Μινοξιδιλη

dlazaros

Well-Known Member
Σκέφτομαι να δοκιμάσω μινοξιλη χωρίς αλκοόλ η με ελάχιστο.
Έχετε κάποια εμπειρία?
Λέτε να μην είναι το ίδιο αποτελεσματικη?
Διάβασα πως δεν ειναι το ίδιο αποτελεσματικη και δεν κάνει τα μαλλιά ξηρά.
Εμένα ακόμα και ο αφρός μου τα κάνει πολύ ξηρά,έχω δοκιμάσει τα πάντα για την ξηρότητα και τίποτα δεν λειτουργεί.Ειμαι σίγουρος πως είναι από την μινοξιλη.
Λέω να κάνω μια δοκιμή και αν δω μέσα στην εβδομάδα μείωση του πάχους και πτώση τριχών την κόβω μαχαίρι.
Το αλκοόλ χρησιμεύει για να "σπάσει" η ουσία το φράγμα του δέρματος και να απορροφηθεί. Αλλιώς είναι μια ωραία επάλειψη. Δεν γνωρίζω εαν θα δουλέψει, πιθανόν εαν την βάλεις αμέσως μετά απο λούσιμο ή μετά απο κάποια ώρα απο δερμαρόλ να κάνει κάτι (αν έχεις ταχυπαλμίες τότε έκανε πολλά..). Τώρα σε 1 εβδομάδα όπου η τρίχα μεγαλώνει με ταχύτητα 1,25εκ τον μήνα δηλαδή 3χιλιοστά την εβδομάδα, και η τρίχα βρίσκεται 1,5 πόντους μέσα στο δέρμα, δεν νομίζω οτι θα δείς τίποτα εκτός απο αυτά που θέλεις να δείς, και σε πάχος και σε ποσότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Σκέφτομαι να δοκιμάσω μινοξιλη χωρίς αλκοόλ η με ελάχιστο.
Έχετε κάποια εμπειρία?
Λέτε να μην είναι το ίδιο αποτελεσματικη?
Διάβασα πως δεν ειναι το ίδιο αποτελεσματικη και δεν κάνει τα μαλλιά ξηρά.
Εμένα ακόμα και ο αφρός μου τα κάνει πολύ ξηρά,έχω δοκιμάσει τα πάντα για την ξηρότητα και τίποτα δεν λειτουργεί.Ειμαι σίγουρος πως είναι από την μινοξιλη.
Λέω να κάνω μια δοκιμή και αν δω μέσα στην εβδομάδα μείωση του πάχους και πτώση τριχών την κόβω μαχαίρι.
Μήπως βάζεις παραπάνω ποσότητα?Αφρό regaine χρησιμοποιείς?
 

Quarantine

Active Member
Μήπως βάζεις παραπάνω ποσότητα?Αφρό regaine χρησιμοποιείς?
Φίλε βάζω 10 χρόνια και έχω βάλει ότι μάρκα υπάρχει.Ολες το ίδιο είναι δεν έχω δει καμία διαφορά από μάρκα πλιν του κιρκλαντ που μου είχαν πέσει όλα ,αγορασμενο από γνωστό Ελληνικό κατάστημα, πρέπει να ήταν φεικ.Γενικα από κιρκλαντ κυκλοφορεί πολύ φεικ στον κόσμο.
Πάντως στην αμαζον που πουλάνε μινοξ χωρίς αλκοόλ έχει πολύ καλές και πολλές κριτικές κανένας δεν αναφέρει πτώση κλπ.
Θα σας ενημερώσω αν θα είναι το ίδιο η όχι
 

LoverBoy

Well-Known Member
Φίλε βάζω 10 χρόνια και έχω βάλει ότι μάρκα υπάρχει.Ολες το ίδιο είναι δεν έχω δει καμία διαφορά από μάρκα πλιν του κιρκλαντ που μου είχαν πέσει όλα ,αγορασμενο από γνωστό Ελληνικό κατάστημα, πρέπει να ήταν φεικ.Γενικα από κιρκλαντ κυκλοφορεί πολύ φεικ στον κόσμο.
Πάντως στην αμαζον που πουλάνε μινοξ χωρίς αλκοόλ έχει πολύ καλές και πολλές κριτικές κανένας δεν αναφέρει πτώση κλπ.
Θα σας ενημερώσω αν θα είναι το ίδιο η όχι
Γιατί δεν βάζεις Regaine?Εμένα μόνο αυτός μου έκατσε καλά!
 

Quarantine

Active Member
Γιατί δεν βάζεις Regaine?Εμένα μόνο αυτός μου έκατσε καλά!
έχω βάλει και ριγκειν πολλά χρόνια όλες οι μάρκες ίδιες είναι εφόσον έχουν αλκοόλ μέσα.
Για το mimoxidil booster έχετε ακούσει τίποτα?
μόλις κυκλοφόρησε από μια ινδική εταιρεία και υποτίθεται πως κάνει την μινοξιλη 7 φορές δυνατότερη.
Μόλις παραγγειλα tretinoin την έχουν δοκιμάσει πολλοί και κάνει δουλειά λένε, ενισχύει την απόδοση της μινοξιδιλης επί 3
Αν κάνει την δουλειά του το mimoxidil booster πάντως σώθηκα διότι όπως είπα βάζω 10 χρόνια μινοξιλη και έχει γίνει σχεδόν νερό,έχει χάσει την απόδοση της πάρα πολύ.Οτι έχω στο κεφάλι βέβαια η μινοξ το κρατάει αλλά έχασα τον τελευταίο χρόνο τα μισά μαλλιά μου.Για αυτό ψάχνομαι για tretinoin.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
έχω βάλει και ριγκειν πολλά χρόνια όλες οι μάρκες ίδιες είναι εφόσον έχουν αλκοόλ μέσα.
Για το mimoxidil booster έχετε ακούσει τίποτα?
μόλις κυκλοφόρησε από μια ινδική εταιρεία και υποτίθεται πως κάνει την μινοξιλη 7 φορές δυνατότερη.
Μόλις παραγγειλα tretinoin την έχουν δοκιμάσει πολλοί και κάνει δουλειά λένε, ενισχύει την απόδοση της μινοξιδιλης επί 3
Αν κάνει την δουλειά του το mimoxidil booster πάντως σώθηκα διότι όπως είπα βάζω 10 χρόνια μινοξιλη και έχει γίνει σχεδόν νερό,έχει χάσει την απόδοση της πάρα πολύ.Οτι έχω στο κεφάλι βέβαια η μινοξ το κρατάει αλλά έχασα τον τελευταίο χρόνο τα μισά μαλλιά μου.Για αυτό ψάχνομαι για tretinoin.
Δεν το γνωρίζω αλλά εφόσον φίλε μου είσαι σταθερός γιατί να μπουστάρεις και ίσως να μη σου κάτσει καλά?
 
Μπλουζα