Μεταμόσχευση μαλλιών στην Τουρκία

Καλησπερα σε όλους , λέγομαι Χρήστος και είμαι 25 ετών . Έχω εμφανίσει τριχόπτωση απ τα 15-16 η οποία εξαφάνισε τις τρίχες στους κρόταφους ενώ έχει προκαλέσει και κάποια μικροκενα στο πίσω μέρος του κεφαλιού . Το καλό είναι ότι τα τελευταία 7-8 χρονια είναι στάσιμη . Είχα ξαναγράψει πριν μερικούς μήνες ότι σκεφτόμουν να πάω στην κλινική hair of Istanbul. Τελικά το πήρα απόφαση ότι θα πάω σε αυτή την κλινική . Επικοινώνησα ήδη μαζί τους μέσω whats up τους έδειξα φωτογραφιες και μου είπαν θέλουν 4000€ . Λόγω οικονομικής στενότητας δεν διαθέτω το συγκεκριμένο ποσο τώρα όποτε θα προγραμματίσω το ταξίδι γύρω στα μέσα με τέλη του φθινοπώρου . Θα ήθελα αν κάποιος έχει πάει σε αυτή την κλινική η ξέρει κάποιον που να πήγε να μου δώσει αν είναι εύκολο ότι πληροφορία πιστεύει ότι αξίζει σχετικά με την παραμονή και την γενική μεταχείριση εκεί πέρα. Επίσης σκεφτόμουν αν θα μπορουσα να ξεκινήσω από τώρα φιναστεριδη και μινοξιδιλη με τις οποίες έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να παντρευτώ μετά την επέμβαση . Στους κροτάφους δεν νομίζω να κάνουν ιδιαίτερη δουλειά όμως στο πίσω μέρος του κεφαλιού πιστεύω να μπορούν να διορθώσουν σε μεγάλο βαθμό τα πράγματα και εννοείται την γενική ποιότητα και πυκνότητα των μαλλιών .Οριστε και μερικές φωτογραφίες με την τωρινή κατάσταση (όλες προσφατες)
 

Συνημμένα

  • 11F7064C-991E-458F-BDED-42AD277CAC6F.jpeg
    11F7064C-991E-458F-BDED-42AD277CAC6F.jpeg
    143.4 KB · Προβολές: 62
  • 6E3C8E70-C549-4A4E-B1F5-6A62CEE23F2F.jpeg
    6E3C8E70-C549-4A4E-B1F5-6A62CEE23F2F.jpeg
    307.9 KB · Προβολές: 59
  • 6D5FCFF0-EB75-473E-9642-5525EE5BB8EF.jpeg
    6D5FCFF0-EB75-473E-9642-5525EE5BB8EF.jpeg
    235.1 KB · Προβολές: 54
  • AC247196-76A5-47AD-8038-6EEC89107E35.jpeg
    AC247196-76A5-47AD-8038-6EEC89107E35.jpeg
    216.4 KB · Προβολές: 49
  • 002466B1-E151-420C-9AA8-12975AFD2F77.jpeg
    002466B1-E151-420C-9AA8-12975AFD2F77.jpeg
    238 KB · Προβολές: 51
  • BEEB9446-C749-44A9-A868-806569CAA9B9.jpeg
    BEEB9446-C749-44A9-A868-806569CAA9B9.jpeg
    231.5 KB · Προβολές: 51
  • E2EA1DB6-27A8-4F06-9C0E-FCF156A70D7A.jpeg
    E2EA1DB6-27A8-4F06-9C0E-FCF156A70D7A.jpeg
    130.4 KB · Προβολές: 54
  • 097B3C8E-165A-46F8-AFD8-E53F8159C294.png
    097B3C8E-165A-46F8-AFD8-E53F8159C294.png
    942.6 KB · Προβολές: 47

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Καλησπερα σε όλους , λέγομαι Χρήστος και είμαι 25 ετών . Έχω εμφανίσει τριχόπτωση απ τα 15-16 η οποία εξαφάνισε τις τρίχες στους κρόταφους ενώ έχει προκαλέσει και κάποια μικροκενα στο πίσω μέρος του κεφαλιού . Το καλό είναι ότι τα τελευταία 7-8 χρονια είναι στάσιμη . Είχα ξαναγράψει πριν μερικούς μήνες ότι σκεφτόμουν να πάω στην κλινική hair of Istanbul. Τελικά το πήρα απόφαση ότι θα πάω σε αυτή την κλινική . Επικοινώνησα ήδη μαζί τους μέσω whats up τους έδειξα φωτογραφιες και μου είπαν θέλουν 4000€ . Λόγω οικονομικής στενότητας δεν διαθέτω το συγκεκριμένο ποσο τώρα όποτε θα προγραμματίσω το ταξίδι γύρω στα μέσα με τέλη του φθινοπώρου . Θα ήθελα αν κάποιος έχει πάει σε αυτή την κλινική η ξέρει κάποιον που να πήγε να μου δώσει αν είναι εύκολο ότι πληροφορία πιστεύει ότι αξίζει σχετικά με την παραμονή και την γενική μεταχείριση εκεί πέρα. Επίσης σκεφτόμουν αν θα μπορουσα να ξεκινήσω από τώρα φιναστεριδη και μινοξιδιλη με τις οποίες έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να παντρευτώ μετά την επέμβαση . Στους κροτάφους δεν νομίζω να κάνουν ιδιαίτερη δουλειά όμως στο πίσω μέρος του κεφαλιού πιστεύω να μπορούν να διορθώσουν σε μεγάλο βαθμό τα πράγματα και εννοείται την γενική ποιότητα και πυκνότητα των μαλλιών .Οριστε και μερικές φωτογραφίες με την τωρινή κατάσταση (όλες προσφατες)
Το ιδανικό είναι να ξεκινήσεις ένα 6μηνο πριν την επέμβαση θεραπείες μινοξιδίλη και φιναστερίδη και θα τις συνεχίσεις και μετά μακροχόνια για να διατηρήσεις την πυκνότητα στις πίσω ζώνες, δηλαδή θα παντρευτείς τις θεραπείες όπως λες και εσύ. Οπότε ξεκίνα τις θεραπείες όσο πιο σύντομα γίνεται. Για τους κροτάφους δεν θα δώσουν κάτι αφού έχεις αδειάσει εκεί, αλλά είναι απαραίτητες για να σταματήσεις την εξέλιξη της τριχόπτωσης σου. Είσαι και νέος σε ηλικία οπότε να θεωρείς απαραίτητη την λήψη τόσο φιναστερίδης σε χάπι όσο και μινοξιδίλης.
Το μέλος @mpiliak0s έκανε μεταμόσχευση στην συγκεκριμένη κλινική όπου δήλωσε ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα του και θα μπορεί λογικά να σε βοηθήσει με πληροφορίες.
 

piros75

Well-Known Member
από κληρονομικότητα (κυρίως από την πλευρά της μαμάς) πως είσαι; Δηλαδή στο σόι σου παππούδες, μπαμπάς έχουν αραίωση και αν ναι σε ποια κλίμακα του Norwood είναι; Δες αυτό και αν είναι πάνω από εσένα, εγώ θα ξεκινούσα σίγουρα και θεραπεία στο πλαίσιο που αναφέρει και ο nick90
 

mpiliak0s

Member
Φίλε μου έχω κάνει μμ στη συγκεκριμένη κλινική και να ξέρεις παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Ρίξε μια ματιά στο νήμα μου όπου παρουσιάζω την εμπειρία μου λεπτομερώς και αν έχεις έξτρα ερωτήσεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
Μπορώ ακόμα να σου δώσω και το τηλ μου και να τα πούμε και τηλεφωνικά απευθείας. Χαρά μου να σε βοηθήσω αν μπορώ.
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπερα σε όλους , λέγομαι Χρήστος και είμαι 25 ετών . Έχω εμφανίσει τριχόπτωση απ τα 15-16 η οποία εξαφάνισε τις τρίχες στους κρόταφους ενώ έχει προκαλέσει και κάποια μικροκενα στο πίσω μέρος του κεφαλιού . Το καλό είναι ότι τα τελευταία 7-8 χρονια είναι στάσιμη . Είχα ξαναγράψει πριν μερικούς μήνες ότι σκεφτόμουν να πάω στην κλινική hair of Istanbul. Τελικά το πήρα απόφαση ότι θα πάω σε αυτή την κλινική . Επικοινώνησα ήδη μαζί τους μέσω whats up τους έδειξα φωτογραφιες και μου είπαν θέλουν 4000€ . Λόγω οικονομικής στενότητας δεν διαθέτω το συγκεκριμένο ποσο τώρα όποτε θα προγραμματίσω το ταξίδι γύρω στα μέσα με τέλη του φθινοπώρου . Θα ήθελα αν κάποιος έχει πάει σε αυτή την κλινική η ξέρει κάποιον που να πήγε να μου δώσει αν είναι εύκολο ότι πληροφορία πιστεύει ότι αξίζει σχετικά με την παραμονή και την γενική μεταχείριση εκεί πέρα. Επίσης σκεφτόμουν αν θα μπορουσα να ξεκινήσω από τώρα φιναστεριδη και μινοξιδιλη με τις οποίες έτσι κι αλλιώς σκοπεύω να παντρευτώ μετά την επέμβαση . Στους κροτάφους δεν νομίζω να κάνουν ιδιαίτερη δουλειά όμως στο πίσω μέρος του κεφαλιού πιστεύω να μπορούν να διορθώσουν σε μεγάλο βαθμό τα πράγματα και εννοείται την γενική ποιότητα και πυκνότητα των μαλλιών .Οριστε και μερικές φωτογραφίες με την τωρινή κατάσταση (όλες προσφατες)
Με 4000 πας και σε ελληνική κλινική που έχει εξαιρετικά αποτελέσματα .Δες τις παρουσιάσεις ΜΜ στο forum και διάλεξε
 

alex7

Well-Known Member
Οι Τουρκικές πάντως ψάχνουν για κορόιδα .Άκου 4000 για ένα σχετικά ελαφρύ περιστατικό και μάλιστα με την λίρα να έχει εξευτελιστεί εντελώς
 

Aldo

Well-Known Member
Αδερφέ, όπως σου είπαν παρπανω έχεις ελληνικές / κυπριακές επιλογές με πολύ sound αποτελέσματα στα 4Κ ή κ πιο κάτω.
Είσαι τυχερός που ανακάλυψες το φόρουμ, μην ψάχνεσαι τσάμπα .....στις απέναντι γειτονιές .
Και για να στο κάνω εύκολο, δες τα αποτελέσματα του Τυρκαλα και της HDC ( καμία σχέση δεν έχω με καμία τους, όλοι ξέρουν που έχω κάνει ΜΕΤ) !
 
Φίλε μου έχω κάνει μμ στη συγκεκριμένη κλινική και να ξέρεις παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Ρίξε μια ματιά στο νήμα μου όπου παρουσιάζω την εμπειρία μου λεπτομερώς και αν έχεις έξτρα ερωτήσεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
Μπορώ ακόμα να σου δώσω και το τηλ μου και να τα πούμε και τηλεφωνικά απευθείας. Χαρά μου να σε βοηθήσω αν μπορώ.
Φίλε μου έχω κάνει μμ στη συγκεκριμένη κλινική και να ξέρεις παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Ρίξε μια ματιά στο νήμα μου όπου παρουσιάζω την εμπειρία μου λεπτομερώς και αν έχεις έξτρα ερωτήσεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
Μπορώ ακόμα να σου δώσω και το τηλ μου και να τα πούμε και τηλεφωνικά απευθείας. Χαρά μου να σε βοηθήσω αν μπορώ.
Φίλε μου διάβασα το νήμα σου και μου λύθηκαν κάποιες απορίες . Επειδή τα χρήματα είναι πολλά και δεν τα διαθέτω αυτή τη στιγμή , θα προγραμματίσω το ταξίδι το φθινόπωρο . Με απασχολεί κατά κύριο λόγο το θέμα της τιμής . Έχω ακούσει ότι την ορίζουν πολύ μπακαλιστικα και μάλιστα θυμάμαι έναν τύπο που είχε στείλει από δυο διαφορετικούς αριθμούς what’s up και του δώσανε διαφορετική τιμή για το ίδιο κεφάλι . Σκεφτόμουν να το κάνω και γω μπας και τη ρίξουν λίγο . Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου αν έχω κάποια απορία θα ζητήσω τα φώτα σου .
 

jersey

Well-Known Member
Φίλε μου διάβασα το νήμα σου και μου λύθηκαν κάποιες απορίες . Επειδή τα χρήματα είναι πολλά και δεν τα διαθέτω αυτή τη στιγμή , θα προγραμματίσω το ταξίδι το φθινόπωρο . Με απασχολεί κατά κύριο λόγο το θέμα της τιμής . Έχω ακούσει ότι την ορίζουν πολύ μπακαλιστικα και μάλιστα θυμάμαι έναν τύπο που είχε στείλει από δυο διαφορετικούς αριθμούς what’s up και του δώσανε διαφορετική τιμή για το ίδιο κεφάλι . Σκεφτόμουν να το κάνω και γω μπας και τη ρίξουν λίγο . Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου αν έχω κάποια απορία θα ζητήσω τα φώτα σου .
Από ότι έχω δει και εγώ δεν έχουν στάνταρ τιμές και δεν χρεώνουν με το graft. Ίσως αν έστελνες κάποια άλλη στιγμή από άλλο αριθμό να σου έδιναν άλλη τιμή. Φαίνεται να έχει πολύ καλά αποτελέσματα πάντως η συγκεκριμένη κλινική. Έχεις στείλει και σε άλλες τούρκικες κλινικές ή μόνο στην hair of Istanbul ;
 
Παράξενη η επιμονή με την Τουρκική κλινική πάντως
Λόγω των αποτελεσμάτων πριν και μετά που δείχνει στη σελίδα της στο ινστα. Είναι φοβερά πραγματικά και αληθινά ( έχω μιλήσει με αρκετούς που το κάνανε )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Από ότι έχω δει και εγώ δεν έχουν στάνταρ τιμές και δεν χρεώνουν με το graft. Ίσως αν έστελνες κάποια άλλη στιγμή από άλλο αριθμό να σου έδιναν άλλη τιμή. Φαίνεται να έχει πολύ καλά αποτελέσματα πάντως η συγκεκριμένη κλινική. Έχεις στείλει και σε άλλες τούρκικες κλινικές ή μόνο στην hair of Istanbul ;
Μόνο στην hair of Istanbul λόγω των αποτελεσμάτων της στο ινστα
 

F1ght3r

Well-Known Member
Κανε εγγραφη στο Hair Loss Conquerors στο facebook, έχει πολλά μα παρα πολλά αποτελέσματα από τουρκικες κλινικές και real cases όχι ότι γουστάρει η κλινική να ανεβάζει. Τα αποτελέσματα είναι καλά πάντως.
 
Μπλουζα