Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Τωρα (7μηνες ακουρευτος) προηγουμενος μηνας Πριν 6μηνες



 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Εσυ P70 παρατηρείς στασιμότητα η καλυτέρευση;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

εχει μια βελτιωση.......
αλλα εγω πιστευω οτι το κουρεμα που εχεις φιλε δε σε βοηθαει καθολου.......
κοψε το μαλλι σου ολο πολυ κοντο μισο ποντο κ λιγοτερο....και θα δειξει το κεφαλι σου 10 φορες καλυτερα.....και θα φαινεται κ το μαλλι σου πολυ πιο δυνατο.....
δοκιμασε το, τωρα που ειναι κ καλοκαιρι κ ταιριαζει με τα κοντα κουρεματα....και θα με θυμηθεις......
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Παιδες, πισω δεν βλεπω ιδιαιτερη διαφορα! στην αριστερη μερια μπροστα που ειχα αρκετο θεμα αν κοιταξετε τις φωτο εχω βελτιωση εμφανως!(τουλαχιστον απο κοντα δεν ξερω στις φωτο τι βγαινει)
γενικα οπως ειναι φυσιολογικο πιστευω δεν συνεχιζει η βελτιωση με τους ρυθμους που ηταν στην αρχη...
Ομως κοιταξτε λιγο τις φωτο και κοιταξτε στην φωτο απο πανω και πισω την πυκνοτητα του μαλλιου αναμεσα στην πισω κορυφη και μπροστα.
δηλαδη εχω αρχισει να γεμιζω και σε μερη που δεν ειχαν τοσο προβλημα!
Τωρα ΑΝ και ΠΟΤΕ θα αρχισει η στασιμοτητα οπως βλεπω και σε αλλα παιδια εδω ή ακομα χειροτερα να πεφτουν παλι...μονο ο Θεος ξερει!
Πανο αν κοψω το μαλλι τοσο κοντο με τα αυτια που εχω θα με περνανε για χομπιτ!
:D :D :D :D

Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας 7 μηνες τωρα! :)
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Τωρα (8μηνες) προηγουμενος μηνας Πριν 7μηνες





λογω ελλειψης χρονου θα βαζω απο δω και περα σε μια φαση (οχι κουρεμενος και ακουρευτος)
που το μαλλι ειναι κανονικο, ουτε κοντο ουτε μακρυ!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

O αριστερός σου κρόταφος έχει μια σαφή βελτίωση.
Δεξιά δε φαίνεται κάτι, αλλά ούτως η άλλως δεν είχες κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ...
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

tropheus είπε:
O αριστερός σου κρόταφος έχει μια σαφή βελτίωση.
Δεξιά δε φαίνεται κάτι, αλλά ούτως η άλλως δεν είχες κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ...

Μεσα πεφτεις ακριβως!
στον αριστερο ειχα προβλημα μεγαλο, τωρα ειναι παρα πολυ καλυτερα!
παλι καλα δηλαδη συνεχιζει μια χαρα... 8)

Ερωτηση! οσες φορες πηγα για μπανιο πχ 3 η ωρα το μεσημερι και ειχα βαλει το διαλυμα μινοξ πχ στις 11 το κεφαλι μου εγινε κυριολεκτικα μωβ!
υποθετω οτι κατι αντιδρα σε συνδυασμο με το αλατι?
μινοξ?οτι εχει οινοπνευμα?
τι λυση βρισκετε?να ξεπλενομαι πριν παω?
ή παλι θα υπαρχει θεμα?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
... το κεφαλι μου εγινε κυριολεκτικα μωβ!

κυριολεκτικά μωβ ;;; Πρώτη φορά το "ακούω" αυτό...
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι επειδή η minoxidil προκαλεί αγγειοδιαστολή οδηγεί σε τοπική υπεραιμία η οποία για κάποιο λόγο (πιθανώς λεπτή επιδερμίδα;;;) γίνεται εμφανής στο κεφάλι σου.

Δε νομίζω ότι με κάποιο τρόπο μπορείς να το αντιμετωπίσεις (αν και πιθανώς με το χρόνο το σύμπτωμα αυτό θα εξασθενίσει).
 

3746741

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
Τωρα (8μηνες) προηγουμενος μηνας Πριν 7μηνες





λογω ελλειψης χρονου θα βαζω απο δω και περα σε μια φαση (οχι κουρεμενος και ακουρευτος)
που το μαλλι ειναι κανονικο, ουτε κοντο ουτε μακρυ!

To crown σου μου φαινεται παρα πολυ βελτιομενο,

η hairline ομως στο κεντρο μου φαινεται πως εχει αραιωσει λιγο σε σχεση με την φωτο πριν 7 μηνες!

Κανω λαθος?
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

@3746741

ειναι λιγο περιεργο να στο εξηγησω αλλα οντως στο κεντρο μπροστα δεν ειναι τοσο καλο το αποτελεσμα...
ενας λογος που μπορω να σκεφτω ειναι οτι φοραω κρανος πολυ και με πιεζει ακριβως σε εκεινο το σημειο και πολυ λογικα δεν αναπνεει καλα!!!
να εχεις ομως υποψην γενικα οτι οσο κανω την θεραπεια εχω κατεβασει μαλλι (κι ας μην φαινεται στις φωτο) 1 ποντο πιο κατω!Κοινως ημουν ενα ποντο πιο ψηλα πριν! ???

@tropheus

οσο για το μωβ



υποψην αυτο φευγει απο μονο του καποια ωρα μετα!και τσουζει το κεφαλι μου οσο ειναι μωβ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

P70 είπε:
@3746741

ειναι λιγο περιεργο να στο εξηγησω αλλα οντως στο κεντρο μπροστα δεν ειναι τοσο καλο το αποτελεσμα...
ενας λογος που μπορω να σκεφτω ειναι οτι φοραω κρανος πολυ και με πιεζει ακριβως σε εκεινο το σημειο και πολυ λογικα δεν αναπνεει καλα!!!
να εχεις ομως υποψην γενικα οτι οσο κανω την θεραπεια εχω κατεβασει μαλλι (κι ας μην φαινεται στις φωτο) 1 ποντο πιο κατω!Κοινως ημουν ενα ποντο πιο ψηλα πριν! ???

@tropheus

οσο για το μωβ



υποψην αυτο φευγει απο μονο του καποια ωρα μετα!και τσουζει το κεφαλι μου οσο ειναι μωβ!

Ε, τοτε μια χαρα!!!!
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Τωρα (9μηνες) προηγουμενος μηνας Πριν 8μηνες





Παρατηρω πανω κατω τα ιδια πραγματα!
 

P70

Active Member
Απ: Μια βοήθεια απο τους πιό έμπειρους

Και βαζω και 3 φωτο με νορμαλ φωτισμο σαν γενικοτερη αποψη







πολυ κακοχτενισμενος στην τελευταια! 8)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα