Μεταμόσχευση....

spyk122

New Member
Χερετε και από μένα διαβάζω καιρό γενικά το φόρουμ και απόφασισα να κανω σμρ λογιαριασμο λοιπόν ειμαι 23 χρόνων και έχω Αδειαση στο crown και και λίγο μπροστά πήγα στο Β και πήρα μια γνώμη αλλα θελω και την δίκη σας σαν έμπειρα μέλη το φόρουμ σας το διαβάζω περίπου 2 χρόνια ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
βασικά θες να φτιαξεις τώρα όλο το κεφάλι μαζί,η να πας σε 2 συνεδρίες φτιάχνοντας ας πουμε το μπροστά τωρα και το πίσω μετά ή το ανάποδο?
 

spyk122

New Member
Εγω θελω όλο όπως μου είπε και ο Β άμα κάνουμε την μεταμόσχευση θα κάνουμε όλο το κεφαλή όπως κάνει σε όλες τις περιπτώσεις και όχι μισά πραγματα
 

spyk122

New Member
Μου είπαν ότι στη πορεία λογικά θα χρειαστείς να κανεις και αλλη μμ μου είπε βέβαια ότι εισαι σε μικρή ηλικία και ότι θα αραιώσεις και άλλο στη πορεία λογικά αλλα άμα θες να κάνουμε μμ εισαι καλώς υποψήφιος και μ μια καλή αγωγή για συντήρηση θα ειμαι κομπλέ
 

nikolakis

Well-Known Member
Σίγουρα θες να τελειώνεις με αυτο το βάσανο που λέγεται αραιωση-φαλάκρα όπως όλοι μας , αλλα πιστευω οτι εισαι ακομη σε πολυ μικρή ηλικια για μμ. Θα σε συμβουλεψουν κ οι πιο έμπειροι εδω μεσα , πάντως σου προτείνω να το τρεναρεις μερικά χρονια ακομη με τοπική θεραπεία κ γιατι όχι κ με τοπικ ώστε να νιωθεις καλύτερα μεχρι να ερθει εκείνη η ωρα.
 

spyk122

New Member
Άρχισα να αραιώνω από τα 17 μέχρι τα 18 έγινε το μπαμ και μτ άρχισε σιγα σιγα να ήρεμη το πράγμα από τα 18 βάζω διαφορά σκευάσματα αλλα όπως ξέρουμε Δν κάνουν κ τπτ οταν τα κόψεις ότι βγήκε έπεσε ότι θελω να τελειώνω μ αυτο ειναι σίγουρο αλλα θελω να ακούσω γνώμες από έμπειρα μέλη γ να δω τη θα κανω άμα κανω θα έχω αποτελέσματα;θα πέσουν και αυτά που έχω; ειμαι καλώς υποψήφιος για μμ. Κύριος με ενοχλεί το crown μπροστά παλεύετε
 

aeratos28

Just aeratos
θα σου ξαναγίνει πάλι κάποιο μπαμ,εισαι πολύ μικρός για μεταμόσχευση..εγώ στην ηλικία σου δεν θα το σκεφτόμουν ,άσε να φτάσεις κοντά στα 30 καλύτερα,να έχεις δει που πάει περίπου ή κατάσταση και μετά κάνεις επέμβαση..τώρα κάνε καμία θεραπεία..είσαι μικρός ρε μαν πολύ..
 

aeratos28

Just aeratos
δεν σε θεωρώ καθόλου ούτε σαν σκέψη για υποψήφιο..το ότι θα πέσουν αυτά που έχεις εγώ το θεωρώ βεβαιότητα..αν δεν πέσουν από shockloss,θα πέσουν μόνα τους όποτε μία ή άλλη θα είσαι σιγά σιγά.απλα μην βιαζεσαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
ανεβασε λιγο καλυτερες φωτογραφιες (μπροστινη,2 πλαγιες, πανοραμικη να φαινεται ολο το κεφαλι, δοτρια πισω ). 23 χρ. εισαι ΠΑΡΑ πολυ μικρος για μ/μ περιμενε ακμ 4-5 χρονια και μετα. Προς το παρον, θα σε συμβουλευα να βαζεις μινοξιδιλη αφρο πρωι-βραδυ, και ενα παρα πολυ καλο σαμπουαν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εφοσον αδιασες ετσι στα 23 πιστευω εως τα 26-27 θα εισαι γιαλι και ετοιμος μςταμοσχευση.
Και τωρα θα ησουν για μεταμοσχευση εφοσον ησουν μεγαλυτερος γιατι εδω το θεμα θα εξελιχθει δυνατα.
 

spyk122

New Member
Οταν λες θα εξελιχθεί δυνατά εννοείς ότι θα φύγουν και αυτά η ότι άμα κανω μμ θα έχω κάποιο αποτελέσματα και καλώς υποψήφιος γ μμ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτα που εχεις στο κεφαλι ηδη πιστευω θα φυγουν σε 3-4 χρονακια.Μακαρι να μεινεις ετσι...
 

Tasmania

Active Member
@spyk122 η ολοκληρωμενη συμβουλη μου ειναι η εξης : 1) rogaine 5% αφρο πρωι&βραδυ 2) σαμπουαν για τριχοπτωση ψαξε βρες ενα καλο (προτεινω epicrin & hair force της frezyderm εναλλαξ μερα παρα μερα). Μεχρι τα 27-28 να δεις πως θα εξελιχθει η αραιωση και μετα κανεις μ/μ. Θεωρω οτι αν κανεις τωρα, στα 27-28 θα ξαναμπεις για χειρουργειο στις ιδιες περιοχες.
 

Tasmania

Active Member
το regain 2% ειναι για τις γυναικες και για την αμεση μετεγχειρητικη περιοδο μετα απο μ/μ μεχρι να μεταπεσεις παλι σε 5%...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε μου οπως σου ειπαν και τα παιδια η αραιωση δυστυχως θα προχωρησει τα επομενα χρονια. και εφοσον βαζεις απο τα 18 μινοξιδιλη και παλι εφτασες σε αυτη την αραιωση θα εχει και συνεχεια.
Συνεχισε μινοξιδιλη 5% να σε κρατησει οσο καλυτερα γινεται. Το τοπικ ειναι ενας τροπος να σου ανεβασει την ψυχολογια αν και δεν ειναι λυση. Αν η αραιωση ηταν μονο hairine θα ηταν ευκολοτερα τα πραγματα.
 
Μπλουζα