Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

MANKAR

Active Member
ετσι κι αλλιως Χρήστο τωρα απο οτι φαινετε εχουμε ενα ισχυροτετο προ'ι'ον στα σκαρια απο το vpa !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
xDante είπε:
φίλε Χρήστο προς θεού δεν σε κατηγορώ για κάτι απλά εξηγώ οτι δεν θέλω να βάζω φωτογραφίες οι οποίες θα θεωρηθούν αμφιλεγόμενες γιατί σε φωτό δεν φαίνεται τπτ προς το παρόν... θα πάρω το χρόνο μου και όταν νομίζω οτι το αποτέλεσμα (και αν) θα ανεβάσω και με μεγάλη μου χαρά θα τις μοιραστώ με όλους :)

Καλημέρα φίλε Dante! Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης για κανένα λόγο! Και φωτό θα βάλεις όταν κρίνεις σωστό εσύ να το κάνεις, και η χαρά σου θα είναι και δική μου και όλων χαρά για τα θετικά αποτελέσματα σου :)


MANKAR είπε:
ετσι κι αλλιως Χρήστο τωρα απο οτι φαινετε εχουμε ενα ισχυροτετο προ'ι'ον στα σκαρια απο το vpa !!!

MANKARI ρε φίλε.. MANKARI :D :D
 

mm05035

New Member
παιδια καλησπέρα και πάλι. ξεκινησα κανα μήνα τώρα ρεγκαιν (πάλι) και θέλω να γυρίσω σε vpa. μινοξιδιλη έπαιρνα και στο παρελθόν αλλα με μηδαμινά αποτελέσματα αν εξαιρέσεις το απίστευτο shedding. να σταματήσω ρεγκαιν για να αρχίσω vpa ή να τα βάζω και τα δύο μαζί?επίσης στη κατασκευή να βάλω pg ή γλυκερίνη?ας πούμε το ρεγκαιν τι περιέχει? γιατι δεν έχω sides απο αυτό.ευχαριστώ
 

mikipitri

Member
από σήμερα μπαίνω και εγώ στη μάχη με όπλο το vpa!!!
έφτιαξα το διάλυμμα σύμφωνα με τον x-dante 24ml depakine, 18ml γλυκερίνη, 18ml οινόπνευμα... δηλαδή 6,6% και ίσως το αυξήσω αργότερα.
μετά από πόσο διάστημα άρχισαν να φαίνονται αποτελέσματα παιδιά? και δεν εννοώ φυσικά τρίχες κανονικές αλλά αυτό το χνουδάκι που το παρατηρούμε πρωί-βράδυ μπας και μαυρίσει :) :)
 

weznem

Well-Known Member
ουφφφφ,α ρε καπα με πεθανες,ειχα καιρο να μπω και με εβαλες στα βαθια απο τις 1το βραδυ μεχρι τις 6.30 το πρωι διαβασμα 65σελιδεσ κυριοι..και σημερα μια ωριτσα το εφαγα το 95αρακι μ..πρεπει να αντιληφθουμε ολοι μας ανεξαιρετως οτι ειναι κατι καινουργιο αρα δεν γνωριζουμε τιποτα,οταν γινοται φαρμακα με ερευνες για χρονια πως να ξερουμε εμεις τι κανει σε χρονια χρηση κτλ..ωστοσο εχω καποιες αποριες που μπορειται να μου τις λυσετε, 1)τελικα ποιο ειναι το καλυτερο κ γιατι σιροπακι-depakine-depakine chrono?ισχυει οτι τοτελευταιο τραβιεται πιο γριγορα σε αποροφηση αν φτιαξουμε τα χαπια πως τα φτιαχνουμε?αναλυτικα αν γινετε γουδι φιλτρο καφε τι κανουμε?εγω αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι οτι δεν κοβεις επουδενιν μινοξιδια για την vespa διχως μεγαλης κλιμακας γνωσεων,ειναι κουταμαρα αν χασεις τριχες στους κροταφους δεν βγαινουν ετσι ευκολα...και εγω χρησιμοποιω ενα χρονο περιπου αιρολ μινοξιδια και τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα αλλα σταθερα θελει κοπο,σημειωτεον εγω μονο κροταφους εχω αδειασει και γεμιζω σταδιακα..εν ολιγοις η vespa αρχικα μπαινει ως συμπληρωμα με τα αλλα τοτε εχω την εντυπωση οτι τα αποτελεσματα θα ειναι ακομα καλυτερα τι λετε εσεις? :22m: ρεspekt ston makarona mas...!!!!!
 

crossfire

Well-Known Member
5η μερα vpa.....περιμενουμε και βλεπουμε.....δεν ξερω τι θα μου δωσει αλλα και μονο οτι βρηκα μια αφορμη για να κοψω τη μινοξ,για μενα ειναι το πρωτο θετικο(τη μινοξ τη θεωρω χειροτερη απο τη φινα).....
Πολυ λαδιλα ομως....πρεπει να βρουμε την καταλληλη δοσολογια της γλυκερινης
 
και εγω αν και εχω βαλει μονο 10 ml γλυκερινη εχω αρκετη λαδιλα....για παραδειγμα βαζω το βραδύ ξυπναω το πρωί και ακομα τα μαλλια αλλα και το δερμα εχουν λαδιλα...δεν θα επρεπε να απορροφατε απο το δερμα τουλαχιστον?αφου εχουμε βαλει γλυκερινη..?
 

mikipitri

Member
φαντάσου εμένα που έβαλα 18ml γλυκερίνη... σαν τηγάνι ξυπνώ από το λάδι!!! :)
μήπως με τη γλυκερίνη δεν έχει τόση απορροφητικότητα τελικά???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

rivale

New Member
Μετά από ένα μήνα χρήσης διαλύματος regaine 5% και depakine σιρόπι σε αναλογια 1:1, (1 δοση ανά μέρα, 1ml) παρατήρησα τα πρώτα αποτελέσματα. Έχει βγει ξανθό λεπτό χνούδι στους κροτάφους που πριν ένα μήνα υπήρχαν καμιά 10αριά τρίχες στην κάθε μεριά, και ανάμεσα σε αυτές ήταν γυαλί! Οι υπάρχουσες κανονικές τρίχες όμως παραμένουν λεπτές και αδύναμες, ενω η τριχόπτωση έχει αυξηθεί πολύ σε σχέση με όταν χρησιμοποιούσα μόνο regaine. Ίσως γιατί η μινοξιδίλη έχει μειωθεί ακριβώς στο μισό πλέον αφού το αραίωσα 1:1 με vpa. Μπορεί να είναι και shed αλλά δεν το νομίζω..
 

Warp

Member
Χρησιμοποιω περιπου μια βδομαδα διαλυμα περιπου 8%. Δεν το τηρω αυστηρα καθως δεν εχω χρονο. Στην τριχοπτωση πιστευω μου εκανε καλο. Ειχα μαυρο χνουδακι στους κροταφους το οποιο επεσε απο τις πρωτες εφαρμογες και τωρα το βλεπω να εμφανιζεται ξανα. Ας ελπισουμε οτι θα βγουν καποιες τριχες σε αυτο το σημειο!
 

mikipitri

Member
μετά από μια εβδομάδα χρήσης και εγώ δεν μπορώ να πω ότι παρατηρώ κάποια κινητικότητα... πλήρης στασιμότητα θα έλεγα... θα συνεχίσω και βλέπουμε.
το διάλυμα είναι depakine 24ml, οινόπνευμα 18ml, γλυκερίνη 18ml... περίπου στο 6,6% αν δεν κάνω λάθος... λέτε μήπως να αυξήσω το vpa???
 

alpha_trion

New Member
Γειά σας παιδιά και από εμένα.Αν και χρόνια αναγνώστης του φόρουμ, μόλις πρόσφατα έγινα μέλος.Είμαι 27 με νόργουντ 3-4 (πλέον το αραίωμα φαίνεται αρκετά ύστερα από ξύρισμα των μαλλιών). Όλα αυτά τα χρόνια, δεν έχω δοκιμάσει απολύτως τίποτα μιας και όλες αυτές οι παρενέργειες για proscar και μινοξιδίλες που διάβαζα με φόβιζαν.Τώρα βέβαια η ματαιοδοξία χτύπησε κόκκινο και αποφάσισα να το αντιμετωπίσω.Σκεφτόμουν να ξεκινήσω vpa 10% σε συνδυασμό με Lipogaine.Πιστεύετε ότι θα δράσει κάτι τέτοιο στο παρθένο μου κεφάλι;Μη μου την πέσετε παιδιά,τις γνώμες σας ζητάω...Επίσης ζητώ συγνώμη αν έκανα τις ερωτήσεις μου σε λάθος thread.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
alpha_trion είπε:
Γειά σας παιδιά και από εμένα.Αν και χρόνια αναγνώστης του φόρουμ, μόλις πρόσφατα έγινα μέλος.Είμαι 27 με νόργουντ 3-4 (πλέον το αραίωμα φαίνεται αρκετά ύστερα από ξύρισμα των μαλλιών). Όλα αυτά τα χρόνια, δεν έχω δοκιμάσει απολύτως τίποτα μιας και όλες αυτές οι παρενέργειες για proscar και μινοξιδίλες που διάβαζα με φόβιζαν.Τώρα βέβαια η ματαιοδοξία χτύπησε κόκκινο και αποφάσισα να το αντιμετωπίσω.Σκεφτόμουν να ξεκινήσω vpa 10% σε συνδυασμό με Lipogaine.Πιστεύετε ότι θα δράσει κάτι τέτοιο στο παρθένο μου κεφάλι;Μη μου την πέσετε παιδιά,τις γνώμες σας ζητάω...Επίσης ζητώ συγνώμη αν έκανα τις ερωτήσεις μου σε λάθος thread.

Αφού δεν έχεις χρησιμοποιήσει τίποτα μέχρι τώρα, λογικά και μια απλή μινοξ 2% κάτι θα κάνει...
Από κει και πέρα, τι νόημα έχει να χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα και τα 2? Αν δεις αποτελέσματα δεν θα ξέρεις από που είναι ώστε να κινηθείς ανάλογα + το ότι πας κατευθείαν σε δυνατές θεραπείες. Αργότερα που θα συνηθίσει ο οργανισμός τι θα κάνεις?
Για μένα πάντως το vpa θα ήταν καλύτερο ως αρχή αλλά δεν ξέρουμε τι γίνεται στην πορεία και ως παρενέργειες...
Από την άλλη η μινοξιδίλη είναι σαν το τσιγάρο...οι περισσότεροι θέλουμε να την σταματήσουμε και δεν μπορούμε.
Προσωπικά, αν είχα να επιλέξω από τα 2 και αν φυσικά είχα σκοπό να πάρω το ρίσκο, θα πήγαινα προς vpa 6% και στην πορεία θα έφτανα μέχρι 10%. Αν δεν δεις "Φως" αναθεωρείς και αν τελικά το έχεις πάρει απόφαση, πας σε μινοξ.
Εννοείται πως για το vpa ξέρουμε όσα ξέρεις μέσα από αυτό το φόρουμ...οπότε η ευθύνη για το οτιδήποτε είναι προσωπική υπόθεση του καθενός και μόνο!!!
 

snik

New Member
kos1987 είπε:
xDante είπε:
ξύπνησα το πρωί και είμαι πρησμένος λόγω δοντιού γμτ..... και να σκεφτείς δεν πόνεσα πριν...

ξεκίνησα amoxil 500mg/8h για ένα 10ήμερο να το κόψω προσωρινά το vpa ?

υπάρχει περίπτωση αλληλεπίδρασης ? έστω και αν είναι τοπικό ?

Kos για διαφώτισέ με....

Οχι δεν χρειαζεται να κοψεις το vpa.

@capri Το vpa κανει και για γυναικες.Εσυ πρεπει να πας σε ενα καλο ενδοκρινολογο και να κανεις πολλες εξετασεις...Η α/α εκδηλωνεται στις γυναικες μετα απο απορυθμιση ορισμενων ορμονων.Εαν ρυθμιστουν σταματα.

Καλησπέρα κι απο εμένα. Νέο μέλος είμαι και "κοριτσάκι". ΑΑ μου έχουν διαγνώσει κι εμένα απλά και μόνο ρίχνωντας μια γρήγορη ματιά στο κεφάλι μου. Ορμονικές έχω κάνει επιμένοντας εγώ στον γιατρό άλλα όλα καλά.
Σκέφτομαι κι εγω να δοκιμάσω vpa μιας και η minox 2% μάλλον δεν εχει κάνει τιποτα το τελευταίο 5μηνο που την χρησιμοποιώ.
Η ερώτηση είναι για τον Κος (αν μπορεί φυσικα) απάντησε στην Capri πως κάνει και για γυναίκες όμως κάπου διάβασα πως μειώνει την προγεστερόνη. Ισχύει? Και αν ξέρω σωστά η "κακή" ισορροποία οιστρογόνα-προγεστερόνη προκαλέι τριχόπτωση στις γυναίκες.
 
Μπλουζα