Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Georgex6

Well-Known Member
[amquote]
somari είπε:
Το baldtruth blog με γιατρους που απαντάνε δεν είναι;
[/amquote]εσυ εννοεις αποτι καταλαβαινω το baldingblog καμια σχεση το baldtruth ειναι
σαιτ φορουμ ραδιοφονικη εκπομπη τα παντα ολα οπου μπορει ο καθε γιατρος να βγαινει επωνυμα και να λεει τη γνωμη του και να διαφημιζει τη δουλεια του.επειδη γινεται αυτο βεβαια πολλοι κατηγορουν το δημιουργο του (Σπενσερ Κομπερν) οτι τα παιρνει απο τους γιατρους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
somari είπε:
@Kapamarou σκέφτηκες μήπως airol,minox και vpa να έχουν την ίδια δύναμη, και για αυτό να μην σου δίνει τπτ παραπάνω; (δηλαδή τα μαλλιά που δε βγάζει καμμία, να είναι τόσο πολύ καιρό αδρανοποιημένα που να μην ξυπνούν)
[/amquote]
αν ξεκινησω σημερα μινοξ airol 2 φορες την ημερα σε εναν μηνα θα φανει η διαφορα στους κροταφους,ειχαν φτασει και σε λιγο καλυτερο σημειο μηνες πριν.
ο λογος που χανει απο το combo ειναι επειδη δινει αποτελεσματα και εκ των εσω.αν γυρισω απο τα 0,5ml στα 2ml θα ενωθουν κροταφοι και φρυδια με τριχακια,θα βγαλω τριχες κατω απο τα ματια,πανω απο τα φρυδια,στα αυτια,στην μυτη,θα ενωθουν τα φρυδια,θα μαυρισουν τα ματια,ειναι ενα διαστημα που τα ειχα περασει αυτα και αναγκαστηκα να το ριξω σε δυναμη αρκετες φορες μεχρι να βρω σε ποιο σημειο δεν θα εχω παρενεργειες,φυγανε τελικα με μοναδικο τιμημα τα μικρα τριχακια που ενωναν κροταφους και φρυδια
το vpa αν τα παει καλα σε θεμα παρενεργειων-αποτελεσματων σιγα σιγα ισως αντικαταστησω την θεραπεια μου ολη με αυτο.
προς το παρον δεν εχει παρενεργειες.
οπως ειπα και στην αρχη του θεματος εχει σημασια το τι χρησιμοποιουσε ο καθε ενας πριν απο αυτο,μινοξιδιλη σκετη η κατι πιο δυνατο,τα δικα μου αποτελεσματα δεν μετρανε,το τοπικο vpa απεδειξε 100% επιτυχια μεχρι τωρα και ισως ειναι η καλυτερη θεραπεια που υπαρχει.
το ισως ειναι για θεματα παρενεργειων που ειναι νωρις να κρινουμε ακομα
 

squirrel

New Member
[amquote]Απ'ότι φαίνεται στη φώτο το VPA έχει μεγάλη διαφορά και 100% επιτυχία.Τώρα πως κάνουν πειράματα σε ξυρισμένα ποντίκια χωρίς να πάσχουν από Α/Α και βγάζουν συμπεράσματα είναι ένα θέμα.
Μακάρι αυτή η κατάσταση να μας ωφελήσει και όχι να θαφτεί στο χρονοντούλαπο από τους μεγαλοκαρχαρίες.
 

squirrel

New Member
[amquote]Απ'ότι φαίνεται στη φώτο το VPA έχει μεγάλη διαφορά και 100% επιτυχία.Τώρα πως κάνουν πειράματα σε ξυρισμένα ποντίκια χωρίς να πάσχουν από Α/Α και βγάζουν συμπεράσματα είναι ένα θέμα.
Μακάρι αυτή η κατάσταση να μας ωφελήσει και όχι να θαφτεί στο χρονοντούλαπο από τους μεγαλοκαρχαρίες.


[attachment=3324][/amquote]
 

somari

Active Member
Aπό ότι μου έλεγε ο Κος μερικά μηνύματα πιο πριν, είχαν γενετικά φτιαγμένα ποντίκια με τρίχες σε telogen. Το ξύρισμα το κάνανε μόνο για να μπορούν να απλώσουν το τοπικαλ πιο εύκολα. Το αποτέλεσμα ήταν οι telogen να γίνουν anagen πολύ γρήγορα.
 

squirrel

New Member
[amquote]
somari είπε:
Aπό ότι μου έλεγε ο Κος μερικά μηνύματα πιο πριν, είχαν γενετικά φτιαγμένα ποντίκια με τρίχες σε telogen. Το ξύρισμα το κάνανε μόνο για να μπορούν να απλώσουν το τοπικαλ πιο εύκολα. Το αποτέλεσμα ήταν οι telogen να γίνουν anagen πολύ γρήγορα.
[/amquote]
Δεν νομίζω να είναι το ίδιο ένα μεταλλαγμένο ποντίκι με έναν άνθρωπο ο οποίος πάσχει από Α/Α.Εξάλου τα αποτελέσματα της ΜΝΧ στα ποντίκια δείχνουν ότι το φάρμακο δείνει πλήρη επανέκφυση σε ένα ποσοστό 20% των πειραματόζωων.Αυτό δεν συμβαίνει στους ανθρώπους.Κανένας δεν πήρε πίσω όλα του τα μαλλιά με την χρήση της ΜΝΧ.
 

somari

Active Member
[amquote]
squirrel είπε:
Δεν νομίζω να είναι το ίδιο ένα μεταλλαγμένο ποντίκι με έναν άνθρωπο ο οποίος πάσχει από Α/Α.
[/amquote]

Αν σκεφτείς ότι αυτό που κάνει η ΑΑ στις τρίχες μας είναι να τις κρατάει συνέχεια σε telogen, πιστεύω οι συνθήκες "εξομοίωσης" είναι αρκετά καλές
 

squirrel

New Member
Το πείραμα δείχνει πάντως την αποτελεσματικότητα και την μεγάλη διαφορά που έχει το VPA έναντι της ΜΝΧ.Πιστεύω ότι θα είναι το καλύτερο από όλα τα προηγούμενα φάρμακα.
Είδωμεν αποτελέσματα και τυχόν παρενέργειες.
 

kos1987

New Member
συνεχιζω να το δω,αλλα αν ισχυε θα ειχε υδη ξεκινησει μια μικρη κινητικοτητα,κανω δυο και τρεις φορες την ημερα εφαρμογη της ουσιας,εχει να αντιμετωπισει την μια εφαρμογη του συνδιασμου που εκανα πριν αλλα χανει.
εκτος αν εννοεις μακροχρονια....
Εσυ το πηγες πολυ μακρια...μακροπροθεσμα εννοω.Εαν χανει σε σχεση με τον συνδυασμο τοτε ισως γνωριζω το γιατι, αλλα δεν εχει νοημα να το αναλυσω...ετσι εξηγειται και η διαρκεια στο χρονο, επανεκφυση της histogen.Θα το ψαξω αργοτερα σε 2-3 βδομαδες γιατι τωρα πνιγομαι στη δουλεια.

Kos γιατί περιμένεις σώνει και καλά να έχεις παρενέργειες; Και το depon μια χαρά γιατρεύει τον πονοκέφαλο, αλλά δεν έχει (στους περισσότερους) παρενέργειες.
Το βαλπροικο δεν εχει τοπικο προφιλ, συνεπως μπαινει στο αιμα.Περιμενω να βγαλει παρενεργειες του τυπου αυξημενη κινητικοτητα εντερου (μπορει να εμφανισα στην αρχη).Επισης σε κατι πινακες που εβλεπα ατομα που παιρνουν μικρες ποσοτητες vpa εχουν μεγαλες πιθανοτητες να παρουν βαρος 3-4 κιλα.
Στο δερμα τωρα δεν εχουμε ιδεα τι μπορει να βγαλει.(Μπορει να βγαλει υπερτριχωση ή παχυνση της επιδερμιδας, τα ποντικια δεν εκαναν τπτα αλλα σ'αυτα εβαζαν 7% και οχι 15+%)

@georgex6 Μια προταση εκανα αφου εισαι πολυ καιρο μελος εκει σκεφτηκα οτι η αποψη σου μετραει.
 

somari

Active Member
Αν ήταν να λειτουργούσε μέσω αίματος ρε συ Κος δε θα βλέπαμε αύξηση τριχών, θα βλέπαμε τριχόπτωησ (είναι μια παρενέργεια του VPA σε συστημικό επίπεδο)

Πάντως ακόμα μια χαρα δυσκοίλιος είμαι... αν και έχω πάει μερικά κιλά, μόνο το βαλπροικό δε πρέπει να φταίει :p:p

Btw εγώ δεν είμαι 15+, 8-9% ειναι το διαλυμα μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tseles

New Member
Οπότε καταλήγουμε πως το φάρμακο δουλεύει, σωστά?
Να σας ρωτήσω παίδες, μετά από τους πειραματισμούς που έχετε κάνει, τί προτιμάτε, το έτοιμο υδατικό διάλυμα ή την παρασκευή διαλύματος από χάπι?

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω σε λίγο καιρό μόλις τελειώσει το μπουκαλάκι με τη σπειρολακτόνη.
 

rivale

New Member
Παρακολουθω εδω και βδομαδες το θρεντ με υπερβολικο ενδιαφερον και θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση, μια που αποφασισα να το δοκιμασω...
Αν διαλυσω το depakine υγρο μεσα σε μισο μπουκαλακι regaine, θα πετυχει? (το regaine εχει ηδη pg αν δεν κανω λαθος) Ή να φτιαξω ενα διαλυμα με pg και αλκοολ? Υπαρχει και σε ενεσιμη μορφη το depakine, μηπως αυτο θα ηταν καλυτερο?

Ευχαριστω!
 

show_palmettos

New Member
θυμαστε τη μεσοθεραπεια? που κανουν ενεσεις μινοξιδιλης στο κεφαλι ? μπορουμε να παρουμε το ενεσιμο depakine..κ να κανουμε ενεσεις στο κρανιο στα σημεια που εχουμε τριχοπτωση ή ειναι επικινδυνο ? τι λετε?
επισης η αιρολ κανει δουλεια κ στο σμηγμα κ στο dht...αραγε κ το βαλπροικο να κανει το ιδιο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
tseles είπε:
Οπότε καταλήγουμε πως το φάρμακο δουλεύει, σωστά?
Να σας ρωτήσω παίδες, μετά από τους πειραματισμούς που έχετε κάνει, τί προτιμάτε, το έτοιμο υδατικό διάλυμα ή την παρασκευή διαλύματος από χάπι?

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω σε λίγο καιρό μόλις τελειώσει το μπουκαλάκι με τη σπειρολακτόνη.
[/amquote]
υδατικο χωρις δευτερη σκεψη


[amquote]
rivale είπε:
Παρακολουθω εδω και βδομαδες το θρεντ με υπερβολικο ενδιαφερον και θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση, μια που αποφασισα να το δοκιμασω...
Αν διαλυσω το depakine υγρο μεσα σε μισο μπουκαλακι regaine, θα πετυχει? (το regaine εχει ηδη pg αν δεν κανω λαθος) Ή να φτιαξω ενα διαλυμα με pg και αλκοολ? Υπαρχει και σε ενεσιμη μορφη το depakine, μηπως αυτο θα ηταν καλυτερο?

Ευχαριστω!
[/amquote]
καλυτερα να μην το ριξεις μεσα στην μινοξιδιλη,το πιο πιθανο ειναι να σου κρυσταλλοποιηθει


[amquote]
show_palmettos είπε:
θυμαστε τη μεσοθεραπεια? που κανουν ενεσεις μινοξιδιλης στο κεφαλι ? μπορουμε να παρουμε το ενεσιμο depakine..κ να κανουμε ενεσεις στο κρανιο στα σημεια που εχουμε τριχοπτωση ή ειναι επικινδυνο ? τι λετε?
επισης η αιρολ κανει δουλεια κ στο σμηγμα κ στο dht...αραγε κ το βαλπροικο να κανει το ιδιο?
[/amquote]
γιατι διαλεγεις τον δυσκολο,ακατορθοτο και επικινδυνο δρομο?εδω ολοι ειδαν επανεκφυση με εφαρμογη,απλα
 

Georgex6

Well-Known Member
Εγω παιδια δεν εχω δει καποια διαφορα αν και ειναι παρα πολυ νωρις μολις 20 μερες χρησης...
 

dimos18

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
tseles είπε:
Οπότε καταλήγουμε πως το φάρμακο δουλεύει, σωστά?
Να σας ρωτήσω παίδες, μετά από τους πειραματισμούς που έχετε κάνει, τί προτιμάτε, το έτοιμο υδατικό διάλυμα ή την παρασκευή διαλύματος από χάπι?

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω σε λίγο καιρό μόλις τελειώσει το μπουκαλάκι με τη σπειρολακτόνη.

υδατικο χωρις δευτερη σκεψη


rivale είπε:
Παρακολουθω εδω και βδομαδες το θρεντ με υπερβολικο ενδιαφερον και θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση, μια που αποφασισα να το δοκιμασω...
Αν διαλυσω το depakine υγρο μεσα σε μισο μπουκαλακι regaine, θα πετυχει? (το regaine εχει ηδη pg αν δεν κανω λαθος) Ή να φτιαξω ενα διαλυμα με pg και αλκοολ? Υπαρχει και σε ενεσιμη μορφη το depakine, μηπως αυτο θα ηταν καλυτερο?

Ευχαριστω!

καλυτερα να μην το ριξεις μεσα στην μινοξιδιλη,το πιο πιθανο ειναι να σου κρυσταλλοποιηθει


show_palmettos είπε:
θυμαστε τη μεσοθεραπεια? που κανουν ενεσεις μινοξιδιλης στο κεφαλι ? μπορουμε να παρουμε το ενεσιμο depakine..κ να κανουμε ενεσεις στο κρανιο στα σημεια που εχουμε τριχοπτωση ή ειναι επικινδυνο ? τι λετε?
επισης η αιρολ κανει δουλεια κ στο σμηγμα κ στο dht...αραγε κ το βαλπροικο να κανει το ιδιο?

γιατι διαλεγεις τον δυσκολο,ακατορθοτο και επικινδυνο δρομο?εδω ολοι ειδαν επανεκφυση με εφαρμογη,απλα



[/amquote]
καπ ειδες τελικα τιποτα να κινειται με το υδατικο διαλυμα?
 

somari

Active Member
Tώρα σκέφτηκα και κάτι άλλο. Λογικά ο μηχανισμός καράφλας είναι ο εξής (διορθώστε με):
Μαζεύεται DHT στον θύλακα (προσθετικά?) η οποία "λέει" στην τρίχα να κρατάει όλο και περισσότερο χρόνο telogen με αποτέλεσμα αρχικά να λεπταινει, λεπταίνει... και τελικά να γίνει τόσο μικρή που να μη φαίνεται.

Τώρα, έστω ότι εγώ βάζω vpa στο κεφάλι, και η DHT λεει "κακό bcatenin ΜΗ δουλεύεις" αλλά το vpa την νικάει και λέει "μην την ακούς, να πάρε οδηγίες για το πως θα δουλέψεις", αλλά με τον καιρό μαζεύεται μαζεύεται DHT στον θύλακα, οπότε το αποτέλεσμα της DHT να υπερνικάει του VPA.

Ισχύει κάτι τέτοιο ή λέω βλακείες;
 

kos1987

New Member
[amquote]
somari είπε:
Tώρα σκέφτηκα και κάτι άλλο. Λογικά ο μηχανισμός καράφλας είναι ο εξής (διορθώστε με):
Μαζεύεται DHT στον θύλακα (προσθετικά?) η οποία "λέει" στην τρίχα να κρατάει όλο και περισσότερο χρόνο telogen με αποτέλεσμα αρχικά να λεπταινει, λεπταίνει... και τελικά να γίνει τόσο μικρή που να μη φαίνεται.

Τώρα, έστω ότι εγώ βάζω vpa στο κεφάλι, και η DHT λεει "κακό bcatenin ΜΗ δουλεύεις" αλλά το vpa την νικάει και λέει "μην την ακούς, να πάρε οδηγίες για το πως θα δουλέψεις", αλλά με τον καιρό μαζεύεται μαζεύεται DHT στον θύλακα, οπότε το αποτέλεσμα της DHT να υπερνικάει του VPA.

Ισχύει κάτι τέτοιο ή λέω βλακείες;
[/amquote]

ΒΛΑΚΕΙΕΣ:blush:

@georgex6 Τι pattern εχεις και που βαζεις vpa?
 

somari

Active Member
Άρα η dht δεν λειτουργεί προσθετικά, μαζεύομενη συνέχεια στο θύλακα; Τότε γιατί η μινόξ μετα από κάποια περίοδο υποχωρεί στην δύναμη της ΔΥΤ;
 
Μπλουζα