Μια απλη ερωτηση

cmos516

Member
Καλησπερα στη παρεα.Ειμαι παλιο μελος,οπου ολον αυτον τον καιρο σταματησα να ασχολουμε με το θεμα τριχοπτωση .
Η αιτια τοτε ηταν η παρατηρηση μιας οπισθοχωρησης της hairline (κυριως στον ενα κροταφο)κατα 1cm πισω,και γενικα μια αδυναμια στα πανω μαλλια.
Μετα τοσα χρονια δεν μπορω να πω οτι επεκταθηκε ιδιαιτερα το προβλημα.
Χρηση φαρμακων ουδεμια -ουδεποτε.

Αυτο που με ξαναφερνει ειναι οτι περα απο τη μικρη οπισθοχωρηση της hairline(την οποια θεωρω καπως αποδεκτη ,ειμαι 32),και τη γενικη την αδυναμια στη πανω περιοχη ,
παρατηρησα προσφατα και δεν κρυβω οτι "φρικαρα"η κορυφη μου να εχει "ανοιξει"αισθητα!
Μικρη περιοχη μεν,(περιπου 1.5cm διαμετρο),ομως αρκετη ωστε να φαινετε και για να μη φαινετε να"επιστρατευω" χτενισμα καλυψης -αποκρυψης!


Το τελευταιο καιρο,βιωσα καταστασεις εντονης στεναχωριας και αγχους, και μετα παρατηρησα αυτο επειδη στο σημειο αυτο ενιωθα καπως μια "εξαρση"κνησμο.
Να αναφερω οτι , τριχες να πεφτουν ή να μενουν στα χερια /μαξιλαρι ,γενικα τριχοπτωση δεν ειδα.

Χρηση φαρμακων δεν εχω σκοπο να κανω ποτε ,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:
Οτι φευγει δεν ξαναρχετε πισω?Υπαρχει δηλαδη περιπτωση στο σημειο αυτο που ανοιξε να μην ειναι Α.Α.να ειναι απο καποιο αλλο παραγοντα και να ξανακλεισει.Υπηρξε ποτε καποιος με τετοια εμπειρια.

Το λεω διοτι και απο τη οικογενεια μου παρατηροντας,δεν υπαρχει το στοιχειο της καραφλας πισω.
Ο πατερας μου ειναι 60αρης και ειναι nw2.

Ευχαριστω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Υπάρχει μια έρευνα που είναι ακριβως στα μετρα σου.
http://m.wikihow.com/Prevent-Hair-Loss-Due-to-Stress

Λέει να τρως τρωφες πλούσια σε ω3 οπώς λιπαρά ψάρια, Αβοκάντο καρυδια.
Επίσης λέει οτι θα επιστρέψει το μαλλί παλι, οτάν φύγει η στενάχωρη κατασταση.
Πηγες στην Αγ Βάρβαρα που ήρθε απτή Βενετία?
 
Μπλουζα