Ξούρα και τέλος το μαρτύριο???σκέψεις και απόψεις..

MariosOik

Active Member
Γι αυτό θα ήθελα μερικοί να καταλαβαίνετε την ψυχολογία του άλλου και να καταλάβετε ότι δεν βρέθηκε εδώ επειδή δεν υπάρχει πρόβλημα ή χτενίζεται προς τα πάνω και φαίνεται ελάχιστα. Σας επισυνάπτω μια φώτο έχοντας ξεπλύνει τα μαλλιά από regaine και χάνοντας μόνο το πρωί καμιά 30αρια τρίχες και στεγνά κατά 95% αλλά με το πιστολάκι να τα φυσάει προς τα κάτω. Μην βιάζεστε λοιπόν κάποιοι να βγάζετε συμπεράσματα, για βγάλτε μου συμπέρασμα γι αυτό λοιπόν, χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας αλλά απογοήτευσης. Πριν προτρέξετε να μου πείτε χτένισα τα από την άλλη, μιλάμε για ίδια κατάσταση και από τις 2 πλευρές. Το τσουλούφι κρατάει λίγο καλύτερα.
 

Συνημμένα

  • IMG_6217.JPG
    IMG_6217.JPG
    450.9 KB · Προβολές: 63

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Αυτό που φαίνεται είναι κολλημένα μαλλιά ,
γι αυτό και μαυρίζουν παραπάνω απο τα άλλα και φαίνεσαι πιό αραιός απο άλλες περιοχές.

Όταν έχεις ίσια και λεπτή τρίχα είναι εύκολο να συμβεί αυτό ,
ειδικά όταν σκοπίμως προσπαθείς να μεγεθύνεις το πρόβλημα συγκεκριμένης περιοχής,
αφήνοντας την περιοχή αυτή ποιο υγρή ή κολλώντας τα μαλλιά περισσότερο απο άλλες περιοχές.

Είναι πολύ εύκολο άν κάποιος θέλει να κατασκευάσει ένα πρόβλημα να το κάνει ,
απλά και μόνο τραβώντας και ανεβάζοντας τις λάθος φωτογραφίες,

Το δύσκολο είναι να συνειδητοποιήσει ότι δέν έχει κάποιο πρόβλημα !!!...
 

MariosOik

Active Member
Αυτό που φαίνεται είναι κολλημένα μαλλιά ,
γι αυτό και μαυρίζουν παραπάνω απο τα άλλα και φαίνεσαι πιό αραιός απο άλλες περιοχές.

Όταν έχεις ίσια και λεπτή τρίχα είναι εύκολο να συμβεί αυτό ,
ειδικά όταν σκοπίμως προσπαθείς να μεγεθύνεις το πρόβλημα συγκεκριμένης περιοχής,
αφήνοντας την περιοχή αυτή ποιο υγρή ή κολλώντας τα μαλλιά περισσότερο απο άλλες περιοχές.

Είναι πολύ εύκολο άν κάποιος θέλει να κατασκευάσει ένα πρόβλημα να το κάνει ,
απλά και μόνο τραβώντας και ανεβάζοντας τις λάθος φωτογραφίες,

Το δύσκολο είναι να συνειδητοποιήσει ότι δέν έχει κάποιο πρόβλημα !!!...
Ποτέ δεν σε αμφισβήτησα και ούτε θα το κάνω...! Τα μαλλιά μου ευθεία τελείως κάτω δεν γίνονται, όπως μου χει πει ο @danceworld_2001 οι τριχες αποκτουν μνημη και εχου παρει την φορα αυτη. Το τονισα οτι ξεπλυμενα ειναι οχι λουσμενα. Υπαρχει μια ελαφρια λαδιλα στην υφη, αλλα τι να κανω, να λουζομαι 2 φορες τη μερα να ηρεμησω ψυχολογικα? Αγαπητοι μου απλα μην μου λετε δεν υπαρχει προβλημα. Προς τα πανω χτενισμενα ναι ειναι πολυ καλυτερα αλλα για ονομα δεν τα χωρισα, τα φυσηξα προς τα κατω με το πιστολακι, γιατι τοση δυσπιστια? Δεν ειπα παω να κανω μμ, εδειξα κατι, αν δεν σας καλυπτει και αυτο οκ, τι να πω. Υ.Γ. @Stripar ουτε τα αφησα πιο υγρα ουτε τα κολλησα σκοπιμως, αυτο σου εξηγω και στο λεω εχοντας μεταξυ μας πει τοσα πολλα και ξερεις ποσο σε σεβομαι και σε εκτιμω.
 

MariosOik

Active Member
Ok ειμαι τρελος δεν εχω τιποτα. @Stripar δεν εχει να κανει με φωτο, τον καθρεφτη κοιταω, να λουζομαι 2 φορες τη μερα? Μηπως δεν εχω ΑΓΑ τοτε ρε παιδια, γιατι στο τελος θα μου πειτε οτι μ αρεσει να στεναχωριεμαι και με αυτο τον τροπο εκτιθεμαι για αλλη μια φορα σε ατομα που εχουν μεγαλυτερο προβλημα. Εχω δει τοσες περιπτωσεις εδω που ξερω τι ειναι κατασκευασμενο και τι οχι. Με κρινετε λες και εκπροσωπω καποια κλινικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gzisis69

Member
δεν ξερω αν εχεις προβλημα με το μαλλι σου αδερφε αλλα σιγουρα ετσι οπως κανεις θα αποκτησεις κ αλλα προβληματα που δεν θα ναι τριχες. ισως ξεκινας τριχοπτωση επιθετικη, ισως απλα ειναι στρες και πεφτουν καποιες παραπανω ισως αυτα τα κενα ειναι αραιωσης ισως τριχας λαδερης ισως φωτισμου κλπ. σταματα να ασχολεισαι τοσο με τριχες και να κανεις λες και ειναι η συντελεια του κοσμου. πολυ πιθανον σε 3-4 χρονια να σαι norwood 5 η 6 και να λες καλα πριν τι εκανα ετσι και δεν απολαμβανα τα μαλλακια μου. αυτη τη χρονικη στιγμη δεν εχεις ορατο προβλημα. πορευσου με τα μαλλακια σου κανε και καμια θεραπειουλα να το καθυστερησεις λιγο ετσι κι αλλιως στο πατωμα θα καταληξουν οσα ειναι να πεσουν . εγω στη θεση σου θα απολαμβανα το οτι ακομα εχω μαλλια και οτι μπορω να κερδισω απ αυτα απο γκομενες μεχρο ωραιες φοτο κλπ και μολις αραιωσουν επικινδυνα τοτε το συζηταμε.. η μαλλον συμβιβαζεσαι οπως ολοι. αλλα μην τρελαινεσαι καραφλος θα γινεις οπως τοσοι και τοσοι αλλοι..
 

MariosOik

Active Member
δεν ξερω αν εχεις προβλημα με το μαλλι σου αδερφε αλλα σιγουρα ετσι οπως κανεις θα αποκτησεις κ αλλα προβληματα που δεν θα ναι τριχες. ισως ξεκινας τριχοπτωση επιθετικη, ισως απλα ειναι στρες και πεφτουν καποιες παραπανω ισως αυτα τα κενα ειναι αραιωσης ισως τριχας λαδερης ισως φωτισμου κλπ. σταματα να ασχολεισαι τοσο με τριχες και να κανεις λες και ειναι η συντελεια του κοσμου. πολυ πιθανον σε 3-4 χρονια να σαι norwood 5 η 6 και να λες καλα πριν τι εκανα ετσι και δεν απολαμβανα τα μαλλακια μου. αυτη τη χρονικη στιγμη δεν εχεις ορατο προβλημα. πορευσου με τα μαλλακια σου κανε και καμια θεραπειουλα να το καθυστερησεις λιγο ετσι κι αλλιως στο πατωμα θα καταληξουν οσα ειναι να πεσουν . εγω στη θεση σου θα απολαμβανα το οτι ακομα εχω μαλλια και οτι μπορω να κερδισω απ αυτα απο γκομενες μεχρο ωραιες φοτο κλπ και μολις αραιωσουν επικινδυνα τοτε το συζηταμε.. η μαλλον συμβιβαζεσαι οπως ολοι. αλλα μην τρελαινεσαι καραφλος θα γινεις οπως τοσοι και τοσοι αλλοι..
Άλλο αυτό που λες και άλλο αυτό που συμβαίνει στο φόρουμ. Θεραπεία κάνω μπαρούτι αλλά εδώ βγαίνω τρελός, έχεις δίκιο @anargiros88
 

Stripar

Established Member
Τρελός όχι , ύπερ - υπερβολικός ΝΑΙ!

Νομίζω το Forum έχει εξανλήσει την περίπτωσή σου , έχουμε πέσει απάνω σου 10 άτομα , όλοι σου λένε τα ίδια!.
Ξέχνα τα όλα και πήγαινε να υπηρετήσεις την πατρίδα!...

Πότε παρουσιάζεσαι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Παιδιά καλησπέρα, τον Μάριο μην τον παρεγηγείτε, είναι πάρα πολύ καλός παιδί και ποιοτικός άνθρωπος αλλά δυστυχώς στο θέμα μαλλί έχει τεράστια ανασφάλεια που του έχει γίνει ψύχωση και εμμονή. Λοιπόν Μάριε.. βλέποντας και την τελευταία φωτογραφία σου, θα σου επιβεβαιώσω πως τρελός δεν είσαι, υπάρχει μια ελάχιστη αραιότητα. Εγώ από κοντά δεν κατάφερα να την δω πραγματικά και ήσουν πολύ κοντά κουρεμένος, σε φως ημέρας, χωρίς τόπικ η λακ. Θα σε παρακαλέσω πολύ για μια ακόμη φορά να σταματήσεις να βγάζεις φωτογραφίες και να κοιτιέσαι στον καθρέπτη 1000 φορές την ημέρα, θα ματιαστείς και χαλάς την ψυχολογία σου. Δεν χρειάζεται να πείσεις κανέναν. Έχεις μια ήπια τριχόπτωση και μια κληρονομικότητα που εγω νομίζω δεν θα σε χτυπήσει. Αν είχες θα είχες ήδη ξεκάθαρο patternαραίωσης κροτάφους. Η φίνα δεν θα σου κράταγε τόσο καλά τους κροτάφους. Επίσης διάχυση δεν υπάρχει. Νομίζω δεν έχεις καν Α/Α αλλά αραιώνεις (αν το πούμε αραίωσης που είναι και βαριά λέξη) από κακή ποιότητα ζωής, τρελό άγχος, κακή διατροφή ίσως, και υπερβολικό πείραγμα των μαλλιών με στυλιζαρίσματα, πιστολάκια, λουσίματα, θεραπείες κτλ.


Ακόμη και τώρα αναρωτιέμαι αν πραγματικά έχει νόημα να κάνεις θεραπεία με big 3 και ίσως δοκίμαζα 1 χρόνο διακοπή. Άλλωστε στο 6μηνο θα δεις τα πρώτα σημάδια αραίωσης οπότε άμεσα το πιάνεις ξανά το σχήμα και ανακτάς το ελάχιστα χαμένο έδαφος. Είναι κρίμα τσάμπα να χαπακώνεσαι αν δεν έχεις Α/Α. είσαι διατεθειμένος να πάρεις αυτό το μικρό ρίσκο απλά για να αποκλείσουμε το θέμα Α/Α ή όχι; Αν όχι τότε απλά συνεχίζεις ακάθεκτος με την θεραπεία σου. Σου υπόσχομαι ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΑΙΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΟΤΕ. Και αν αυτό γίνει ενώ είσαι σε θεραπεία, θα μελετήσουμε το patternαραίωσης και θα ξέρουμε να έχεις Α/Α και τι τύπου τότε και αν η αραίωσης προχωρήσει πολύ, έχεις επιλογές όπως Μ/Μ και καθάρισες.


Αλλά νομίζω ούτε θα αραιώσεις άλλο ούτε ΜΜ θα κάνεις. Στην παρούσα φάση δεν έχεις επιλογή. Απλά συντηρείς με επιτυχία τα μαλλιά σου και κλειδώνεις το άμεσο μέλλον. Τίποτα άλλο δεν θα πρέπει να σε απασχολεί εσένα για την ώρα. Και αν η τρέχουσα πυκνότητα στις περιοχές που θεωρείς αδύναμες δεν σε ικανοποιεί, απλά ρίχνεις λίγο τόπικ και τα έχεις καλά με τον εαυτό σου. Τι άλλο θες από το φόρουμ τώρα, τι ψάχνεις; Έχεις καταλάβει ότι κάνεις κακό στον εαυτό σου; Ξέρεις πως η καλύτερη θεραπεία είναι να σταματήσεις να βγάζεις φωτογραφίες, να ασχολείσαι με το θέμα και να μην το σκέφτεσαι; Αν το κάνεις, το μαλλί σου θα πυκνώσει και άλλο!! Προσπάθησε το, είσαι καλό παιδί και άνθρωπος και είναι κρίμα να βασανίζεις το μυαλό σου με ανούσιες σκέψεις και να υπερτονίζεις ένα πρόβλημα που για 99.9% των παιδιών του φόρουμ δεν είναι πρόβλημα. Κάποιοι εδώ μέσα θα σκότωναν για το μαλλί σου.
 

MariosOik

Active Member
Παιδιά καλησπέρα, τον Μάριο μην τον παρεγηγείτε, είναι πάρα πολύ καλός παιδί και ποιοτικός άνθρωπος αλλά δυστυχώς στο θέμα μαλλί έχει τεράστια ανασφάλεια που του έχει γίνει ψύχωση και εμμονή. Λοιπόν Μάριε.. βλέποντας και την τελευταία φωτογραφία σου, θα σου επιβεβαιώσω πως τρελός δεν είσαι, υπάρχει μια ελάχιστη αραιότητα. Εγώ από κοντά δεν κατάφερα να την δω πραγματικά και ήσουν πολύ κοντά κουρεμένος, σε φως ημέρας, χωρίς τόπικ η λακ. Θα σε παρακαλέσω πολύ για μια ακόμη φορά να σταματήσεις να βγάζεις φωτογραφίες και να κοιτιέσαι στον καθρέπτη 1000 φορές την ημέρα, θα ματιαστείς και χαλάς την ψυχολογία σου. Δεν χρειάζεται να πείσεις κανέναν. Έχεις μια ήπια τριχόπτωση και μια κληρονομικότητα που εγω νομίζω δεν θα σε χτυπήσει. Αν είχες θα είχες ήδη ξεκάθαρο patternαραίωσης κροτάφους. Η φίνα δεν θα σου κράταγε τόσο καλά τους κροτάφους. Επίσης διάχυση δεν υπάρχει. Νομίζω δεν έχεις καν Α/Α αλλά αραιώνεις (αν το πούμε αραίωσης που είναι και βαριά λέξη) από κακή ποιότητα ζωής, τρελό άγχος, κακή διατροφή ίσως, και υπερβολικό πείραγμα των μαλλιών με στυλιζαρίσματα, πιστολάκια, λουσίματα, θεραπείες κτλ.


Ακόμη και τώρα αναρωτιέμαι αν πραγματικά έχει νόημα να κάνεις θεραπεία με big 3 και ίσως δοκίμαζα 1 χρόνο διακοπή. Άλλωστε στο 6μηνο θα δεις τα πρώτα σημάδια αραίωσης οπότε άμεσα το πιάνεις ξανά το σχήμα και ανακτάς το ελάχιστα χαμένο έδαφος. Είναι κρίμα τσάμπα να χαπακώνεσαι αν δεν έχεις Α/Α. είσαι διατεθειμένος να πάρεις αυτό το μικρό ρίσκο απλά για να αποκλείσουμε το θέμα Α/Α ή όχι; Αν όχι τότε απλά συνεχίζεις ακάθεκτος με την θεραπεία σου. Σου υπόσχομαι ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΑΙΩΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΟΤΕ. Και αν αυτό γίνει ενώ είσαι σε θεραπεία, θα μελετήσουμε το patternαραίωσης και θα ξέρουμε να έχεις Α/Α και τι τύπου τότε και αν η αραίωσης προχωρήσει πολύ, έχεις επιλογές όπως Μ/Μ και καθάρισες.


Αλλά νομίζω ούτε θα αραιώσεις άλλο ούτε ΜΜ θα κάνεις. Στην παρούσα φάση δεν έχεις επιλογή. Απλά συντηρείς με επιτυχία τα μαλλιά σου και κλειδώνεις το άμεσο μέλλον. Τίποτα άλλο δεν θα πρέπει να σε απασχολεί εσένα για την ώρα. Και αν η τρέχουσα πυκνότητα στις περιοχές που θεωρείς αδύναμες δεν σε ικανοποιεί, απλά ρίχνεις λίγο τόπικ και τα έχεις καλά με τον εαυτό σου. Τι άλλο θες από το φόρουμ τώρα, τι ψάχνεις; Έχεις καταλάβει ότι κάνεις κακό στον εαυτό σου; Ξέρεις πως η καλύτερη θεραπεία είναι να σταματήσεις να βγάζεις φωτογραφίες, να ασχολείσαι με το θέμα και να μην το σκέφτεσαι; Αν το κάνεις, το μαλλί σου θα πυκνώσει και άλλο!! Προσπάθησε το, είσαι καλό παιδί και άνθρωπος και είναι κρίμα να βασανίζεις το μυαλό σου με ανούσιες σκέψεις και να υπερτονίζεις ένα πρόβλημα που για 99.9% των παιδιών του φόρουμ δεν είναι πρόβλημα. Κάποιοι εδώ μέσα θα σκότωναν για το μαλλί σου.
Σ´ευχαριστώ για όλα αυτά που έκανες. Ήδη σε επικοινωνία με φίλους που έκανα από δω και αυτό με κάνει ιδιαίτερα ευτυχή θα προσπαθήσω να ακολουθήσω ακριβώς αυτά που λες. Δυστυχώς η εμμονή είναι εμμονή και ενώ στη ζωή μου συνήθιζα πάντα να είμαι νευρικός και ηγέτης, απογοητεύομαι με μένα που ένα τόσο μικρό πρόβλημα με γονάτισε. Υπάρχει μια διάχυση ά ζωνη με την έννοια ότι αριστερά και δεξιά(ειδικά αριστερά είμαι πιο διαφανής που λέμε). Το πρόβλημα μου ειναι 85% ψυχολογικό γιατί υπάρχει στεναχώρια και ανασφάλεια απλώς ελπίζω οι φίλοι που με παρεξήγησαν να με καταλάβουν γιατί δεν είναι ότι νιώθω ότι χάνω μαλλιά, αυτό το ένιωσα στα 20, κάνω σχεδόν 6+ χρόνια αγωγή και έχασα έδαφος γι αυτό πανικοβάλλομαι, φαντάζομαι ο κάθε άντρας όταν το καταλαβαίνει στεναχωριέται. Υπάρχει και το 15% προβλημα διαχυσης που εχω. Μετα τον στρατο αν ειμαι σταθερος ειμαι διατεθειμενος να ρισκαρω το 6μηνο. Προς το παρον για θεμα ψυχολογιας θα περιορισω το τοπικ(δεν θα βαζω) και θα λουζομαι με ενα πολυ καλο και ηπιο σαμπουαν καθαρα φυτικο 2 φορες την ημερα, γιατι η φρεσκαδα διωχνεο το αγχος τουλαχιστον σε μενα. Επιπλεον αλκοολ, καπνισμα, καφεδες ειναι κατι που εχω μπει σε διαδικασια να μειωσω αισθητα. Για αλλη μια φορα σας ευχαριστω ολους. Συμπαθης ναι μπορει να ειμαι αλλα σας τα εκανα αεροπλοια. Με το να αποδειξω κατι δεν θα βγαλω μαλλια ουτε σκοπευω να κανω μμ αν δεν φτασω nw2, τι θα κανω θα κατεβασω hairline? Προφανως και οχι. Δεν θα μιλησω παλι ονομαστικα, σας ευχαριστω ολους. Υπαρχουν παιδια που με παιρνουν μονα τους τηλεφωνο, βρεθηκαμε, κανουμε χαβαλε και πραγματικα νιωθω τυχερος μεσα στην ατυχια μου ρε μαγκες που σας γνωρισα. Αναφορικα λοιπον με το ζητημα μου, αν δεν εβλεπα τον αριστερο κροταφο να μπαινει λιγο προς τα μεσα, δεν θα κοιτουσα ουτε τον εαυτο μου στον ηλιο ουτε θα εβγαζα πανοραμικες. Ποτε δεν χτενιζομουν προς τα κατω, ποιος ξερει μπορει να ειχα θεμα απο πριν σε καποια σημεια. Επισης το σιγουρο ειναι οτι το τοπικ σου κανει ενα μαλλι που δεν ειχα ποτε και σε ριχνει ακομα περισσοτερο οποτε προς το παρον αλλωστε θα υπηρετησω κιολας το ξεχναω. Αυτα απο μενα. Θα συνεχιζω να διαβαζω, να στηριζω και να ευχομαι τα καλυτερα σε ολους σας και οταν ερθει η ωρα θα ενημερωσω και γω. Να ειστε ολοι καλα.
 

