Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

xDante

Member
αν και οφτοπικ ο οδοντίατρος θα μου δώσει αντιβίωση και θα μου πεί ξεπρήξου και έλα μέτα.... τα ξέρω τα χούγια τους.... ασχετα απο αυτό το δόντι το συγκεκριμένο μου είχε ξανα πρηστεί πριν 6-7 χρόνια αλλά δεν το άνοιξα... αν ανοίξω δόντι και κάνω θεραπεία μόλις μου το ξανακλείσει ξανα πρήζομαι... γενικά έχω πρόβλημα με τα αναερόβια που βρίσκονται στις ρίζες μερικών δοντιών μου ..... δεν παίζει απονεύρωση δοντιού μου αφού κλείσει να μην ξανακάνει φλεγμονή .... έχω μαλώσει με άπειρους οδοντίατρους γι αυτό το θέμα γιατί 1 στους 10 κάνει σωστή απονεύρωση... τεσπα..

για το vpa πιστεύω οτι ίσως είναι το μόνο τοπικό που δεν θα έχει πρόβλημα στις γυναίκες...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
xDante είπε:
ξύπνησα το πρωί και είμαι πρησμένος λόγω δοντιού γμτ..... και να σκεφτείς δεν πόνεσα πριν...

ξεκίνησα amoxil 500mg/8h για ένα 10ήμερο να το κόψω προσωρινά το vpa ?

υπάρχει περίπτωση αλληλεπίδρασης ? έστω και αν είναι τοπικό ?

Kos για διαφώτισέ με....

Οχι δεν χρειαζεται να κοψεις το vpa.

@capri Το vpa κανει και για γυναικες.Εσυ πρεπει να πας σε ενα καλο ενδοκρινολογο και να κανεις πολλες εξετασεις...Η α/α εκδηλωνεται στις γυναικες μετα απο απορυθμιση ορισμενων ορμονων.Εαν ρυθμιστουν σταματα.
 

Capri

Member
Kos καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση!Υπάρχει κοπέλα εδώ που να της διαγνώσανε ΑΑ και να σταμάτησε η τριχόπτωση και αφού διέκοψε τη θεραπεία?Γιατί απ'όσο ξέρω,τοDNA φυγείν αδύνατον!
Από οταν ξεκίνησε αυτή η κατάσταση εχώ παέι σε 4 δερματολόγους και 2 ενδοκρινολόγους.Εξετάσεις έκανα μπόλικες κυρίως από δική μου υπαιτιότητα γιατί αυτοί αν δεν πας κουρούπα ή αν δεν έχεις βγάλει τρίχες στα μάτια,σου λένε όλα κομπλέ!Τέσπα,από αυτές που έκανα που ήταν ορμονικές και θυρεοειδους και γενικές όλες καλές βγήκαν γι'αυτό και κανείς δεν ήθελε να μουδώσει τίποτα.΄Πιστεύεις ότι έχει νόημα να ξαναψαχτώ?Γι'αυτό ήθελα να ρωτήσω εσάς για vpa γιατί εγώ ακόμα δε θέλω επανέκφυση θέλω να σταματήσει η τριχόπτωση.
xDante έχεις δίκιο για τους οδοντιάτρους(έχω πολύ μεγάλη γνώση εκ των έσω!).Αυτό με τα αναερόβια πάντως αν σου το έχει πει κάποιος οδοντίατρος: 1)μπορεί να το είπε για να καλύψει μαλακία που έκανε
2)αν όντως ισχύει, για τα αναερόβια δίνεται συνδυαστικά και flagyl κανα 2 ημέρες.
 

kos1987

New Member
@capri Ναι υπαρχουν γυναικες εδω μεσα που ειχαν προβλημα τριχοπτωσης και μολις διορθωσαν την αιτια σταματησε. Εκανες αυτες τις εξετασεις και βγηκαν κ.φ?
DHEA, DHEA Sulfate, Prolactin, Follicle Stimulating (FSH) and Leutinizing Hormone (LH)
Androstenedione
Free and Total Testosterone
Thyroid Tests: T-3, T-4, and Thyroid Stimulating Hormone (TSH)
Iron and Serum Ferritin and Total Iron Binding Capacity (TIBC)???
Hemoglobin/Hematocrit or CBC (Complete Blood Count)

Αν θες αντιανδρογονο γιατι αυτο δρα προληπτικα το μοναδικο που χορηγειται στο εξωτερικο για γυναικες ειναι η σπιρολακτονη peros
 

mm05035

New Member
παιδια καλησπέρα και πάλι. ξεκινησα κανα μήνα τώρα ρεγκαιν (πάλι) και θέλω να γυρίσω σε vpa. μινοξιδιλη έπαιρνα και στο παρελθόν αλλα με μηδαμινά αποτελέσματα αν εξαιρέσεις το απίστευτο shedding. να σταματήσω ρεγκαιν για να αρχίσω vpa ή να τα βάζω και τα δύο μαζί?επίσης στη κατασκευή να βάλω pg ή γλυκερίνη?ας πούμε το ρεγκαιν τι περιέχει? γιατι δεν έχω sides απο αυτό.ευχαριστώ
 

Vukodlak

New Member
Παιδες μια χαρα μας τα λετε με τα απολεσματα απο το vpa 90κατι σελιδες διαβασμα!!Αλλα κανεις μια photo?(και μην ακουσω δεν εχω camera στο τηλ στο 2012) !θα μου πεις τι θες να δεις? το χνουδι? Ναι ακομα και αυτο θελω να το δω χνουδι>καραφλα!!Καλα τα λογια αλλα ας μιλησουν τα αποτελεσματα απο photo γιατι απο λογια εχουμε χορτασει!δεν το λεω να προσβαλω κανενα και με επιθετικο τροπο και το καταλαβαινετε!!
 

somari

Active Member
Αν ψάξει όμως θα δεις πως υπάρχουν φωτό. Κάνε αναζήτηση για δικά μου ποστ σε αυτό το θέμα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εγώ θέλω να δω φωτο από τον Mr. Jiva man Dante.. 8) Αμα αξίζει το φακελάκι να το τσιμπίσω και εγώ :18m:
 

sot

Member
γεια σας
μπορει καποιος να γραψει πως το παρασκευαζουμε......
επισης δεν θελω να εχει μεσα πολυ PG γιατι μου δημιουργει φαγουρα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
sot είπε:
γεια σας
μπορει καποιος να γραψει πως το παρασκευαζουμε......
επισης δεν θελω να εχει μεσα πολυ PG γιατι μου δημιουργει φαγουρα.

Θα το βρεις στο "Ιδιοκατασκευές" το πως φτιάχνεται, όσο για την pg μπορείς να δοκιμάσεις γλυκερίνη.

Να και το λινκ να μη σε κουράζω ;) http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4232.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
φωτος απο εμένα πριν τον οκτωβριο+ ξεχαστε τες ... δεν θα μπω καν στην διαδικασία να προσπαθω να βγάλω φωτο που βα δείχνει κάτι .... οι ανυπόμονοι ας κανουν υπομονή αν δεν μπορουν να κανουν .. η το δοκιμαζουν μονοι τους για να διαπιστωσουν η συνεχιζουν τις θεραπειες τους και οταν καποιο μέλος που βάζει vpa ανεβασει τοτε εχει καλως... εγω το λεω οτι τετοια θεματα πρεπει να κλειδωνονται για να μπορουμε να συνεχισουμε απερισπαστα αυτο που κανουμε ....
 

Capri

Member
kos1987 είπε:
@capri Ναι υπαρχουν γυναικες εδω μεσα που ειχαν προβλημα τριχοπτωσης και μολις διορθωσαν την αιτια σταματησε. Εκανες αυτες τις εξετασεις και βγηκαν κ.φ?
DHEA, DHEA Sulfate, Prolactin, Follicle Stimulating (FSH) and Leutinizing Hormone (LH)
Androstenedione
Free and Total Testosterone
Thyroid Tests: T-3, T-4, and Thyroid Stimulating Hormone (TSH)
Iron and Serum Ferritin and Total Iron Binding Capacity (TIBC)???
Hemoglobin/Hematocrit or CBC (Complete Blood Count)

Αν θες αντιανδρογονο γιατι αυτο δρα προληπτικα το μοναδικο που χορηγειται στο εξωτερικο για γυναικες ειναι η σπιρολακτονη peros

Kos είσαι τσακάλι και πολύ ψαγμένος κι αυτό φαίνεται ΑΛΛΑ άλλο να έχεις πρόβλημα τριχόπτωσης(που μπορεί να είναι σύμπτωμα από ένα κάρο πράγματα) κι άλλο ΑΑ.Αν γουστάρεις το συζητάμε περαιτέρω αλλά πες μου εσύ πώς γιατί τα off topic δεν ξέρω πώς τα κάνετε παίδες!!!
 

MANKAR

Active Member
ναι αν ειναι απο αλλη αιτια ξαναβγενουν ,ενω αν ειναι ΑΑ γυνεσαι σιγα σιγα γλομπος ,και ενα παιδακι το καταλαβαινει!!
 

sot

Member
λοιπον ξεκινησα και εγω με 10 %
βαζω μονο στον ενα κροταφο για να δω τι θα κανει.......
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
xDante είπε:
φωτος απο εμένα πριν τον οκτωβριο+ ξεχαστε τες ... δεν θα μπω καν στην διαδικασία να προσπαθω να βγάλω φωτο που βα δείχνει κάτι .... οι ανυπόμονοι ας κανουν υπομονή αν δεν μπορουν να κανουν .. η το δοκιμαζουν μονοι τους για να διαπιστωσουν η συνεχιζουν τις θεραπειες τους και οταν καποιο μέλος που βάζει vpa ανεβασει τοτε εχει καλως... εγω το λεω οτι τετοια θεματα πρεπει να κλειδωνονται για να μπορουμε να συνεχισουμε απερισπαστα αυτο που κανουμε ....

Καλησπέρα φίλε Dante, δεν σε πίεσε κανείς να βάλεις φωτο νομίζω.. απλά (και θα μιλήσω προσωπικά) είδα που έχεις ποστάρει θετικά πράγματα και έχω ενθουσιαστεί, γιαυτό είπα ότι περιμένω να δω φωτο σου, δεν είπα βάλε τώρα γιατί δεν σε πιστεύω. Όμως όπως και να έχει όποτε θες εσύ θα βάλεις τις τζίβες σου O0 (ειδικά μέχρι τον Οκτώβρη τζιβες θα ειναι) . Δεν νομίζω να χρειάζεται να κλειδωθεί ένα τέτοιο θέμα, όπως και δεν πιστεύω να σε επηρεάζει κάτι η κάποιος σε αυτό που κάνεις.. Φιλικά πάντα Χρήστος


sot είπε:
λοιπον ξεκινησα και εγω με 10 %
βαζω μονο στον ενα κροταφο για να δω τι θα κανει.......

Καλή σου επιτυχία φίλε μου! :wink:
 

xDante

Member
φίλε Χρήστο προς θεού δεν σε κατηγορώ για κάτι απλά εξηγώ οτι δεν θέλω να βάζω φωτογραφίες οι οποίες θα θεωρηθούν αμφιλεγόμενες γιατί σε φωτό δεν φαίνεται τπτ προς το παρόν... θα πάρω το χρόνο μου και όταν νομίζω οτι το αποτέλεσμα (και αν) θα ανεβάσω και με μεγάλη μου χαρά θα τις μοιραστώ με όλους :)
 
Μπλουζα