Μεταμόσχευση μαλλιών

Kostas133

New Member
Καλη σας μέρα - μόλις έκανα εγγραφή στο forum κ μπαίνω κατευθείαν στο θέμα . Είμαι 39 έχω προοδευτική τριχόπτωση απο τα 28-29 κ κληρονομικότητα . Αποφάσισα να κάνω μμ , έχω κάνει ήδη δυο ραντεβού ,ενα στον Αναστασάκη ( δεν μου άρεσε η πρώτη επαφή ,ήταν λίγο εγω είμαι κ κανένας άλλος ) κ το δεύτερο στην regrow clinic με τον γιατρο Βελημβασακης που μου φάνηκε σοβαρός αν κ δεν τον βλέπω ανάμεσα στους γνωστούς ( ήταν Γερμανία ) . 2700 FUs ο Αναστασάκης ήθελε 4700 έπεσε στα 4300 κ το καλύπτει όλο , στα 4000 ο Βελημβασακης αλλά μου είπε οτι θα το παει απο μπροστά προς τα πίσω κ όσο παει -Ανεβάζω κ φωτό να μου πείτε τη γνώμη σας κ αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ευχαριστώ - Επίσης να πω οτι χρησιμοποιώ kmax κ προτιμώ τη fut ώστε να μη χρειαστεί να ξύρισε το μαλλί κ να συνεχίσω αν χρειαστεί να χρησιμοποιώ kmax
 

Συνημμένα

  • A9CACCAC-008F-4467-A44C-70B830B2F255.jpeg
    A9CACCAC-008F-4467-A44C-70B830B2F255.jpeg
    279.3 KB · Προβολές: 113
  • A26CF8BA-3A62-4A32-9FEC-F809417BD6F6.jpeg
    A26CF8BA-3A62-4A32-9FEC-F809417BD6F6.jpeg
    296.4 KB · Προβολές: 106
  • D2337EB3-8CB7-499E-B37C-FA60B2DE0D98.jpeg
    D2337EB3-8CB7-499E-B37C-FA60B2DE0D98.jpeg
    293.1 KB · Προβολές: 108
  • C40F706B-F312-433F-93C5-8C15C80AF57C.jpeg
    C40F706B-F312-433F-93C5-8C15C80AF57C.jpeg
    363.6 KB · Προβολές: 91
  • 8139246E-124D-4CD4-878A-7FFD79033C35.jpeg
    8139246E-124D-4CD4-878A-7FFD79033C35.jpeg
    320.9 KB · Προβολές: 91
  • A977F949-A975-417E-9803-2142646EF9B4.jpeg
    A977F949-A975-417E-9803-2142646EF9B4.jpeg
    340.5 KB · Προβολές: 97

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Κάνουμε τις πάπιες σε πολλά θέματα που αφορούν Ελληνες γιατρους και τους χαϊδευουμε κιόλας (όπαλακια-όπαλακια), αλλα το αυτό το γ......ο τουπέ θα τους το κόψουμε είτε με το καλό είτε με το στανιό.
 

spass

Active Member
δεν νομίζω να είναι από τις σοφοτερες επιλογές ο Αναστάσακης, τον άλλον δεν τον ξέρω όπως και κανένας από εδώ νομίζω, ας με διορθώσει κάποιος.παντως καλό είναι η επιλογή να γίνει δικό σου κτήμα ύστερα από έρευνα - μελέτη
 

Veron

Well-Known Member
Παιζουν πολλα συμβουλευτικα ραντεβου με κλινικες και γιατρους μεχρι τον Δεκεμβρη καλο ειναι να πας σε καποιο απο αυτα πριν επιλεξεις το οτιδηποτε
 

Kostas133

New Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις -θα κάνω κ άλλες επισκέψεις θα ήθελα να μου πείτε απο τιμές πως το βλέπετε κ με δεδομένη καλη δότρια περιοχή αν θα υπάρχει καλο αποτέλεσμα
 

Veron

Well-Known Member
Κωστα,εχεις ενα περιεργο pattern μαλλιου.Μην βαλεις σαν προτεραιοτητα της μ.μ σου την τιμη.Αν επιλεξεις με γνωμονα το φθηνοτερο ,το πιθανοτερο ειναι να την πατησεις.Το αν θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα θα εξαρτηθει απο τον γιατρο , το team του και τον τροπο που θα διαχειριστει την μεταμοσχευση.Θα πρεπει να μπει σε μαμα μαλλια και αυτο ειναι το δυσκολοτερο κομματι.Επισης στην εποχη της Fue ειναι λαθος να σκεφτεσαι για στριπ (γνωμη μου).Καλη επιτυχια σε οτι και αν επιλεξεις
 

Kostas133

New Member
Ευχαριστώ για την απάντηση ! Τι εννοείς μαμά μαλλιά ? Θελω strip η αλήθεια ειναι επειδή δεν θελω να κουρευτω κ ούτε πρόκειται πιστεύω στο μέλλον. Κοντά πίσω εννοώ
 

renos espresso

Active Member
Αρχικα θα σου πω να κανεις καλη ερευνα στο φορουμ ωστε να επιλξεις τον ιδανικοτερο γιατρο για σενα.
Στο φορουμ για τον Αναστασακη εχουν ακουστει τα χειροτερα και για τον 2ο δεν υπαρχουν σχολια.

Επισης να σου πω οτι οταν κανεις μμ δεν μπορεις να βαζεις καλύψη (kmax, toppik κτλ) για ενα μηνα και βαλε οποτε το να κανεις ακουρευτη δεν θα σε βοηθησει τουλαχιστον σ αυτο. Γενικα αν κανεις μμ καλο ειναι να το αποβαλλεις το kmax γιατι αλλιως δεν εχει νοημα να κανεις μμ...(ημουν χρηστης και σου μιλω με αυτογνωσια)

Τελος σιγουρα χρειαζεσαι ρεγκειν γιατι εχεις πολλα μαμα μαλλια και θα το χρειαστεις το ρεγκειν και μετα τη μμ εφορου ζωης.

Πιστευω οτι θα εχεις καλο αποτελεσμα απλα επειδη εχεις πολλα μαμα μαλλια πρεπει να βρεις ενα καλο γιατρο ετσι ωστε να μη γινει καποια ζημια (δεν ειμαι ο καταλληλος για να σου υποδειξω Γιατρο, ποσα γκραφτς θα χρειαστεις επειδη εχεις και πολλα μαμα μαλλια και τι κοστος απαιτειται.)
 

Kostas133

New Member
Αρχικα θα σου πω να κανεις καλη ερευνα στο φορουμ ωστε να επιλξεις τον ιδανικοτερο γιατρο για σενα.
Στο φορουμ για τον Αναστασακη εχουν ακουστει τα χειροτερα και για τον 2ο δεν υπαρχουν σχολια.

Επισης να σου πω οτι οταν κανεις μμ δεν μπορεις να βαζεις καλύψη (kmax, toppik κτλ) για ενα μηνα και βαλε οποτε το να κανεις ακουρευτη δεν θα σε βοηθησει τουλαχιστον σ αυτο. Γενικα αν κανεις μμ καλο ειναι να το αποβαλλεις το kmax γιατι αλλιως δεν εχει νοημα να κανεις μμ...(ημουν χρηστης και σου μιλω με αυτογνωσια)

Τελος σιγουρα χρειαζεσαι ρεγκειν γιατι εχεις πολλα μαμα μαλλια και θα το χρειαστεις το ρεγκειν και μετα τη μμ εφορου ζωης.

Πιστευω οτι θα εχεις καλο αποτελεσμα απλα επειδη εχεις πολλα μαμα μαλλια πρεπει να βρεις ενα καλο γιατρο ετσι ωστε να μη γινει καποια ζημια (δεν ειμαι ο καταλληλος για να σου υποδειξω Γιατρο, ποσα γκραφτς θα χρειαστεις επειδη εχεις και πολλα μαμα μαλλια και τι κοστος απαιτειται.)
ΕΥΧΑΡΙΣτω
 

Kostas133

New Member
Αρχικα θα σου πω να κανεις καλη ερευνα στο φορουμ ωστε να επιλξεις τον ιδανικοτερο γιατρο για σενα.
Στο φορουμ για τον Αναστασακη εχουν ακουστει τα χειροτερα και για τον 2ο δεν υπαρχουν σχολια.

Επισης να σου πω οτι οταν κανεις μμ δεν μπορεις να βαζεις καλύψη (kmax, toppik κτλ) για ενα μηνα και βαλε οποτε το να κανεις ακουρευτη δεν θα σε βοηθησει τουλαχιστον σ αυτο. Γενικα αν κανεις μμ καλο ειναι να το αποβαλλεις το kmax γιατι αλλιως δεν εχει νοημα να κανεις μμ...(ημουν χρηστης και σου μιλω με αυτογνωσια)

Τελος σιγουρα χρειαζεσαι ρεγκειν γιατι εχεις πολλα μαμα μαλλια και θα το χρειαστεις το ρεγκειν και μετα τη μμ εφορου ζωης.

Πιστευω οτι θα εχεις καλο αποτελεσμα απλα επειδη εχεις πολλα μαμα μαλλια πρεπει να βρεις ενα καλο γιατρο ετσι ωστε να μη γινει καποια ζημια (δεν ειμαι ο καταλληλος για να σου υποδειξω Γιατρο, ποσα γκραφτς θα χρειαστεις επειδη εχεις και πολλα μαμα μαλλια και τι κοστος απαιτειται.)
Ευχαριστώ για την απάντηση - σκοπεύω να πάρω κανένα μήνα άδεια μετά απο τη δουλειά - πως το βλέπεις θα μπορω να βάζω kmax τουλάχιστον μέχρι να μεγαλώσουν ?
 

renos espresso

Active Member
Ευχαριστώ για την απάντηση - σκοπεύω να πάρω κανένα μήνα άδεια μετά απο τη δουλειά - πως το βλέπεις θα μπορω να βάζω kmax τουλάχιστον μέχρι να μεγαλώσουν ?
καταλαβαινω το αγχος σου με τον συνδιασμο μεταμοσχευσης και kmax.
Παρε μερικα τιπς απ την δικη μου εμπειρια:
  1. Για ενα μηνα δεν θα μπορεις να βαζεις οπως προειπα
  2. Μετα την μμ θα πρεπει να χρησημοποιεις ρεγκειν πρωι βραδυ... οποτε καταλαβαινεις και την ταλαιπωρια να βαζεις και τοππικ απο πανω και αφου πρωτα θα εχει στεγνωσει το μαλλι σου (με λοσιον παρα πολυ ωρα και με αφρο πιο συντομα)
  3. Μετα την μμ θα σου πουν να κανεις καθε μερα λουσιμο... οποτε θα πρεπει και καθημερινη χρηση kmax (ακριβο χομπυ)
Εγω προσωπικα απολαυσα το πρωτο 4μηνο μετα τη μμ και χωρις τοππικ γιατι περιμενα κατι ωραιο.

Γενικα πας να κανεις κατι εφορου ζωης....μην σκεφτεσαι τι θα γινει για 3-4 μηνες μεχρι να φανει το αποτελεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
στειλε ενα μήνυμα στις κυπριακες κλινικες , και στις 2 , και πες τους πως το μπατζετ ειναι 4300 να σου κανουν καμια προσφορα , να κανεις fue με πεζοναυτικο εστω κουρεμα να παρεις και ενα πιο σίγουρο αποτελεσμα να ξενοιασεις . Με τα ιδια χρηματα θα κανεις την επεμβαση σου , θα εχει μεσα στη τιμη και τα μεταφορικα και θα κανεις και ενα τριημερο ταξιδι στη κυπρο ετσι για αλλαγη.
 
  • Like
Reactions: tol

Kostas133

New Member
στειλε ενα μήνυμα στις κυπριακες κλινικες , και στις 2 , και πες τους πως το μπατζετ ειναι 4300 να σου κανουν καμια προσφορα , να κανεις fue με πεζοναυτικο εστω κουρεμα να παρεις και ενα πιο σίγουρο αποτελεσμα να ξενοιασεις . Με τα ιδια χρηματα θα κανεις την επεμβαση σου , θα εχει μεσα στη τιμη και τα μεταφορικα και θα κανεις και ενα τριημερο ταξιδι στη κυπρο ετσι για αλλαγη.
Ευχαριατω - έχω αποφασίσει νομίζω να κάνω fut γιατί δεν θέλω με τπτ τέτοιο κούρεμα μου κάνει άσχημο κεφάλι
 

makis25

Well-Known Member
το πεζοναυτικο θα σου κανει ασχημο κεφαλι για 2 βδομαδες μεχρι να ξαναμεγαλωσουν . Το στριπ θα σε κανει να μη μπορεις να τα κουρεψεις ποτε κατω απο 9 χιλιοστα για το υπολοιπο της ζωης σου .
 

Kostas133

New Member
το πεζοναυτικο θα σου κανει ασχημο κεφαλι για 2 βδομαδες μεχρι να ξαναμεγαλωσουν . Το στριπ θα σε κανει να μη μπορεις να τα κουρεψεις ποτε κατω απο 9 χιλιοστα για το υπολοιπο της ζωης σου .
Υποτίθεται ότι έχουν εξελιχθεί κ η τομή θα είναι ανεπαίσθητη ..
 

Pilgrim82

New Member
Αν πάντως καθίσεις Κώστα και διαβάσεις περιστατικά και εμπειρίες εδώ μέσα, θα καταλήξεις και μόνο σου στο συμπέρασμα ότι για την τομή κανείς γιατρός δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι θα είναι όντως ανεπαίσθητη και θα παίξει ρόλο τόσο το χέρι του γιατρού όσο και ο δικός σου οργανισμός. Παρά τα όποια προτερήματα αυτής της μεθόδου, γενικά θα είσαι περιορισμένος όσον αφορά το στυλ του κουρέματος, περισσότερο από την fue. Αν πάντως είναι συνειδητή και ώριμη επιλογή σου προχώρα όπως κρίνεις καλύτερο για σενα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Κώστα, τι σε εμποδίζει να αφηνεις πιο μακριά τα πίσω που σου αρεσει αν κάνεις fue? Ούτε ράμματα ούτε αίματα ούτε περιορισμούς σε κουρέματα. Ξανασκεψου το φίλε.
 

makis25

Well-Known Member
και ο αναστασακης ο μπαγασας ζητησε του παιδιου 4700 αρχικα , για 2700 γραφτς με στριπ ? 1,74 το γραφτ με στριπ ρε παιδι μ. Και του ειπε θα καλυψει ολο το κεφαλι , με πυκνοτητες τυπου dhi μαλλον . Ηταν με 12 συσκευασιες τοπικ δωρο η σκετη μεταμοσχευση . Μετα το ξεμπροστριασμα με τις φωτογραφιες αποτελεσματων με τοπικ , εχασα εντελως την εμπιστοσύνη μου στον αναστασακη. Οταν καταφερει να μπορει να εχει συνεχως αποτελεσματα τυπου hasson wong με στριπ , μετα μπορει αν γουσταρει να πουλαει και 8 ευρω το γραφτ . Ελευθερη αγορα εχουμε οποιος θελησει θα παρει . Για να εισαι πραγματικα ελευθερος ομως να αποφασισεις πρεπει να εισαι και ενημερωμένος . Για τον αναστασακη ενα τελευταιο , μιας και κανει και fue ειδα με μοτερ , τι υποκριτικο να γραφεις εργασιες ολοκληρες και να κανεις βιντεο για τα προβληματα του fue , επειδη τραυματιζονται οι θυλακες , και μετα να κανεις fue με μοτερ.
 

Kostas133

New Member
Κώστα, τι σε εμποδίζει να αφηνεις πιο μακριά τα πίσω που σου αρεσει αν κάνεις fue? Ούτε ράμματα ούτε αίματα ούτε περιορισμούς σε κουρέματα. Ξανασκεψου το φίλε.
Το ότι θα πρέπει να κουρευτώ - αυτό με την ακουρευτη fue παίζει ; Το κάνουν όλοι όσοι κάνουν fue ?
 
Μπλουζα