Μικρες τριχες.

Smart

New Member
Θα ηθελα να ρωτησω για κατι το οποιο παρατηρησα τους τελευταιους δυο μηνες .τα μαλλια μου αυτη τη στιγμη ειναι λιγο παραπανω απο ενα εκατοστο.αυτο που βλεπω οταν βαζω δαφνελαιο ειναι καποιες μικρες τριχες περιπου στο μισο εκατοστο ισως και λιγο πιο μικρες.συνηθως δυο τρεις.ισως δυο τρεις να δω και στο λουσιμο αλλα οχι παντα.οι τριχες ειναι κανονικες σε παχος και σε χρωμα.να σημειωσω οτι τυς τελευταιους 3 μηνες εχω ξυρισει δυο φορες τα μαλλια μου.σκεφτηκα μηπως αυτες οι τριχες οταν τα ξυρισα ειχαν μπει ηδη στη φαση ξεκουρασης οπου η τριχα δεν μεγαλωνει και απλα πεφτουν αλλα δεν ξερω κιολας.δεν μπορω να πω οτι εχω δει αραιωση.η θεραπεια μου ειναι cg 210 εδω και πεντε μηνες,ω3 και proscar 0.25 mg εδω και πεντε μηνες επισης.να σημειωςω οτι τους τελευταιους μηνες πραγματικα ζω με ενα παραπολυ εντονο και συνεχες αγχος λογο καποιων προβληματων.δεν ξερω αν παιζει ρολο και αυτο.αν μπορει καποιος να μου απαντησει


Ξεχασα να πω οτι απο το υπολοιπο μαλλι οταν τα τιναζω η τα λουζω δεν πεφτει ουτε μια τριχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
βλεπεις αδυναμες τριχουλες δηλ?κανε λιγο υπομονη αφου δεν βλεπεις αραιωση.Το ανγχος μπορει να παιζει ρολο μπορει κ οχι.
 

Smart

New Member
Δεν ειναι αδυναμες φιλε μικε,απλα ειναι πιο μικρες απο τις αλλες. με παραξενεψε γιατι δεν ειχα δει ποτε κατι τετοιο.εμενα η τριχοπτωση μου ηταν γυρω στις 10 τριχες τη μερα.ομως γυρω στον νοεμβρη παρατηρησα μια αυξημενη τριχοπτωση της ταξης των 25 περιπου τριχων τη μερα.εκει πανικοβληθηκα και αρχισα θεραπεια.ειμαι 34 και μεχρι τωρα δεν ειχα βαλει τιποτα στα μαλλια μου.ιστορικο φαλακρας δεν υπαρχει ουτε απο τη μανα ουτε ο πατερας μου ειναι φαλακρος.να σημειωσω οτι αυτο το εντονο αγχος κραταει απο περσι τον ιουνιο.σκεφτομαι μηπως ειναι κατι σαν tellogen effuvium.Αnyway.ευχαριστω για την απαντηση.


Αυτη τη στιγμη απο το υπολοιπο μαλλι δεν πεφτει τριχα.μονο αυτα τα τριχακια βλεπω να πεφτουν που και που.
 
Μπλουζα