Μεταμόσχευση 3000 χιλ τριχ στην HDC Σεμπτεβριος 2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Μαζί σου αλλά το πιο πίσω εκεί που έφτασε βλέπω αραιό.
Δεν έβαλε λίγα.
ναι ισχύει. Θα έπρεπε να έχει κλείσει καλύτερα αυτή η περιοχηή με 3000 μοσχεύματα. Σε μία φώτο πίσω έχει βάλει κάτι μετρήσεις και λέει επιφάνεια 73 cm^2 και μέση πυκνότητα 41 g/cm^2 με 3000g. Δεν νομίζω να έχει παντού την ίδια πυκνότητα πάντως. Τοποθέτησαν πιο πυκνά στην hairline από ότι βλέπω.
 

vlafo

Well-Known Member
ναι ισχύει. Θα έπρεπε να έχει κλείσει καλύτερα αυτή η περιοχηή με 3000 μοσχεύματα. Σε μία φώτο πίσω έχει βάλει κάτι μετρήσεις και λέει επιφάνεια 73 cm^2 και μέση πυκνότητα 41 g/cm^2 με 3000g. Δεν νομίζω να έχει παντού την ίδια πυκνότητα πάντως. Τοποθέτησαν πιο πυκνά στην hairline από ότι βλέπω.
Άρα τα 41 Ronaldo υπολόγισε 31 πίσω.
Λίγα για αυτό φαίνεται έτσι η εικόνα.
 

dimdoryoub

New Member
Ευχαριστώ παιδιά για τα σχόλια σας!! Όπως έχω ήδη αναφέρει και στα πρώτα ποστ "ο λόγος εξαγωγής των μοσχευμάτων ήταν κυρίως μισά/μισά μονά/διπλά τριχοθυλάκια και λίγα τριπλά συνεπώς δέν ανέμενα/αναμένω (ρεαλιστικά) τρελή πύκνωση" Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος εύκολα θα προχωρούσα και σε δεύτερη μμ ίσως όμως σε κάνα χρόνο από τώρα. Σε κάνα μήνα από τώρα θα ξανά βάλω καινούργιες φωτό.
 

dimdoryoub

New Member
Φίλε dimdoryoub
Να χαίρεσαι το νέο σoυ look
Αν και θολές οι φώτο,υπάρχει πολύ μεγάλη βελτίωση και μου αρέσει η φυσικότητα σου.Κλασσική Hdc.
Η πανοραμική όμως με προβληματίζει για να είμαι ειλικρινής.
Μπορείς να βάλεις μια πιο καθαρή που φαίνεται η έκταση που καλύφτηκε?
IMG_20210708_135852-v2.jpg
 

dimdoryoub

New Member
Πανοραμικές κάτω απο φώς 2 χρόνια μετά την μμ
 

Συνημμένα

  • IMG_20220819_191908.jpg
    IMG_20220819_191908.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 141
  • IMG_20220819_192132.jpg
    IMG_20220819_192132.jpg
    630.3 KB · Προβολές: 135
  • IMG_20220819_192202.jpg
    IMG_20220819_192202.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 131

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Πανοραμικές κάτω απο φώς 2 χρόνια μετά την μμ
σε αυτές τις πανοραμικές που έβαλες κάτω από το φως φαίνεται να πάσχει από πυκνότητα η περιοχή που κάλυψες με τα 3000 μοσχεύματα, ειδικά πίσω από hairline φαίνεται πολύ αραιό, αλλά και η hairline δεν φαίνεται να έχει καλή πυκνότητα και ειναι see through αφού πίσω από αυτή δεν υπάρχει κάλυψη..
Εσύ πως το βλέπεις το αποτέλεσμα σου ;
 

dimdoryoub

New Member
σε αυτές τις πανοραμικές που έβαλες κάτω από το φως φαίνεται να πάσχει από πυκνότητα η περιοχή που κάλυψες με τα 3000 μοσχεύματα, ειδικά πίσω από hairline φαίνεται πολύ αραιό, αλλά και η hairline δεν φαίνεται να έχει καλή πυκνότητα και ειναι see through αφού πίσω από αυτή δεν υπάρχει κάλυψη..
Εσύ πως το βλέπεις το αποτέλεσμα σου ;
Ενώ είχα δει πραγματικά πολύ καλή εξέλιξη 12-14 μήνες μετά την μμ νομίζω πως όσο περνάει ο καιρός χάνω από τα μαμά μαλλιά και φαίνεται και πάλι αραιό το μαλλί. Χρησιμοποιώ συστηματικά μινοξιδιλι αλλά δεν βλέπω να βοηθά σημαντικά. Δεν ξέρω άρχισα να προβληματίζομαι λίγο η αλήθεια ελπίζω να μην παίζει dupa δηλαδή και στην δοτρια περιοχή διότι σε αυτή την περίπτωση λογικά θα χάσω και τα μμ μαλλιά
 

montecristo

Well-Known Member
Ενώ είχα δει πραγματικά πολύ καλή εξέλιξη 12-14 μήνες μετά την μμ νομίζω πως όσο περνάει ο καιρός χάνω από τα μαμά μαλλιά και φαίνεται και πάλι αραιό το μαλλί. Χρησιμοποιώ συστηματικά μινοξιδιλι αλλά δεν βλέπω να βοηθά σημαντικά. Δεν ξέρω άρχισα να προβληματίζομαι λίγο η αλήθεια ελπίζω να μην παίζει dupa δηλαδή και στην δοτρια περιοχή διότι σε αυτή την περίπτωση λογικά θα χάσω και τα μμ μαλλιά
κοίτα και μόνο με τα μεταμοσχευμένα να ειχες σε αυτή την περιοχή θα έπρεπε να ειχες καλύτερη εικόνα από αυτή που έχεις τώρα. Με την μεταμόσχευση λογικά θα έπεσαν κ καποια δικά σου μαμά που ειχες στην περιοχή...Οπότε μήπως έχασες μεταμοσχευμένα και αραίωσε όπως λες το αποτέλεσμα σου ; ή δεν ειχαν βγει όλα τα μεταμοσχευμένα και έχασες κάποια μαμά τώρα οπότε και φαίνεται έτσι.. Βάλε κάποιες καθαρές εικόνες πριν μπεις για μμ να δούμε πως ήσουν..
 

montecristo

Well-Known Member
Όχι με είχαν βγάλει στην hdc αλλά δεν μου τις στείλανε. Ίσως ο @John_John1 να βοηθούσε να ζητούσε να μας στείλουνε τις φωτό πριν την μμ
Απο αυτή τη πανοραμική που έβαλες φαίνεται να ειχες περισσότερα μπροστά στη hairline και λιγότερα πισω πριν μπεις για μεταμόσχευση. Πάντως και χωρίς αυτά που είχες πριν θα έπρεπε να δείχνει καλύτερη η εικόνα σου τώρα με τα μεταμοσχευμένα σε αυτή την επιφάνεια…
 
Μπλουζα