Μεταμόσχευση μαλλιών με τη μέθοδο FUE, 2465 grafts

Derma Hair Dr Καραλέξης

Κλινική Μεταμόσχευσης Μαλλιών - Derma Hair Clinic
Οι επεμβάσεις στη Derma Hair Clinic γίνονται από τον ίδιο Δρ. Καραλέξη, ο οποίος είναι Δερματολόγος-Δερματοχειρουργός και βρίσκεται κοντά στον ασθενή από την πρώτη επαφή του κατά την ημέρα της εκτίμησης-εξέτασης μέχρι και την ολοκλήρωση του αποτελέσματος.

Στο παρακάτω περιστατικό τοποθετήθηκαν 2458 grafts με τη μέθοδο FUE.

Ένα χρόνο μετά την μεταμόσχευση μαλλιών το αποτέλεσμα είναι πολύ φυσικό και η δότρια χώρα δεν έχει κανένα εμφανές σημάδι.


Ιατρός: Κος Καραλέξης - Derma Hair Clinic
 

Συνημμένα

  • IMG-8563 .jpg
    IMG-8563 .jpg
    1.5 MB · Προβολές: 281
  • IMG-8564 .jpg
    IMG-8564 .jpg
    2.2 MB · Προβολές: 284
  • IMG-8566.jpg
    IMG-8566.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 337
  • IMG-2230 .jpg
    IMG-2230 .jpg
    1 MB · Προβολές: 313
  • IMG-2226.jpg
    IMG-2226.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 304
  • IMG-2232.jpg
    IMG-2232.jpg
    1 MB · Προβολές: 290
  • IMG-2235.jpg
    IMG-2235.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 271

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike1988

Active Member
@tol δεν έχω δει ειλικρινά άλλη κλινική με τέτοιας ποιότητας φωτογραφίες σε κάθε μα κάθε παρουσίαση! Είναι να απορεί κανείς. Εκτός αν τις βγάζουν με κάποιο παλιό nokia 3310 (προδίδω τα χρόνια μου)! Θέλω την άποψή σου αν εγώ είμαι τυφλός και κακός που τις θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!
 

tol

Well-Known Member
@tol δεν έχω δει ειλικρινά άλλη κλινική με τέτοιας ποιότητας φωτογραφίες σε κάθε μα κάθε παρουσίαση! Είναι να απορεί κανείς. Εκτός αν τις βγάζουν με κάποιο παλιό nokia 3310 (προδίδω τα χρόνια μου)! Θέλω την άποψή σου αν εγώ είμαι τυφλός και κακός που τις θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!
Μα, φυσικα, εχεις απολυτο δικιο, φιλε mike.

Αν κατηγορουμε μια φορα τον κ. Αναστασακη και δεκα φορες την DHI για μη επαρκη φωτισμο, στη συγκεκριμενη παρουσιαση οφειλουμε να το κανουμε εκατο φορες.

Απαραδεκτη παρουσιαση!

Για αλλη μια φορα ειμαστε μαρτυρες προσπαθειας επισημων κλινικων να εξωραϊσουν καταστασεις προς αγραν πελατων.

Στο βαθυ σκοταδι...ολοι αποδεικνυονται ικανοι γιατροι. Το ζητουμενο ειναι τι γινεται στο απλετο φως.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως δεν έβαλε λίγα tol αλλά τόσα χρειαζόντουσαν.
Αν είχε υψηλή φύτρωση πρέπει να έχει κλείσει όλο.
Αλλά οι φώτο είναι πολύ κακές.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εγώ παιδιά πλέον δεν πείθομαι εύκολα με τις φωτογραφίες, είτε φωτεινές είτε σκοτεινές.
Αναφέρομαι γενικότερα για όλες τις παρουσιάσεις
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Και πολύ καλά κάνεις αν δε δεις από κοντά δεν καταλαβαίνεις,εκτός από πολύ καθαρές φώτο που έχουν κάποια μέλη.
Και βίντεο.
Οι φωτογραφίες "φτιάχνονται" πολύ εύκολα.
Βέβαια τα μέλη δεν έχουν κάποιο λόγο να το κάνουν, αλλά μην είμαστε και τόσο σίγουροι .
Τα κολακευτικά λόγια μας τέρπουν βλέπεις;)
 

Ronaldo

Well-Known Member
Και βίντεο.
Οι φωτογραφίες "φτιάχνονται" πολύ εύκολα.
Βέβαια τα μέλη δεν έχουν κάποιο λόγο να το κάνουν, αλλά μην είμαστε και τόσο σίγουροι .
Τα κολακευτικά λόγια μας τέρπουν βλέπεις;)
Ακριβώς φίλε Ιούλιε. Οι φωτογραφίες φτιάχνονται πανεύκολα και χωρίς να το καταλάβει ο άλλος αν γίνει από επαγγελματία. Ειδικά μια κλινική που ακολουθεί επιθετικό μαρκετινγκ διαφήμισης μέσα από προβολή συνεχόμενων περιστατικών, μπορεί πολύ εύκολα να "πειράξει" τις φωτογραφίες και να ωραιοποιήσει τα αποτελέσματα χωρίς να το καταλάβεις ώστε να πετύχει το σκοπό της.

Ας πούμε βλέπεις μια περιοχή που χρειάζεται Χ μοσχεύματα για να δείχνει καλή και με ικανοποιητική πυκνότητα και σου βάζει Χ/2 και "φτιάχνοντας" την φωτογραφία στο παρουσιάζει καλύτερο από ότι είναι και εσύ απορείς μετά μα πως είναι δυνατόν να φαίνεται έτσι αυτό το αποτέλεσμα αφού η φύτευση ήταν υπερβολικά αραιή και δεν είναι λογικό να φαίνεται έτσι; Γι'αυτό έχει αξία το να αντιλαμβάνεσαι βασικά πράγματα όπως εμβαδά και πυκνότητες ώστε να μη πιάνεσαι κορόιδο, κάτι που τα νέα μέλη δυστυχώς δεν μπορούν να αντιληφθούν.

Οπότε θέλει προσοχή με τις επίσημες παρουσιάσεις κάποιων κλινικών που ακολουθούν επιθετικό μάρκετινγκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Συμφορουμιτες ..οι φωτό,δεν χρειάζονται πείραγμα για να παραπλανήσουν..διαφορετική γωνία λήψης και φανερώνεις η κρύβεις απολυτα το πρόβλημα...το λέω με βεβαιότητα
 

Ronaldo

Well-Known Member
Συμφορουμιτες ..οι φωτό,δεν χρειάζονται πείραγμα για να παραπλανήσουν..διαφορετική γωνία λήψης και φανερώνεις η κρύβεις απολυτα το πρόβλημα...το λέω με βεβαιότητα
Ναι πράγματι και με ευνοϊκές γωνίες λήψης μπορείς να αλλάξεις εντελώς την εικόνα του αποτελέσματος αλλά και με "πείραγμα" σε ορισμένα σημεία που δεν βοηθούν οι λήψεις γίνεται η σωστή δουλειά ;)
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι πράγματι και με ευνοϊκές γωνίες μπορείς να αλλάξεις εντελώς την εικόνα αλλά και με "πείραγμα" σε ορισμένα σημεία που δεν βοηθούν οι λήψεις γίνεται η σωστή δουλειά ;)
Όπως και να χει οι φώτο από καμία κλινική ανεξαιρέτως δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη.
Και όταν λέω καμία το εννοώ άλλο αν εδώ μέσα αποθεώνουμε μόνιμα.
 

oreo

Well-Known Member
Θα φτιαχτεί μια κριτική επιτροπή 4-5 μελών ανα νομό και θα ξεχυθούμε στους μεταμοσχευμένους ανα κλινική.
Αιφνιδιασμός την ώρα του μεσημεριανού υπνου, ανέβασμα στην ταράτσα με το σώβρακο, κάτω απο τον ήλιο φωτο και βίντεο, την ώρα που θα φωνάζουν επαναλαμβανόμενα πόσο πλήρωσαν το graft.
 

Gianney

Well-Known Member
Χαχαχχαχα δική μου ιδέα ήταν μπισκότο μην κλέβεις χαχα
Θα φτιαχτεί μια κριτική επιτροπή 4-5 μελών ανα νομό και θα ξεχυθούμε στους μεταμοσχευμένους ανα κλινική.
Αιφνιδιασμός την ώρα του μεσημεριανού υπνου, ανέβασμα στην ταράτσα με το σώβρακο, κάτω απο τον ήλιο φωτο και βίντεο, την ώρα που θα φωνάζουν επαναλαμβανόμενα πόσο πλήρωσαν το graft.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Αν μου επιτρέπει ο αγαπητός m3e36 (για τα μαλλιά του φίλου του)μπορώ να σας δείξω μια πειραγμένη.

Μην παρεξηγηθώ πειραγμένη από εμένα εννοώ.
 
Μπλουζα