Μινοξιδιλη Fagron

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπερα στην ομαδα,
ειμαι νεο μελος και προσφατα παρατηρησα λιγο στο αριστερο μου κροταφο μικρη αραιωση, Πηγα στη δερματολογο μου ειπε εκανες πολυ καλα που ηρθες γιατι ακομα ειναι νωρις και μου χορηγησε ΜινοΞιδιλη Fagron την οποια χρησιμοποιω σε ολο το κεφαλι οπως μου ειπε για 4 μηνες τωρα. Επισης μου ειπε και να παιρνω ενα σαμπουαν της εταιριας.

Ποιά οι γνωμη σας παιδιά, απορω γιατι στο φορουμ διαβασα διαφορα , οτι πχ. η μινοξιδιλη μονη της κανει μιση δουλεια/δεν εχει νοημα.

Επισης μου προτεινε να κανω ενα γενετικο τεςτ της εταιριας εαν θελω, γιατι θα μπορεσουμε ειπε να κανουμε την πιο σωστη επιλογη θεραπειας. Πάνω σε αυτο τι λέτε?

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Η Μινοξιδιλη είναι μια εγκεκριμενη ουσία που δουλευει αλλα θέλει τον καιρό της. Στο 6μηνο θα εχεις δει αποτελεσμα. Κανει δουλεια και μόνη της και σίγουρα πολυ καλύτερη απο οποιοδήποτε σαμπουαν. Αν ψαξεις στο Φόρουμ θα βρεις την αντίστοιχη θεματική ενότητα. Όρεξη για διάβασμα να εχεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς με την συγκεκριμένη μινοξιδιλη γλυτώνεις την προπυλενογλυκολη, αφού έχει άλλη βάση απορρόφησης. Πόσο την πήρες?

Η μινοξ δεν παρουσιάζει την ίδια απόδοση σε όλους.

Το τεστ που σου πρότεινε είναι ακριβό, το ποσό αξιόπιστα είναι βέβαια τα αποτελέσματα είναι αγνωστο
 

Kostas97

Well-Known Member
Η Μινοξιδιλη είναι μια εγκεκριμενη ουσία που δουλευει αλλα θέλει τον καιρό της. Στο 6μηνο θα εχεις δει αποτελεσμα. Κανει δουλεια και μόνη της και σίγουρα πολυ καλύτερη απο οποιοδήποτε σαμπουαν. Αν ψαξεις στο Φόρουμ θα βρεις την αντίστοιχη θεματική ενότητα. Όρεξη για διάβασμα να εχεις.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Καταρχάς με την συγκεκριμένη μινοξιδιλη γλυτώνεις την προπυλενογλυκολη, αφού έχει άλλη βάση απορρόφησης. Πόσο την πήρες?

Η μινοξ δεν παρουσιάζει την ίδια απόδοση σε όλους.

Το τεστ που σου πρότεινε είναι ακριβό, το ποσό αξιόπιστα είναι βέβαια τα αποτελέσματα είναι αγνωστο

Καλησπερα, τα 100ml απο φαρμακειο που κανει στα προιοντα fagron εκπτωση 20% 28 ευρω, θεωρειται καλη τιμη?
Επισης θεωρεις , εαν πουμε οτι τα χρηματα δεν ειναι προβλημα, αξιζει το συγκεκριμενο τεςτ; Πουθενα δεν βρηκα πληροφοριες απο ατομο που το εκανε ευχαριστω :D
 

tasos33

Well-Known Member
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.



Καλησπερα, τα 100ml απο φαρμακειο που κανει στα προιοντα fagron εκπτωση 20% 28 ευρω, θεωρειται καλη τιμη?
Επισης θεωρεις , εαν πουμε οτι τα χρηματα δεν ειναι προβλημα, αξιζει το συγκεκριμενο τεςτ; Πουθενα δεν βρηκα πληροφοριες απο ατομο που το εκανε ευχαριστω :D
Νομίζω είναι ακριβό , έχω χρησιμοποιήσει προϊόντα fagron , έπαιρνα μινοξ με φίνα στα 30 κάτι ευρώ .
 

gerassis

Well-Known Member
Θεσσαλονίκη φτιαχτή Μινοξ απο φαρμακείο 90ml πρώτο μπουκάλι στα 19€. Μινοξιδιλη Ισπανιας. Το Rogain παει κοντα στο 20αρίκο τα 60ml.
 

Kostas97

Well-Known Member
Νομίζω είναι ακριβό , έχω χρησιμοποιήσει προϊόντα fagron , έπαιρνα μινοξ με φίνα στα 30 κάτι ευρώ .
Εχω προσεξει οτο εχει διαφορους συνδιασμους μινοξιδιλης με αλλες ουσιες,Πώς σου φάνηκε σε συνδυασμό με φιναστεριδη ως προς την αποτελεσματικότητα;
 
Καλησπέρα παιδιά, σε όσους έχουν δοκιμάσει regaine foam και fagron foam πιο πιστεύετε είναι πιο αποτελεσματικό και με ότι αυτό συνεπάγεται άσχετα από την την τιμή?
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά, σε όσους έχουν δοκιμάσει regaine foam και fagron foam πιο πιστεύετε είναι πιο αποτελεσματικό και με ότι αυτό συνεπάγεται άσχετα από την την τιμή?
Αν η δραστική ουσία( μινοξιδιλη) ειναι ίδια ποια να ειναι η διαφορα εκτός της τιμής ?
 
ευχαριστώ για την απάντηση. εννοώ ποια είναι πιο αποτελεσματική με λιγότερη λαδίλα και γενικά καλύτερη σε όλες τις παραμέτρους. δηλαδή αν το χάριζε κάποιος πιο θα διαλέγατε απο τις 2?
Αν η δραστική ουσία( μινοξιδιλη) ειναι ίδια ποια να ειναι η διαφορα εκτός της τιμής ?
[/QUOT
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
o fagron πρεπει να λαδωνει περισσοτερο, μπορεις να απραγγειλεις αφρο regaine απο εξωτερικο και σου ερχεται πιο οικονομικος
 

Georgie

Well-Known Member
ευχαριστώ για την απάντηση. εννοώ ποια είναι πιο αποτελεσματική με λιγότερη λαδίλα και γενικά καλύτερη σε όλες τις παραμέτρους. δηλαδή αν το χάριζε κάποιος πιο θα διαλέγατε απο τις 2?
Εγω που χρησιμοποιώ regaine αφρο δε λαδώνει καθόλου . Απεναντίας τα κανει πιο ξηρά .
 
Από τι κατάλαβα σύμφωνα με τα λεγόμενα σας και τα λεγόμενα εδώ στο site που έχω ψάξει το regaine foam(άσχετα την τιμή του) είναι πιο καλό από όλα τα σκευάσματα με μινοξιδίλη. απλώς με την fagron βγαίνει πιο οικονομικά και δεν έχει προπυλενογλυκολη,την fagron μου την σύστησε σήμερα μια φαρμακοποιός γύρω στα 18 ευρώ αν δε κάνω λάθος στα 100ml.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

manos69

New Member
Η μινοξ κιρκλαντ ειναι καλη παιδια; την εχετε δοκιμασει , νομιζω ειναι πιο οικονομικη απο ριγκειν. Μηπως εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο σαμπουαν; Ευχαριστω
 
Αν ειναι τα 100ml 18€ πάρε τη Fargon. Θα σου κανει μεγάλη οικονομια. Αρκει να ειναι 5%.
Συμφωνώ με την fagron ναι στα 5% απλώς ήθελα να διαπιστώσω από τα άτομα που την έχουν δοκιμάσει αν την συνεχίζουν η την έχουν αλλάξει με άλλη μινοξιδίλη.
 
Μπλουζα