Ξούρα και τέλος το μαρτύριο???σκέψεις και απόψεις..

aeratos28

Just aeratos
Φιλε όπως θες τα λες τα πράγματα..σε σχέση με μπροστά σου είχα πει,σε φωτό με βρεγμένα μαλλιά που μου είχες στείλει,φαίνεται πως κάτι πάει να δημιουργηθεί πίσω..εντελως μηδαμινο ομως..και στο είχα πει αν θυμάσαι με βάση τα δικά σου κριτήρια τα οποία είναι εντελώς υπερβολικά.αυτο ακριβώς σου είχα πει..τίποτα παραπάνω,τπτ λιγότερο..στα δικά μου μάτια ομως και η δική μου γνώμη είναι ότι δεν έχεις απολύτως τπτ..πρέπει να στο έχω πει τουλάχιστον 200 φορές..πραγματικά καταντάει τραγικο ..δεν καταλαβαίνεις τίποτα από ότι σου έχουμε πει.. μπλέκεις και τα πράγματα..πουθενά δεν διυστανται οι απόψεις..εσύ τις μπερδεύεις..πριν έλεγες πως ο dance σου είπε ότι έχεις μία απώλεια πυκνοτητας,μετά που σου είπε ο stripar ότι αλλα σου είπε ο dance,το διορθωσες..τώρα λες ότι εγώ σου είπα για πρόβλημα πίσω,αλλά δεν λες ολόκληρη την κουβέντα..πραγματικά έχεις πάει σε άλλα επίπεδα φιλαράκι.. για αυτό που λες να μας χαροποιει η άποψη σου..γιατί ρε μαν?έχουμε δει οι περισσότεροι άπειρα κεφάλια..οπότε εσένα θα επρεπε να χαροποιει η γνώμη μας για τα δικά σου μαλλιά και να σταματήσεις να προσπαθείς να μας πείσεις για το αντίθετο..και τα έχουμε δει και live ,όχι από φωτό μόνο..στα λέω έτσι μπας και καταλάβεις σε τι λούπα έχεις πέσει,αλλά πλέον ειμαι σίγουρος πως ότι και να λέμε εσύ εκεί το χαβα σου..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω αναρωτιεμαι πως να ηταν το κεφαλι σου πριν 6 χρονια και για ποιο λογο να αρχισες φιναστεριδη. Ποιος σου το ειχε προτεινει αρχικα; ειχες και τοτε το ιδιο αγχος με το μαλλι; πως ησουν οταν ξεκινησες φινα;
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε Μαριε εχω τη λυση στο προβλημα σου
Μια απο αυτες τις μερες θα ανεβασω φωτογραφιες του 13 χρονου αδερφου μου κατω απο σκληρες συνθηκες (φωτα μπανιου-ασανσερ κλπ) να δεις οτι ακομα και σε ενα παρθενο εφηβικο κεφαλι φαινετε δερμα σε τετοιες συνθηκες.
Πρεπει απλα να αποδεχτεις οτι υπαρχουν και ανθρωποι με λεπτη τριχα ,οπως εσυ και εγω,που ακομα και το 100% του μαλλιου να εχεις ,θα φαινετε δερμα σε ορισμενες συνθηκες.
Εγω ειμαι σιγουρος οτι παντα ετσι ηταν τα μαλλια σου,απλως τωρα ετυχε και περασες κατω απο ενα καθρεφτη σε εντονο φως με σκυμμενο κεφαλι και το πηρες ειδηση.

K 2 χαρακτηριστικα παραδειγματα ImageHandler2.ashx.jpg the-weekend-interview--cesar-azpilicueta.img.png.jpg

Και οι 2 ειναι Norwood 0 με την οριτζιναλ πυκνοτητα στο μαλλι τους.Ο πρωτος φαινετε πιο πυκνος ομως σε ολες τις συνθηκες για εχει πολυ πιο χοντρη και σκουρα τριχα.Ειναι απο την μανα του πιο πυκνος που λεμε.
 

MariosOik

Active Member
Λοιπόν επειδή δεν θέλω να έρχομαι σε αντιπαραθέσεις και όταν ακόμα και δικοί μου άνθρωποι στον καθρέφτη, καταλαβαίνουν την διαφορά, ειδικά στην κροταφική περιοχή, επειδή τον @aeratos28 τον εκτιμω ισως περισσοτερο απο τον καθενα επειδη εχουμε κανει απειρες συζητησεις θα του πω οτι στοιχηματιζω οτι θελει οτι αν με δει σε ενα φως θα καταλαβει απ ευθειας οτι εχω χασει αριστερα. Αν ειμαι δε μια μερα αλουστος φαινομαι πολυ αραιος αλλα αυτο ειπαμε ειναι και λογω μαλλιου. Οτι ειμαι ακομα nw1 το δεχομαι, οτι δεν υπαρχει θεμα στοιχηματιζω οτι θελετε γιατι πατε να με βγαλετε και τρελο, κατι που ειπα με τον @danceworld_2001 και μου ειπε ο ανθρωπος απο μονος του δεν εισαι τρελος, εχεις ενα πολυ μικρο προβλημα. Αν λοιπον με δειτε απο κοντα με αλλο χτενισμα θα καταλαβετε οτι υπαρχει θεμα. Το ψυχολογικο ψυχολογικο ναι αλλα ελεος ρε παιδια 2 νηματα εχω ανοιξει, κοιταξτε τοτε τι μου γραφατε, το λεω ακρως φιλικα γιατι ολο αυτο στο τελος με προσβαλλει. Τον Γεναρη ειχα φραντζα και τωρα δεν μπορω να τα σηκωσω γιατι φεγγιζω τι να κανουμε τωρα. Αλλοι ναι θα ζηλευαν και γω πρεπει να αισθανομαι τυχερος αλλα ο καθενας και μονο αυτος ξερει το κεφαλι του και τις ατελειες του. Δεν θελω να παρεξηγηθω, ανοιξτε λιγο τα νηματα μου ομως και δειτε φωτογραφιες, οπως και εδω σε προηγουμενες σελιδες. Μακαρι ο αερατος να δικαιωθει και να μεινω 5-10 χρονια έτσι. Τι νομιζετε οτι θελω να κανω εγχειρησεις? Ή θα στεναχωριομουν αν ειχα αυτο το μαλλι 35 χρονων. 28,5 ειμαι μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Δεν θα ανεβασω φωτο γιαι πραγματικα εχω κουρασει τους περασμενους μηνες. Ομως μην μου λετε οτι κυνηγαω και δρακους. Οταν εχεις λεπτη, λιπαρη, σκουρα τριχα, αν ιδρωσεις και ανακατευτουν τα μαλλια σου φαινεται σαν να εχεις τρυπες. Μην μου λετε λοιπον δεν εχω χασει πυκνοτητα. Εχω κανει τριχοσκοπηση στην dhi και μου ειπαν οτι υπαρχει θεμα στην χερλαιν και α ζωνη, διασπαρτο και οχι διαχυτο αλλα ειναι μικρο και μη εγχειρησιμο. Αυτα
 

MariosOik

Active Member
Εγω αναρωτιεμαι πως να ηταν το κεφαλι σου πριν 6 χρονια και για ποιο λογο να αρχισες φιναστεριδη. Ποιος σου το ειχε προτεινει αρχικα; ειχες και τοτε το ιδιο αγχος με το μαλλι; πως ησουν οταν ξεκινησες φινα;
Αν εξαιρέσεις την αριστερή πτέρυγα που έχει αδυνατίσει στα ίδια. Δερματολόγος που διέκρινε αραίωση α ζώνη στη μέση
 

turnfiji123

Active Member
Εγώ απλά θα πω κάτι τελευταίο. Μπαίνω στο forum για να διαβάσω κάτι ουσιαστικό. Μια νέα θεραπεία, μια συμβουλή, ένα αποτέλεσμα MM, ή έστω την ιστορία κάποιου που τραβα τα ίδια ζόρια με εμάς. Όταν μπαίνω στο forum και βλέπω 20 άτομα να νταντεύουν ένα παιδί το οποιο είναι NW0 με χρονια αγωγή που αντιδρά φανταστικά, αναρωτιέμαι τι συμβαίνει. Μετά βεβαια, βλέπω την φωτογραφία από το μαλλί βούρτσα στο προφίλ του Μάριου, συνοδευομενη από σχόλιο του στυλ "είμαι σε απόγνωση" ή "έχω τρελή αραίωση" ή "πάω επειγόντως για MM" και δεν ξέρω αν πρέπει να γελάω ή να κλαίω. Γιατί είναι μεν ξεκαρδιστικά ηλίθια τέτοια σχόλια αλλα από την άλλη, η φρενίτιδα με την οποια αντιμετωπίζεις την οποια αραίωση έχεις μου φέρνει στο μυαλό ότι εγώ είμαι NW5 (στο NW5 υπάρχει και εκεί υποψία αραίωσης) και κατά πασα πιθανότητα όχι κατάλληλος για MM, επομένως ρίχνεις και την δικια μου ψυχολογία. Καλύτερα άνοιξε ένα νήμα με θέμα την Φιναστερίδη και την εμπειρία που είχες τόσα χρονια με αυτήν, μοιράσου αιματολογικά test, δώσε την άποψη σου για την Φίνα σε τόσο νεαρή ηλικία, τι πρέπει και τι δεν πρέπει, συμπτώματα κλπ. Με αλλα λόγια, γίνε χρήσιμος και μην τρελαίνεις τους υπολοιπους που έχουν μεγάλο NW, καθαρό πρόβλημα και έχουν βάλει υπόθετα λατανοπροστης στην προσπάθεια τους να μην γίνουν σα τον Τσάκα. Φιλικά πάντα από έναν ξεροκέφαλο σε έναν άλλον.
 

MariosOik

Active Member
Κατανοω αυτο που λες και η συζητηση πηγαινε στην γνωριμια μου με τον @danceworld_2001 άλλοι το πήγαν αλλού. Συμπάσχω με αυτά που λες και ειλικρινά σε καταλαβαίνω γιατί στην οικογένειά μου υπάρχουν πιο προχωρημένες καταστάσεις. Πραγματικά όμως είναι τόσο γελοίο όλο αυτό με τις απόψεις σας που μου ρχεται να μην ξαναγράψω. Ο @tasos33 που με είχε δει με κοντό κούρεμα και χιλιάδες φώτο ξέρει ότι είμαι υπερβολικός αλλά ξέρει και την αλήθεια. Ο dance το παιδί προς τιμήν του έχει απόλυτο δίκιο αλλά τι θέλατε να με ψάξει ή να ανακατέψω τα μαλλιά στη καφετέρια? Για τον @aeratos28 που εχει δει φωτο μου πολλες δεν θεωρει οτι υπαρχει προβλημα, αποψη του. Αλλα ναι ρε μαγκες δεν εχω θεμα, δεν πειραζει που λουστηκα χθες και εχασα 70-80 τριχες και σημερα το πρωι αλλες 30 στο ξεβγαλμα. Ουτε ΑΓΑ εχω, βουρτσα το μαλλι ειμαι βιτσιοζος και χαπακωνομαι. Δεν μπαινει χτενα. Προσεξτε μονο σε ενα χρονο μη δειτε κανα χαλι και λετε για επιθετικη τριχοπτωση η φταιει ο στρατος. Ήμαρτον παιδιά. Ξέρω τι πάει να πεί βούρτσα μαλλί γιατί είδα τον @danceworld_2001 από κοντά. Από κει και πέρα πραγματικά η γνώμη κάποιων και το συμπέρασμα είναι χειρότερο από κάτι γκόμενες που έχει ο Β****ης με μάτι γαρίδα. Έλεος παιδιά κούρασα υπερβολικά, κουράσατε και κάποιοι όμως και νιώθω άσχημα για παιδιά όπως τον φίλο από πάνω. Επειδή βλέπω φαντάσματα λοιπόν για μένα θα ξαναμιλήσω μόνο αν αραιώσω πολύ ή πάω για μμ. Καλή τύχη σε όλους. Σε άλλα παιδιά μετά χαράς θα δίνω συμβουλές. Διαβάστε απλά λίγο τι λέει ο @Serifis . Μαλλί βούρτσα, τί άλλο θ ακούσω Θεέ μου, ναι ρε μάγκες είχα τον Φλεβάρη όμως, καταλάβετε ότι μόνο ο καθένας ξέρει το κεφάλι του. Το πόσο έδαφος έχω χάσει το ξέρω εγώ και οι γύρω μου, αυτά καλή συνέχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Υπηρχε ενα μελος του φορουμ-νομιζω με ονομα σκεπτικιστης-που ελεγε συχνα το εξης:

''Αν πιστευεις οτι εχεις προβλημα τοτε σιγουρα εχεις''.

Ως εδω συμφωνω και εγω με το παλιο μελος και σε πιστευω και εσενα.

Απο κει και περα το παραλογο τις υποθεσης ειναι οτι ακουγεσαι περισσοτερο εσυ στο φορουμ που ΘΑ φτασεις σε 10-15 χρονια τα μελη του (και ΑΝ τα φτασεις)
Αυτο εχει φυσιολογικα σαν αποτελεσμα να ριχνει την ψυχολογια των παιδιων που πραγματικα εχουν προβλημα. Το μυαλο ''παιζει'' πολλες φορες ασχημα παιχνιδια. Γιατι αν εσυ νιωθεις ετσι οπως νιωθεις με τετοιο μαλλι, ο αλλος ''θα πρεπει'' να κλειστει σε κανα υπογειο να μην αντικριζει ουτε ο ηλιος την ραφλα του. Γιατι τι θα πει...ηλιος αν την δει...?

Σεβαστο το πως νιωθεις, αλλα ξαναλεω οτι ειναι 95% προβλημα ψυχολογικο και 5% λογο του μαλλιου.
 

MariosOik

Active Member
Υπηρχε ενα μελος του φορουμ-νομιζω με ονομα σκεπτικιστης-που ελεγε συχνα το εξης:

''Αν πιστευεις οτι εχεις προβλημα τοτε σιγουρα εχεις''.

Ως εδω συμφωνω και εγω με το παλιο μελος και σε πιστευω και εσενα.

Απο κει και περα το παραλογο τις υποθεσης ειναι οτι ακουγεσαι περισσοτερο εσυ στο φορουμ που ΘΑ φτασεις σε 10-15 χρονια τα μελη του (και ΑΝ τα φτασεις)
Αυτο εχει φυσιολογικα σαν αποτελεσμα να ριχνει την ψυχολογια των παιδιων που πραγματικα εχουν προβλημα. Το μυαλο ''παιζει'' πολλες φορες ασχημα παιχνιδια. Γιατι αν εσυ νιωθεις ετσι οπως νιωθεις με τετοιο μαλλι, ο αλλος ''θα πρεπει'' να κλειστει σε κανα υπογειο να μην αντικριζει ουτε ο ηλιος την ραφλα του. Γιατι τι θα πει...ηλιος αν την δει...?

Σεβαστο το πως νιωθεις, αλλα ξαναλεω οτι ειναι 95% προβλημα ψυχολογικο και 5% λογο του μαλλιου.
Σε αυτό συμφωνώ. Σε πολλά νήματα πλέον ακούγομαι γιατί λέω γνώμη ή συμβουλές από πράγματα που έχω κάτσει για ώρες μήνες και έχω μελετήσει εδώ, για να βοηθήσω. Αναφορικά με μένα για δες πόσο καιρό έχω να μιλήσω για την περίπτωσή μου καλέ μου φίλε. Το όλο ζήτημα και το ξεκίνημα της συζήτησης ήταν η γνωριμία μου με τον @danceworld_2001 , από κει και πέρα προφανώς και πάσχω από ΑΓΑ αφού έχω δει στη δικό μου μαλλί που ξέρω μόνο εγώ την μείωση πυκνότητας. Τι νομιζες οτι ξυπνησα μια μερα και ειπα αααα με τι να ασχοληθω? Ας πιασω το μαλλι. Αλλά ας το λήξουμε εδώ, αν αραιώσω κι αλλο ξαναμιλάμε, απλά μην πεταχτεί κανείς κούφια η ώρα αααα πως εχασες τοσο εδαφος τι σου εκανε ο στρατος κτλ. Ληγει εδω καλη συνεχεια σε ολους. ΥΓ: Κάνεις λάθος, υπάρχουν μέλη του φόρουμ που έχουν μικρότερο θέμα από μένα και είναι λόγω πρόληψης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Παιδιά κουράσατε, πάντα ήμουν ευγενικός, έληξε το παραμύθι όμως. Ας έρθει ένα μέλος να μου πειράξει λίγο την α ζωνη, να με χτενισει απλα και αν δεν εχω θεμα, ειδικα στους κροταφους που χτενισμενα κατω ειμαι διαχυτος, του σκαω ενα χιλιαρικο τσεπη, ενταξει ειμαστε?
 

athenian

Well-Known Member
Παιδιά κουράσατε, πάντα ήμουν ευγενικός, έληξε το παραμύθι όμως. Ας έρθει ένα μέλος να μου πειράξει λίγο την α ζωνη, να με χτενισει απλα και αν δεν εχω θεμα, ειδικα στους κροταφους που χτενισμενα κατω ειμαι διαχυτος, του σκαω ενα χιλιαρικο τσεπη, ενταξει ειμαστε?
Το χιλιαρικο να το επενδυσεις στην ψυχικη σου υγεια.Ασε τα κουβαρνταλικια.
 
Μπλουζα