ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Θα το δοκιμασω και θα δουμε πως θα παει...Εννοειται πως η ενημερωση θα ειναι συνεχης :p
Αναποδα το ειπες στην αρχη 75 οινοπνευμα και 25 pg :tease: :tease:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Θα το δοκιμασω και θα δουμε πως θα παει...Εννοειται πως η ενημερωση θα ειναι συνεχης :p
Αναποδα το ειπες στην αρχη 75 οινοπνευμα και 25 pg :tease: :tease:

ωχ καλα λες κατσε να το διορθωσω ::)
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Κοιτα φιλε kap εγω τωρα εχω διαλυμα περιεκτικοτητας 3% και μεχρι στιγμης ολα καλα(μετα θα αυξησω την δοση) αλλα οπως λεω πιο πανω δυσκολευομαι να απλωνω σε ολο το κεφαλι 0,5 μλ την φορα και λεγαμε με τον φιλο να χρησιμοποιησω την ιδια ποσοτητα ru αλλα αυτη τη φορα εκει που θα εφτιαχνα διαλλυμα 7μλ με 300μγ Ru για 7 μερες να φτιαξω διαλυμα 14 μλ με 300μγ ru για 7 μερες παλι ωστε να απλωνω κθημερινα την ιδια ποσοτητα ru αλλα με 1 μλ την φορα για ευκολια.Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως με την 2πλασια ποσοτητα θα εχω τρελη απορροφηση :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Κοιτα φιλε kap εγω τωρα εχω διαλυμα περιεκτικοτητας 3% και μεχρι στιγμης ολα καλα(μετα θα αυξησω την δοση) αλλα οπως λεω πιο πανω δυσκολευομαι να απλωνω σε ολο το κεφαλι 0,5 μλ την φορα και λεγαμε με τον φιλο να χρησιμοποιησω την ιδια ποσοτητα ru αλλα αυτη τη φορα εκει που θα εφτιαχνα διαλλυμα 7μλ με 300μγ Ru για 7 μερες να φτιαξω διαλυμα 14 μλ με 300μγ ru για 7 μερες παλι ωστε να απλωνω κθημερινα την ιδια ποσοτητα ru αλλα με 1 μλ την φορα για ευκολια.Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως με την 2πλασια ποσοτητα θα εχω τρελη απορροφηση :chinscratch
βαλε στις περιοχες που εχεις τριχοπτωση και αραιωση μονο.
φτιαξε διαλλυμα 1,5% αν φοβασαι για παρενεργειες 28μλ,300μγ και χρησιμοποιησε 1μλ την ημερα.
αν δεις οτι το δεχεται το σωμα σου,προχωρας σε 3% 1μλ
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Εγω θελω σε ολο το κεφαλι γτ ειναι μπλογκερ και εχω καποια αραιωση και μπροστα εκτος απο μπιφτεκι :(1,5% μου φαινεται πολυ λιγο...Α και κατι αλλο αυτο με την ενοχληση στο στηθος που κανουν ορισμενα τοπικα ειναι πανω στην ρογα η πιο πανω στο στηθος???Επισης ειναι συνεχομενο ή ειναι σαν κατι να τσιμπαει???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Εγω θελω σε ολο το κεφαλι γτ ειναι μπλογκερ και εχω καποια αραιωση και μπροστα εκτος απο μπιφτεκι :(1,5% μου φαινεται πολυ λιγο...Α και κατι αλλο αυτο με την ενοχληση στο στηθος που κανουν ορισμενα τοπικα ειναι πανω στην ρογα η πιο πανω στο στηθος???Επισης ειναι συνεχομενο ή ειναι σαν κατι να τσιμπαει???
αν ενοεις αυτο που κανει η μινοξιδιλη και αυτο που κανει η σπιρονολακτονη ειναι ετη φωτος αποσταση μεταξη τους και παρα πολυ ευκολο να διακρινεις ποιο φαρμακο εδωσε ποια παρενεργεια.
της μινοξιδιλης ειναι ελαφρυς πονος στο στέρνο και της σπιρονολακτονης ειναι τσουξιμο,κυριως σε αδενα,που τζουζει οταν το πιεζεις κατι που δεν συμβαινει στον πονο της μινοξιδιλης,για την μινοξιδιλη ειναι σπανια αυτην η παρενεργεια
τωρα για το αν ειναι συνεχομενο αναλογα αν εχει προχωρησει σε γυναικομαστια,αλλα υπαρχει το nolvadex γι αυτο που την εξαφανιζει για πλακα τις τρεις πρωτες εβδομαδες που θα εμφανιστει
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Καλως ρωταω γτ ενιωσα κατι πονακια ελαφρα στο δεξι στηθος οχι σαν τσουξιμο και φοβηθηκα μηπως ειναι το ru...Αν ειναι παντως αυτο και πρεπει να το κοψω θα απογοητευτω πολλυ γτ ειναι μετα την φινα το τελευταιο μου καστρο :(Τσπ ειδωμεν...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Καλως ρωταω γτ ενιωσα κατι πονακια ελαφρα στο δεξι στηθος οχι σαν τσουξιμο και φοβηθηκα μηπως ειναι το ru...Αν ειναι παντως αυτο και πρεπει να το κοψω θα απογοητευτω πολλυ γτ ειναι μετα την φινα το τελευταιο μου καστρο :(Τσπ ειδωμεν...
αν δεν ειναι τσουξιμο μην το φοβασαι,η γυναικομαστια εχει πρησμενους αδενες και τζουζει με το ακουμπημα και μονο
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Εμενα οταν το ακουμπαω δεν ποναει...Ελπιζω να την γλιτωσουμε :pΑ και ρε καπ αμα θες πες μου την γνωμη σου για το αυτο που ειπα για την απορροφηση και τη συγκεντρωση...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Εμενα οταν το ακουμπαω δεν ποναει...Ελπιζω να την γλιτωσουμε :pΑ
την γλιτωσες :p
και ρε καπ αμα θες πες μου την γνωμη σου για το αυτο που ειπα για την απορροφηση και τη συγκεντρωση...
οτιδηποτε εχει εστω και 5μλ γλυκερινης η προπυλαινογυκολης σε 100μλ ποσοτητα ειναι αποροφησιμο.
οποιαδηποτε ενοχληση νιωσεις που κραταει για μερες,απλα ριχνεις την περιεκτικοτητα στο μισο κρατωντας τα ιδια μλ που νομιζεις εσυ οτι χρειαζεσαι για να καλυψεις την περιοχη
το ξαναλεω δεν εχει σημασια η περιεκτικοτητα αλλα το ποσο καλη ανταποκριση θα εχεις στην ουσια
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

:chinscratch :chinscratch Eνδιαφερον αυτο που λες...Προτεινεις δηλ να το κρατησω στα 300μγ οχι παραπανω ε???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
:chinscratch :chinscratch Eνδιαφερον αυτο που λες...Προτεινεις δηλ να το κρατησω στα 300μγ οχι παραπανω ε???
το παν στα τοπικα ειναι να εχεις καλη ανταποκριση στην συγκεκριμενη ουσια,και θα εχεις εξισου καλα αποτελεσματα και με χαμηλες περιεκτικοτητες,το εχω διαπιστωσει πανω μου,αλλα δες και την μαρτυρεια του συναδελφου icesensei εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3683.15.html
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Λοιπον εφτιαξα καινουργιο διαλυμα...Αυτη τη φορα ειναι για 12 μερες 24 μλ(2μλ την ημερα) που περιεχει 600μγ ru δηλ θα παιρνω 50μγ την ημερα. :)Να σημειωσω οτι με την προηγουμενη δοση δηλ 30 μγ την ημερα δεν παρατηρησα καποια παρενεργεια ουτε φυσικα καποια διαφορα στα μαλλια αφου ειναι πολυ νωρις ;D
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Παιδια να ρωτησω κατι πειραζει το διαλυμα αντι για αιθανολη να εχει καθαρο οινοπνευμα ???
 

sito

Active Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Παιδια να ρωτησω κατι πειραζει το διαλυμα αντι για αιθανολη να εχει καθαρο οινοπνευμα ???

αιθανόλη = αιθυλική αλκοόλη = καθαρό οινόπνευμα. το ιδιο πραγμα είναι.

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι το οινόπνευμα με τους 90 κατι βαθμούς, όχι το 70αρι
 

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

sito είπε:
αιθανόλη = αιθυλική αλκοόλη = καθαρό οινόπνευμα. το ιδιο πραγμα είναι.

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι το οινόπνευμα με τους 90 κατι βαθμούς, όχι το 70αρι

Δεν ξερω τι κυκλοφορει τωρα στην αγορα αλλα ενα μπουκαλι "καθαρου οινοπνευματος 95αρι" που εχω εδω και καιρο εχει μεσα και ισοπροπυλικη αλκοολη.Στην τελικη ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως.Αν θες καθαρη αιθυλικη αλκοολη γεωργικης προελευσης μονο απο ποτοποιϊες (ονοματα δε λεω) για να εισαι απολυτα σιγουρος.
Φτιαχνεις και σφηνακια με ru Αντε εβιβαααααα...
Πλακα κανω. :tease:
 

sito

Active Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

kos1987 είπε:
Δεν ξερω τι κυκλοφορει τωρα στην αγορα αλλα ενα μπουκαλι "καθαρου οινοπνευματος 95αρι" που εχω εδω και καιρο εχει μεσα και ισοπροπυλικη αλκοολη.Στην τελικη ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως.Αν θες καθαρη αιθυλικη αλκοολη γεωργικης προελευσης μονο απο ποτοποιϊες (ονοματα δε λεω) για να εισαι απολυτα σιγουρος.
Φτιαχνεις και σφηνακια με ru Αντε εβιβαααααα...
Πλακα κανω. :tease:

εγώ πάντως π εχω καθαρο γραφει αιθανόλη. ισοπροπυλικη αλκκολη δεν ειναι παντως το ιδιο με τη αιθανολη.
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Μετα απο 1 μηνα κ κατι χρησης του διαλυματος ηρθε η ωρα για να κανω ενα πρωτο update...Ουσιαστικα καμια ορατη μεταβολη στο μαλλι δεν εχω παρατηρησει ουτε sheeding αλλα σαν να μου φαινεται οτι πεφτουν λιγοτερες τριχες κ φαγουρα απο οτι πριν αλλα δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος...
Να πω κ οτι το βαζω 1 φορα την ημερα κ οχι 2 οπως ειναι το σωστο γτ δεν με βολευει με το βεβαρημενο προγραμμα που εχω καθως κ οτι εδω κ 15 περιπου μερες εχω διακοψει την μινοξ.
 
Μπλουζα