Μια βοήθεια στο νέο μέλος τη ομάδας !

Needthehair

New Member
Καλησπέρα σας φίλοι μου,
Είμαι 24 χρόνων και τους τελευταίους δυο μήνες έχω έντονη τριχόπτωση. Η περιοχή στο κρόταφο έχασε πολύ μαλλί. Ένας φίλος μου σύστησε φιναστεριδη αλλά συνέχιζε η τριχόπτωση ένα μήνα μετά. Πήγα σε δερματολόγο χθες και μου έγραψε:
1)Βιταμίνες
2) Μια μίξη φιναστεριδης, μινοξιδιλης, Galesyn anti hair loss lotion, ethanol, lactic acid για τοπική χρήση
3) κλομπεταζολη

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτά που μου έγραψε μιας και όλοι εδώ είστε πιο έμπειροι από εμένα. Ευχαριστώ φίλοι μου προκαταβολικα.

Ακολουθεί φωτογραφία με την κατάσταση στους κροτάφους.
Για σαμπουάν είδα καλά λόγια για το Alpecin, το έχει δοκιμάσει κάποιος ;
Επίσης διάβασα για αιθέριο έλαιο δενδρολίβανου, κάνει δουλειά ;
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά μου ήρθε ξαφνικό.
93C152C9-93D0-4BAA-8944-1771BAA55C85.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα σας φίλοι μου,
Είμαι 24 χρόνων και τους τελευταίους δυο μήνες έχω έντονη τριχόπτωση. Η περιοχή στο κρόταφο έχασε πολύ μαλλί. Ένας φίλος μου σύστησε φιναστεριδη αλλά συνέχιζε η τριχόπτωση ένα μήνα μετά. Πήγα σε δερματολόγο χθες και μου έγραψε:
1)Βιταμίνες
2) Μια μίξη φιναστεριδης, μινοξιδιλης, Galesyn anti hair loss lotion, ethanol, lactic acid για τοπική χρήση
3) κλομπεταζολη

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτά που μου έγραψε μιας και όλοι εδώ είστε πιο έμπειροι από εμένα. Ευχαριστώ φίλοι μου προκαταβολικα.

Ακολουθεί φωτογραφία με την κατάσταση στους κροτάφους.
Για σαμπουάν είδα καλά λόγια για το Alpecin, το έχει δοκιμάσει κάποιος ;
Επίσης διάβασα για αιθέριο έλαιο δενδρολίβανου, κάνει δουλειά ;
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά μου ήρθε ξαφνικό.
Προβολή συνημμένου 52840
Αιθερια ελαια κτλπ ειναι μα**κιες δν κανουν τιποτα, την κλομπεταζολη πρωτη φορα την ακουω

Η Αγια Τριαδα της τριχοπτωσης ειναι

1. Φιναστεριδη
2. Μινοξιδιλη
3. Κετοκοναζολη

Και οι βιταμινες βοηθανε, αντε και κανα saw palmeto, ολα τα υπολοιπα ειναι για να τα πουλαει ο Βελοπουλος.

Ξεκινα τα και συγκρινε πως θα εισαι σε ενα χρονο

Στο crown πως εισαι;
 

IoannisG

Active Member
Αιθερια ελαια κτλπ ειναι μα**κιες δν κανουν τιποτα, την κλομπεταζολη πρωτη φορα την ακουω

Η Αγια Τριαδα της τριχοπτωσης ειναι

1. Φιναστεριδη
2. Μινοξιδιλη
3. Κετοκοναζολη

Και οι βιταμινες βοηθανε, αντε και κανα saw palmeto, ολα τα υπολοιπα ειναι για να τα πουλαει ο Βελοπουλος.

Ξεκινα τα και συγκρινε πως θα εισαι σε ενα χρονο

Στο crown πως εισαι;
Κετοκοναζολη τι είναι ακριβώς, σαμπουάν;;
 

Needthehair

New Member
Αιθερια ελαια κτλπ ειναι μα**κιες δν κανουν τιποτα, την κλομπεταζολη πρωτη φορα την ακουω

Η Αγια Τριαδα της τριχοπτωσης ειναι

1. Φιναστεριδη
2. Μινοξιδιλη
3. Κετοκοναζολη

Και οι βιταμινες βοηθανε, αντε και κανα saw palmeto, ολα τα υπολοιπα ειναι για να τα πουλαει ο Βελοπουλος.

Ξεκινα τα και συγκρινε πως θα εισαι σε ενα χρονο

Στο crown πως εισαι;
Αιθερια ελαια κτλπ ειναι μα**κιες δν κανουν τιποτα, την κλομπεταζολη πρωτη φορα την ακουω

Η Αγια Τριαδα της τριχοπτωσης ειναι

1. Φιναστεριδη
2. Μινοξιδιλη
3. Κετοκοναζολη

Και οι βιταμινες βοηθανε, αντε και κανα saw palmeto, ολα τα υπολοιπα ειναι για να τα πουλαει ο Βελοπουλος.

Ξεκινα τα και συγκρινε πως θα εισαι σε ενα χρονο

Στο crown πως εισαι;
Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι για τη βοήθεια!
Στο crown έχω μια πολύ μικρή αραίωση δεν φαίνεται κάτι άσχημο ακόμα. Έχεις κάποιο σαμπουάν φίλε να μου προτείνεις ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα σας φίλοι μου,
Είμαι 24 χρόνων και τους τελευταίους δυο μήνες έχω έντονη τριχόπτωση. Η περιοχή στο κρόταφο έχασε πολύ μαλλί. Ένας φίλος μου σύστησε φιναστεριδη αλλά συνέχιζε η τριχόπτωση ένα μήνα μετά. Πήγα σε δερματολόγο χθες και μου έγραψε:
1)Βιταμίνες
2) Μια μίξη φιναστεριδης, μινοξιδιλης, Galesyn anti hair loss lotion, ethanol, lactic acid για τοπική χρήση
3) κλομπεταζολη

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτά που μου έγραψε μιας και όλοι εδώ είστε πιο έμπειροι από εμένα. Ευχαριστώ φίλοι μου προκαταβολικα.

Ακολουθεί φωτογραφία με την κατάσταση στους κροτάφους.
Για σαμπουάν είδα καλά λόγια για το Alpecin, το έχει δοκιμάσει κάποιος ;
Επίσης διάβασα για αιθέριο έλαιο δενδρολίβανου, κάνει δουλειά ;
Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά μου ήρθε ξαφνικό.
Προβολή συνημμένου 52840
Επειδή δεν κατάλαβα, τί παίρνεις τελικά από όλα αυτά που ανέφερες?

Κετοκοναζολη τι είναι ακριβώς, σαμπουάν;;

Είναι μυκητοκτόνο 2% σε σαμπουάν το οποίο είναι υποστηρικτικό στην τριχόπτωση και την σμηγματορροϊκή δερματίτιδα άμα παίρνεις τα άλλα δύο με χρήση μια φορά την εβδομάδα. Μόνο του δεν κάνει τίποτα.
 

Needthehair

New Member
Επειδή δεν κατάλαβα, τί παίρνεις τελικά από όλα αυτά που ανέφερες?



Είναι μυκητοκτόνο 2% σε σαμπουάν το οποίο είναι υποστηρικτικό στην τριχόπτωση και την σμηγματορροϊκή δερματίτιδα άμα παίρνεις τα άλλα δύο με χρήση μια φορά την εβδομάδα. Μόνο του δεν κάνει τίποτα.
Παίρνω τα 3 που μου είπε ο γιατρός (ακούστηκε κάπως αυτό). Έχω μια μικρή φαγούρα στο crown από τη λοσιόν, διάβασα ότι το σαμπουάν που αναφέρεις βοηθάει πολύ και σε αυτή. Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο όνομα εταιρείας για κετοκοναζολη;
 

dlazaros

Well-Known Member
Παίρνω τα 3 που μου είπε ο γιατρός (ακούστηκε κάπως αυτό). Έχω μια μικρή φαγούρα στο crown από τη λοσιόν, διάβασα ότι το σαμπουάν που αναφέρεις βοηθάει πολύ και σε αυτή. Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο όνομα εταιρείας για κετοκοναζολη;
Απο το φαρμακείο έπαιρνα το ABBA 2%. Μια χαρά ήταν, αμα έχει κάτι άλλο το φαρμακείο σου πάρε αυτό. Θυμήσου οτι δεν είναι για κάθε μέρα αλλά για μια φορά την εβδομάδα και βάλε (σαν σαμπουάν είναι πολύ δυνατό και τα αφήνει ξερά). Η φαγούρα μπορεί να είναι και τρίχες που ξαναβγαίνουν ή η προπυλική γλυκόλη που έχει η μινόξ/φίνα για να ξεπεράσει το φράγμα του δέρματος και να απορροφηθεί. Όταν βαρεθείς να βάζεις στο κεφάλι αυτά (δεν είπα αμα... είπα όταν...) με ενα μικρό κομματάκι προσκάρ κάθε μέρα θα είσαι σαν να έβαλες όλο το κουτί στο κεφάλι κάθε μέρα. Το τοπικό κάνει ακριβώς οτι κάνει και το χάπι αλλά σε πολύ μικρότερη ποσότητα. Μην νομίζεις οτι δεν πάει στο αίμα, εκεί πάει και αυτό αλλά αντί για 1mg είναι 0,1mg.
 

Chris34

Active Member
Ξεκίνησε η αλωπεκία λόγω κληρονομικότητας φίλε μου. Όλοι λίγο πολύ έτσι ξεκινήσαμε πρώτα χάνονται οι κροταφοι.
Μαλλιά στους κροτάφους ακόμη και με θεραπείες δεν πιστεύω ότι θα κρατήσεις για πολύ καιρό.
Το θέμα είναι αν χάνεις μαλλιά και από άλλες περιοχές. Υπομονή είσαι μικρός ακόμη για επεμβατικές λύσεις.
 

Anna_

Member
Αιθερια ελαια κτλπ ειναι μα**κιες δν κανουν τιποτα, την κλομπεταζολη πρωτη φορα την ακουω

Η Αγια Τριαδα της τριχοπτωσης ειναι

1. Φιναστεριδη
2. Μινοξιδιλη
3. Κετοκοναζολη

Και οι βιταμινες βοηθανε, αντε και κανα saw palmeto, ολα τα υπολοιπα ειναι για να τα πουλαει ο Βελοπουλος.

Ξεκινα τα και συγκρινε πως θα εισαι σε ενα χρονο

Στο crown πως εισαι;
Καλησπερα Jim, είσαι ο ιδρυτής της DHI?
 

pablopaolinio

Active Member
Αιθερια ελαια κτλπ ειναι μα**κιες δν κανουν τιποτα, την κλομπεταζολη πρωτη φορα την ακουω

Η Αγια Τριαδα της τριχοπτωσης ειναι

1. Φιναστεριδη
2. Μινοξιδιλη
3. Κετοκοναζολη

Και οι βιταμινες βοηθανε, αντε και κανα saw palmeto, ολα τα υπολοιπα ειναι για να τα πουλαει ο Βελοπουλος.

Ξεκινα τα και συγκρινε πως θα εισαι σε ενα χρονο

Στο crown πως εισαι;
Ποια βιταμίνη θα προτείνατε για τα μαλλιά, αν κάποια όντως κάνει κάτι..;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kollaps

Member
Ποια βιταμίνη θα προτείνατε για τα μαλλιά, αν κάποια όντως κάνει κάτι..;
Βιταμίνες έχουν νόημα αν κάνεις εξετάσεις αίματος και δεις σοβαρή έλλειψη σε Βιταμίνη D, Β12, σίδηρο κλπ. Σε έναν υγιή άνθρωπο με καλή διατροφή η συνεισφορά είναι απειροελάχιστη νομίζω.
 
Μπλουζα