Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

ΜΙΚΕΣ είπε:
Τελικα φιλε καπα,ισως ειναι καλυτερα να περιμενουμε κανοντας την καβατζα μας για κατι που να αξιζει πραγματικα.Οι μεταμοσχευσεις κοστιζουν παρα πολυ κ εκτος οτι δεν λυνουν το προβλημα ισως δημιουργουν και αλλα περισσοτερα.
πολοι νομιζουν οτι η μεταμοσχευση εχει να κανει με το οικονομικο,εγω θα εδινα αλλα 10.000 ευρω να μην την ειχα κανει.
επισης πολοι πιστευουν οτι το αποτελεσμα εχει να κανει με το team.
οχι παιδια το αποτελεσμα εχει να κανει μονο με το χερι αυτου που θα τοποθετησει τα μοσχευματα,αν δεν εχουν το σωστο βαθος δεν θα φυτρωσουν.
αν δεν εχουν την σωστη κατευθυνση δεν θα χτενιζονται
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

δηλ φιλε αν γυρνουσες το χρονο πισω,ουτε για Κυπρο θα το σκεφτοσουν?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

ΜΙΚΕΣ είπε:
δηλ φιλε αν γυρνουσες το χρονο πισω,ουτε για Κυπρο θα το σκεφτοσουν?
ουτε για εκει,αν δεν εξαντλησεις τις δυνατοτητες της θεραπειας ειναι λαθος να κανεις μεταμοσχευση
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

εννοεις να βαλεις κ φινα?Εγω θα εκανα μεταμοσχευση για να γλυτωσω την φινα.Εννοειται οτι με φινα λυνεις κατα πολυ το προβλημα σου και αν εισαι μικρο Norwood δεν πας κ καθολου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

ΜΙΚΕΣ είπε:
εννοεις να βαλεις κ φινα?Εγω θα εκανα μεταμοσχευση για να γλυτωσω την φινα.Εννοειται οτι με φινα λυνεις κατα πολυ το προβλημα σου και αν εισαι μικρο Norwood δεν πας κ καθολου.
και φινα και μαλιστα σε πολλες δοσολογιες,δυστυχως τα μαλλια της δεν μπορει να τα δωσει μεταμοσχευση.
αν η αραιωση δεν εξελισσεται γρηγορα,μπορει ευκολα να τα κρατησει για παρα πολλα χρονια
 

bimi33

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

kapamarou είπε:
εγω στους κροταφους,1500 τριχες,200 τριχες φυτρωσαν στην αριστερη μερια,30 στην δεξια,απο φυσικοτητα οι δεξιες κοιτανε στον βορα και οι αριστερες στην ανατολη,σου αρεσει το αποτελεσμα? :chinscratch
[/quo
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

DIMI333 είπε:
πεσ γιατι μπερδευτηκα....... ::) ::)
και αν ειμαι fake user και σε παρασυρω? :chinscratch
το παρελθον μου ειναι επιβαρυμενο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.15.html
τσεπωνω φακελακια για να προωθω κρεμες ακμης και κορτιζονες στο site :chinscratch
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2819.0.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3737.0.html
 

bimi33

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

kapamarou είπε:
και αν ειμαι fake user και σε παρασυρω? :chinscratch
το παρελθον μου ειναι επιβαρυμενο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.15.html
τσεπωνω φακελακια για να προωθω κρεμες ακμης και κορτιζονες στο site :chinscratch
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2819.0.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic
 

bimi33

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

kapamarou είπε:
και αν ειμαι fake user και σε παρασυρω? :chinscratch
το παρελθον μου ειναι επιβαρυμενο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.15.html
τσεπωνω φακελακια για να προωθω κρεμες ακμης και κορτιζονες στο site :chinscratch
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2819.0.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3737.0.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ. Ήθελα να σας παραθέσω μια εμπειρία μου προς πληροφόρηση του φόρουμ, παρακαλώ να μην θεωρηθεί διαφήμιση μιας και θα μιλήσω για Ελληνική Κλινική. Ήμουν από τους πρώτους που τον έκραζα και έχω κράξει πολλάκις και σκληρά τις Ελληνικές κλινικές, οι αλήθειες όμως πρέπει να λέγονται.

Εδώ και μερικούς μήνες έβλεπα στο γυμναστήριο ένα παιδί. Μελαχρινός με ξούρα το μαλλί, σχετικά μικρός. Είδα πως απότομα άνοιξε κροτάφους, παντού τούμπανο μαλλί αλλά κρόταφοι αρκετά μέσα. Μετά από λίγο καιρό είδα την τομή στο πίσω του μέρος και κατάλαβα. Εχθές γνωριστήκαμε και μιλήσαμε. Φοβερό τυπάκι, πολύ ανοιχτός και συζητήσιμος, μου είπε πολλά. Είχε μπει και εδώ και είχε διαβάσει και τελικά επέλεξε Ελλάδα.

Έκανε strip 800 grafts περίπου, μπορεί και περισσότερα, δεν θυμόταν καλά, δεν παίρνει καμία θεραπεία και είναι 24. Στους 3 μήνες άρχισε να βγαίνει το μαλλί και ήδη έχει μια πολύ καλή εικόνα που με εντυπωσίασε και τον είδα στο μισό μέτρο. Ακόμη δεν φύτρωσαν όλα, λογικά θα τουμπανιάσει περισσότερο στο 6μηνο αλλά ήδη βλέπεις τρελή διαφορά. Υπάρχει φυσικότητα στην δουλειά, όμως μπροστά τα μοσχεύματα έχουν μια κάπως μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους σε σχέση με τα φυσικά, σε μερικές περιοχές, αλλά δεν έχουν φυτρώσει ακόμη όλα οπότε λογικά αυτό θα βελτιωθεί. Παρότι κουρεμένος με 2η σκάλα το πολύ, η ουλή μετα βίας φαίνεται,

Αν μου έλεγες ότι το έκανε Ελλάδα δεν θα το πίστευα. Θα τον ξαναδώ και θα τον ρωτήσω περισσότερο, βέβαια δεν ξέρει τίποτα για θεραπείες και του είπα πως είναι λάθος πως μπήκε βάρη τόσο γρήγορα και έκατσε μόνο 1 μήνα (για την επούλωση της τομής), όπως και λάθος τακτικής να χαραμίσει στριπ για 800 grafts μόνο. Δεν παίρνει τίποτα απολύτως σαν θεραπεία και δεν θέλει ποτέ να πάρει όμως δεν είναι ιδιαίτερα ενημερωμένος.

/edit/
 

horhitto4

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

να του πεις να μπει και να κανει ποστ τις φωτογραφιες του ρε φιλε πριν και μετα....γιατι αυτο ειναι προσωπικη κριση που λες και εμενα μπορει αν τον δω να μου φανει 5 στα 10/....αν εχει γραφτει κιολας οπως λες στο φορουμ αν ανοιξει ενα thread
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

danceworld_2001 είπε:
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ. Ήθελα να σας παραθέσω μια εμπειρία μου προς πληροφόρηση του φόρουμ, παρακαλώ να μην θεωρηθεί διαφήμιση μιας και θα μιλήσω για Ελληνική Κλινική. Ήμουν από τους πρώτους που τον έκραζα και έχω κράξει πολλάκις και σκληρά τις Ελληνικές κλινικές, οι αλήθειες όμως πρέπει να λέγονται.

Εδώ και μερικούς μήνες έβλεπα στο γυμναστήριο ένα παιδί. Μελαχρινός με ξούρα το μαλλί, σχετικά μικρός. Είδα πως απότομα άνοιξε κροτάφους, παντού τούμπανο μαλλί αλλά κρόταφοι αρκετά μέσα. Μετά από λίγο καιρό είδα την τομή στο πίσω του μέρος και κατάλαβα. Εχθές γνωριστήκαμε και μιλήσαμε. Φοβερό τυπάκι, πολύ ανοιχτός και συζητήσιμος, μου είπε πολλά. Είχε μπει και εδώ και είχε διαβάσει και τελικά επέλεξε Ελλάδα.

Έκανε strip 800 grafts περίπου, μπορεί και περισσότερα, δεν θυμόταν καλά, δεν παίρνει καμία θεραπεία και είναι 24. Στους 3 μήνες άρχισε να βγαίνει το μαλλί και ήδη έχει μια πολύ καλή εικόνα που με εντυπωσίασε και τον είδα στο μισό μέτρο. Ακόμη δεν φύτρωσαν όλα, λογικά θα τουμπανιάσει περισσότερο στο 6μηνο αλλά ήδη βλέπεις τρελή διαφορά. Υπάρχει φυσικότητα στην δουλειά, όμως μπροστά τα μοσχεύματα έχουν μια κάπως μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους σε σχέση με τα φυσικά, σε μερικές περιοχές, αλλά δεν έχουν φυτρώσει ακόμη όλα οπότε λογικά αυτό θα βελτιωθεί. Παρότι κουρεμένος με 2η σκάλα το πολύ, η ουλή μετα βίας φαίνεται,

Αν μου έλεγες ότι το έκανε Ελλάδα δεν θα το πίστευα. Θα τον ξαναδώ και θα τον ρωτήσω περισσότερο, βέβαια δεν ξέρει τίποτα για θεραπείες και του είπα πως είναι λάθος πως μπήκε βάρη τόσο γρήγορα και έκατσε μόνο 1 μήνα (για την επούλωση της τομής), όπως και λάθος τακτικής να χαραμίσει στριπ για 800 grafts μόνο. Δεν παίρνει τίποτα απολύτως σαν θεραπεία και δεν θέλει ποτέ να πάρει όμως δεν είναι ιδιαίτερα ενημερωμένος.

/edit/

Sorry dance, οι κανόνες είναι κανόνες και ισχύουν για όλους.

Χωρίς να θέλω να το παίξω δικηγόρος του Διαβόλου, είπες ότι "Είχε μπει και εδώ και είχε διαβάσει και τελικά επέλεξε Ελλάδα." , περίεργο που επέλεξε την συγκεκριμένη κλινική απ ότι διάβασε στο φόρουμ, αφού εδώ μέσα δεν έχει αναφερθεί κανένα συγκεκριμένο περιστατικό χρήστη από αυτήν την κλινική. Θέλω να πω ναι μεν μπορεί να το είδε γενικά ως Ελλάδα και να πήγε εκεί, αλλά εντάξει, ακούγετε κάπως.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Ελλάδα

Κανένα πρόβλημα φένι. Ο τύπος μπήκε μέσα και απλά διάβασε, δεν γράφτηκε νομίζω, θα τον ρωτήσω, και δεν νομίζω να ενδιαφέρεται να μπει να γραφτεί να γράψει ή να βάλει φωτό. Εμένα πάντως για 3 μόνο μήνες μου φάνηκε παρα πολύ καλό και ειμαι αυστηρός στην κρίση μου. Πήγε σε όλες τις μεγάλες Ελληνικές κλινικές και κατέληξε σε αυτόν αφού είδε φωτογραφίες σε άλμπουμ πολλά και πείστηκε. Εξωτερικό δεν ήθελε να πάει.
 

Flosk

Well-Known Member
DIMI333 είπε:
παιδια καλησπερα!εχω πολυ μικρο προβλημα στις γωνιες φανταστειτε περιπου οσο 2 ευρω απο καθε πλευρα.ολοι μου λενε μην ασχολεισαι.ειναι γοητεια.....κλπ.αλλα εμενα με ενοχλει.με εξωτερικο δεν ασχολουμαι γιατι δεν αξιζει τωρα για 500 γκραφτς να δινω πολλα κτλ.πηγα ντι ειτς αι κ μου πανε 2350 ευρω κ θα καλυφθει η περιοχη με περιπου τοσα η κ παραπανω γκραφτς.χρεωνουν με την συνεδρια edit
Τελικα εκανες ή οχι ? Δεν καταλαβα.. Σου ειχαν πει 2350 περυσι για 500 grafts?
 

bimi33

New Member
kapa είπε:
DIMI333 είπε:
κανενας αλλος να χει κανει εκει?? :chinscratch :chinscratch
εγω στους κροταφους,1500 τριχες,200 τριχες φυτρωσαν στην αριστερη μερια,30 στην δεξια,απο φυσικοτητα οι δεξιες κοιτανε στον βορα και οι αριστερες στην ανατολη,σου αρεσει το αποτελεσμα? :chinscratch

oυαου!!!!τελειο!!!!!!!
 

Dimitris80

New Member
Εχω αποφασήσει να κάνω μεταμόσχευση και έχω βρει 3 γνωστούς που έχουν κάνει σε 3 διαφορετικές κλινικές. Και οι 3 είναι ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα και έχουν δει διαφορά απο μικρή ως μεγάλη. Ο αδερφός μου είχε κάνει D*I πριν 5 χρόνια περίπου. Δεν απέκτησε μεγάλη πύκνωση άλλα πάντως είχε διαφορα και τα μαλλιά έχουν μείνει. Ενας φίλος στου Γκ**ρα, και κάποιος άλλος στου Β**ρή. Ικανοποιημένοι γενικά και αυτοί οι οποίοι έχουν δει μεγάλη διαφορά. Σε γενικές γραμμές βλέπω ότι έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στην Ελλάδα. Δεν έχουν? Δεν έχω αποφασήσει που θα πάω, αλλά πάντως θα μείνω Ελλάδα. Δεν διαθέτω 10,000 έτσι κι αλλιώς για έξω

Δημήτρης
 

Flosk

Well-Known Member
Οχι σε Γκ**ρα και Β**ρη..Θα σου κανουν το κεφαλι κοσκινο!!!



//Edit από Chs: Διακριτικά σε επώνυμα Ιατρών.//
 

geroksouras

Active Member
φιλε bakaliaros
καλως ορισες..
αν θελεις να βοηθησεις και να βοηθηθεις απο το site
μπορεις να ανεβασεις φωτο απο τους φιλους σου πριν και μετα
(αποκλειεται να μην εχουν) χωρις να φαινονται τα προσωπα τους
ωστε να δουμε και εμεις την μεγαλη αυτη διαφορα
το 10000 για εξω που λες ειναι εντελως ατυπο
 
Μπλουζα