ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

christos2

New Member
Οπως διαβαζα στα ξενα forums, μεγαλος αριθμος ατομων με πολλα χρονια χρησης της φινα αρχησαν να δοκιμαζουν RU 58841
αντι φηνα λογο των γνωστων sides που εχει (σε καποιους) και το οτι προτιμουν μονο τοπικη χρηση...... εγω προστοπαρον τωρα
αρχησα φηνα για πρωτη φορα και ηδη βλεπω καποια συμπτωματα.....αυτο που σκευτομαι ειναι να κανω τη θεραπεια big 3 για ενα
8 μηνο και μετα σιγα σιγα να σταματησω τη φηνα και να προσθεσω RU 58841 αρα μονο τοπικη χρηση......
αν καποιος εχει καποιες πληροφοριες σχετικα με το θεμα... καλο θα ηταν να ανταλαξουμε αποψεις....
πολυ συμαντικο θα ηταν αν καποιος γνωριζει καποιο αξιοποιστο side με το οποιο θα μπορει καποιος να παραγγηλει RU ασφαλες....
ευχαριστω και περιμενω τις αποψεις σας......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

christos2

New Member
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Ακμή και ανδρογενετική αλωπεκία συνδέονται με τις επιπτώσεις των ανδρογόνων και επομένως πρέπει να βελτιωθεί μετά τοπική εφαρμογή της antiandrogens. Παρουσιάζουμε μια νέα προφάρμακο antiandrogen, RU 58841-myristate (RUM) για την τοπική θεραπεία. Σχεδόν στερείται συγγένεια με τον υποδοχέα ανδρογόνων, όπως προκύπτει από έρευνες στο ινοβλαστών κυτταρική σειρά ποντικού 29 + / GR +, RUM μεταβολίζεται ταχέως στο ισχυρό antiandrogen RU 58841 από καλλιέργειες ανθρώπινων ινοβλαστών ακροποσθία και στα κερατινοκύτταρα, αρσενικό ινιακή δέρμα του τριχωτού της κεφαλής δερματική κύτταρα papilla , καθώς και από τα κύτταρα των σμηγματογόνων αδένων SZ95 γραμμή κυττάρων. Προκειμένου να βελτιωθεί η συγκεκριμένη στόχευση των θύλακα της τρίχας, το ρούμι, φορτώθηκε σε στέρεες νανοσωματίδια λιπιδίων (SLN), τα οποία είναι ήδη γνωστά για τη στήριξη του δέρματος αποτελέσματα στόχευσης. Φυσικά σταθερό RUM φορτωθεί SLN είχαν παραχθεί από την καυτή ομογενοποίηση. Διείσδυση / μελέτες διαπερατότητας που πραγματοποιούνται με το κύτταρο διάχυσης Franz αποδειχθεί μόνο αμελητέα διείσδυση της ανακατασκευάστηκε επιδερμίδας και αποκόπηκαν χοίρων δέρματος μέσα σε 6 ώρες, γεγονός που υποδηλώνει μια πιο επίκαιρη δράση του φαρμάκου. Στόχευση με το θύλακα της τρίχας με SLN ήταν ορατά από μικροσκόπιο φθορισμού, μετά την εφαρμογή του Νείλου Red επισημαίνονται SLN για την ανθρώπινη επιδερμίδα του τριχωτού της κεφαλής. Ηλεκτρονικό μικροσκόπιο (TEM), επέτρεψε την ανίχνευση ανέπαφη ασημένια ετικέτα SLN σε χοίρους θύλακες των τριχών των παρασκευασμάτων που εφαρμόζονται στο δέρμα για 24 ώρες RUM φορτώνονται SLN θα πρέπει να λαμβάνονται υπόψη για τοπική θεραπεία antiandrogen της ακμής και ανδρογενετική αλωπεκία..
 

christos2

New Member
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

βασικα το θεμα μου ειναι οτι θελω να σταματησω το propecia και να κανω μονο τοπικη χρηση
και θελω να βρω ενα καλο συνδιασμο για να μην εχω προβληματα.....το συγκεκριμενο ειναι πολυ
δυσκολο να το βρει κανεις.....
εσας ποια ειναι η γνωμη σας για μια καλη τοπικη θεραπεια??
 

george

New Member
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Εγω το εχω σκεφτει να το παρω. Βεβαια μου πηρε λιγο καιρο μεχρι να βρω προμηθευτη, αλλα βρηκα τελικα. Απλως δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο, γιατι ειναι λιγο ακριβο. Ερχεται σε μορφη σκονης και πρεπει να το κανεις σε υγρη μορφη. Και το κυριοτερο, οπως ολα ετσι και αυτο εχει καποιους που το κραζουν και καποιους που το θεωρουν μακραν το καλυτερο για την τριχοπτωση.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

δωσε και συστατικα να φτιαξω :p
 

george

New Member
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Υπαρχουν site που το παραγγελνεις σε μορφη σκονης.
Ενα site ας πουμε ειναι το http://www.f-e-lab.com/
υπαρχουν και αλλα.
Σημειωση οτι για να χρησιμοποιηθει τοπικα πρεπει να γινει σε υγρη μορφη.
 

Άκης

Administrator
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Είναι λιγάκι ασταθές σαν υλικό, όταν γίνει υγρό.
Αλλά αν βρείτε πηγή καλή, λέω να το τσιμπίσω και εγώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Έχω φέρει το google τούμπα και δεν μπορώ να καταλάβω τα συστατικά του,έχει κανείς ιδέα ποια είναι η δραστική ουσία του?θέλω να φτιάξω ru homemade( αν δεν κοστίζει κούκος αιδονι) ::)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

Το εχω παρακολουθησει πολυ, και ακουγεται πολυ ελπιδοφορο,
και εγω ετσι λεω
ελπιζω ομως να αντιλαμβανεστε οτι το να τριβεις στο κεφαλι σου μια αμφιβολου προελευσης και καθαροτητας ουσια, η οποια δεν εχει τεσταριστει σε ανθρωπους επαρκως, ειναι πιθανοτατα πιο επικυνδηνο απο την - ΟΥ ΟΥ 666- finasteride.
και αυτο που χρησιμοποιω και αυτο που χρησιμοποιεις αμφιβολα ειναι,εμεις ειμαστε η πρωτη γενια που τα δοκιμαζει
δεν νομιζω να επερνε κανεις φινα το 80 ουτε να ετριβε spiro τοτε να μας πει και εμας
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

skeptikistis είπε:
Κοιτα καπαμαρου, μην πουμε παλι στο ιδιο τρυπακι, αλλα και εσυ και εγω ξερουμε καλα οτι υπαρχουν ατομα που χρησιμοποιουνε φινα απο το 92. Μια 20ετια χρησης σε τοσο μεγαλες ομαδες δινει δυνατοτητα για ασφαλη συμπερασματα...
Την αλλη την ουσια το μαξ που ξερω εγω χρηστη της ειναι 3 ετη. Και αυτος ειναι ενας. Και ξαναλεω δεν εχει τερσταριστει σε ανθρωπους. Το οτι ειναι "τοπικη" δεν σημαινει κατι. Ειδικα αφου την παρατησε στην ουσια η εταιρεια που την εψαχνε κατι δεν παει καλα με το θεμα. Δλδ αν δεν δινει ανικανοτητα και εχεις πρωινες στυσεις αλλα τσιμπησεις ενα καρκινο με πολλαπλες μεταστασεις θα ειναι οκ? Βαλε και σε ολα αυτα οτι αγοραζεις την ουσια απο κατι κινεζικα εργαστηρια με οτι συνεπαγεται αυτο, δεν ξερω... Ο καθενας κανει τις επιλογες του

Αν σε ενδιαφερει οντως και δεν ξερεις αγγλικα, να σου μεταφρασω τι κανει αυτος που τη χρησημοποιει. Αλλιως μπες στο HLH και ψαξε τον el_duterinio.
σε καμια περιπτωση το υφος μου δεν ειναι ειρονικο,κουβεντα κανουμε για να βγαζουμε και συμπερασματα.
ολοι παιρνουμε καποια ρισκα στο τι ακολουθουμε,με φαρμακα εχουμε να κανουμε ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

skeptikistis είπε:
Δεν ειμαι θυμομενος ουτε νομισα οτι ειρονευεσαι απλα δε γραφω κ πολυ καλα οπως εχω ξαναπει. (εχω ενα προβλημα με το γραπτο λογο)
το λεω γιατι παντα ερχομαστε σε αντιπαραθεση οταν πεφτουμε στο ιδιο θεμα :D
και μαλλον θα συνεχισει :D
απλα να ξερειες το υφος μου ειναι παντα φιλικο προς ολους,στο ιδιο στρατοπεδο ειμαστε στην τελικη
 

geo.

Member
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

έχω ψάξει όλο το φόρουμ και κανένα απο τα λινκ που ηπάρχουν μέσα για παραγγελία δεν δουλέυει.
κάνω μια σκέψη να το δοκιμάσω μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να το παραγγείλω έτοιμο ;
 

Hairboost

Member
Απ: ΟΧΙ ΦΙΝΑ ΤΩΡΑ RU 58841...!!!!

kapamarou είπε:
[quote author=skeptikistis link=topic=2789.msg49830#msg49830 date=1300742168]
Δεν ειμαι θυμομενος ουτε νομισα οτι ειρονευεσαι απλα δε γραφω κ πολυ καλα οπως εχω ξαναπει. (εχω ενα προβλημα με το γραπτο λογο)
το λεω γιατι παντα ερχομαστε σε αντιπαραθεση οταν πεφτουμε στο ιδιο θεμα :D
και μαλλον θα συνεχισει :D
απλα να ξερειες το υφος μου ειναι παντα φιλικο προς ολους,στο ιδιο στρατοπεδο ειμαστε στην τελικη
[/quote]
γουσταρει να τσακωνεται
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα