Μεταμόσχευση μαλλιών fut.

kwsTakis

Active Member
Αρχηγε καταρχήν κοψε λίγο το υφακι που έχεις και άσε τις χαζομαρες για το αν έχω δουλέψει μεροκάματο εγώ και το τι έχεις κάνει εσύ..είναι αδιάφορα όλα αυτά και χωρίς ουσία..μιλάμε για μεταμοσχεύσεις μαλλιών και τίποτα άλλο αν μπορείς να το πιάσεις..που δεν το βλέπω..και για να τελειώνουμε,δουλεύοντας κατάφερα και έφτιαξα μία εταιρία εξαγωγών νωπων αγροτικών προϊόντων..παιρνοντας τεραστια ρισκα ,οικονομικα ,φτανοντας στο παρα κατι για οικονομικη καταστροφη,αλλα ευτυχως δικαιωθηκα και δινω πλεον μεροκαματο σε 78 ανθρωπους..οποτε ασε τις ιστοριες για γριους..φοβισμένος είσαι εσύ και μάλλον ανιδεως από κάθε τι έχει σχέση με μεταμόσχευση..αν νομίζεις ότι θα πας στον Μπρεντα και θα σε κάνει όπως στις φώτο που βλέπεις στο ίντερνετ γενικα με τεζα μαλλί και φουλ πυκνότητα,ξύπνα από το όνειρο απλά..εδώ Ελλαδα για να έχεις καλό αποτέλεσμα με πυκνό μαλλί θες σίγουρα 2 επεμβάσεις στο ίδιο σημείο,άρα τα grafts που σου λέει ο κάθε γιατρός εδώ να υπολογιζεις ότι θα χρειαστεί να τα ξαναβαλεις σε 2η επέμβαση ..αλλιώς θα είναι μία τρίχα εδώ και μία εκεί..αυτό είναι το πρόβλημα με Ελλαδα..δεν δουλεύουν πυκνότητες..κάτι που ποτέ δεν θα σου πουν..απλά το βλέπεις μόνος σου μετά..και αναγκάζεται και για 2η μεταμόσχευση..συμφωνω ότι είναι πολλά τα λεφτά γενικά πλέον,αλλά αν θες σωστό αποτέλεσμα ,πρέπει αναγκαστικά να πληρωσεις,θες δεν θες.η στο εξωτερικό η εδώ ελλαδα.με 1000-1500€ μόνο αν έχεις μηδαμινό πρόβλημα κανεις δουλειά.αν είσαι norwood2 και πάνω,υπολόγισε αλλα τόσα..και κανείς δεν σου εγγυάται εξαιρετικό αποτέλεσμα ακόμα και στον καλύτερο γιατρό παγκοσμίως να πας..και του δώσεις 15000€..ο Μπρεντας θα σου εγγυηθεί με 1500€?? Γελανε και οι πετρες..διαβάστε λίγο το φόρουμ να μάθετε τίποτα γιατί τα μαργαριτάρια πάνε σύννεφο εδώ μέσα..άντε ένας ενας
μην μου αγριευετε τον αερατο,,,χαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
Καλως ηρθες κωστακι.Βλεπω Μικες -Κωστακις εμφανιστηκαν.
το οτι δεν απαντω και δεν συμμετεχω δε σημαινει πως δεν παρακολουθω το τι γραφεται στο φορουμ,,η αληθεια ειναι πως λογω ελειψης χρονου μπαινω πιο αραια φιλε τζον
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε john, μαλλον τρολαρεις!!!!!

27 εκ × 1,2 χιλιοστα = κατι παραπανω απο 3 cm2

Απο βγηκαν σχεδον 3500 grafts;

Η τομη που σου εκαναν πρεπει να ειχε πλατος τουλαχιστον 1,5 εκατοστο, για να βγει ο αριθμος των grafts.

27 εκατοστα με 1 εκατοστο και 2 χιλιοστα παχος.
Βγαινουν τα 3400? Παντα το ειχα περιεργεια στο αν κλεβουν grafts η οχι η κλινικες και το εχουμε συζητησει και παλιοτερα.
Εγω πιστευω κλεβουν.
 

piros75

Well-Known Member
27 εκατοστα με 1 εκατοστο και 2 χιλιοστα παχος.
Βγαινουν τα 3400? Παντα το ειχα περιεργεια στο αν κλεβουν grafts η οχι η κλινικες και το εχουμε συζητησει και παλιοτερα.
Εγω πιστευω κλεβουν.

Παίδες οι περισσότεροι γιατροί που κάνουν FUT κόβουν τα πολύτριχα σε μονότριχα ή μικρότερης πυκνότητας. Έτσι για παράδειγμα αν έχεις ένα μόσχευμα με 3 τρίχες μπορεί να το κόψει σε 1 μονότριχο και 1 δίτριχο, ένα με 4 τρίχες σε 4 μονότριχα κ.ο.κ. γι' αυτό και στην FUT δεν αναφέρεται συνήθως ο λόγος (τρίχες/μοσχεύματα) με αυτόν τον τρόπο και εφόσον χρεώνουν με το μόσχευμα, μπορούν εύκολα να χωρίσουν τα μοσχεύματα σε πολύ περισσότερα του φυσιολογικού και βέβαια να σε χρεώσουν και αναλόγως
 

tasos33

Well-Known Member
ΤΟ θεμα ειναι τι βαθμο επιβιωσιμοτητας εχουν τα διαχωρισμενα graft..
Παίδες οι περισσότεροι γιατροί που κάνουν FUT κόβουν τα πολύτριχα σε μονότριχα ή μικρότερης πυκνότητας. Έτσι για παράδειγμα αν έχεις ένα μόσχευμα με 3 τρίχες μπορεί να το κόψει σε 1 μονότριχο και 1 δίτριχο, ένα με 4 τρίχες σε 4 μονότριχα κ.ο.κ. γι' αυτό και στην FUT δεν αναφέρεται συνήθως ο λόγος (τρίχες/μοσχεύματα) με αυτόν τον τρόπο και εφόσον χρεώνουν με το μόσχευμα, μπορούν εύκολα να χωρίσουν τα μοσχεύματα σε πολύ περισσότερα του φυσιολογικού και βέβαια να σε χρεώσουν και αναλόγως
 

piros75

Well-Known Member
Εκεί έχει να κάνει πιστεύω με το ποιος και πως τα διαχωρίζει, πάντως πιστεύω ότι έχουν μικρότερο των ατόφιων. Όπως και να έχει πάντως ο διαχωρισμός μοσχευμάτων είναι θέμα, τόσο για την επιβίωση τους, όσο και για την οικονομική "απάτη" που προκύπτει από αυτόν
 
Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα τη μμ και περιμένω τα αποτελέσματα...!!! 1500 grafts 4000 και κάτι λίγες παραπάνω τρίχες έβαλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
vasilis ειναι λιγα τα μοσχευματα που μπηκαν για την αραιωση που ειχες. με ποια μεθοδο εκανες fut ή fue?
επισης αν θες πες μας γιατρο/κλινικη και τι σου κοστισε.. καλη φυτρωση να εχεις σε αυτα που μπηκαν. σιγουρα θα χρειαστεις μια ακομα για πυκνωση και ισως λιγο γεμισμα κροταφων να κλεινει πιο ομαλα..
καλη επιτυχια ;)
 
vasilis ειναι λιγα τα μοσχευματα που μπηκαν για την αραιωση που ειχες. με ποια μεθοδο εκανες fut ή fue?
επισης αν θες πες μας γιατρο/κλινικη και τι σου κοστισε.. καλη φυτρωση να εχεις σε αυτα που μπηκαν. σιγουρα θα χρειαστεις μια ακομα για πυκνωση και ισως λιγο γεμισμα κροταφων να κλεινει πιο ομαλα..
καλη επιτυχια ;)
Καλημέρα Δημήτρη με την FUT έκανα. Ο γιατρός μου είπε όσα μπορώ να πάρω grafts θα πάρω αλλά μου είχε πει από την αρχή πριν πάω ότι θα πάρουμε γύρω στα 1500 με 1600 και έτσι όντως και έγινε και μου είχε πει για τρίχες 3800 περίπου και τελικά κάποια τριχοθυλακια είχανε μέχρι και 7 τρίχες και έτσι φτάσαμε τα 4050 περίπου! Και ξέρω μου είπε ο γιατρός ότι στο μέλλον θα ξανά βάλουμε στους κροταφους! Όταν θα ξανά πάω για να γεμίσει και πίσω... τα grafts έχουν μπει και μέχρι ένα εκατοστό μέσα στα μαμά μαλλιά!
 

tasos33

Well-Known Member
καλη φυτρωση να εχεις, δυστυχως με 1500grft το αποτελεσμα θα ειναι πολυ φτωχο, ακομα κια αν πιασεις 100% φυτρωση,σκεψου πως αν η περιοχη που καλυψες ειναι 60τ.εκ / 1500graft τοτε θα εχει 25 Graft/τ.εκ στο 100% της φυτρωσης
 
καλη φυτρωση να εχεις, δυστυχως με 1500grft το αποτελεσμα θα ειναι πολυ φτωχο, ακομα κια αν πιασεις 100% φυτρωση,σκεψου πως αν η περιοχη που καλυψες ειναι 60τ.εκ / 1500graft τοτε θα εχει 25 Graft/τ.εκ στο 100% της φυτρωσης
Τάσο δεν ξέρω ρε συ με το γιατρό που μίλησα του είπα να τα κάνει πυκνά και όσο μπορεί περισσότερο.. και για αυτό το λόγο δεν κατέβασαμε τα μαλλιά ποιο κάτω...ο γιατρός μου είπε ότι θα γίνουν πάρα πολύ πυκνά...ευχαριστώ πάντως!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πυκνα δεν θα ειναι ,μακαρι να εχεις 100% φυτρωση και αργοτερα να μπεις για ακομη μια σε ενα καλυτερο γιατρο να παρεις το αποτελεσμα που θες η εστω στον ιδιο αν μπορει να τα καταφερει.
Μπρεντα εκανες τελικα? τιμη?
Αν μπορεις πεσμας δεν τρεχει τιποτε,μακαρι να δουμε αποτελεσμα και απο αυτον.
 
Πυκνα δεν θα ειναι ,μακαρι να εχεις 100% φυτρωση και αργοτερα να μπεις για ακομη μια σε ενα καλυτερο γιατρο να παρεις το αποτελεσμα που θες η εστω στον ιδιο αν μπορει να τα καταφερει.
Μπρεντα εκανες τελικα? τιμη?
Αν μπορεις πεσμας δεν τρεχει τιποτε,μακαρι να δουμε αποτελεσμα και απο αυτον.
Ναι τελικά εκεί πήγα και βγήκε 2500€δεν ξέρω ρε συ ο γιατρός μου είπε ότι θα γίνουν πυκνά ας περιμένουμε αποτελέσματα..!
 

chrisk100

Member
Βασιλη εχει δικιο ο Τασσος.Και 35grafts/cm να ειναι σου λεω εγω, παλι αραιο θα ειναι.Για πυκνοτητα που θελεις πρεπει στην hairline να εχεις 60-65grafts/cm και μετα απο πισω να παει 50grafts/cm.Ο Cvial που ειχε το ιδιο προβλημα με σενα(εσυ εισαι σε καλυτερη κατασταση) με 4500grafts που εβαλε του βγηκαν εαν θυμαμαι 45grafts/cm.Εαν σε ικανοποιει το τελικο αποτελεσμα παω πασο.Παντως μου κανει εκπληξη για fut που σου εβγαλε μονο αυτα τα grafts.FUE να εκανες μια συνεδρια παραπανω θα εβγαζες.Ποση ωρα κρατησε το χειρουργειο?
 
Μπλουζα