Ντουταστερίδη+μινοξιδίλη.

gazotenekes

Member
Καλησπέρα σε όλους.Ποιος ο σωστός συνδυασμος μεταξύ των 2 σε τοπικό? Kαι τα 2 μαζί? Ντουταστερίδη 4εις ώρες μετά την μινοξιδίλη? Η δεν χρειάζεται καθημερινή χρήση ντουταστερίδης(πάντα σε τοπικό) λόγω μεγαλύτερης διάρκειας "ζωής" απο την μινοξιδίλη? Ποιός ο χρόνος "ζωής" της ντουταστερίδης? Θα ήθελα να απαντήσει κάποιος που πραγματικά γνωρίζει.Η χρήση θα γίνεται το βράδυ διότι την ημέρα γίνεται χρήση κράνους .Ευχαριστώ πολύ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα,υπαρχει σχετικο νημα με θεμα την ντουταστεριδη ,δεν ξερω αν αναφερονται οι πληροφοριες που ζητας αλλα αν θες ριξε μια ματια:
 

Kostas97

Well-Known Member
Πας φαρμακειο και ζητας Fagron(εταιρεια),

Ντουτα με μινο σε trichofoam(αφρος).

Τελειωνεις. Δεν υπαρχει κανενας λογος εν ετη 2021 να προσπαθει ο καθενας μονος του να φτιαχνει μειγματα.

Το καλυτερο θα ηταν να παρεις αρχικα ενα τηλεφωνο την εταιρεια να σου πουν στην περιοχη σου με ποια φαρμακεια συνεργαζονται. Να πας απο κει να παρεις και τιμη.
Ο φαρμακοποιος θα σου πει και καθε ποτε το βαζεις.

 

gazotenekes

Member
Έχω κάνει ερώτηση σε πολλά φαρμακεία,κάποια ζητάνε συνταγή γιατρού, και όποιος το φτιάχνει δεν γνωρίζει δοσολογία .Βρήκα όμως μετά απο ψάξιμο κλινική στο εξωτερικό που παρασκευαζει και στέλνει.
 

grg19ggls

Member
Έχω κάνει ερώτηση σε πολλά φαρμακεία,κάποια ζητάνε συνταγή γιατρού, και όποιος το φτιάχνει δεν γνωρίζει δοσολογία .Βρήκα όμως μετά απο ψάξιμο κλινική στο εξωτερικό που παρασκευαζει και στέλνει.


Πηγαινε σε φαρμακειο που να συνεργάζεται με fagron (πρεπει να ρωτησεις τη fagron πρωτα).
Εχω ρωτήσει σε 3 διαφορετικά φαρμακεία, κανένα δε μου ζήτησε συνταγή γιατρού.
Γράψε σε ένα χαρτί dutasteride 0,1% minoxidil 5% trichofoam και ρώτα τους πόσο κάνει.
Μη ρωτάς "Χρειάζεστε συνταγή για αυτό?". Είναι σαν να πηγαίνεις γυρεύοντας.

Αν θες να παραγγείλεις απο εξωτερικό farmacia andorra (καπως ετσι το λενε) αλλα δεν υπάρχει λόγος.
 

makis25

Well-Known Member
αναρωτιεμαι αν θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει το trichofoam για κατασκευη λοσιον αφρου με κετοκοναζολη . Για καθημερινη χρηση.
 

gazotenekes

Member
Πηγαινε σε φαρμακειο που να συνεργάζεται με fagron (πρεπει να ρωτησεις τη fagron πρωτα).
Εχω ρωτήσει σε 3 διαφορετικά φαρμακεία, κανένα δε μου ζήτησε συνταγή γιατρού.
Γράψε σε ένα χαρτί dutasteride 0,1% minoxidil 5% trichofoam και ρώτα τους πόσο κάνει.
Μη ρωτάς "Χρειάζεστε συνταγή για αυτό?". Είναι σαν να πηγαίνεις γυρεύοντας.

Αν θες να παραγγείλεις απο εξωτερικό farmacia andorra (καπως ετσι το λενε) αλλα δεν υπάρχει λόγος.
Έκανα ερώτηση στην fargon, αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση.Παραγγειλα ήδη από εξωτερικό, αλλά λογο κόστους θα το συνεχίσω όπως λες. 0.1 % dutasteride - 5% minoxidil ειναι για καθημερινή χρήση? Κλασσικά 1 ml την ημέρα? Σ' ευχαριστώ.
 

grg19ggls

Member
Έκανα ερώτηση στην fargon, αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση.Παραγγειλα ήδη από εξωτερικό, αλλά λογο κόστους θα το συνεχίσω όπως λες. 0.1 % dutasteride - 5% minoxidil ειναι για καθημερινή χρήση? Κλασσικά 1 ml την ημέρα? Σ' ευχαριστώ.
Εγω προσωπικά το χρησιμοποιώ 1ml / 2-3 φορές τη βδομάδα.
Και κάποιοι γιατροί του εξωτερικού που συνταγογραφούν τοπική dutasteride προτείνουν χρήση 1ml / 1 - 2 φορές τη βδομάδα.
 

gazotenekes

Member
Εγω προσωπικά το χρησιμοποιώ 1ml / 2-3 φορές τη βδομάδα.
Και κάποιοι γιατροί του εξωτερικού που συνταγογραφούν τοπική dutasteride προτείνουν χρήση 1ml / 1 - 2 φορές τη βδομάδα.
[/QUΥποθέτω λόγο του ότι η δουταστερίδη έχει μεγαλύτερη "ζωή'απο την μινοξιδίλη και 2-3 την εβδομάδα αρκει. Φαντάζομαι παράλληλα με καθημερινή χρήση μινοξιδίλης ομως.Σωστά?
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγώ προσωπικά επειδή είναι τοπικό και έρευνες μεγάλου βεληνεκούς δεν υπάρχουν θα το χρησιμοποιούσα καθημερινά.

Ειδάλλως θα έβαζα 3 φορές π.χ. ντουτα και τις υπόλοιπες μέρες σίγουρα μινο φινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
εχει παρει καποιος απο εδω να ξερουμε τι παιζει με τιμες/ ειναι ευρωπη η αμερικη/
Γύρω στα $15 νομίζω είναι τα μεταφορικά. Δεν πληρώνεις επιπλέον φόρους γιατι έχουν αποθήκες και στην Ευρώπη εκτός απο Αμερική (Το αναφέρει στο site).
 

Kostas97

Well-Known Member
Manly να σε ρωτησω ρε φιλε κατι λιγο ασχετο.
Το trichosol fagron το εχεις δοκιμασει;
Σκεφτομαι να παρω fina-mino σε trichosol.
 
Μπλουζα