Μεταμόσχευση μαλλιών fue

john1983

New Member
Γεια σας,

Είμαι 33 χρονών και έχω κάνει είδη μια μμ STRIP το 2004χωρίς επιτυχία.
Η τομή υπάρχει μαλλιά όμως όχι. Είμαι norwood 6.
Πρόσφατα είχε κάνει ένας φίλος μου σε μμ Fue στην Advanced hair clinic στην Αθήνα,
ο οποίος και αυτός ήταν norwood 6 με μεγάλη επιτυχία. Επομένως πείρα και εγώ την απόφαση να παο στην ίδια κλινική(ομώς στην Πάτρα) και να δω τη θα μου πουν. Μου είπαν πως η δοτρια περιοχή είναι αρκετά καλή όμως όχι η καλύτερη. Μου πρότειναν δυο μμ Fue στις οποιες στο σύνολο θα βάλουν 5000 τριχοθυλακια με κοστος 4200€!Η μμ θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα και πως δεν υπάρχει διαφορά με την Αθήνα.
Η ερώτηση μου επειδή δεν θέλω να την ξαναπατήσω όπως την πρώτη φορά.
α) Τι άποψη έχετε για την συγκεκριμένη κλινική β) γίνετε όντος να μου αφαιρέσουνε τόσα τριφυλλάκια χωρίς να φαίνετε κενό το πίσω μέρος γ) πρέπει αργότερα να οπωσδήποτε να ξεκινήσω κάποια αγωγή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

firecaptain

Active Member
Δεν περιμένεις λίγο καιρό πριν πας γιατί κάπου πρέπει να εκπαιδευτούν οι καινούργιες. Επίσης βάλε φωτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

firecaptain

Active Member
Θα βάλω φωτο. Άρα ποια είναι η άποψη σου firecaptain?
Διάβασε στο φόρουμ και θα ενημερωθείς υπέρ του δεόντως για την πλειοψηφία των γνωστών κλινικών, μέσα σε αυτές και αυτή που ρωτάς. Πήγαινε και σε άλλες κλινικές και πάρε προτάσεις και από αυτούς για να μπορέσεις να συγκρίνεις. Μη βιαστεις γιατί με περιορισμένη δότρια δεν υπάρχουν περιθώρια διορθώσεων.
 

tasos33

Well-Known Member
Βάλε φωτογραφιες,χωρίς αυτές δεν μπορούμε να σου πούμε τίποτα σοβαρό,το μονο βέβαιο είναι πως η εν λόγω κλινική τις δοτριες τις ξεσκίζει,τώρα αν πας και στην Πάτρα που ακόμα δεν θα χουν κανει μμ ποιος ξερει? Να πας να μάθουν τα κορίτσια , να γίνει και λίγο παραπανω γνωστή η κλινική εκεί ,να αρχίσουν να συρρέουν τα πελατακια κατα ριπάς και τώρα που θα χει και καρναβάλι δώρο απο το foroum οι περούκες που θα χρειαστούν
 

ripper2.1

Member
Γεια σας,

Είμαι 33 χρονών και έχω κάνει είδη μια μμ STRIP το 2004χωρίς επιτυχία.
Η τομή υπάρχει μαλλιά όμως όχι. Είμαι norwood 6.
Πρόσφατα είχε κάνει ένας φίλος μου σε μμ Fue στην Advanced hair clinic στην Αθήνα,
ο οποίος και αυτός ήταν norwood 6 με μεγάλη επιτυχία. Επομένως πείρα και εγώ την απόφαση να παο στην ίδια κλινική(ομώς στην Πάτρα) και να δω τη θα μου πουν. Μου είπαν πως η δοτρια περιοχή είναι αρκετά καλή όμως όχι η καλύτερη. Μου πρότειναν δυο μμ Fue στις οποιες στο σύνολο θα βάλουν 5000 τριχοθυλακια με κοστος 4200€!Η μμ θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα και πως δεν υπάρχει διαφορά με την Αθήνα.
Η ερώτηση μου επειδή δεν θέλω να την ξαναπατήσω όπως την πρώτη φορά.
α) Τι άποψη έχετε για την συγκεκριμένη κλινική β) γίνετε όντος να μου αφαιρέσουνε τόσα τριφυλλάκια χωρίς να φαίνετε κενό το πίσω μέρος γ) πρέπει αργότερα να οπωσδήποτε να ξεκινήσω κάποια αγωγή;
Καλησπέρα Φίλε μου , θα σου πω την γνώμη μου , αφού συμπάσχουμε παρομοίως , εγώ έκανα 14-15 Νοεμβρίου , έβαλα 4000+ Μοσχεύματα στην Αθήνα , κ το κόστος 6.000 ευρώ , επειδή είχα ιδιωτική ασφάλεια , πήρα κ ένα 1 χιλιάρικο πίσω μετά από 1 μήνα (άσχετο , μπορεί κ σχετικό ) , θεωρώ απίθανο να σου πάρουν τόσα μοσχεύματα , υπολόγισε 3500-4000 στην καλύτερη περίπτωση κ ανάλογα την δότρια σου , επίσης μου κάνει τρομερή εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή , δεν ξέρω εάν είναι δέλεαρ λόγω του νέου opening του καταστήματος , αλλά σκέφτομαι πως υπάρχει περίπτωση να κατεβαίνει η τιμή λόγω νέων νοσηλευτριών , κάτι που θα πρέπει να σε προβληματίσει διπλα.
Σχετικά με τις εντυπώσεις που έχω για την κλινική , μην περιμένεις οργάνωση σε θέματα σχεδιασμού -κατάστρωσης πλάνου κ ειδίκευση πάνω σε εσένα συγκεκριμένα , είναι λίγο μπακαλιστικος ο τρόπος που λειτουργούν και στον υπολογισμό των μοσχευμάτων , αλλά κυρίως στην διαχείριση της δοτριας . Συγκεκριμένα πάμε να βγάλουμε όσα μπορούμε για να βάλουμε πάνω κ έχει ο Θεός . Σχετικά με την περίπτωση σου , εάν δεν έχεις το προϋπολογισμό για γιατρό του εξωτερικού η γενικότερα έχεις περιορισμένο budget , νομίζω πως αν είσαι τυχερός κ έχεις ψηλά πλαϊνά πιάσεις μια καλή φυτρωση (ίσως το μοναδικό ατού της κλινικης για επίπεδο Ελλάδας ) , να έχεις ένα illusion τριχοφυΐας στο κεφάλι , με χαμηλές προσδοκίες πάντα κ ρεαλισμό . Τώρα στην δίκη μου περίπτωση , μου άρεσε ο τρόπος που μπήκαν τα μοσχεύματα-σχεδιασμός , πήραμε σχεδόν όσο υπολόγιζα να πάρω κ μέχρι στιγμής είμαι αισιόδοξος για το αποτέλεσμα που περιμένω , ήδη έκλεισα το δίμηνο κ λόγο της μινο , έπεσαν λίγα μοσχεύματα ,βλέπω ήδη μοσχεύματα που πάνε να σκάσουν όποτε κ σε αυτή τη δύσκολη περίοδο , έχω ένα καλό illusion κ η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή .

Για τους υπόλοιπους που κάνουν πλάκα με περούκες κ τα συναφή σε έναν 6 αρι που έχει στη πλάτη κ μια αποτυχημένη strip , θεωρώ πως αν έρθουν λίγο στη θέση του , ίσως να αναθεωρήσουν .
 

john1983

New Member
Σε ευχαριστώ, πήγα σε αυτή την κλινική διότι είδα το αποτέλεσμα στον φίλο μου
και ενθουσιαστικά, θα βάλω μέσα στην ημέρα μερικές φωτογραφίες ώστε να μου πείτε την γνώμη σας. Πολύ σημαντικό απ’ ότι κατάλαβα είναι να έχεις καλή δότρια, εμένα μου είπαν πως είναι αρκετά καλή (υπήρχε περίπτωση να μου που κάτι άλλο?????). Και οσο αφορά μμ στην Πάτρα και στην Αθήνα μου είπαν πως είναι το ίδιο πράγμα διότι έχουν 8 συνεργία και κάποια από αυτά θα έρθει στην Πάτρα.
 

ripper2.1

Member
Σε ευχαριστώ, πήγα σε αυτή την κλινική διότι είδα το αποτέλεσμα στον φίλο μου
και ενθουσιαστικά, θα βάλω μέσα στην ημέρα μερικές φωτογραφίες ώστε να μου πείτε την γνώμη σας. Πολύ σημαντικό απ’ ότι κατάλαβα είναι να έχεις καλή δότρια, εμένα μου είπαν πως είναι αρκετά καλή (υπήρχε περίπτωση να μου που κάτι άλλο?????). Και οσο αφορά μμ στην Πάτρα και στην Αθήνα μου είπαν πως είναι το ίδιο πράγμα διότι έχουν 8 συνεργία και κάποια από αυτά θα έρθει στην Πάτρα.
Παρακαλώ , κ μένα μου ειπαν την ίδια ακριβώς φράση , αρκετά καλή . Θα σου πρότεινα να πας κ σε άλλη κλινική για να δεις τι θα σου πουν για την δότρια , για να εκτιμήσεις καλύτερα τα νούμερα .
 

bruno1989

Active Member
Γεια σας,

Είμαι 33 χρονών και έχω κάνει είδη μια μμ STRIP το 2004χωρίς επιτυχία.
Η τομή υπάρχει μαλλιά όμως όχι. Είμαι norwood 6.
Πρόσφατα είχε κάνει ένας φίλος μου σε μμ Fue στην Advanced hair clinic στην Αθήνα,
ο οποίος και αυτός ήταν norwood 6 με μεγάλη επιτυχία. Επομένως πείρα και εγώ την απόφαση να παο στην ίδια κλινική(ομώς στην Πάτρα) και να δω τη θα μου πουν. Μου είπαν πως η δοτρια περιοχή είναι αρκετά καλή όμως όχι η καλύτερη. Μου πρότειναν δυο μμ Fue στις οποιες στο σύνολο θα βάλουν 5000 τριχοθυλακια με κοστος 4200€!Η μμ θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα και πως δεν υπάρχει διαφορά με την Αθήνα.
Η ερώτηση μου επειδή δεν θέλω να την ξαναπατήσω όπως την πρώτη φορά.
α) Τι άποψη έχετε για την συγκεκριμένη κλινική β) γίνετε όντος να μου αφαιρέσουνε τόσα τριφυλλάκια χωρίς να φαίνετε κενό το πίσω μέρος γ) πρέπει αργότερα να οπωσδήποτε να ξεκινήσω κάποια αγωγή;
Και διαφήμιση στη νέα κλινική και promotion ...
 

john1983

New Member
Καμια σχεση αδελφέ, απλά σας περιγράφω πως έχει η κατάσταση, ώστε να μου πείτε και εσείς την αποψή σας,πριν κάνω οτιδήποτε!Διότι απ ότι φάνηκε το 2004 δεν ήμουν και πολύ διαβασμένος και θελω αυτην την φορά να κάνω την σωστή επιλογή!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Επειδή ανέφερθηκαν οι περουκες και ημουν ο αυτουργος θα ήθελα να τονίσω τα εξής..

Καταρχάς το χιούμορ μας δεν πρεπει να το χάνουμε..

Επίσης όταν διαβάζω -πήγε ο φίλος μου ο εξαρης στον βεκρη και τον εφτιαξε- απλα γελαω και όχι απο χιουμορ...

Όσοι πάνε στο βεκρη έχουν καλη δοτρια,ενας πιυ να του ειπαν δεν κανεις για μμ υπαρχει?
ο φίλος και αυτός εξαρής απ οτι λέει,του ειπαν έχει καλη δοτρια..ένας εξαρής έχει επιφάνεια κάλυψης 180 τ.εκ περιπου ,με 5000 graft αν τα χει, παει για 3o graft/cm,καλυψη σε όλο το κεφάλι...

Έπειτα τελευταίως όσοι σκάνε απο βεκρη δε βάζει κανεις φωτογραφιες,το αποφεύγουν,ζητάνε την γνώμη μας αεριτζιδικα.

Και τέλος ripper που ξέρεις εσύ οτι εγώ δεν κουβαλάω ενα αποτυχημενο στριπ? Που ξέρεις αν δε συμπονω όλα τα παιδιά εδώ μέσα που έχουν το ίδιο θέμα, αλλά όπως είπα πριν χιούμορ πάνω απ ολα



Για τους υπόλοιπους που κάνουν πλάκα με περούκες κ τα συναφή σε έναν 6 αρι που έχει στη πλάτη κ μια αποτυχημένη strip , θεωρώ πως αν έρθουν λίγο στη θέση του , ίσως να αναθεωρήσουν .
 

ripper2.1

Member
Τάσο , ποτέ δεν έβλαψε το χιούμορ , κάθε άλλο , αλλά από το πρώτο μνμ χωρίς καν να έχει προηγηθεί ένα ιστορικό μνμτων η συνομιλίας, μπορεί εύκολα να μη θεωρηθεί χιούμορ , αλλά ειρωνεία η χλευασμός , χωρίς να εννοώ πως αυτός ήταν ο σκοπός σου φυσικά . Όσο αφορά για την δότρια , αυτό ανέφερα κ εγώ , πως κ εγώ την ίδια κουβέντα άκουσα , όποτε μάλλον είναι τακτική της εταιρείας , πως γίνεται με το μάτι να αξιολογείς με δότρια δεν μπορώ να το καταλάβω , αλλά κ πάλι αυτό γίνεται πριν πάρεις την απόφαση για μεταμόσχευση , όποτε ο καθένας μπορεί να κρίνει κ να πάρει αποφάσεις .
 

tasos33

Well-Known Member
Δυστυχως ο καθένας δεν μπορεί να κρίνει ειδικα όταν βρίσκεσαι σε μια ψυχολογικη πίεση και θες μαλλια τώρα,γιαυτό τα λέμε καυστικά για να καταλαβαινουν κάποιοι νέοι απο κάποιους παλιότερους που είχαν άσχημη εμπειρία απο μμ παλαιοτερα....

Χαρακτηριστικο παράδειγμα είναι ο mimis giova το μέλος που έκανε δωρεάν μμ στην dhi,όταν επισκεφθηκε την κλινική του βεκρη του ειπαν πως έχει δοτρια για τρεις μμ ,αν δεις την δοτρια του θα καταλάβεις οτι με το ζόρι παει για δυο και μάλιστα χωρίς καν να μετρήσουν την δοτρια....

Πιστεύω πως αύτα τα λένε για να ενθαρρύνουν οποίον πάει εκεί με σκοπό να του κανουν μμ και να του πάρουν τα λεφτα
Τάσο , ποτέ δεν έβλαψε το χιούμορ , κάθε άλλο , αλλά από το πρώτο μνμ χωρίς καν να έχει προηγηθεί ένα ιστορικό μνμτων η συνομιλίας, μπορεί εύκολα να μη θεωρηθεί χιούμορ , αλλά ειρωνεία η χλευασμός , χωρίς να εννοώ πως αυτός ήταν ο σκοπός σου φυσικά . Όσο αφορά για την δότρια , αυτό ανέφερα κ εγώ , πως κ εγώ την ίδια κουβέντα άκουσα , όποτε μάλλον είναι τακτική της εταιρείας , πως γίνεται με το μάτι να αξιολογείς με δότρια δεν μπορώ να το καταλάβω , αλλά κ πάλι αυτό γίνεται πριν πάρεις την απόφαση για μεταμόσχευση , όποτε ο καθένας μπορεί να κρίνει κ να πάρει αποφάσεις .
 

tasos33

Well-Known Member
Αν είχες επισκεφθεί μια σοβαρή κλινική θα σου είχαν κανει μια μέτρηση στην δοτρια με την κάμερα και θα ξέραμε ποια η ειναι η πυκνότητα ττης δοτριας,έτσι θα μπορούσες να γνωρίζεις ποσά graft μπορεί να πάρεις χωρίς να γίνει η δοτρια οργωμένο χωράφι...
Αν πάρεις 5000 απο αυτήν την δοτρια και με δεδομένο το στριπ που εχεις κανει το οποίο φαίνεται κιόλας πιστεύω θα χεις θέμα μετα,ειδικα αν εφαρμοστεί το γνωστό μοτίβο της κλινικής με τα κλασσικά τετράγωνα αφαίρεσης.

Σε κάθε περιπτωση πρεπει να κανεις ενα σχεδιασμο και αυτος περιλαμβάνει τουλαχιστον δυο μμ, η πρωτη θα αφορα το χτίσιμο της hairline και καλυψη της α ζώνης με 2500 graftκαι μόλις ολοκληρωθεί να κανεις δεύτερη για β ζώνη και crown,ενω στο παιχνιδι θα πρεπει να βάλεις και τα γενεια..

Σε κάθε περιπτωση θα πρεπει να αποκλεισεις την κλινική της Πάτρας λόγω απειρίας
 

john1983

New Member
Αρα να αποκλεισω την εν λογο κληνικη γενικα; σε βλεπω αρκετα ενημερωμενο, ποια κλινικη θα μου προτεινες; (μονο Ελλαδα παρακαλω)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δυσκολη περιπτωση μεγαλο nw.
Φιλε αν μπορεις να τα ξυρισεις ολα και να το αποδεχτεις το ευατο σου ετσι πως ειναι καλως.
Καλυτερα να μην ασχοληθεις με μεταμοσχευσεις ουτε εξωτερικο ουτε Ελλαδα.
Χρειαζεσαι δοτρια και 3 μεταμοσχευσεις να σουλουπωθεις.
Βεβαια ισως εσυ με λιγες τριχες και μην ειναι γιαλυ το κεφαλι να εισαι ευχαριστημενος.
Περιπτωση αναλογη βλεπε geroksouras και geok που ποσταρε φωτο σημερα το παιδι.
Πιστευω οπου και να κανεις ειναι χαμενα λεφτα στην περιπτωση σου εκτος σε ειπα αν σε αρκει ισα ισα να μαυριζει καπως το κεφαλι.
 

john1983

New Member
Ξύρισμα δυστυχώς δεν γίνετε διότι έχω ουλή από το strip.
Μήπως πράγματι είναι χαμένα λεφτά;
Άρα στην καλύτερη περίπτωση το αποτέλεσμα θα είναι σαν αυτό του geok????
 
Μπλουζα