Μεταμόσχευση μαλλιών Seneca 3540 grafts κ. Μπανκοφσκα

jimpas

Member
Καλησπέρα σας,

Μετά απο πολύ καιρό, αρκετό ψάξιμο και θετικές γνώμες,αποφάσισα για 2ήμερη συνεδρία στην Seneca στην Αθήνα.
Μιλώντας τηλεφωνικά κάποιες φορές και με τον κ. Κοτταρίδη, αποφασίσαμε η μεταμόσχευση να γίνει σε μια διήμερη συνεδρία την 1 και 2 Απριλίου πιθανών με την κ. Μπανόφσκα.
Μετά απο φωτογραφίες που έστειλα μου είπανε ότι θα πάμε για το μάξιμουμ σε τριχοθηλάκια και υπολογίζεται σε 3000-3500 και ίσως και λίγο περισσότερα ανάλογα με την δότρια, ώστε να μην έχουμε θέματα και να έχουμε την μέγιστη κάλυψη. Την πρώτη μέρη θα γίνει σχεδιασμός της hairline και θα προσπαθήσουμε να καλύψουμε την μπροστά περιοχή και την δεύτερη μέρα την κορυφή πίσω. Ηλικία 36 χρονών
Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες για να μου πείτε και γνώμες καθώς και αν χρειάζεται να προσέξω κάτι μιας και έχω αρκετό άγχος για το αποτέλεσμα. Ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι το αναμενόμενο και θα ανεβάσω και μετά την επέμβαση.

20240327_192441.jpg
20240327_192449.jpg
20240327_192459.jpg
20240327_193014.jpg
20240327_193030.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλώς τον!Να μην αγχώνεσαι έχεις πέσει σε πολύ καλά χέρια και πιστεύω θα σου δώσουν αυτό που θέλεις!Απο πίσω η δότρια σου φαίνεται καλή στα πλαινά λίγο χάσκει!Είχες κάνει ποτέ κάποια θεραπεία?Το καλό είναι ότι το μαλλί σου είναι σπαστό και θα έχεις ωραίο καμουφλάρισμα!
 

jimpas

Member
Καλώς τον!Να μην αγχώνεσαι έχεις πέσει σε πολύ καλά χέρια και πιστεύω θα σου δώσουν αυτό που θέλεις!Απο πίσω η δότρια σου φαίνεται καλή στα πλαινά λίγο χάσκει!Είχες κάνει ποτέ κάποια θεραπεία?Το καλό είναι ότι το μαλλί σου είναι σπαστό και θα έχεις ωραίο καμουφλάρισμα!
Σε ευχαριστώ πολύ. Εδω και καιρό παιρνω βιταμίνες και χρησιμοποιώ regain(μονο πάνω, όχι στα πλαινά και πίσω). Δεν έχω κάνει κάτι άλλο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ. Εδω και καιρό παιρνω βιταμίνες και χρησιμοποιώ regain(μονο πάνω, όχι στα πλαινά και πίσω). Δεν έχω κάνει κάτι άλλο.
Να σαι καλά φίλε μου!Έχεις σκεφτεί ποτέ να λάβεις Φίνα ή είναι κάτι που σε φοβίζει?
 

witcher

Well-Known Member
Στα πλάγια πάνω από τα αυτιά η δότρια φαινεται σαν να έχει retrograde alopecia, οπότε εκει τα μοσχεύματα μαλλον δεν ειναι ασφαλή. Από πίσω φαινεται καλη η δοτρια. Το πλάνο από οτι κατάλαβα ειναι να καλύψετε Α ζώνη και Γ ζώνη (crown)? και με τη Β ζώνη τι θα γινει;
Εγώ θα έλεγα να καλύψετε Α-Β ζώνη τώρα και σε δεύτερο χρονο να καλύψετε το crown με μια μονοήμερη του χρονου με οτι περισσεύει στη δότρια.
Επίσης σιγουρα χρειάζεσαι και θεραπεία φιναστερίδης για τα υπάρχοντα μαλλιά. Οπότε ξεκίνα τώρα φιναστεριδη ή έστω πάρε εναν αφρο της fagron με τοπική φιναστερίδη στην έσχατη περίπτωση.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπέρα,όταν λες ελπίζεις το αποτέλεσμα να είναι το αναμενόμενο τι ακριβώς εννοείς;Θα πρέπει να προσδιορίσεις τις παραμέτρους του προσδοκωμενου αποτελέσματος και να τις μεταβιβάσεις στον γιατρό σου.Αυτό το step είναι σημαντικό και πρέπει να προηγείται από όλα τα υπόλοιπα βήματα καθώς έτσι μόνο ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να μην απογοητευτείς στο τελος.Πχ αυξάνεις τις πιθανότητες να απογοητευτεις αν αναμένεις low hairline και παράλληλα μεγάλη κάλυψη ,ξεκαθάρισε τι ζητας και μετέφερε στον γιατρό και στην ομάδα ανοικτά τις επιθυμίες σου ώστε να εξακριβωθεί η δυνατότητα επίτευξης του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimpas

Member
Στα πλάγια πάνω από τα αυτιά η δότρια φαινεται σαν να έχει retrograde alopecia, οπότε εκει τα μοσχεύματα μαλλον δεν ειναι ασφαλή. Από πίσω φαινεται καλη η δοτρια. Το πλάνο από οτι κατάλαβα ειναι να καλύψετε Α ζώνη και Γ ζώνη (crown)? και με τη Β ζώνη τι θα γινει;
Εγώ θα έλεγα να καλύψετε Α-Β ζώνη τώρα και σε δεύτερο χρονο να καλύψετε το crown με μια μονοήμερη του χρονου με οτι περισσεύει στη δότρια.
Επίσης σιγουρα χρειάζεσαι και θεραπεία φιναστερίδης για τα υπάρχοντα μαλλιά. Οπότε ξεκίνα τώρα φιναστεριδη ή έστω πάρε εναν αφρο της fagron με τοπική φιναστερίδη στην έσχατη περίπτωση.
Βασικα ειπαμε να παμε στο max των τριχοθυλακιων που μπορουμε να παρουμε με ασφαλεια και να καλυψουμε οσο πιο πολυ μπορουμε μπροστα και το crown μιας και η κορυφη με ενοχλει αρκετα. Τα ενδιαμεσα δεν ειναι τοσο πολυ ορατα και χρησιμοποιω θα χρησιμοποιω βιταμινες και μινοξιδιλη. Την φιναστεριδη την φοβαμαι μιας και ακουω πολλα.
 

jimpas

Member
Καλησπέρα,όταν λες ελπίζεις το αποτέλεσμα να είναι το αναμενόμενο τι ακριβώς εννοείς;Θα πρέπει να προσδιορίσεις τις παραμέτρους του προσδοκωμενου αποτελέσματος και να τις μεταβιβάσεις στον γιατρό σου.Αυτό το step είναι σημαντικό και πρέπει να προηγείται από όλα τα υπόλοιπα βήματα καθώς έτσι μόνο ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να μην απογοητευτείς στο τελος.Πχ αυξάνεις τις πιθανότητες να απογοητευτεις αν αναμένεις low hairline και παράλληλα μεγάλη κάλυψη ,ξεκαθάρισε τι ζητας και μετέφερε στον γιατρό και στην ομάδα ανοικτά τις επιθυμίες σου ώστε να εξακριβωθεί η δυνατότητα επίτευξης του.
Βασικα δεν με ενδιαφερει η hairline να παει αρκετα χαμηλα αλλα να καλυψουμε πληρως αν το επιτρεπει και η δοτρια το μπροστα μέρος και την κορυφη
 

LoverBoy

Well-Known Member
Το σωστό πλάνο είναι ντύσιμο Α Β και σβήσιμο προς Γ τα πίσω αδερφέ!Θα φανεί πιο φυσικό!
 

bobby

Well-Known Member
Φοβάσαι την φιναστεριδη αλλά την περίπτωση (λόγω πιθανότητας ρέτρο που μάλλον έχει χτυπήσει τα πλαϊνά και πιθανόν και τα πίσω στο μέλλον) τα μοσχεύματα που θα πάρουν να πέσουν, δεν σε φοβίζει;
 

FreeThinker

Well-Known Member
Ρε παιδια, η Σενεκα απο που ακριβως ξεφυτρωσε ξαφνικα και εχει και σε ολο τον κοσμο παραρτηματα> Εγω πρωτη φορα την ακουσα σαν ονομα πριν 2 χρονια με τον Τσουβι και λενε οτι εχουν 30 χρονια εμπειρια
 

LoverBoy

Well-Known Member
Πιθανόν να υπήρχαν στο εξωτερικό όπως κ να έχει όμως ευτυχώς που υπάρχουν κ αυτες οι επιλογές
 
Καλη επιτυχία @jimpas . Νομίζω έκανες καλή επιλογή καθώς έχει δείξει θετικά δήγματα η συγκεκριμένη κλινική. Αναμένουμε τη παρουσίαση της μεταμόσχευσης σου!
 
Μπλουζα