Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Conan

Member
Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που εχει σχεση με τις θεραπειες που ολοι κανουμε σε αυτο το site.
Ας πουμε οτι καποιος εχει ενα κρυολογημα , ισως και πυρετο. Τοτε να συνεχισει κανονικα να βαζει μινοξ, κ να περνει χαπια, πχ φινα, ντουτα, κυστινη?? :chinscratch :chinscratch Η να περιμενει και να συνεχισει αφου του περασει? Δεν το εχω δει μεχρι στιγμης να αναφερεται μεχρι στιγμης εδω και γι' αυτο ρωταω( σαν καινουργιος κι εγω). Εσεις συνηθως τι κανετε σε αυτες τις περιπτωσεις? :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vrm

Member
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

Conan είπε:
Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που εχει σχεση με τις θεραπειες που ολοι κανουμε σε αυτο το site.
Ας πουμε οτι καποιος εχει ενα κρυολογημα , ισως και πυρετο. Τοτε να συνεχισει κανονικα να βαζει μινοξ, κ να περνει χαπια, πχ φινα, ντουτα, κυστινη?? :chinscratch :chinscratch Η να περιμενει και να συνεχισει αφου του περασει? Δεν το εχω δει μεχρι στιγμης να αναφερεται μεχρι στιγμης εδω και γι' αυτο ρωταω( σαν καινουργιος κι εγω). Εσεις συνηθως τι κανετε σε αυτες τις περιπτωσεις? :chinscratch

Φίλε conan, πράγματι η απορία σου έχει ενδιαφέρον :)

Οταν κάποιος εχει υψηλό πυρετό, ρίγη και όλα τα σχετικα... δύσκολα θα σκεφτει τη μινοξιδίλη, τη φιναστερίδη, σίγουρα κάποια δοσολογία θα παραλείψει. :p

Πάντως απ'όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποιο θέμα αλληλεπίδρασης με άλλα φάρμακα ( αντιβιοτικά και αποχρεμπτικά..)
 

Conan

Member
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

Πραγματι αν εχει καποιος 38-39 δεν θα το πολυσκεφτετε εκεινη τη στιγμη. Για 37 κατι γινετε :p
 

Maria

New Member
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

Ούτε εγώ γνωρίζω αν υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των φαρμάκων. Προσωπικά, σε περιπτώσεις που παίρνω κάποια χρόνια αγωγή και πρέπει να πάρω και χάπια για κάτι έκτακτο, διακόπτω τη θεραπεία που κάνω για λίγες μέρες γιατί δε νιώθω καλά να φορτώνω το σώμα μου με ένα σωρό φάρμακα.
Τα τοπικά δεν τα κόβω, αν έχω κουράγιο να τα βάλω βέβαια και δεν είμαι κομμάτια
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

πάντως,
στην θεραπεία της διόγκωσης του προστάτη,
τα αντιβιοτικά δίνονται μαζί με φινα/ντουτα :chinscratch
 

quatrieme

New Member
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

Λόγω κάποιας τοπικής μόλυνσης εδώ και ένα μήνα παίρνω τετρακυκλίνη,αλλά συνεχίζω και την θεραπεία για το κεφάλι μου με φιναστερίδη και δεν έχω δει καμία μα καμία παρενέργεια.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

ρε παιδια αν εχουμε πυρετο 38 και 39 δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα να κοψει κανεις τη φινα π.χ για 3-4 μερες.....μπορει να την κοψει μεχρι να συνελθει λιγο.....
απλα αν παιρνει αντιβιωση δεν ξερω αν θα πρεπει να παιρνει και τα 2 χαπια μαζι.....δηλαδη μπορει να ειναι καλυτερα να παιρνει το ενα το πρωι και το αλλο το βραδυ.....
 
Απ: Μια ευλογη απορια!! - θα ηθελα τη γνωμη ολων

εγω οταν ειχα πιρετο το τελευταιο πραμα που με ενδιεφερε ηταν η θεραπια των μαλλιων, δεν εχεις καμια δυναμη να πας να σηκωθεις και να λαδωσεις τα μαλια σου την στιγμη που ουτε να φας δεν μπορεις
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα