ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

Ποια θεωρείτε σαν Snake oil?

  • Provillus

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Procerin

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Profollica

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Hair genesis

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Nisim

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Mexis Patent

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Crescina

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

magic810

New Member
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

πολυ καλη η ψηφοφορια αλλα θα προτιμουσα και ενα "ολα" μεσα se αυτην..... 8)
οπως επισης θα ηταν καλο και να τεκμηριωνουμε τους λογους που τα θεωρουμε snake oils...
πχ..δεν μπορει να κρινει καποιος οτι ειναι snake oil me ena mhna χρησης......
τι εννοω ΑΚΗ....να υπαρξει μια ξεχωριστη σελιδα ναι μεν με την ψηφοφορια αλλα και σχολια απο τους χρηστες....πολλα ζηταω ε?
τελος παντων μπραβο για μια ακομη φορα...γιατι βλεπω οτι η σελιδα εξελισεται συνεχως....
ισως γινομαι γραφικος τωρα αλλα νομιζω οτι τη σελιδα αυτη θα την ζηλευαν πολυ....
ΑΚΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ.....μιας και εσυ εισαι ο εμπνευστης αυτης της ιστοριας....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

γράψτε τότε σε αυτό το θέμα τα δικά σας snake oils -με τεκμηρίωση την προσωπική σας χρήση

- και θα μπαίνουν ετεροχρονισμένα στην ψηφοφορία (άλλωστε 3-4 της ψηφοφορίας δεν υπάρχουν ή δεν έχουμε

χρησιμοποιήσει Ελλάδα)
 

Άκης

Administrator
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

magic810 είπε:
πολυ καλη η ψηφοφορια αλλα θα προτιμουσα και ενα "ολα" μεσα se αυτην..... 8)
οπως επισης θα ηταν καλο και να τεκμηριωνουμε τους λογους που τα θεωρουμε snake oils...
πχ..δεν μπορει να κρινει καποιος οτι ειναι snake oil me ena mhna χρησης......
τι εννοω ΑΚΗ....να υπαρξει μια ξεχωριστη σελιδα ναι μεν με την ψηφοφορια αλλα και σχολια απο τους χρηστες....πολλα ζηταω ε?
τελος παντων μπραβο για μια ακομη φορα...γιατι βλεπω οτι η σελιδα εξελισεται συνεχως....
ισως γινομαι γραφικος τωρα αλλα νομιζω οτι τη σελιδα αυτη θα την ζηλευαν πολυ....
ΑΚΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ.....μιας και εσυ εισαι ο εμπνευστης αυτης της ιστοριας....

Thanks και έχεις δίκιο. Θα προσθέσω και ένα "όλα" μέσα στην ψηφοφορία, γιατί είναι ούτος ή άλος όλα snake oils..
Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί χρήστες που να έχουν δοκιμάσει πολλά από τα παραπάνω, ενώ δεν υπάρχει ακόμα χρήστης που να μας πει ειλικρινα για του mexi. Όπως μπορείς να καταλάβεις, εύκολα το συμφέρον χαλάει κάθε είδους ψηφοφορίες.
Αν διαβάσεις, αναλύω γιατί πιστεύω καθε προϊόν (πλην Cristina που το δοκίμασα για κανα 4μηνο αν θυμάμαι καλά). Για το δικό μας, δεν χρειάζεται να πω πολλά εγώ, το δικό του topic το λέει ακριβώς.

magic810 είπε:
τελος παντων μπραβο για μια ακομη φορα...γιατι βλεπω οτι η σελιδα εξελισεται συνεχως....
ισως γινομαι γραφικος τωρα αλλα νομιζω οτι τη σελιδα αυτη θα την ζηλευαν πολυ....

Εγώ από την άλλη σκέφτομαι ότι πολλοί θα την "μισήσουν"...
Γιατί όλο και κάποια συμφέροντα θα χαλάσει αυτήν η ενημέρωση.
Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει ποιος θα την μισήσει, αλλά με κάνει να χαίρομαι γιατί αυτά που γράφουμε ισχύουν και ... πονάνε (μερικούς).

Κάνω πολλά για να διαδωθεί η σελίδα.
Ελπίζω σε κάμποσο καιρό, πολλοί Έλληνες όταν πηγαίνουν στον γιατρό τους πχ ή στο φαρμακοποιό ή όπου αλλού και υπάρχουν "έξυπνοι", θα πηγαίνουν "οπλισμένοι" με γνώση όπου θα τους "χτυπάει" άνετα.

Σπύρο, τα snake oils είναι πολλά "εκεί έξω". Δεν φταίνε οι άνθρωποι που τα φτιάχνουν, το χρήμα φταίει που δεν "πετάει" στα ταμεία τους μόνο του. Έτσι, σκαρφίστηκαν αυτόν τον τρόπο για να το κάνουν να πάει εκεί που θέλουν.
Προβλέπω η λίστα να μεγαλώσει. Ίσως θα έπρεπε να αλλάξω την ερώτηση ως ποιό λέτε ότι είναι το best Snake Oil ever, αλλά για μένα το Ελληνικό θα σάρωνε ΟΛΑ τα βραβεία.
Γιατί γράφουν οι ξένοι ότι σταματά την τριχόπτωση, δίνει regrowth και άντε το too much ότι από κλίμακα 7 πας σε 1, αλλά ο δικός μας ρε παιδια το παραμάμησε. Τι σπέρμα κάνει καλό, τι διορθώνει αυχενικά, τι σε αυξάνει την τεστο και χιλιες δυο μακακιούλες για να πουλήσει.
Και δεν το κρύβω, σας νέος (στο θέμα τριχόπτωση), όταν το πρωτοδιάβασα έλεγα "λες να";
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

βρε 'συ,εγώ ακόμα το έχω απορία αν μπορεί να με βοηθήσει με τα γόνατά μου και τους 4 έγκλειστους φρονιμίτες μου ....!!!!
:p ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

Admin είπε:
Το Ελληνικό "παιδί" 15ετούς έρευνας δεν το έβαλες...

LoooooooooooooooooooL

πρωτος πρωτος μπηκε

αρε ακη πως τα λες για το ελληνικο παιδι ,,,,,,εχεις εναν τροπο οποτε διαβαζω ποστ σου για αυτον δεν μπορω να κρατηθω και σκαω στα γελια
λιγο πολι ολα ειναι snake oilς

δεν τα εχω κοιταξει λεπτομερεστατα ολα παντως με μια ματια αν θυμαμαι και καλα το ονομα του το hair genesis δεν μου φανηκε για snake αλλα δεν μου κανει και για αποτελεσματικο
ειναι μια μετρια κατασταση

τα πιο πολλα παντως ειναι
το crestina θυμιζει το dercos και αυτο δεν κανει δουλεια
μονο στο κολαγονο βοηθαει επι της ουσιας τπτ
 

Άκης

Administrator
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

Καλό είναι το genesis, αλλά μπορείς να βρεις και καλύτερο (με συνδιασμό πχ ψευδάργυρο και Β6).
Παναγιωτης είπε:
αρε ακη πως τα λες για το ελληνικο παιδι ,,,,,,εχεις εναν τροπο οποτε διαβαζω ποστ σου για αυτον δεν μπορω να κρατηθω και σκαω στα γελια
λιγο πολι ολα ειναι snake oilς
:)
 

holfork

New Member
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

εχει χρησιμοποιήσει κανείς το hair genesis ?
παντως σε ενα σαιτ ειδα οτι γραφανε καλές κριτικές
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΟΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2008!

λογικο ειναι και καποιοι να γραφουν κατι καλο μιλαμε για εκατομμυρια χρηστες μεσα στο internet

παντως κατα την γνωμη των περισσοτερων καλο ειναι να αποφευγετε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα