Μεταμόσχευση 3400grafts, Yaman , Κων/πολη 20-4-19

Stratos

Well-Known Member
Οπότε στην επόμενη αν βρεθούν grafts να βάλω στο κυκλωμένο και στο μπιφτέκι. Που να καλυφθεί τόσο κενό;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
ε δεν θα καλυφθει πληρως...απλα να υπαρχουν καποιες τριχες να μη φαινεται τελειως αδειες! θα βαλεις κ απο στηθος ή απο οπου αλλου εχεις καλες τριχες στο σωμα περα απο γενια
 

leas

Well-Known Member
Ο γιατρός σου είχε πει πως έχεις κάποια γκραφτς ακόμη.. Ή εξαντλήσετε την δοτρια;;
 

Stratos

Well-Known Member
Μετά από 3 fue και μια fut τι να εχει μείνει;
Μαζι με γένια λέει με το ζόρι να βγουν 1000 με 1200 grafts. Τι να καλύψεις με τόσα λίγα; Εγώ σκέφτομαι να τα βάλω στο πάνω μέρος πριν το μπιφτέκι.
 

leas

Well-Known Member
Η βελτίωση της εικόνας σου από μπροστά είναι ξεκάθαρη.. Κρίμα που πριν κάποια χρόνια όταν οι μμ δεν έδιναν τόσο καλά αποτελέσματα σε αρκετούς γιατρους σπαταλησες αρκετη δοτρια.. Νομίζω αυτό που ήθελες να πετύχεις το πέτυχες..
Από εδώ και πέρα αν θες κάτι ακόμη θα μπορούσες με ευλάβεια να δεις τι μπορείς να πάρεις από δοτρια ακόμη και γιατί όχι με συνδυασμό τεχνικών(στριπ fue) αλλά και να βάλεις μοσχεύματα από μούσι..
Επίσης ηθελα να σε ρωτήσω από ποια ηλικία έχει γυαλίσει το κραουν σου όπως πάνω κάτω είναι τώρα;;;
 

Stratos

Well-Known Member
ρώτησα στην κλινική αν υπάρχουν άλλα grafts διαθέσιμα μετά από όλο αυτό το όργωμα που έχει γίνει με τις μεταμοσχεύσεις που έχω κάνει
και μου είπαν ότι υπολογίζουν με γένια ότι θα βγουν γύρω στα 1500-2000 max. Που θεωρείτε στη φωτο που ανεβάζω ότι είναι καλύτερα να τα βάλω?
ανεβάζω και φώτο που έστειλε η κλινική πριν την μμ.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    124.9 KB · Προβολές: 219
  • before.jpg
    before.jpg
    171.8 KB · Προβολές: 222
  • IMG_20191222_184813.jpg
    IMG_20191222_184813.jpg
    714.4 KB · Προβολές: 244

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Αν μπορέσεις να βάλεις αυτό το νούμερο στο crown σου θα ολοκληρώσεις ένα αξιοπρεπέστατο παζλ και θα βελτιώσεις την εικόνα σου κατά πολύ .
 

leas

Well-Known Member
Αν μπορείς βγάλε και μια φωτογραφία του κραουν αλλά να φαίνεται και το midle(πανοραμικά) όχι τόσο η δοτρια ώστε να δούμε την έκταση του..
 

Stratos

Well-Known Member
15775637798551321202533.jpg 157756394655885914379.jpg 15775639713771797514950.jpg
Είναι μεγάλο το κενό και φοβάμαι ότι αν σκορπισω τα grafts δεν θα αλλάξει κάτι. Μήπως να βάλω μόνο πάνω;
 

spi

Well-Known Member
Όντως το κενό είναι μεγάλο και τα 2000 γκραφτς διασκορπισμένα δεν θα δώσουν κάτι τρομερό. Αλλά το θέμα είναι τι θέλεις. Εγώ πχ νομίζω πως καλύτερα να τα διασκορπίσεις αλλά να εστιάσεις πάνω και να βάλεις κάποια λίγα πίσω με δεδομένο ότι έχεις 2000 και όχι 1500
 

kardinalios

Well-Known Member
Έχουμε καθόλου λόγο εξαγωγής από προηγούμενη μ.μ ?
2000 graft x 2,5 για παράδειγμα είναι 5000 τρίχες
2000 graft x 1,9 είναι 3800
Η διαφορά δεν είναι μόνο αυτή . Είναι και στο ότι το crown θελει περισσότερα πολυτριχα και όχι μονοτριχα .
Στην πρώτη περιπτωση θεωρώ ότι μπορείς να πετύχεις μια αξιοπρεπή κάλυψη . Στη δεύτερη το αποτέλεσμα θα είναι αραιό και καλύτερα να κάνεις άλλο πλάνο.
 

Stratos

Well-Known Member
Στην τελευταία που έκανα βγήκαν 700-2000-700
Μονα.διπλα,τριπλά δηλαδή λόγος 2.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Στράτο θέλουμε καλύτερες φωτό.Αυτες δεν βοηθάνε καθόλου.Ουτε ζουμαρουν.Φενεται να τα πήγες σούπερ από φυτρωση.
 
Μπλουζα