Μια βοηθεια!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

P70

Active Member
Ειμαι νεος στο σαιτ παιδια και ηθελα να ρωτησω 3 πραγματα γιατι βλεπω οτι το αναλυετε πολυ επιστημονικα!
1)Χρησιμοποιω το dercos της vichy,λεει τιποτα?
2)Που μπορω να παω για εγκυρη διαγνωση απο ειδικο ο οποιος θα μου δωσει την καταλληλη αγωγη?
3)Δεν ισχυει το: αν ειναι να σου πεσουν, ΘΑ σου πεσουν??? :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μια βοηθεια!

P70 είπε:
Ειμαι νεος στο σαιτ παιδια και ηθελα να ρωτησω 3 πραγματα γιατι βλεπω οτι το αναλυετε πολυ επιστημονικα!
1)Χρησιμοποιω το dercos της vichy,λεει τιποτα?
2)Που μπορω να παω για εγκυρη διαγνωση απο ειδικο ο οποιος θα μου δωσει την καταλληλη αγωγη?
3)Δεν ισχυει το: αν ειναι να σου πεσουν, ΘΑ σου πεσουν??? :D

1) Όχι

2) Όσες φορές πήγα (στο παρελθόν) σε "σχετικό" γιατρό (και πήγα σε πολλούς) έφυγα απογοητευμένος. Ήξερα περισσότερα από αυτούς (όπως και πολλοί από αυτό εδώ το forum ξέρουν περισσότερα).

3) Ναι αν δεν κάνεις κάτι για αυτό. Αν όμως χρησιμοποιήσεις κάποια από τις θεραπείες που προτείνονται από την ιατρική κοινότητα (βλέπε big 3)
μπορείς να καθυστερήσεις την απώλεια των μαλλιών σου για αρκετά χρόνια.
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοηθεια!

tropheus είπε:
[quote author=P70 link=topic=896.msg15962#msg15962 date=1249554967]
Ειμαι νεος στο σαιτ παιδια και ηθελα να ρωτησω 3 πραγματα γιατι βλεπω οτι το αναλυετε πολυ επιστημονικα!
1)Χρησιμοποιω το dercos της vichy,λεει τιποτα?
2)Που μπορω να παω για εγκυρη διαγνωση απο ειδικο ο οποιος θα μου δωσει την καταλληλη αγωγη?
3)Δεν ισχυει το: αν ειναι να σου πεσουν, ΘΑ σου πεσουν??? :D

1) Όχι

2) Όσες φορές πήγα (στο παρελθόν) σε "σχετικό" γιατρό (και πήγα σε πολλούς) έφυγα απογοητευμένος. Ήξερα περισσότερα από αυτούς (όπως και πολλοί από αυτό εδώ το forum).

3) Ναι αν δεν κάνεις κάτι για αυτό. Αν όμως χρησιμοποιήσεις κάποια από τις θεραπείες που προτείνονται από την ιατρική κοινότητα (βλέπε big 3)
μπορείς να καθυστερήσεις την απώλεια των μαλλιών σου για αρκετά χρόνια.
[/quote]

Ναι αλλα βλεπω οτι τα αλλα που λετε εσεις οτι ειναι γεματα παρενεργειες...
αξιζει να υποβαλλεις σε τετοια διαδικασια τον εαυτο σου για να κερδισεις οπως λες καποια χρονια παραπανω τα μαλλια σου?
εγω ειμαι 26 προσωπικα...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μια βοηθεια!

P70 είπε:
Ναι αλλα βλεπω οτι τα αλλα που λετε εσεις οτι ειναι γεματα παρενεργειες...
αξιζει να υποβαλλεις σε τετοια διαδικασια τον εαυτο σου για να κερδισεις οπως λες καποια χρονια παραπανω τα μαλλια σου?
εγω ειμαι 26 προσωπικα...

That's life ....

Και ποιος σου είπε ότι όλα είναι γεμάτα παρενέργειες;;;
- Δοκιμάζεις finasteride και αν δεις παρενέργεια (που είναι το πιο απίθανο) τη σταματάς. Ένα μόνο άτομο γνωστό μου είχε παρενέργεια από finasteride και ένα από dutasteride. Όλοι οι άλλοι είναι ΟΚ και πίστεψέ με στο gym που πηγαίνω τους έχω πείσει και παίρνουν οι μισοί...
- Από minoxidil δεν έχω γνωστό άτομο με παρενέργεια
- Από Fungoral το ίδιο.

Που είναι οι παρενέργειες... Δοκιμάζεις και βλέπεις... Αν έχεις πρόβλημα το σταματάς ...
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοηθεια!

ΟΚ λοιπον!
Για δως μου μια προταση συνταγης λοιπον!
Παντως απο το Ντερκος εβγαλα πολλες φυτρες μπροστα και χανω αρκετα λιγοτερες τριχες!
 
Απ: Μια βοηθεια!

Ρ70 εδώ δεν είναι ιατρείο..και δεν δίνονται συνταγές. Γνώμες διαβάζουμε, εμπειρίες και εμείς αποφασίζουμε το τί θα κάνουμε στο κεφάλι μας :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μια βοηθεια!

P70 είπε:
ΟΚ λοιπον!
Για δως μου μια προταση συνταγης λοιπον!
Παντως απο το Ντερκος εβγαλα πολλες φυτρες μπροστα και χανω αρκετα λιγοτερες τριχες!
για μενα ειναι snake το συγκεκριμενο μονο στο κολλαγονο μπορει να βοηθησει
και δεν ξερω ατομα που εχουν τριχοπτωση λογο κολλαγωνου
οποτε δεν βοηθαει πριν πολλα χρονια το εβαζα με μηδεν αποτελεσμα

τωρα αν νομιζεις εσυ οτι σε βοηθαει
και βγαζεις μαλλια συνεχισε το
και αν βγαζεις μαλλια τοτε γιατι ανησυχεις και ψαχνεις κατι αλλο αφου με τα λεγομενα σου κανεις επιτυχημενη θεραπεια
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα