Μεταμόσχευση στα 53?

mateo

New Member
Καλησπέρα, θα ήθελα και εγώ τη γνώμη σας. Είναι δυνατό αξιοπρεπές αποτέλεσμα με 1000 τριχοθυλάκια? Αξίζει τον κόπο? Είμαι 53 χρονών.
Ποιες κλινικές στην Ελλάδα είναι αξιόπιστες? Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • IMG_20200510_102723.jpg
    IMG_20200510_102723.jpg
    577.3 KB · Προβολές: 107
  • IMG_20200511_180114.jpg
    IMG_20200511_180114.jpg
    436.3 KB · Προβολές: 102
  • IMG_20200511_180143.jpg
    IMG_20200511_180143.jpg
    440.8 KB · Προβολές: 111

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Mπροστα φουλ φαινεται, αν και η φωτο δεν ειναι αποκαλυπτικη.
Αν θες να φτασει την εικονα των μπροστινων, θες 2000-2500.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με 1000 μοσχευματα δεν γίνεται τίποτα Ποιος άσχετος στο πρότεινε αυτό;
Περίπου 2500 χρειαζεσαι. Τυχερός που μπροστά είσαι γεμάτος. Με πετυχημένη μμ δεν θα ασχοληθείς ποτέ ξανά.
 

spi

Well-Known Member
Με κάτω από 2500 θα είναι μια τρύπα στο νερό. Με τόσα και 80% φυτρωση πιστεύω θα καθαρίσεις και τελος. Είσαι τυχερός που μπροστά είσαι ανέγγιχτος
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2800 μοσχεύματα.
Για να μιλάς για 1000 μόνο άρα το θέμα είναι οικονομικό η δεν διάβασες πότε για μεταμοσχευσεις στα νήματα.
Έχεις καλή ηλικία αν μπορείς προχωρά το.
 

mateo

New Member
Καλημέρα σε όλους. Επανέρχομαι για να ενημερώσω ότι κατόπιν επίσκεψης σε μια γνωστή κλινική μου έκαναν μια εξωπραγματική προσφορά η οποία με έχει προβληματίσει. Συγκεκριμένα ζητάνε 1.900 € για 2500 g. ήτοι 0,76/g. Από τη μία σκέφτομαι ότι επειδή η περίπτωσή μου (ηλικία, πυκνότητα δότριας) εγγυάται την επιτυχία ως περιστατικό και μπορεί να είναι κίνητρο γι' αυτούς, από την άλλη φοβάμαι μήπως με κάποιο τρόπο ρίξουν την ποιότητα της μμ. Θα ήθελα τη γνώμη σας.
(Δε γνωρίζω αν έπρεπε να συνεχίσω στο ίδιο νήμα ή να δημιουργήσω νέο. Παρακαλώ διορθώστε με).
 

mateo

New Member
Πως να τους δεσμεύσω, να διασφαλίσω ότι θα βάλουν τόσα? Πάντως είναι γνωστή κλινική
 

koumparos

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να διασφαλιστεις 100% ότι μπήκαν τα συμφωνημένα μοσχεύματα.Θα βασιστείς στην ειλικρίνεια της κλινικής.Κατσε διάβασε τις μμ του φόρουμ και αποφάσισε με ΟΧΙ βασικό κριτήριο την τιμή.Οι τιμές Ελλάδα πλέον είναι πεσμένες με εξαίρεση την dhi που είναι κάπως μπερδεμένες οι τιμές που δίνει.Εχεις μεγάλη αραίωση και τα 2500 αποτελούν βάση για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.Το youtube θα σε βοηθήσει να δεις τι κάλυψη μπορείς να πετύχεις στο περίπου.Εχει άπειρα βίντεο με κάλυψη crown.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mateo

New Member
οκ, ευχαριστώ, μετά και από διάβασμα στο forum και τις δικές σας χρήσιμες συμβουλές (σχετικά με τον απαιτούμενο αριθμό για αξιοπρεπή κάλυψη), πήγα σε γνωστή κλινική και μου έδωσαν αυτή την τιμή, επισημαίνοντάς μου ότι θα χρειαστώ 2500g (ίσως και λίγα λιγότερα λόγω πάχους τρίχας και πυκνότητας της δότριας). Ελπίζω μιας και είναι γνωστό όνομα. Θέλω να ελπίζω ότι θα είναι επαγγελματίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπορείς να μας πεις το όνομα τις κλινικής δεν απαγορεύεται.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Ιδαιτερη περιπτωση τοσο γεματος μπροστα και τοσο άδειος στο crown. Και εγω νομιζω εισαι ιδανικη περιπτωση για μεταμοσχευση.
 

mateo

New Member
Παιδιά έτσι ήταν και ο πατέρας μου μέχρι που πέθανε στα 73 του, μακάρι και εγω να έχω την ίδια εξέλιξη.
 

mateo

New Member
Πάντως αυτή η αντίθεση (μπροστά πυκνά και πίσω άδεια) αισθητικά δεν αντέχεται με τίποτα
 
Μπλουζα