Μεταμόσχευση σε γυναικα -34 ετών- Σταδιο Savin frontal FPHL -31-12-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Με βάση το ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουν πρόβλημα με τη διάχυτη αραίωση,ποια είναι η εξέλιξη στις μεταμοσχεύσεις γενικότερα στο χώρο θα μπορούσε να μας πει ο γιατρός?
Επίσης ποιες ειναι οι προτεινόμενες θεραπειες για τις γυναίκες .
Ρωτάω επειδή πολλές γυναίκες θέτουν τα ερωτήματα αυτα στο φορουμ .
Βέβαια ειναι εξαιρετικό το οτι η κλινική του Κ. Αναστασάκη αναλαμβάνει τέτοια περιστατικα και σίγουρα θα γινει η προτίμηση πολλών Γυναικών που ταλαιπωρούνται απο προβληματα στο τριχωτό
 

Gekal

Member
Φανταστική δουλειά.Η κοπέλα σίγουρα νιώθει πολύ χαρούμενη.Οπως γράψανε και πιο πάνω, αν τον άντρα τον ρίχνει μια φορά το θέμα,τη γυναίκα την ρίχνει 10.Επισης να αναφέρω ότι πολύ σωστά ανοίγει ένα τοπικ για γυναικείες μεταμοσχεύσεις και είναι πολύ καλό για το φόρουμ αυτό.
 

grg19ggls

Member
Χαιίρομαι που σας ικανοποιέι το αποτέλεσμα.
Οι φωτογραφιες ειναι της ασθενούς, θα τους περιμενω το καλοκαιρι Ελλάδα.
Την επόμενη μερα χειρούργησα και τον Dr. Peter Prendergast.
Περιμένω να μου στείλει και αυτος φωτογραφιες!

Αν πάντως σας αρεσουν ΜΕΤ γυναικών, εχω αρκετα να μοιραστω
και δυστυχως τα περισσοτερα repair ....
Είναι καλό να φτιάξετε κάποια βίντεο με ΜΕΤ σε γυναίκες.
Η φαλάκρα είναι πιο αγχωτική σε αυτές και είναι πολύ κριμα να καταληγουν σε σφαγεία.
Επιπλέον ίσως η πληροφόρηση να έιναι πολύ πιο δύσκολα προσβάσιμη από αυτές.
Ωραίο αποτέλεσμα.

@CVIAL πολύ καλή ιδέα η ειδική κατηγορία.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Με βάση το ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουν πρόβλημα με τη διάχυτη αραίωση,ποια είναι η εξέλιξη στις μεταμοσχεύσεις γενικότερα στο χώρο θα μπορούσε να μας πει ο γιατρός?
Επίσης ποιες ειναι οι προτεινόμενες θεραπειες για τις γυναίκες .
Ρωτάω επειδή πολλές γυναίκες θέτουν τα ερωτήματα αυτα στο φορουμ .
Βέβαια ειναι εξαιρετικό το οτι η κλινική του Κ. Αναστασάκη αναλαμβάνει τέτοια περιστατικα και σίγουρα θα γινει η προτίμηση πολλών Γυναικών που ταλαιπωρούνται απο προβληματα στο τριχωτό

9 στις 10 γυναικες δεν ειναι κατάλληλες υποψήφιες για ΜΕΤ επειδή η αραίωση επηρεαζει και την δότρια.
Ειναι θλιβερο και με στεναχωρει να τα εξηγω σε γυανίκες αυτα αλλα ειναι πάντ ακαλύτερο να γνωριζει καποιος την αλήθεια.

Υπάρχουν περιπτώσει με αραίωση που δεν έχει επηρέασει την δότρια περιοχή.
Αυτες οι περιπτώσεις θέλει τρομερη προσοχή στην δημιουργια υποδοχών, στα ενδοεπεμβατικά φαρμακα ακι στην τεχνική διότι το shock loss μπορει να ειναι μαζικο!

Θεραπείες ειναι Μινοξιδίλη, τοπική ή από του στόματος (με τις γνωστε πιθανες παρενεργειες) και LLLT.
Οτιδηποτε άλλο ειναι σαχλαμάρες. PRP μπορει να βοηθησει σπάνια μόνο όταν έχει πιασει "ταβανι" με τα άλλα 2, ως κινηση αναγκης.

Οι γυναικες διαφερουν πολύ από τους άνδρες και στην αντιμπετώπιση του προβληματός του.
Ειναι συνεπείς, πειθαρχημένες και ανοιχτόμυαλες.
Ενθουσιάζονται με προιόντα τυπου toppik, kmx κτλ και έχω "γλιτωσει" πολλες γυναίκες από ΜΕΤ που τους έιχαν προτεινει απλα
με το να τους δειξω σωστη εφαρμογή μικροΐνών.
Ειναι γενικά δύσκολες περιπτώσεις αλλα όλες μπορούν να έχουν μια πληρη εικόνα με καλυπτικα προϊόντα ή καποαι περούκα
στην ύστατη περίπτωση.
Για τους άνδρες ειναι πολυ πιο δύσκολο!
 

Georgie

Well-Known Member
Λεπτομερής απάντηση
ευχαριστώ.
Όντως έχει στηθεί τρελή βιομηχανία γύρω από τη γυναικεία τριχόπτωση με snake oils από εταιρείες, που τα προωθούν influencers κάθε λογής
Και εγώ πιστεύω ότι η σωστή εφαρμογή του toppik είναι η καλύτερη λύση
Μέρος της καθημερινής ρουτίνας περιποίησης.
 

crossfire

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic , γιατρέ θα αναλαμβανες κάποια γυναίκα, αν στο ζητούσε ,να μειώσεις το μέτωπο της με ένα αντίστοιχο strip στο μπροστινό μέρος (κοκκινη γραμμή) με αποτέλεσμα να μειωθεί το μέτωπο και να κατέβει η hairline;
Δεν έχει σχέση με μεταμόσχευση.......είναι καθαρά πλαστική χειρουργική , αλλά ρωτάω γιατί το αποτέλεσμα θα είναι πάνω κάτω το ίδιο νομίζω.
Δεν έχω δει στην Ελλάδα κάτι τέτοιο......στην Αμερική παίζει πολύ πάντως .
 

Συνημμένα

  • A549F8AA-F8BB-4EF4-B828-8C05941A7F10.jpeg
    A549F8AA-F8BB-4EF4-B828-8C05941A7F10.jpeg
    104.7 KB · Προβολές: 146

makis25

Well-Known Member
για μια γυναικα παντως το στριπ ταιριαζει γαντι . Ουτε ξυρισμα το κεφαλι , ουτε 4 ωρες εξαγωγη μοσχευματων .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
@Anastasakis Hair Clinic , γιατρέ θα αναλαμβανες κάποια γυναίκα, αν στο ζητούσε ,να μειώσεις το μέτωπο της με ένα αντίστοιχο strip στο μπροστινό μέρος (κοκκινη γραμμή) με αποτέλεσμα να μειωθεί το μέτωπο και να κατέβει η hairline;
Δεν έχει σχέση με μεταμόσχευση.......είναι καθαρά πλαστική χειρουργική , αλλά ρωτάω γιατί το αποτέλεσμα θα είναι πάνω κάτω το ίδιο νομίζω.
Δεν έχω δει στην Ελλάδα κάτι τέτοιο......στην Αμερική παίζει πολύ πάντως .
Δεν μπαινει το ...στριπ στο hairline ωστε να ...κατεβει, αλλα κοβεται ένα κομματι φαλακρης περιοχης και ραβεται πιο κάτω το υπάρχον hairline.
H τεχνική hairline lowering εφαρμοζεται από ελαχιστος ιατρούς (Epstein, Kabaker) με μοναδικο πλεονέκτημα το άμεσο αποτέλεσμα και την τεράστια (αλλα περιττη πυκνοτητα, μιας και ξερουμε πως και <50% της αρχικής ειναι παρόμοιο αισθητικα με την αρχική!)

To Hairline lowering ειναι μια επεμβαση που πραγματικά δεν την καταλαβαινω ιατρικά πως και γιατι την υποστηριζουν καποιοι το 2021
Ειναι υπερβολικα τραυματική, υπάρχει πόνος για καιρό και συχνά μονιμη υπαισθησια, υπάρχει ουλη που πρεπει να καλυφθει με μοσχευματα μετα την μείωση και ουσιαστικα ειναι ένα προσθιο alopecia reduction που θεωρω οτι κατα κανονα το μετωπο ξαναανοιγει σε μεγάλο ποσοστό!
Ειναι επέμβαση που μπορώ να κάνω και δεν θα την έκανα ποτε για αντιμετωπιση μεγάλου μετωπου.
Ασε και το πιο σημαντικό: δεν μειώνει τα πλαϊνά μερη του μετωπου , μόνο το πάνω!

Υπερβολικό κακό για το τίποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα