Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

καλημερα
ξεκινησες αναποδα
πρωτα ερευνω-διαβαζω-βλεπω αποτελεσματα
και μετα κανω ερευνα αγορας και καταληγω
Θα χρειαστεις 8000 τρθ;
τι nw εισαι;
τι ηλικια;
τελειωσε η τριχοπτωση σου;
Οπως καταλαβαινεις η μεταμοσχευση δεν ειναι tatto
Απαιτει πολυ ψαξιμο και υπομονη για να πετυχεις το ιδανικο
Οτι και αν κανεις καλη σου τυχη παντως
και
ριξε κανενα διαβασμα εδω μεσα
αν και αργα..
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Και δεν είναι μόνο αυτά

Κόστος Τρθ;
Μέθοδος;
Αριθμοσ Επεμβάσεων;
:eek:fft:
 

LOK

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Μεγάλε σου εύχομαι καλή επιτυχία στην μεταμόσχευση που θα κάνεις. Είσαι ο πρώτος που θα πάει στην κλινική που πήγε και ο Ρούνει... Για εμένα θα είναι πολύ ενδιαφέρον να παρακολουθήσω την πορεία σου και θα σε παρακαλούσα να μας ενημερώνεις συχνά. Αν θες πές μας ποιά μέθοδο θα ακολουθήσεις strip ή fue και το κόστος...
 

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Καλή επιτυχία .

Πέρα απο τις εύλογες ερωτήσεις των υπολοίπων , διευκρίνησε μου σε παρακαλώ . Σου μιλήσανε για 8000 τριχοθυλάκια ή 8.000 τρίχες ( δηλαδή κάτι λιγότερο από 4.000 τριχοθυλάκια ) ; 8.000 τριχοθυλάκια είναι πολύ μεγάλος αριθμός . Δεν βγαίνει με τη μία ακόμα και αν κάτσεις 3 μέρες μέσα .Θέλεις τουλάχιστον δύο ( και πιθανότατα 3 ) επεμβάσεις μέσα σε 2 1/2 έως τρία χρόνια μίνιμουμ .

Άσε που είναι πάνω από το μέσο όρο της ασφαλούς δότριας . Αλλά ακόμα και αν είδαν οτι μπορείς να δώσεις 8.000 τριχοθυλάκια ( και μπορείς και να τα πληρώσεις μιας και υπολογίζω τουλάχιστον 40 χιλιάρικα , με έμφαση στο τουλάχιστον ) θα εξαντλήσεις τη δότρια ; Είσαι μόνο 29 ετών
 

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

οκ πολύ βιαστικός είμαι , το είδα το σχόλιό σου όπου μιλάς για 3.500 χιλιάδες μοσχεύματα = 8.000 τρίχες . Λογικά πας για strip . Καλή επιτυχία και πάλι .
 

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Αυτή τη στιγμή 20.000 λίρες είναι κάτι παραπάνω από 23.000 ευρά ( σε δραχμές άστα να πάνε :p ) . Πολλά λεφτά , μακάρι να ανταμοιφθείς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Παρεμιμπτόντως , folicular transfer ( δηλαδή μεταφορά τριχοθυλακίων ) είναι όλες οι μεταμοσχεύσεις , είτε strip είτε FUE . Γίνε πιο σαφής αν θές ( αν και μάλλον strip θές για τόσα μοσχεύματα )
 

bz

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Ναι είναι πολλά λεφτά για την μέση ελληνική τσέπη , αλλά για Λονδίνο και για κλινική που έχει τη διαφήμιση λόγω Ρούνει ( και πιθανότατα δεν θα προλαβαίνει να κλείνει δουλειές ) ....
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Πολλά λεφτά ρε παιδιά...Ρε φίλε με τόσα λεφτά πρέπει να σου εγγυηθούν το αποτέλεσμα...Και το λέω αυτό γιατί δεν έχουμε και πολλά στοιχεία για αυτή την κλινική.
Τέλος πάντων καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα σου.
 

stpanos

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι δεν ξεκίνησες σωστά……κάτσε διάβασε πρώτα και μετά αποφάσισε…..όσους άγγλους έχω γνωρίσει στον χώρο της μεταμόσχευσης οι πιο πολλοί έχουν κάνει κάτι εκτός Αγγλίας.

Το ότι έκανε κάποιος γνωστός εκεί δεν είναι επιχείρημα η ο Ρούνευ …αυτό που πρέπει να ψάξεις είναι αποτελέσματα της κλινικής η Αγγλία δεν φημίζεται για κάποια καλή κλινική που αξίζει αναφοράς.

Η μεταμόσχευση είναι the point of no return αν γίνει κάτι στραβό (το έχω δει σε πολλούς φίλους και γνωστούς δεν είναι σφράγισμα στον οδοντίατρο) δεν έχει πισωγύρισμα .

Το κακό είναι ότι για την συγκεκριμένη κλινική εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα και αυτό με ανησυχεί…ψάξε λίγο..

Δεν ξέρω αλλά διαφωνώ με την απόφαση σου έτσι όπως την διατύπωσες μου φάνηκε επιπόλαιη επιλογή και όχι προϊόν ώριμης σκέψης αλλά αν γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρω σου εύχομαι καλή επιτυχία..
 

LOK

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Ίσως να φαίνεται λίγο επιπόλαιη η κίνηση, αλλα το παιδί μας είπε οτι έχει φίλο που έκανε μεταμόσχευση εκεί...,οπότε λογικά θα του άρεσε το αποτέλεσμα του φίλου του... Απο την άλλη μην ξεχνάμε και τα πολύ καλά αποτελέσματα του Ρούνευ... Το ξέρω οτι δε λέει κάτι αυτό, αλλα όμως είχε φοβερό αποτέλεσμα που συζητήθηκε πολύ......
Το μόνο που με ανησυχεί είναι οτι για norwood 5Α θα είναι πολύ λίγα τα 3.500 grafts... ,και τα λεφτά πολλάάά...
Αν είχαμε κάποιες φωτος της κατάστασης που είσαι τώρα θα ήταν πολύ καλύτερα...
 
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

stpanos είπε:
Δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι δεν ξεκίνησες σωστά……κάτσε διάβασε πρώτα και μετά αποφάσισε…..όσους άγγλους έχω γνωρίσει στον χώρο της μεταμόσχευσης οι πιο πολλοί έχουν κάνει κάτι εκτός Αγγλίας.

Το ότι έκανε κάποιος γνωστός εκεί δεν είναι επιχείρημα η ο Ρούνευ …αυτό που πρέπει να ψάξεις είναι αποτελέσματα της κλινικής η Αγγλία δεν φημίζεται για κάποια καλή κλινική που αξίζει αναφοράς.

Η μεταμόσχευση είναι the point of no return αν γίνει κάτι στραβό (το έχω δει σε πολλούς φίλους και γνωστούς δεν είναι σφράγισμα στον οδοντίατρο) δεν έχει πισωγύρισμα .

Το κακό είναι ότι για την συγκεκριμένη κλινική εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα και αυτό με ανησυχεί…ψάξε λίγο..

Δεν ξέρω αλλά διαφωνώ με την απόφαση σου έτσι όπως την διατύπωσες μου φάνηκε επιπόλαιη επιλογή και όχι προϊόν ώριμης σκέψης αλλά αν γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρω σου εύχομαι καλή επιτυχία..



συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

bz είπε:
Αυτή τη στιγμή 20.000 λίρες είναι κάτι παραπάνω από 23.000 ευρά ( σε δραχμές άστα να πάνε :p ) . Πολλά λεφτά , μακάρι να ανταμοιφθείς
Φιλε έαν ισχυει το ποσό αυτό για 3500 grafts είναι σχεδόν διπλάσια τιμή από το μέσο όρο της αγοράς. Μην βιαστείς...
 

ano1986

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

φιλε και εγω συμφωνω με τα παιδια..οκ το θεμα δεν ειναι τα λεφτα μπορει να τα χεις..αλλα δεν ξερεις τι μπορει να παιχτηκε πισω απο την μεταμοσχευση του ροονει...μπορει η κλινικη να τον πληρωσε κιολας για να κανει διαφημιση και να κανει αρπαχτη μεσα απο την παγκοσμια διαφημιση που τους κανει ο ροονει..αυτο το λεω γτ η κλινικη αυτη δεν ειναι γνοστη και ουτε εχει πελατες απο τι διαβαζο και σε ξενα φορυμ..μην βιαστεις καθολου..και αν ειναι δες και για τους γιατρους raha, hasson,bisanga,feller οι οποιοι προτινονται απο ικανοπιοιμενουσ πελατες και με πιο χαμηλες τιμες
 

GK

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στο Λονδίνο

Αφού λέει ότι έχει δει αποτελέσματα από φιλικό του πρόσωπο.

Απλά εάν θέλει ο φίλος, να μας εξηγήσει π.χ το φιλαράκι του που έδωσε 20.000 λίρες στην ΗSC , πόσα grafts έβαλε και με ποιό τρόπο ? Τι norwood ήταν ? Πόσος καιρός έχει περάσει και πως φαίνεται το μαλλί του ? Παίρνει propecia αυτή τη στιγμή ?

Με βάση αυτόν κρίνει, φαντάζομαι και όχι με βάση του W.Rooney.
 
Μπλουζα