Μεταμόσχευση 1550 τριχοθυλακια FIGURA Κ.Παναγιώτης Κολιάτος

Καλησπέρα, η εμπειρία μου με τη μεταμόσχευση ξεκίνησε στις 31.4.2019 με τον κ. Παναγιώτη Κολιάτο στον όμιλο FIGURA. Μετά από πολύ αναζήτηση σε διάφορα κέντρα αλλά και ιδιώτες κατέληξα στο κ. Κολιάτο στα FIGURA!!
Το θέμα που είχα με τα μαλλιά μου δεν ήταν ούτε η τριχόπτωση ούτε κάποια αραίωση. Αυτό που ήθελα (και εν τέλει πέτυχε) ήταν να κατεβάσω το hailine μου.
Το δύσκολο της υπόθεση ήταν ότι έχω ένα πολύ πυκνό μαλλί, επομένως, θα έπρεπε να μιμηθούμε το φυσικό όσο καλύτερα γίνεται.

Ήταν ο μόνος που μου έδειξε τόσο καλή δουλειά (με φωτογραφικό υλικό) όσον αφορά τη πυκνότητα και την επούλωση που θα είχα μετά.
Χρησιμοποίησε 0.7 punch micro blade για τις υποδοχές με αποτέλεσμα τα τριχοθυλάκια να τοποθετούνται τόσο κοντά που είναι αδύνατον να μην έχεις καλή πυκνότητα.
Για τη δότρια περιοχή, δεν το συζητώ τα ξυρίζω και δεν φαίνεται πραγματικά τίποτα! Οσον αφορά την αποθεραπεία πρέπει να είσαι προσεκτικός τις πρώτες 3
-4 μέρες. Αυτό μόνο.Κατά τη διάρκεια της επέμβασης αλλά και μετά δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου αφού εγινε τοπική αναισθησία.
Αυτά από εμένα παιδιά...:cool::cool:
Είμαι στον τέταρτο μήνα και έχουν ηδη αρχισει να βγαίνουν με αρκετά καλή πυκνότητα (ενα 40% εχει βγει μέχρι τώρα) και τo αποτελέσμα μου είπε ο γιατρός θα ολοκληρωθεί στον χρόνο επάνω! ;)

(παρακατω εχω υλικο πριν την επεμβαση , επειτα απο 15 μερες και στους 4 μηνες)
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    101.7 KB · Προβολές: 478
  • 2.jpg
    2.jpg
    170.2 KB · Προβολές: 548
  • 3.jpg
    3.jpg
    180.1 KB · Προβολές: 586
  • 4.jpg
    4.jpg
    139.6 KB · Προβολές: 512
  • 5.jpg
    5.jpg
    177.4 KB · Προβολές: 544
  • 0.jpg
    0.jpg
    224.8 KB · Προβολές: 461
  • 1.jpg
    1.jpg
    213.8 KB · Προβολές: 459
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εξαιρετικό αποτέλεσμα
Σου φύτρωσανε όλα απο τη πρωτη μερα !!!!
Μπράβο
Αφού τα ξυρίζεις κιόλας και φυτρώνουν αυτόματα για τις φωτογραφίες ! Αλλα μπορει να οφείλεται και στα micro blades αυτο.
Εχω μια απορία .
Πως γινεται αυτοί που εχουν τοσο θεαματικά γρήγορα αποτελέσματα να εχουν για nickname ονοματεπώνυμο ?
Δίνει κύρος στο σοτο?
 

makis25

Well-Known Member
η τοποθετηση ειναι αραιη . Αν θες να βαλεις χτενα να τα χτενισεις προς τα πισω , και οχι προς τα μπροστα ωστε να κρυβεις το hairline τοτε θελει ακομα ενα περασμα με αλλα τοσα .
 
Εξαιρετικό αποτέλεσμα
Σου φύτρωσανε όλα απο τη πρωτη μερα !!!!
Μπράβο
Αφού τα ξυρίζεις κιόλας και φυτρώνουν αυτόματα για τις φωτογραφίες ! Αλλα μπορει να οφείλεται και στα micro blades αυτο.
Εχω μια απορία .
Πως γίνεται αυτοί που εχουν τοσο θεαματικά γρήγορα αποτελέσματα να εχουν για nickname ονοματεπώνυμο ?
Δίνει κύρος στο σοτο?

Όταν ειπα οτι ξυρίζω τα μαλλια εννοούσα μονο τα πισω-πλαινα(το οποιο φαινεται ελαχιστα στη φωτο των 15ημερων) και οχι ολόκληρο το κεφάλι....Παρολο αυτα ανεβασα και μια φωτογραφια ακριβως τη στιγμη της επεμβασης ωστε να δεις αν θες περισσοτερες λεπτομέρειες... Περιμενω τους επόμενους μηνες πάντως, που θα εχω ενα πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα ωστε να ανεβάζω σταδιακά την εξέλιξη ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
η τοποθετηση ειναι αραιη . Αν θες να βαλεις χτενα να τα χτενισεις προς τα πισω , και οχι προς τα μπροστα ωστε να κρυβεις το hairline τοτε θελει ακομα ενα περασμα με αλλα τοσα .


Σκέψου οτι ειμαι 4 μηνες μετα μονο. Προφανως δεν εχουν ακόμα την τελεια πυκνότητα..στο χρονο πανω θα ολοκληρωθεί...Άλλοι ειναι έτσι στον 8ο μηνα ( το οποιο εμενα προσωπικά δε θα με ικανοποιούσε;)
 
Μπλουζα