Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκιου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

zapatas

New Member
Είχα ακούσει σε μια εκπομπή στην TV, από έναν Έλληνα ιατρό (Γκ..ρας), για τη μέθοδο που εφαρμόζουν με strip αλλά χωρίς να χρειαστεί να κόψουν τις τρίχες. Δηλδή μεταμοσχεύουν τα τριχοθυλάκια με τις τρίχες μαζί κι έτσι βλέπεις άμεσα το αποτέλεσμα την ίδια στιγμή.
Παρακαλώ όποιος έχει εμπειρία να γράψει.

Έχει 1 χρόνο τουλάχιστον που παρακολούθησα την εκπομπή, αλλά τώρα που με καίει το θυμήθηκα. Σίγουρα το καλύτερο είναι να πάω από τον ιατρό να με ενημερώσει, αλλά θα ήθελα και μια γνώμη για τον συγκεκριμένο ιατρό (από όποιον τον γνωρίζει φυσικά) και κυρίως για την τεχνική αυτή με την ολόκληρη τρίχα. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

Καλως ορισες!
Ο τσακαλος πρεπει να των γνωριζει καλα αλλα δεν ειναι εδω για να σου πει την γνωμη του.
Αν θες διαβασε τα ποστς της μεταμοσχευσης θα σου λυθουν ολες οι αποριες.
Ευχαριστω!
 

comb

Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

Mε τη μέθοδο αυτή βλέπεις μεν το αποτέλεσμα άμεσα αλλά μονο για τις πρώτες 15 μέρες αφού μετά θα πέσουν οι μεταμοσχευμένες τρίχες για να ξαναβγούν(ελπίζουμε), όπως γίνεται σε κάθε μεταμόσχευση.
 

zapatas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

Πέφτουν?...αυτό δεν το είχε αναφέρει στην εκπομπή...
Δηλαδή, το 6μηνο αναμονής (το λιγότερο) δεν το γλιτώνουμε...
Έχω διαβάσει αρκετά θέματα στο site...τώρα τα ταξίδια στο εξωτερικό δεν είναι στο πρόγραμμα, μόνο και μόνο για μαλλί...οπότε ψάχνω κάτι εντός Ελλάδος...
 

aleksandros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

Πριν ψαξεις κανε ενα μικρο κοπο και διαβασε ολα τα ποστς της μεταμοσχευσης.
Θα λυσεις ολες τις αποριες σου....... :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup:
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

aleksandros είπε:
Πριν ψαξεις κανε ενα μικρο κοπο και διαβασε ολα τα ποστς της μεταμοσχευσης.
Θα λυσεις ολες τις αποριες σου....... :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup: :knup:

ετσι ακριβως.....ψαξε για να μην κλαις......
 

comb

Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

Πέφτουν?...αυτό δεν το είχε αναφέρει στην εκπομπή...
Δηλαδή, το 6μηνο αναμονής (το λιγότερο) δεν το γλιτώνουμε...

Eτσι ακριβώς, θέλει πολύ υπομονή η μεταμόσχευση.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

zapatas είπε:
Πέφτουν?...αυτό δεν το είχε αναφέρει στην εκπομπή...
Δηλαδή, το 6μηνο αναμονής (το λιγότερο) δεν το γλιτώνουμε...
Έχω διαβάσει αρκετά θέματα στο site...τώρα τα ταξίδια στο εξωτερικό δεν είναι στο πρόγραμμα, μόνο και μόνο για μαλλί...οπότε ψάχνω κάτι εντός Ελλάδος...

ναι πεφτουν και βγαινουν μετα απο 4-5-6 μηνες.....αλλα δεν εχει και τοσο σημασια αυτο....

μονο και μονο για το μαλλι??????φιλε αν δε σε ενδιαφερει τοσο δικαιωμα σου και μην πας εξωτερικο.....αλλα μην ψαξεις κατι εντος ελλαδας.....πιστεψε με μονο σε κακο θα σου βγει....αν δε σε ενδιαφερει τοσο αστο τελειως...κανε μονο θεραπειες.....
 

comb

Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

zapatas, κάνε οση περισσότερη έρευνα μπορείς, η μεταμόσχευση είναι κάι που θα κουβαλάς στο κεφάλι σου μια ζωή. Ψάξε στο internet, δες περιστατικά από κοντά, ενημερώσου και μη βασίζεσαι στα λόγια μιας εταιρίας ή ενός γιατρου. Όταν και αν νιώσεις οτι μπορείς να εμπιστευτείς το κεφάλι στα χέρια ενός γιατρού, προχώρα αλλά πρώτα ενημερώσου όσο το δυνατόν καλυτερα.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

comb είπε:
zapatas, κάνε οση περισσότερη έρευνα μπορείς, η μεταμόσχευση είναι κάι που θα κουβαλάς στο κεφάλι σου μια ζωή. Ψάξε στο internet, δες περιστατικά από κοντά, ενημερώσου και μη βασίζεσαι στα λόγια μιας εταιρίας ή ενός γιατρου. Όταν και αν νιώσεις οτι μπορείς να εμπιστευτείς το κεφάλι στα χέρια ενός γιατρού, προχώρα αλλά πρώτα ενημερώσου όσο το δυνατόν καλυτερα.

συμφωνω με τον comb...
και αυτα τα περι μεταμοσχευσης τριχοθυλακιου με την τριχα για να βλεπεις κατευθειαν το αποτελεσμα ειναι το λιγοτερο παραπλανητικα..
προσωπικα θα τον απερριπτα μονο και μονο γιατι σε καμια περιπτωση δεν βλεπεις το ακριβες αποτελεσμα αμεσως...πρωτον γιατι με τα scubs ακομα πανω στο κεφαλι σου σου δινεται η αισθηση μια πυκνοτητας 30-40% παραπανω που στην ουσια δεν υπαρχει απ την στιγμη που υποχρεωτικα τα scubs θα φυγουν, και δευτερον γιατι θα εχεις σχεδον σιγουρα μια μικρη απωλεια τριχοθυλακιων απο 2-5% στην καλυτερη περιπτωση....αρα?
αρα δεν βλεπεις το κανονικο αποτελεσμα και αρα τα λεγομενα αυτου που υποστηριζει κατι τετοιο δεν ειναι ακριβη....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

zapatas είπε:
Είχα ακούσει σε μια εκπομπή στην TV, από έναν Έλληνα ιατρό (Γκ..ρας), για τη μέθοδο που εφαρμόζουν με strip αλλά χωρίς να χρειαστεί να κόψουν τις τρίχες. Δηλδή μεταμοσχεύουν τα τριχοθυλάκια με τις τρίχες μαζί κι έτσι βλέπεις άμεσα το αποτέλεσμα την ίδια στιγμή.
Παρακαλώ όποιος έχει εμπειρία να γράψει.

Φιλε δε καταλαβαινω τι κανουν ακριβως...ετσι κι αλλιως οταν μεταμοσχευεται το τριχοθυλακιο εχει πανω και την τριχα απλα ειναι πολυ κοντη ισα που βγαινει απο το δερμα. Τι το επαναστατικο???μηπως εννοει αυτος ο γιατρος οτι μεταμοσχευει τα τριχοθυλακια με μακρια τριχα??Τελος παντων οτι και αν εννοει μακρια!!!Αν εννοει το αυτονοητο τοτε απλα κοροιδευει γατι ετσι ειναι ολες οι μεταμοσχευσεις και ετσι κι αλλιως τα grafts θα πεσουν μετα απο καποιες μερες....αν εννοει το δευτερο τοτε δε κοροιδευει απλα αλλα ειναι και επικινδυνος!!!
 

zapatas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

Αυτό που είπε συγκεκριμένα στην εκπομπή, είναι ότι είναι η μόνη κλινική στην Ελλάδα που κάνει τη μεταμόσχευση με ολόκληρη την τρίχα...(συγκεκριμένα είπε κάτι για Ελληνική Εταιρεία Πλαστικής κλπ)...Το ζήτημα είναι ότι είπε πως κάνει και αυτήν την μέθοδο εκτός από την κλασσική που περιμένεις να βγουν...δεν ξέρω...ίσως να κατάλαβα λάθος και απλά να εννοούσε ότι το κάνουν και αυτό αν θέλεις για να δεις το αποτέλεσμα που θα έχεις μετά από κάποιους μήνες...θα κλείσω ένα ραντεβού να με ενημερώσει από κοντά...

Το σίγουρο είναι ότι θα ψάξω αρκετά για το θέμα πριν προχωρήσω στο ζητούμενο...
Ευχαριστώ όλους για τις άμεσες αποκρίσεις σας...περιμένω και όποιον γνωρίζει για τον συγκεκριμένο πλαστικό και την κλινική, να γράψει...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

φιλε ο γκουρας ισως ειναι ο κορυφαιος ελληνας...εχω ακουσει καλα λογια για αυτον αλλα και παλι εγω δεν θα πηγαινα......
παλια εργαζοταν σε γνωστη κλινικη και ουσιαστικα αυτος την ''ανεβασε''....
τωρα γνωριζω οτι χειρουργει στο metropolitan....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

giannis13 είπε:
φιλε ο γκουρας ισως ειναι ο κορυφαιος ελληνας...εχω ακουσει καλα λογια για αυτον αλλα και παλι εγω δεν θα πηγαινα......

σαν να λεμε γιαννη στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος ενα πραγμα εε???
 

NGL

Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

giannis13 είπε:
φιλε ο γκουρας ισως ειναι ο κορυφαιος ελληνας...εχω ακουσει καλα λογια για αυτον αλλα και παλι εγω δεν θα πηγαινα......
παλια εργαζοταν σε γνωστη κλινικη και ουσιαστικα αυτος την ''ανεβασε''....
τωρα γνωριζω οτι χειρουργει στο metropolitan....

γιαννη εχεις διαβασει την ιστορια του τσακαλου?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

panos1982 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1545.msg26326#msg26326 date=1266324241]
φιλε ο γκουρας ισως ειναι ο κορυφαιος ελληνας...εχω ακουσει καλα λογια για αυτον αλλα και παλι εγω δεν θα πηγαινα......

σαν να λεμε γιαννη στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος ενα πραγμα εε???
[/quote]

ναι ναι....καπως ετσι ειναι....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση ολόκληρης τρίχας, όχι μόνο τριχοθυλάκ

NGL είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1545.msg26326#msg26326 date=1266324241]
φιλε ο γκουρας ισως ειναι ο κορυφαιος ελληνας...εχω ακουσει καλα λογια για αυτον αλλα και παλι εγω δεν θα πηγαινα......
παλια εργαζοταν σε γνωστη κλινικη και ουσιαστικα αυτος την ''ανεβασε''....
τωρα γνωριζω οτι χειρουργει στο metropolitan....

γιαννη εχεις διαβασει την ιστορια του τσακαλου?
[/quote]

φιλε ngl μονο σε καποια αλλο φορουμ εχω διαβασει την ιστορια του....εδω δεν ξερω τι εχει πει ακριβως....στο προηγουμενο φορουμ δεν ελεγε ονοματα.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα