Μεταμόσχευση σε άτομα με διάχυτη αλωπεκία

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kalifitos

New Member
Παλικαρια μου και εραστες της φαλακρας, εχω κανει 3 μεταμοσχευεις πριν 15 χρονια με τη μεθοδο strip.. Αν γυρισα το χρονο πισω ουτε εξω απο τις κλινικες θα περνουσα... Συμβουλη μου, οσοι εχουν διαχυτη φαλακρα μακρια απο μμ.. Αν ειναι ενα μικρο μερος του κεφαλιου, εκει ναι αξιζει.. Εμενα οταν με ειδα, ενω φαινοταν πως θα εξελιχθει η φαλακρα μου προτειναν μμ.. ειμαι 37 χρονων τωρα και δυστυχως ακομα κ απο τη λεγομενη safe περιοχη ειχα τριχοπτωση μετα.. Αυτη τη στιγμη φαινεται κ η ουλη απο το strip και φυσικα ειμαι μονιμος με ενα καπελο.. Αν γυριζα το χρονο πισω ποτε δεν θα εμπαινα σε αυτη την πολυδαπανη διαδικασια κ θα εκανα αυτο που κανουν πλεον οι περισσοτεροι φαλακροι.. Ξυρισμα...Ουτε αυτο μπορω να κανω αδερφια μου, γιατι αν το κανω θα φαινοντε οι ουλες μου....
 

geeorgee

Active Member
Αλλο ενα ερωτημα ειναι... αν καποιος κανει μεταμοσχευση και βαλει μοσχευματα για πυκνωση αναμεσα σε δικα του μαλλια αραγε επιταχυνεται η τριχοπτωση?δε ξερω εχω την εντυπωση χωρις να ειμαι σιγουρος οτι μετα τη μεταμοσχευση χανω πιο γρηγορα αυτα που υπηρχαν.Επισης πιστευω οτι και ο μπουκλας εχασε αρκετα δικα του μαλλια αποτομα χωρις να ξερω αν ειναι sock loss η απλα ηρθε πιο γρηγορα η πτωση.Και κατι αλλο αμα μπει καποιος στο ιταλικο forum για να μη βαζω φωτογραφιες 2 ατομα απο h@c εχουν πολλα παραπονα οτι 1-2 χρονια μετα την μεταμοσχευση ειδαν μεγαλη διαφορα προς το χειροτερο και υποστηριζουν οτι εχασαν και μεταμοσχευμενα.Παντως το σιγουρο ειναι οτι ολα αυτα βελτιωνονται σε μεγαλο βαθμο με φιναστεριδη και αποτι φαινεται φιναστεριδη-μεταμοσχευση ειναι δυστυχως αδερφακια.και μη πει κανεις οτι παροτρυνω κοσμο να παρει φιναστεριδη αφου
και εγω ο ιδιος δε το εχω τολμησει ακομα αν και βλεπω οτι δε τραβαει το πραγμα χωρις.
 

Δημητρης38

Active Member
Απο οσα γραφτηκαν... κρατηστε μονο την εξης προταση του Καλιφιτου που τα περικλειει ολα ....

"Συμβουλη μου, οσοι εχουν διαχυτη φαλακρα μακρια απο μμ.. Αν ειναι ενα μικρο μερος του κεφαλιου, εκει ναι αξιζει.. "
 

Stripar

Established Member
Κάποιες αλήθειες !...


Όταν όμως , ο γιατρός (Dr.Lorenzo) έχει κέφια και είναι και απο τους κορυφαίους...
(Nα προλάβω μερικούς...Photo + Video = 0% Topic :cool:)




Έρευνα , έρευνα , έρευνα...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα