Οιστρογονα.

kapa

Μέλος του προσωπικού
prin 6 μηνες περιπου ειχα μετρησει ε1 και ε2 η ε1 ηταν στον θεο η ε2 φυσιολογικη, οπως νορμαλ ηταν και η dht και η τεστο αλλα η ελευθερη τεστο ηταν ψηλα, απο βαρος χανω κ εγω πολυ δυσκολα ενω παιρνω ευκολα
Γεροντοπαχια λεγονται αυτα.και οι διαιτες πανε στον βροντο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
ρε kapa αυτά είναι τρελά νούμερα ,μιλάμε για σχεδόν ένα κιλό τη μέρα
μόνο αν ήσουν υπερβολικά παχύσαρκος μπορώ να το καταλάβω λόγω υγρών ,αλλά και πάλι μιλάμε για τρομακτική παρακράτηση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε kapa αυτά είναι τρελά νούμερα ,μιλάμε για σχεδόν ένα κιλό τη μέρα
μόνο αν ήσουν υπερβολικά παχύσαρκος μπορώ να το καταλάβω λόγω υγρών ,αλλά και πάλι μιλάμε για τρομακτική παρακράτηση
Πολυ παχυσαρκος δεν ημουν ποτε.απλα εφτανα σε σημειο γραμμωσης
 

gianniskritikos2

Active Member
καπα μια γυναικα 20 χρονων που εχει καμπυλοτα κιλα και όχι τοσο στην κοιλια αλλα θελει να χασει κιλα και χανει δυσκολα θα βοηθαγε μια μικρη δοσολογια μιας και δεν ανεβαζει τεστο για να την κανει αντρακι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα μια γυναικα 20 χρονων που εχει καμπυλοτα κιλα και όχι τοσο στην κοιλια αλλα θελει να χασει κιλα και χανει δυσκολα θα βοηθαγε μια μικρη δοσολογια μιας και δεν ανεβαζει τεστο για να την κανει αντρακι?
Δυστυχως δεν εχω δει στην πραξη στις γυναικες τι κανει.δεν εχω και καποια γνωστη μου να το εχει χρησιμοποιησει.
Σαν φαρμακευτικη χρηση εχει βγει για την προληψη του καρκινου του μαστου.
Τα 10mg που παιρνω τωρα ειναι μικρη δοσολογία.μια μετρια δοση για αντρα που βγαινει απο εναν κυκλο αναβολικων ειναι 20mg.
Επανεφερει την φυσικη παραγωγη τεστοστερονης στον αντρα και διωχνει τα οιστρογονα.προστατευει απο την γυναικομαστια δηλαδη
 
Αυτο που δεν ανεφερα στο πρωτο μηνυμα ειναι οτι ο λογος που ενας ηλικιωμενος αντρας παιρνει κιλα και δεν μπορει να τα χασει ακομα και με διαιτα ειναι παλι τα οιστρογονα.
Το κειμενο που εβαλα στο λινκ εξηγει οτι τα οιστρογονα ευθυνονται για το μπλοκαρισμα του θυροειδη.
Το nolvadex εχει 2 τροπους δρασης στο αδυνατισμα.ο ενας ειναι ο θυρεοειδης και ο αλλος ειναι η αποβολη υγρων.
Ξανα αναφερω εδω οτι απετυχε το φαρμακο t3 στο να χασω κιλα στα 35 μου.
Οποιον και να ρωτησετε σε γυμναστηριο δηθεν ειδικο θα σας πει οτι το t3 ειναι το πιο αποτελεσματικο στο αδυνατισμα.ο κοσμος νομιζει οτι ξερει
Το πρασινο τσαι κάνει κι αυτο την ιδια δουλειά,
δηλ μειώνει τα Οιστρογόνα,
γι'αυτό και αδυνατίζει.

Κι ειναι και φυσικό προϊόν.

http://www.e-pharmakon.gr/vitamins-...green-tea/superfoods-eubias.html#.VwQrF3jRpAg
 

weznem

Well-Known Member
τι μπορει να προκαλεσει η χρηση του? ακουγεται ευκολο στα αυτια μου το κουμπωνω και κερδιζω... τι χανω ομως? γ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τι μπορει να προκαλεσει η χρηση του? ακουγεται ευκολο στα αυτια μου το κουμπωνω και κερδιζω... τι χανω ομως?
Δεν ειμαι σιγουρος.αλλα νομιζω θα εχει επιπτωσεις στον προστατη μακροχρονια,σε υπερπλασια.
δεν εχω βρει μακροχρονιο χρηστη αλλα υποθετικα με τον τροπο που δουλευει.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Δεν ειμαι σιγουρος.αλλα νομιζω θα εχει επιπτωσεις στον προστατη μακροχρονια,σε υπερπλασια.
δεν εχω βρει μακροχρονιο χρηστη αλλα υποθετικα με τον τροπο που δουλευει.....
και εγω ιγο που το εψαξα δεν βρηκα ανεπιθυμητες παρενεργειες, αλλα δεν βρηκα καταγραφη μακροχρονιας χρησης.
διαβασα οτι για περιπτωσης υπογονιμοτητας συνδυαζεται και με τεστοστερονη η κατι αλλο και εχει καλλα αποτελσαματα βαση ερευνων.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ηρθε η ωρα να το σταματησω,εχει αυξηθει κατα πολυ η λαδιλα στο μαλλι και η φαγουρα σε ενοχλητικο σημειο.
μαλλον για ζημια παμε
 

antrikos

Member
καπα,αν παρει καποιος 10mg nolvadex για 20-25 ημερες με σκοπο να χασει καποια κιλα γρηγορα και μετα το σταματησει,θα υπαρχει προβλημα?στα φαρμακεια το δινουν κανονικα?
 

mikegad

Well-Known Member
Παιδιά μπορεί να βοηθάει στο αδυνάτισμα οκ το δέχομαι ,αλλά φάρμακα που επηρεάζουν τις ορμόνες δεν παίρνουμε έτσι εύκολα.
Το nolvadex αν δεν κάνω λάθος το δίνουν για τον καρκίνο του στήθους.
Εξέταση από ενδοκρινολόγο και εξετάσεις αίματος να φανούν τα επίπεδα των οιστρογόνων ,όχι έτσι..βρήκα ένα χάπι το πήρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απο τοτε που το σταματησα.4 μερες μετα υποχωρησε και η λαδιλα και η φαγουρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα ποσο καιρο τοχρεισιμοποιουσες?αν υπαρχει προβλημα σε μικρο χρονικο διαστημα..
Περιπου κανεναν μηνα.το μονο προβλημα που ειδα ηταν οτι αρχισε να γινεται ζημια στο μαλλι.οχι ορατη ακομα αλλα θα γινοταν και αυτο αν συνεχιζα.
Σιγουρα ειχα περισσοτερη ενεργεια τοτε.λιγοτερες ωρες υπνου.καλη διαθεση ολη την ημερα
 

antrikos

Member
με τα κιλα πως τα πας?τωρα που το σταματησες αργεις να τα χασεις παλι?θελει συναταγη η το δινουν και ετσι?
 
Μπλουζα