Ξάνα Big 3??

joner

Member
Λοίπον σήμερα ξανάρχισα big 3 το οποίο είχα σταματήσει τον Νοέμβρη του 2011 λόγω των γνωστών παρενεργειών μετά από 7 μήνες.
Μέχρι σήμερα έβαζα minox 5% 2 φορές και fungoral.
Αλλά δεν βλέπω σημαντική βελτίωση ούτε και στασιμότητα το αντίθετο.

Το σκεφτόμουν για ζίρτεκ αλλά επειδή θέλω κάτι πιο δραστικό κατέληξα στη φίνα ..ακούω γνώμες



φωτό από σήμερα νομίζω nw 3 v??Τι λέτε?


Πείτε μου αν θέλετε κ άλλες φωτο
http://postimg.org/image/c691qtcal/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
Δεν θα σε βοηθήσει το ζιτρέκ. Ανύπαρκτα αποτελέσματα για αυτό και οι περισσότεροι το έχουν σταματήσει.
 

petrospap

Active Member
δεν νομιζω 3ν...θα ελεγα κατι σε 1 ή 1.5 με vertex αλλα οχι και 3 αφου οι κροταφοι σ ειναι μια χαρα
 

joner

Member
Και εγώ για 3v με κάνω.
Δυστύχως έχω χρόνια που δεν είμαι 1 - 1,5 nw. Μακάρι να ήμουν τόσο λίγο..

Λοιπόν θα ποστάρω φωτο σε κανά 3μηνο για να δείτε!!
Καλή δύναμη παιδιά!
 

dimos18

Member
Εγώ πιστεύω ότι με φίνα θα δεις αποτέλεσμα.Γυρνάει ακόμα.Άμα έχεις όρεξη πειραματίσου με ru.Έχει λιγότερα sides από φίνα.
 

loukas

Member
joner είπε:
Λοίπον σήμερα ξανάρχισα big 3 το οποίο είχα σταματήσει τον Νοέμβρη του 2011 λόγω των γνωστών παρενεργειών μετά από 7 μήνες.
Μέχρι σήμερα έβαζα minox 5% 2 φορές και fungoral.
Αλλά δεν βλέπω σημαντική βελτίωση ούτε και στασιμότητα το αντίθετο.

Το σκεφτόμουν για ζίρτεκ αλλά επειδή θέλω κάτι πιο δραστικό κατέληξα στη φίνα ..ακούω γνώμες



φωτό από σήμερα νομίζω nw 3 v??Τι λέτε?


Πείτε μου αν θέλετε κ άλλες φωτο
http://postimg.org/image/c691qtcal/

ποσο χρονον εισαι καλε μου φιλε εχουμε πει ενα σορο φορες να γραφουμε ηλικια και φωτο στο δευτερο τα πηγες καλα στο πρωτο????:exclamation:
χαχαχαχαχαχαχαχ
 

weznem

Well-Known Member
στην θεση σου αφου την ειχες κοψει λογω παρενεργειων θα μπαινα κερατιν με φορα ομως .....οχι περπατώντας. τι σημασια εχει τι νοργουντ εισαι?τι νοργουντ θα γινεςι με την θεραπεια παιζει ρολο.. πετα και καμια κορτιζονη με μινοξιδιη για κανα μηνα κακο δεν κανει να γεμισεις αν σε πιασει..
 

joner

Member
25 είμαι παίδια.
Είπα να δώσω μια ακόμα ευκαιρία στην φίνα!
Αλλιώς θα το γύρισω σε ru που έχω διαβάσει καλά λόγια!
 

joner

Member
Λοίπον πέρασαν σχεδόν 3 μήνες με fina 0.5mg κάθε δεύτερη μέρα και regain fungoral.
Δεν είδα αποτέλεσμα αντιθέτως όταν βάζω minox πρέπει να πέφτουν 80 τρίχες!!
Σκέφτομαι να το γύρισω σε fina κάθε μέρα μπας και δώ αποτέλεσμα!
Εσείς τι λέτε?Θα βοήθήσει??
 
0.5 μερα παρα μερα ειναι πολυ λιγο. Βαλε ΦΙΝΑ καθε μερα με το συνδιασμο μινοξ και κανε υπομονη για 4-5 μηνες ισως και παραπανω. Αν δεν εχεις παρενεργειες φυσικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
joner είπε:
Σορρύ 1mg ενοούσα!αλλά και πάλι ειναι λίγο για μέρα παρά μέρα??

Καλημέρα,

το μέρα παρα μέρα δεν είναι ότι καλύτερο, και να είναι λίγο με αυτόν τον τρόπο, καλύτερα π.χ. 0,5 και κάθε μέρα πάρα 1 κάθε δεύτερη μέρα.
 

joner

Member
όχι τόπικη, κανόνικα χάπι!
Είναι γενικά αμφιλεγλομενο αυτο με το 0,5 mg και κάθε μέρα και το 1 mg μέρα παρα μέρα.
 

weznem

Well-Known Member
joner είπε:
όχι τόπικη, κανόνικα χάπι!
Είναι γενικά αμφιλεγλομενο αυτο με το 0,5 mg και κάθε μέρα και το 1 mg μέρα παρα μέρα.

δεν ειναι.. η φινα εχει ημίσεια ζωη κοντα στην μερα(δεν ειναι ντουντα).. οποτε ισως ειναι χειροτερο εκει που ανεβαινει η δυτ να την κατεβαζεις ξανα βιαια.. ισως..ενδοκρινολογος δεν ειμαι,αλλα ως προς την αποτελσματικοτητα σιγουρα δεν κανεις τιποτα ετσι..
 
weznem είπε:
joner είπε:
όχι τόπικη, κανόνικα χάπι!
Είναι γενικά αμφιλεγλομενο αυτο με το 0,5 mg και κάθε μέρα και το 1 mg μέρα παρα μέρα.

δεν ειναι.. η φινα εχει ημίσεια ζωη κοντα στην μερα(δεν ειναι ντουντα).. οποτε ισως ειναι χειροτερο εκει που ανεβαινει η δυτ να την κατεβαζεις ξανα βιαια.. ισως..ενδοκρινολογος δεν ειμαι,αλλα ως προς την αποτελσματικοτητα σιγουρα δεν κανεις τιποτα ετσι..


και πολυ ειπες.. ειναι 6 ωρες για ενηλικες και 8 ωρες για ηλικιωμενους! αρα αν σε 48 εχουμε 8 κυκλους ημιζωης (48/6) αρα μιλαμε για οτι το n ειναι 8 και
εχουμε 1 / ( 2 εις την 8 ή 0.0039 ) αρα θα εχεις μετα απο 48 ωρες 0.0019 MG .. ηδη μετα απο 12 ωρες θα μεινει το 1/5 περιπου του φαρμακου ..



ΩΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ
6 --> 0.25 MG
12 --> 0.125 MG
18 --> 0.0625 MG
24 --> 0.03125 MG
30 --> 0.015625 MG
36 --> 0.007 MG
42 --> 0.0035 MG
48 --> 0.0019 MG

αρα δεν φτανουν με τιποτα..
 

absurd

New Member
giannaras13 είπε:
weznem είπε:
joner είπε:
όχι τόπικη, κανόνικα χάπι!
Είναι γενικά αμφιλεγλομενο αυτο με το 0,5 mg και κάθε μέρα και το 1 mg μέρα παρα μέρα.

δεν ειναι.. η φινα εχει ημίσεια ζωη κοντα στην μερα(δεν ειναι ντουντα).. οποτε ισως ειναι χειροτερο εκει που ανεβαινει η δυτ να την κατεβαζεις ξανα βιαια.. ισως..ενδοκρινολογος δεν ειμαι,αλλα ως προς την αποτελσματικοτητα σιγουρα δεν κανεις τιποτα ετσι..


και πολυ ειπες.. ειναι 6 ωρες για ενηλικες και 8 ωρες για ηλικιωμενους! αρα αν σε 48 εχουμε 8 κυκλους ημιζωης (48/6) αρα μιλαμε για οτι το n ειναι 8 και
εχουμε 1 / ( 2 εις την 8 ή 0.0039 ) αρα θα εχεις μετα απο 48 ωρες 0.0019 MG .. ηδη μετα απο 12 ωρες θα μεινει το 1/5 περιπου του φαρμακου ..



ΩΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ
6 --> 0.25 MG
12 --> 0.125 MG
18 --> 0.0625 MG
24 --> 0.03125 MG
30 --> 0.015625 MG
36 --> 0.007 MG
42 --> 0.0035 MG
48 --> 0.0019 MG

αρα δεν φτανουν με τιποτα..

Μια σημαντική παρατήρηση.
Στην ενδοκρινολογία δεν ενδιαφέρει τόσο ο χρόνος ημιζωής του φαρμάκου στο αίμα όσο ο βιολογικός χρόνος ημιζωής (= χρόνος που η ουσία καταλαμβάνει τους υποδοχείς και άρα εκδηλώνει τις δράσεις της). Στην προκείμενη περίπτωση, ο χρόνος που η φιναστερίδη συνδέεται με την 5α ρεδουκτάση τύπου 2 και την αναστέλλει. Έτσι, μια εφαπαξ δόση φιναστερίδης μειώνει τα επίπεδα της διυδροτεστοστερόνης στο αίμα για περίπου 4 ημέρες.
 
absurd είπε:
giannaras13 είπε:
weznem είπε:
joner είπε:
όχι τόπικη, κανόνικα χάπι!
Είναι γενικά αμφιλεγλομενο αυτο με το 0,5 mg και κάθε μέρα και το 1 mg μέρα παρα μέρα.

δεν ειναι.. η φινα εχει ημίσεια ζωη κοντα στην μερα(δεν ειναι ντουντα).. οποτε ισως ειναι χειροτερο εκει που ανεβαινει η δυτ να την κατεβαζεις ξανα βιαια.. ισως..ενδοκρινολογος δεν ειμαι,αλλα ως προς την αποτελσματικοτητα σιγουρα δεν κανεις τιποτα ετσι..


και πολυ ειπες.. ειναι 6 ωρες για ενηλικες και 8 ωρες για ηλικιωμενους! αρα αν σε 48 εχουμε 8 κυκλους ημιζωης (48/6) αρα μιλαμε για οτι το n ειναι 8 και
εχουμε 1 / ( 2 εις την 8 ή 0.0039 ) αρα θα εχεις μετα απο 48 ωρες 0.0019 MG .. ηδη μετα απο 12 ωρες θα μεινει το 1/5 περιπου του φαρμακου ..



ΩΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ
6 --> 0.25 MG
12 --> 0.125 MG
18 --> 0.0625 MG
24 --> 0.03125 MG
30 --> 0.015625 MG
36 --> 0.007 MG
42 --> 0.0035 MG
48 --> 0.0019 MG

αρα δεν φτανουν με τιποτα..

Μια σημαντική παρατήρηση.
Στην ενδοκρινολογία δεν ενδιαφέρει τόσο ο χρόνος ημιζωής του φαρμάκου στο αίμα όσο ο βιολογικός χρόνος ημιζωής (= χρόνος που η ουσία καταλαμβάνει τους υποδοχείς και άρα εκδηλώνει τις δράσεις της). Στην προκείμενη περίπτωση, ο χρόνος που η φιναστερίδη συνδέεται με την 5α ρεδουκτάση τύπου 2 και την αναστέλλει. Έτσι, μια εφαπαξ δόση φιναστερίδης μειώνει τα επίπεδα της διυδροτεστοστερόνης στο αίμα για περίπου 4 ημέρες.

εχεις δικιο σε αυτο που λες,ομως ο οργανισμος προσπαθει να ανακαμψει αμεσως.. η ποσοστητα δεν επαρκει για να δεις αποτελεσμα,ουτε για να κανει bounding συσσωρευτικα .. αν ηταν ντουταστεριδη σιγουρα,αφου εχει 240 ωρες χρονο ημιζωης..
 
Μπλουζα