Utopia

Active Member
@MariosOik Στη φώτο προφίλ το μαλλί σου φαίνεται σαν ατσαλόκαρφα, τι διάολο έκανες;
Και σε παρακαλώ μην ανοίγεις πεντακόσια νήματα για την περίπτωσή σου αμάν... XD
 

MariosOik

Active Member
@MariosOik Στη φώτο προφίλ το μαλλί σου φαίνεται σαν ατσαλόκαρφα, τι διάολο έκανες;
Και σε παρακαλώ μην ανοίγεις πεντακόσια νήματα για την περίπτωσή σου αμάν... XD
Τα νήματα έχουν ανοιχτεί τον απρίλη που εγινα μελος και επαθα κοκομπλοκο. Τα μαλλια τα εκανα παντα προς το πλαι στυλ φραντζα για κρυψω τον κροταφο δεξια που εχω απο τα 21 και επειδη η χερλαιν μου παντα ειχε ατελειες. Τωρα που δημιουργηθηκε το προβλημα αριστερα κανω το εξης. Αφου λουστω, στο τελος προς τα πισω τα ξεπλενω καλα με παγωμενο νερο, τα κανω μια με την πετσετα και μετα τα τυλιγω με μια πιεση προς τα πισω ελαφρια για 5-10 λεπτα και μενουν ετσι. Αν δεις τα μαλλια μου βρεγμενα προς τα πισω στην παραλια ή μετα το λουσιμο θα λες οτι εχω γαμω τα μαλλια. Γι αυτο και οταν παω στη θαλασσα επιτελους νιωθω ακομπλεξαριστος. Το θεμα μου ειναι οταν εχω στεγνα μαλλια. Εκει η μικρη μου αραιωση φανταζει πιο εντονη λογω μαλλιου μου το εχουν πει 2 κομμωτες. Εχω μαλλι οπως εχει πει και ο @naruto σαν λουτρινο αρκουδακι, το παιρνει ο αερας σαν να ναι σταχυ, πως ειναι τα γυναικεια τα καμμενα απο βαφες που δειχνουν αδυναμα. +ότι λαδώνω άστα να πάνε. Έχω γενικά μεγάλο θέμα με την ζέστη, αναφυλαξία, δυσφορία, εφίδρωση(και τον χειμωνα αν δεις μπλουζα και στα χιονια να ειμαι). Τα καπελα σκουφια κτλ κανουν το μαλλι μου ανεκδιήγητο. Αλλά όσα είπα, ακόμα και η λαδίλα να φανταστείς πηγάζουν από το άγχος. Τον προηγούμενο Νοέμβρη είχα μια περιπέτεια με την υγεία μου λόγω στεναχώριας και έχασα 15 κιλα σε ενα μηνα, γι αυτο ευελπιστω μηπως επανελθω, αν και μαλλον ειναι ΑΓΑ γιατι στις μικρες ηλικιες που ειχα αρχισει φινα θυμαμαι την τοτε κοπελα μου να μου λεει φτιαξε λιγο τα μαλλια μην τα εχεις κατω και τις λεω δεν τα σηκωνω γιατι δεν ειναι πυκνα. Τον προηγουμενο χειμωνα εκανα φραντζα, οποτε η φινα λειτουργουσε αψογα. Εχουν υπαρξει και μηνες ή 6μηνο πριν χρονια που την εκοβα. Δεν ηξερα τι εστι αυτο το φαρμακο το εχω ξαναπει. Οποτε αυτο το διαλλειμμα μπορει να το κανω. Ειχα παει στα 21 σε δερματολογο μου ελεγε μινοξ, εβαλα για ενα μηνα(ουτε) υγρη παθαινα ξηροδερμια φαγουρα κτλ δεν ξαναεβαλα ποτε γι αυτο ουσιαστικα πρωτη φορα βαζω και ειμαι στο 6μηνο. Στον δευτερο δερματολογο που ειχα παει μου ειχε πει εχεις μια αραιωση μπροστα παρε propecia και ετσι ξεκινησαν ολα. Ουτε για παρενεργειες μου μιλησε ουτε τιποτα. Ο δε φαρμακοποιος που μου εδινε φτιαχτη στη πορεια(θρυμματισμενο προσκαρ απ οτι μου ειπε προσφατα) μου ειπε εχεις καλη στυση? Του λεω ναι, ε τοτε παιρνε ισα ισα καλο κανει στον προστατη, αν θες που και που κανε κανενα διαλλειμμα. Αυτη ηταν η ενημερωση που ειχα για το χαπακι, καμια αλλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα