιβανο ,οτι μειωνει τη dht κατα
πανω απο 90% τοπικα,αν και δεν εχει αποδειχθει απο κανενα μελος
κατι τετοιο γιατι πολυ απλα κανεις δεν το χρησιμοποιησε για σοβαρο διαστημα. Αυτο αν δεν θες να παρεις φινα.

Γενικα ,για dht εχω στο μυαλο τρια πραγματα.

α)dht blockers, που μειωνουν την ιδια την εκκρισης ανδρογονων
απο τον οργανισμο,με οτι συνεπαγεται αυτο.(το χειροτερο ειναι η αυξηση των ανδρογενετικων υποδοχων στους θυλακες με το χρονο)

β) dht flushing, οταν ναι μεν η dht φτανει στους υποδοχεις ,αλλα απελευθερωνεται λογω καλης αιματωσης και αμυνας του οργανισμου,ωστε δεν μπορει να προκληθει φλεγμονη που να τραυματισει το θυλακα.

γ) και μετατροπη της τεστοστερονης σε οιστραδιολη και οχι dht ,που ευνοειται τετοια μετατροπη απο την καλη αιματωση και οξυγονωση του τριχωτου.

Εννοειται τα παραπανω αλληλοσυνδεονται.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Σπύρο ακόμη Double - A ε? Πως πάς με αυτο μετα από καιρο?

από μαλλί απλά διατηρώ σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο 3ν-με εξάρσεις και υφέσεις

από γενικότερη υγεία...είμαι περήφανος πατέρας ενός 8μηνου μπόμπιρα!!!
υ.γ: το παιδί "συνελήφθη" κατά την διάρκεια της θεραπείας με double A...!!!


 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Σπύρος είπε:
Chs είπε:
Σπύρο ακόμη Double - A ε? Πως πάς με αυτο μετα από καιρο?

από μαλλί απλά διατηρώ σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο 3ν-με εξάρσεις και υφέσεις

από γενικότερη υγεία...είμαι περήφανος πατέρας ενός 8μηνου μπόμπιρα!!!
υ.γ: το παιδί "συνελήφθη" κατά την διάρκεια της θεραπείας με double A...!!!



Να σου ζήσει το αντράκι να τον καμαρώνεις! Xαίρομαι να ακούω τέτοια! Μαρέσει να νικούν οι άνθρωποι και οχι οι ντουτες - φινες τους ανθρώπους ;)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Σπύρος είπε:
Chs είπε:
Σπύρο ακόμη Double - A ε? Πως πάς με αυτο μετα από καιρο?

από μαλλί απλά διατηρώ σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο 3ν-με εξάρσεις και υφέσεις

από γενικότερη υγεία...είμαι περήφανος πατέρας ενός 8μηνου μπόμπιρα!!!
υ.γ: το παιδί "συνελήφθη" κατά την διάρκεια της θεραπείας με double A...!!!



Να σου ζήσει αδερφέ!
 

weznem

Well-Known Member
panoslydios είπε:
Υπαρχει ερευνα για τον δενδρολιβανο ,οτι μειωνει τη dht κατα
πανω απο 90% τοπικα,αν και δεν εχει αποδειχθει απο κανενα μελος
κατι τετοιο γιατι πολυ απλα κανεις δεν το χρησιμοποιησε για σοβαρο διαστημα. Αυτο αν δεν θες να παρεις φινα.

Γενικα ,για dht εχω στο μυαλο τρια πραγματα.

α)dht blockers, που μειωνουν την ιδια την εκκρισης ανδρογονων
απο τον οργανισμο,με οτι συνεπαγεται αυτο.(το χειροτερο ειναι η αυξηση των ανδρογενετικων υποδοχων στους θυλακες με το χρονο)

β) dht flushing, οταν ναι μεν η dht φτανει στους υποδοχεις ,αλλα απελευθερωνεται λογω καλης αιματωσης και αμυνας του οργανισμου,ωστε δεν μπορει να προκληθει φλεγμονη που να τραυματισει το θυλακα.


γ) και μετατροπη της τεστοστερονης σε οιστραδιολη και οχι dht ,που ευνοειται τετοια μετατροπη απο την καλη αιματωση και οξυγονωση του τριχωτου.

Εννοειται τα παραπανω αλληλοσυνδεονται.

ανελυσε μου λιγο παραπνω φιλε την αποψη σου...θελω να πω τι αντιλαμβανομαι εγω και να μου πεις την γνωμη σου..
α)σαν στερηση ενα πραγμα?ο οργανισμος αφου αντιλαμβανεται οτι δεν επαρκεί η αγκαλιτσα που υπαρχει στα ανδρογονα και τους υποδοχεις αυξανει τους υποδοχεις,στην προσπαθεια του για περισοτερη συζευξη υποδοχεων-ορμονης?

β)δεν αντιλαμβανομαι γιατι η dht πρπεει να προκαλει φλεγμονες,ενω τα οιστρογονα και η τεστοστερονη δεν προκαλει,ποιος ο λογος?
και απο τι παραγοντες καθοριζονται η καλη αιματωση?θελω να πω υπαρχουν ανθρωποι που κανουν ολα τα αντιθετα πραγματα κακη διατροφη τσιγαρα,ναρκωτικα και και και και μαλι φουλ γιατι?

γ)γιατι γινετε αυτο με την καλη αιματωση και οχι καποια αλλη μετατροπη?


Σπύρος είπε:
Chs είπε:
Σπύρο ακόμη Double - A ε? Πως πάς με αυτο μετα από καιρο?

από μαλλί απλά διατηρώ σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο 3ν-με εξάρσεις και υφέσεις

από γενικότερη υγεία...είμαι περήφανος πατέρας ενός 8μηνου μπόμπιρα!!!
υ.γ: το παιδί "συνελήφθη" κατά την διάρκεια της θεραπείας με double A...!!!


να σου ζησει αδερφε μου..να χεις καλη ποιοτικη ζωη εσυ και η οικογένεια σου, να απολαυσεις τις ομορφες στιγμες σας... :blush:
 

baldy

Member
Σπύρος είπε:
μάγκες εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς!!!


κοριτσακι ειναι να σου ζησει!Αν ειναι αγορακι και αυτο να σου ζησει :D ελπιζω η μανουλα του να μην εχει καραφλογονιδια και σας βριζει μετα.Οπως και να εχει να σου ζησει(ηλιθια ευχη βεβαια αφου θελει δεν θελει θα ζησει) :p Να σαι καλα.
 

MKsmoke

New Member
Σπύρος είπε:
Chs είπε:
Σπύρο ακόμη Double - A ε? Πως πάς με αυτο μετα από καιρο?

από μαλλί απλά διατηρώ σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο 3ν-με εξάρσεις και υφέσεις

από γενικότερη υγεία...είμαι περήφανος πατέρας ενός 8μηνου μπόμπιρα!!!
υ.γ: το παιδί "συνελήφθη" κατά την διάρκεια της θεραπείας με double A...!!!



Να σου ζησει φιλε!!!!!!

weznem εσυ την σπυρο πως την κοβεις αξιζει?
 

weznem

Well-Known Member
τι να σου ρε αδερδε εγω οσο καιρο την επαιρνα κοντα στα 2 χρονια δεν ειδα τιποτα,ειδα μονο πονο στους ορχεις και ισως μειωμενη λιμπιντο,..(οχι συνεχεια),τωρα παω καλυτερα με το θεμα μαλλι και νομιζω οδειλετε στο ρολερ,δοκιμασε το αξιζει..απο κει και περα ειναι θεμα χρηματων τι παραπνω θα κανεις..δηλαδη το καπιλοντζεν φαινεται να αξιζει η η λοσιον igf1 αξιζει δοκιμη αλλα ολα αυτα ανεβαζουν το μπατζετ πολυ..
 

MKsmoke

New Member
weznem είπε:
τι να σου ρε αδερδε εγω οσο καιρο την επαιρνα κοντα στα 2 χρονια δεν ειδα τιποτα,ειδα μονο πονο στους ορχεις και ισως μειωμενη λιμπιντο,..(οχι συνεχεια),τωρα παω καλυτερα με το θεμα μαλλι και νομιζω οδειλετε στο ρολερ,δοκιμασε το αξιζει..απο κει και περα ειναι θεμα χρηματων τι παραπνω θα κανεις..δηλαδη το καπιλοντζεν φαινεται να αξιζει η η λοσιον igf1 αξιζει δοκιμη αλλα ολα αυτα ανεβαζουν το μπατζετ πολυ..

γαμησε τα οπως ακριβως τα λες ειναι
 
Σπύρος είπε:
μάγκες εύχομαι τα καλύτερα και σε εσάς!!!


Να σου ζησει ρε Σπυρο...Ευχομαι τα καλυτερα και σενα! Επειδη εχω μπερδευτει λιγο οταν λες double A - Avodart, ενοεις οτι παιρνεις ντουτα και απο στομα και χρησιμοποιεις τοπικη λοσιον η μονο χαπι ντουτα? Στα ποσα χρονια θεραπειας εισαι τωρα?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα