Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη καρδ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pairis

New Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

Georgex6 είπε:


Η Dutasteride ειναι λοιπον πιο επικινδυνη απο την Φιναστεριδη...τουλαχιστον σ οτι αφορα στις επιπτωσεις για την καρδια....κριμα....και ηταν πολλα υποσχομενη.....
 

lykos_19

New Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

γιαυτο παιδια καλυτερα να μην την χρεισιομοποιησεις.... δεν αζιζει για τα μαλλια να φτασουμε σε τετοιο σημειο .... σιγα... και η φαλακρη ειναι ποιο σεξυ.... να εγω χτες το ξυρισα.... και μου πηγενει πολυ απο οτι μου εχουν.. πει...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

lykos_19 είπε:
.... να εγω χτες το ξυρισα.... και μου πηγενει πολυ απο οτι μου εχουν.. πει...

ε ναι....παρηγορια στον αρρωστο......τι ηθελες να σου πουν??? πως εισαι ετσι????
αλλα εισαι μονο nw1 και ξυρισες το κεφαλι? ελεος.......
 

lykos_19

New Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

εεε δεν ειμαι και χαζος... δεν ξερω πως.... ειμαι... .!!!και το εκανα... γιατι με τα μαλλια επανω... δεν αποροφονται καλα τα τοπικα... και εχει επιτυχια 100% και οταν τα ξυριζεις... δεν εχεις υχνος πιτυριδας...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

lykos_19 είπε:
εεε δεν ειμαι και χαζος... δεν ξερω πως.... ειμαι... .!!!και το εκανα... γιατι με τα μαλλια επανω... δεν αποροφονται καλα τα τοπικα... και εχει επιτυχια 100% και οταν τα ξυριζεις... δεν εχεις υχνος πιτυριδας...

Οκ.....αν σου αρεσει εσενα κανενα προβλημα......οταν εχεις μαλλι και να το ξυρισεις δε δειχνει ασχημο......
 

genesis

New Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

ειχα κι εγω προσωπικη εμπειρια με το avodart και ειχα κανει και ενα θεματακι στο οποιο αναφερα πονο στο στηθος και δυσπνοια... doubleA χρησιμοποιουσα παρεπιμπτοντως.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

genesis είπε:
ειχα κι εγω προσωπικη εμπειρια με το avodart και ειχα κανει και ενα θεματακι στο οποιο αναφερα πονο στο στηθος και δυσπνοια... doubleA χρησιμοποιουσα παρεπιμπτοντως.

ελα ρε genesis που χαθηκες ρε συ???
 

lykos_19

New Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

μπορεις να παρεις ντουτ. για 6 μηνες και μετα να συνεχισεις με προσκαρ... θα σου κρατισει τα αποτελεσματα απο την ντουτ..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

lykos_19 είπε:
μπορεις να παρεις ντουτ. για 6 μηνες και μετα να συνεχισεις με προσκαρ... θα σου κρατισει τα αποτελεσματα απο την ντουτ..

αλλα λογια ν'αγαπιομαστε.....
δεν υφιστατε αυτο που λες.......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

Panos1982 είπε:
[quote author=lykos_19 link=topic=1728.msg30914#msg30914 date=1270721733]
μπορεις να παρεις ντουτ. για 6 μηνες και μετα να συνεχισεις με προσκαρ... θα σου κρατισει τα αποτελεσματα απο την ντουτ..

αλλα λογια ν'αγαπιομαστε.....
δεν υφιστατε αυτο που λες.......
[/quote]

συμφωνω...ρε παιδια ποσες φορες να το πουμε....με οποιο φαρμακο βλεπεις αποτελεσμα,μονο με αυτο το διατηρεις.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

Τελειώνει το 3ο μου κουτάκι και είμαι καλύτερα από ποτέ, από όλες τις απόψεις.
Παίζει καθαρά ρόλο και ο οργανισμός για να παρουσιαστεί κάποια αντίδραση στο φάρμακο. Όπως και να το κάνουμε κανείς μας δεν είναι ίδιος!
Φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο να προσέχουμε και την υγεία μας... Τώρα εσύ άμα δεν αθλείσαι, τρως ό,τι να 'ναι, δεν κοιμάσαι, καπνίζεις/πίνεις. Τι σου φταίει το καημένο το avodart;
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

ισχυει και αυτο που λες αλλα το αβονταρτ ειναι οπωςδηποτε πολυ δυνατο φαρμακο και καλο θα ηταν να αποφευγεται....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

Άγγελος είπε:
Τελειώνει το 3ο μου κουτάκι και είμαι καλύτερα από ποτέ, από όλες τις απόψεις.
Παίζει καθαρά ρόλο και ο οργανισμός για να παρουσιαστεί κάποια αντίδραση στο φάρμακο. Όπως και να το κάνουμε κανείς μας δεν είναι ίδιος!
Φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο να προσέχουμε και την υγεία μας... Τώρα εσύ άμα δεν αθλείσαι, τρως ό,τι να 'ναι, δεν κοιμάσαι, καπνίζεις/πίνεις. Τι σου φταίει το καημένο το avodart;

Απο το στόμα το παίρνεις η τοπικα;;;;
 

Άκης

Administrator
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

Πάντως, όσο αφορά την έρευνα, αναφέρει ότι στους 6,729 άντρες, οι 3,305 πήραν ντούτα και οι υπόλοιποι placebo.

Στο κομμάτι με την αναφορά για την καρδιακή ανεπάρκεια, λέει ότι 30 (0.7%) άντρες από την ομάδα που πήρε ντουτα παρουσίασε Κ.Α. σε σύγκριση με τους 16 (0.4%) από την ομάδα με το placebo. Άρα και χωρίς ντουτα παρουσίασαν Κ.Α. που σημαίνει ή ότι είναι όπως λέει και ο Άγγελος παραπάνω, αν η γυμναστική που κάνει κανείς είναι από την πόρτα του σπιτιού του μέχρι το αυτοκίνητο και η ποιο υγιεινή διατροφή του είναι ο γύρος, τότε δεν φταίει μόνο η ντουτα και έτυχε σε αυτούς ή η ντούτα είναι όντως τόσο δυνατή που μπορεί να πειράζει μέχρι και την καρδιά και καλό είναι να αποφεύγεται από όσους έχουν αδυναμία ή πρόβλημα εκεί.
Τώρα περισσότερες έρευνες λογικά θα γίνουν και σε αυτό το τομέα, αλλά πιθανών να πάρει κάμποσο καιρό.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

παντως να σημειωσω παιδες
οτι και καρδιολογος και παθολογος
δινουν σε γνωστο μου ατομο ντουταστεριδη λογο προστατη
και γνωριζουν οτι ο ανθρωπος εχει καρδια

κατι τοσο σοβαρο θα τον ξεραν δεν μπορει
τεσπα χρειαζονται περισσοτερα να μαθουμε ακομη
 
Απ: Νεα ερευνα στο φαρμακο avodart,πιθανα προβληματα στη κ

Πάντως αν διαπιστώσω κάτι, εννοείται ότι θα ενημερώσω σχετικώς.
Ελπίζω να μην υπάρξει ανάγκη να κάνω κάτι τέτοιο κι όλα να πάνε κατ'ευχήν.
Ειδάλλως φιναστερίδη :tease:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα