Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

θα ανεβασω φωτογραφιες την τριτη που θα γυρισω σπιτι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

Δημήτρη η υγεία πάνω απ'όλα. Στην τελική αν σε χαλάει τόσο πολύ σκέψου να κάνεις μεταμόσχευση με τρίχες του σώματος, το μόνο δεσμευτικό είναι ότι θα χρειάζεται να τις κουρεύεις κοντές για να μην φαίνονται διαφορετικές. Μην το αφήσεις να σου ορίσει τη ζωή. Είπαμε, αλλά όχι κι έτσι.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

Δημήτρη, εαν δεν μείνεις σε ενα σταθερό σχήμα θεραπείας για όσο χρειαστεί, ίσως και 2 χρόνια, και μιλάμε για απλό σχήμα πχ τις υπογραφής μου, χωρίς να χάνεις δόσεις ή να κάνεις τρελά πειράματα, και εαν δεν σταματήσεις να αγχώνεσαι, δεν θα δείς βελτίωση. Αν κάνεις οτι σου λέω θα δείς προκοπή. Αν δεν έδινα και εγώ χρόνο στην θεραπεία μου που στον δεύτερο κύκλο της άργησε πολύ, τώρα θα ήμουν λόμπας εντελώς που θα την είχα παρατήσει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

Συγγνώμη που σου απαντώ τόσο αργά αλλά μου είχε ξεφύγει το ποστ. Σύνολο θεραπείας απο 2005 ως σήμερα με ενα έτος διακοπής φίνας, μινον έπαιρνα. Αν την κόψω κλάψτα!!! Η διακοπή φίνας και μόνο με πήγε πολύ πίσω, ειμαι μια σκάλα nw πιο ψηλά αποτι θα ήμουν αν δεν έκοβα την φίνα για 1 χρόνο. Και φυσικά συνεχίζουμε όσο δουλεύει η θεραπεία.... και όσο δεν έχω παρενέργειες. Με αγωνία περιμένω εξελίξεις στον χώρο μήπως βρεθεί η οριστική θεραπεία, φλερτάρω ίσως και μια μεταμόσχα όπως ο τροφέας σε 3-5 χρόνια για να κατεβάσω το nw σε 1 ή 0 με 2500 grafts, αλλά αυτά ειναι απλά θεωρίες, για την ώρα θεραπεία υπογραφής όσο πάει αν πάει και μακάρι να παει και χωρίς προβλήματα!!!

xDante είπε:
[quote author=danceworld_2001 link=topic=2564.msg45658#msg45658 date=1295388410]
δες την υπογραφή μου για αποτελέσματα φίνας και regrowth.

κομπλέ σε βλέπω
δλδ σύνολο θεραπείας (με τις διακοπές) 4 χρόνια ας πούμε και συνεχίζεις ??
αν την κόψεις πάει ? τέλος ?
έχεις σκοπό να την κόψεις κάποια στιγμή ?
αυτό το πάντρεμα ρε γαμώτο είναι το χειρότερο :-X
[/quote]
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

δημητρη να ξερεις οτι το συγκεκριμενο θεμα για σενα το ανοιξα
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2566.0.html
υποψιαστικα οτι χρησιμοποιεις loniten και ειπα να σε προστατεψω.
πιστεψε με ειναι οτι ποιο επικινδυνο υπαρχει,η ιστορια μου ειναι πραγματικη ;)
 
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

@blind
γιατι με τις τριχες του σωματος συγεκριμενα?

@dance
για μενα 2 χρονια ειναι 2 nw :p

@kampa
εντυπωση μου εκανε οτι σου χοντρινε τις τριχες τοσο γρηγορα.. αν ποτε το χρησιμοποιησω στο μελλον θα φροντισω να παρω τα καταληλα μετρα

παντως οπως ειπα και πιο πανω το ψινω για μινοξ πανω απο 2 φορες την ημερα.. εκανα και ενα search και βρηκα σε ενα πολυ γνωστο φορουμ αυτο εδω, ο οποιος εκανε χρηση 5 χρονια regaine δεν ειδε τιποτα μεχρι που το αυξησε σε 4 φορες την ημερα:

Man,its been so long since Ive posted here. I think my last entry was in late 2004 !! Yep,that long ago. I met so many great people here. The reason ive been gone so long is that once I FINALLY found a solution for my hairloss,my life became super active again and I never looked back. I didnd have time to come to hairsite any more.I was no longer depressed. I didnt think it was fair to everyone here who is suffering the way I did If I didnt let you know what finally changed my life. What I did MAY work for you. I feel that I owed it to all of you because if you were anything like me,you were probably told,and you probably red that Rogaine is basically a joke.You have all probably read that Rogaine either works or it doesnt so dont waste your time ever putting on more than the recommended one "bulb" full from your basic sized bottle. Im here to let you know that I too thought Rogaine was a waste of time and full of S$%^. I was wrong,.WHY? Because IF putting on more,or applying more than twice a day isnt a good idea,then why was Rogaine originally sold as 2% but then extra strength 5% Rogaine became the standard? Ill tell you why, because the more you use,the more hair you regain. I used Rogaine at regular dosage for 5 lousy years and it NEVER did a thing. But then,a funny thing happened.... My local Costco started offering 5% Rogaine at insanely cheap,bulk prices so I decided to use it between 4 or 5 times per day. Yeah,yeah I know,"thats a bit crazy isnt it?" Well,No it isnt, Because?... I grew back 90 % of my hair and totally halted any further progression. Im almost 37 years old but now,am always approached by woman because of my confidence and never thought to be a day over 27 0r 28. All in all,my life totally changed and thats why I decided to come back. To Let all of you know that there MAY be hope for you. I didnt want to keep my secret forever,not if it could be used to help my fellow sufferers. I once was JUST like you,reading here at hairsite,feeling crushed. Im telling you,PLEASE take a chance that maybe,just maybe im not full of s#$% and maybe using Rogaine more aggressively will change your life. I know theres a chance that it wont work for you,and im deeply sorry for that but do you really want to live the rest of your life,losing more and more hair as you wonder "maybe I should have given it a shot" "maybe that guy was serious". Take care and Happy Holidays. Warmest regards, J.Z. aka Justin2Rue
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

@kampa
εντυπωση μου εκανε οτι σου χοντρινε τις τριχες τοσο γρηγορα..

μπορει να εχω εντονες παρενεργεις απο τα φαρμακα αλλα και τα αποτελεσματα τους σε εμενα ειναι δυνατα ;)

παντως οπως ειπα και πιο πανω το ψινω για μινοξ πανω απο 2 φορες την ημερα.. εκανα και ενα search και βρηκα σε ενα πολυ γνωστο φορουμ αυτο εδω, ο οποιος εκανε χρηση 5 χρονια regaine δεν ειδε τιποτα μεχρι που το αυξησε σε 4 φορες την ημερα:

και γιατι το ψαχνεις στα forums και δεν ρωτας εμενα,διαβασες καλα την υποφραφη μου? :p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

οντως η μινοξιδιλη ειναι ποιο αποτελεσματικη οταν την χρησιμοποιεις περισσοτερο απο 2 φορες την μερα.
το ιδιο ησχυει για ολες τις λοσιον ;)
 

akol

Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

δηλαδη με τιs 4 φορέs που βάζειs είδεs κάτι που δεν έβλεπεs πριν?????εννοώ στην επανέκφυση...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

akol είπε:
δηλαδη με τιs 4 φορέs που βάζειs είδεs κάτι που δεν έβλεπεs πριν?????εννοώ στην επανέκφυση...

Είδα αλλα λίγο.σε εμένα η μινοξιδιλη έχει χάσει εντελώς την δύναμη της.
Στις αρχές με μια φορά την μέρα είχα ερεθισμους
Πλέον βάζω 4 φορές την μέρα στους κροταφους και 2 φορές την μέρα airol.
Χωρίς κανέναν ερεθισμο
 

akol

Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

ξέρειs τι σκεφτηκα? αφου η μινοξιδίλη ειναι αντιυπερτασιακο φαρμακο που προκαλει τριχοφυια,δεν μπορούμε να παρουμε αλλα αντιυπερτασιακα χαπια(ΟΧΙ μινοχιδιλη αλλά άλλη ουσία)και να την κανουμε λοσιον οπωσ κανουμε με την σπιρο για παραδειγμα?? το λεω γιατι εχω καπου διαβασει παλιοτερα οτι τα αντιυπερτασιακα γενικώσ προκαλουν τριχοφυία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

akol είπε:
ξέρειs τι σκεφτηκα? αφου η μινοξιδίλη ειναι αντιυπερτασιακο φαρμακο που προκαλει τριχοφυια,δεν μπορούμε να παρουμε αλλα αντιυπερτασιακα χαπια(ΟΧΙ μινοχιδιλη αλλά άλλη ουσία)και να την κανουμε λοσιον οπωσ κανουμε με την σπιρο για παραδειγμα?? το λεω γιατι εχω καπου διαβασει παλιοτερα οτι τα αντιυπερτασιακα γενικώσ προκαλουν τριχοφυία.
Δεν προκαλούν όλα όμως τριχοφυια.
Μου είχε περάσει και εμένα σαν ιδέα αλλα τελικά δεν το εψαξα παραπάνω :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

dimitris1991 είπε:
ειναι ποιο φθηνη απο το regaine αλλα μολις τελιωσουν τα μπουκαλακια που εχω,μαλλον θα φτιαξω homemade minox
 
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

απο φαρμακειο? λαδωνει?
τωρα που θα ξαναρχησω θα παρω μια που να μην λαδωνει να βαζω πολλες φορες την ημερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

απο φαρμακειο.
δεν λαδωνει καθολου γιατι εχει πολυ οινοπνευμα και λιγο προπυλαινογλυκολη,η μυρωδια της επισης ειναι σαν καθαρο οινοπνευμα
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

παντως παιδια και εγω νομιζα πως εχει μεγαλωσει λιγο το στηθος μου αλλα μαλλον τα εχω ριξει τα κιλα μου . αλλα ρωτησε ενα γιατρο, παθολογο αλλα γνωστο μου που αμα δεν ηταν σιγουρος δεν θα ελεγα η θα μου ελεγε δεν ξερω . μου ειπε τελοσ παντων πως με 1μγ ειναι απιθανο να παθει καποιος γυναικομαστια . ηρεμησα προς το παρων . γιατι ειχα φρικαρει
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

πω πω ποσα λαθη τωρα τα ειδα τελιως ακαταλαβηστικα το εχω γραψει . τελος παντων πολυ καλος παθολογος γνωστος μου , μου ειπε με 1μγ φινα τη μερα . δεν υπαρχει περιπτωση γυναικομαστιας
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οποιος γνωριζει απο γυναικομαστια... SOS.

η γυναικομαστια λογο παχους φευγει με το επομενο αδυνατισμα,η γυναικομαστια που μπορει να προκληθει απο φαρμακα εχει τσουξιμο και σκληρους αδενες,η δευτερη φευγει με nolvadex
 
Μπλουζα