Ξηρός λαιμός από Minox

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

katselos

New Member
Εδώ και 6-7 μήνες που χρησιμοποιώ Rogain ο λαιμός μου είναι ξηρός και γενικά με ενοχλούσε κατά τη διάρκεια τις μέρας.Οι οδηγίες λέγανε ότι μπορεί να προκαλέσει οίδημα στα πόδια η στα χερια,διάβασα όμως ότι μπορεί να προκληθεί και στο λαιμό. Το έχω κόψει εδώ και μια εβδομάδα και είμαι καλύτερα

Είχε κανεις άλλος παρόμοια Sides
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cameralens

New Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

και ετοιμαζόμουν να ανοίξω thread τώρα γι' αυτό. βάζω μινοξ εδώ και 3 μήνες και σταδιακά από τον 2ο μήνα και μετά ο λαιμός μου σιγά-σιγά άρχισε να γίνεται κάπως ξηρός. τώρα παίρνω μερικές lysopaine και ελλάτωσα την μινοξ... να δούμε...
 

max_os

New Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

ωπς! νάτα!! και εγώ μια από τα ίδια αλλά έκανα υπομονή μήπως αυτή η "ξηρασία" ήταν από κανένα κρυοματακι. Βεβαια αυτό σύν την έντονη φαγουρα στο τριχωτο με καναν να σταματίσω τη μινοξ.

Μαχος
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

Έντονη φαγουρα ειχα και εγω στην αρχη αλλα σταδιακα υποχώρησε ισως δεν επρεπε να την σταματήσεις.
 

cameralens

New Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

λοιπόν, έχω φαρυγγίτιδα αυτές τις μέρες και όποτε δεν βάζω μίνοξ, η κατασταση στο λαιμό μου είναι καλύτερα. όταν βάζω, πολλές φορές έχω μία πικρία που αρχικά ήταν απλά στεγνός λαιμός, δηλαδή η κατάσταση κάπως χειροτερεύει. θα την κόψω για 5 μέρες αρχικά να δω εκτενέστερα αν θα βελτιωθεί κι άλλο το θέμα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

δεν ξέρω πόσο καιρό κάνεις μινοξ.-και εγώ θυμάμαι είχα κάποιες ενοχλήσεις-αλλά μετά από τόσα χρόνια δεν μου κάνει καμία αίσθηση πια... 8)
 

cameralens

New Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

Τώρα τελείωσα τον 4ο μήνα και πάω για έναν τελευταίο. Βελτίωση είδα - καθόλου μικρή αλλά όχι και τέλεια, αλλά φοβάμαι αν θα κρατήσει - ψάχνω πως να "σβήσω" σιγά-σιγά τη θεραπεία.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

cameralens είπε:
Τώρα τελείωσα τον 4ο μήνα και πάω για έναν τελευταίο. Βελτίωση είδα - καθόλου μικρή αλλά όχι και τέλεια, αλλά φοβάμαι αν θα κρατήσει - ψάχνω πως να "σβήσω" σιγά-σιγά τη θεραπεία.

Αφου ειδες βελτίωση συνέχισε την θεραπεια.Γνωμη μου φιλε ;)
 
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

Ο ξηρός λαιμός εμένα μου υποδηλώνει σημάδια μη επαρκούς ενυδάτωσης του οργανισμού.
Προκαλεί η μινοξιδίλη διούρηση; Εγώ ήξερα για κατακράτηση υγρών από μινοξιδίλη.
Δοκιμάσατε μήπως την πρόσληψη περισσότερων υγρών;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: Ξηρός λαιμός από Minox

Η κατακράτηση υγρών νομίζω οτι είναι παρενέργεια της μινοξ και όχι λογικό επακόλουθο....
εγώ είμαι στον 2ο μήνα και δεν έχω τέτοιο σύμπτωμα...
Να ρωτήσω όλοι όσοι έχετε αυτό το σύμπτωμα παίρνετε όλοι Regaine ??
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα