Μεταμόσχευση κ απορίες

kamounias

Member
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, ποια η γνώμη σας για την εταιρία BER*KO ??????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε αν θες την αποψη μου μονο dhi Ελλαδα.Αλλιως Κυπρο.Οτιδηποτε αλλο ειναι τεραστιο ρισκο.Οτι αλλο θες ρωτα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απλα εγω δεν θα εκανα αλλου περα απο την dhi.Οχι γιατι κανουν την τελεια δουλεια αλλα ειναι κατα την αποψη μου ειναι οι μονοι που εχουν κανει βηματα μπροστα.Ελλαδα δεν θα εκανα πουθενα αλλου.Απο εκει κ περα οπως σου ειπα κ οι Κυπριοι φαινεται οτι κανουν καλη δουλεια.Να ξερεις παντως οτι πρεπει να βρεις κ μια καλη θεραπεια να μπορει να σε κρατησει οσο γινεται.Μεταμοσχευση χωρις θεραπεια ειναι η μιση δουλεια.
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε διάβασε όσο γίνετε περισσότερο το forum να πάρεις κάποιες A γνώσεις πριν κανεις οτιδήποτε.
Όταν το κανεις θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Εγώ πχ δεν προτίμησα να πάω D*I γιατί δεν θα είχα καλή πυκνότητα μπροστά, θα χρειαζόταν να ξαναπάω, άρα πάλι λεφτά. Φαντάσου ότι δεν είμαι ικανοποιημένος 100% από την Κύπρο που υποτίθεται οι πυκνότητες εκεί είναι μεγαλύτερες από Ελλάδα. Για αυτό σου ξαναλέω, το θέμα είναι τι θες εσύ, διάβασε το forum να πάρεις όσο γίνετε καλύτερες πληροφορίες. Όχι για να επιλέξεις που θα πας αλλα τι να περιμένεις από την κάθε κλινική.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε ψαξτο καλα πρωτου παρεις την αποφαση.Συμφωνω σχεδον σε ολα με τον φιλο Boukla.Παντως οσο πιο μακρια απο Ελλαδα τοσο πιο πολλα τα εξοδα.Η DHI στο θεμα φυσικοτητας ειναι μια χαρα αν σου εγγυηθουν κ μια καλη πυκνωση δεν νομιζω να χρειαζεται να ξενιτευθεις.Αν θες βαλε κ καμια φωτο για να σου πουμε κατι παραπανω.
 

kamounias

Member
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά...βασικά δεν κατάλαβα, χρειάζεται θεραπεία μετά την μμ; Δεν σου προτείνουν οι συγκεκριμένοι κάτι ;;;

Τώρα τελευταία στριφογυρίζει πολύ στο μυαλό μου η λύση του προσθετου! Το 50% της Ελλάδας το χρησιμοποιούν...ξερω κακη σκέψη αλλά το αποτέλεσμα ειναι ότι καλύτερο κ σίγουρο! Ρώτησα γι αυτό σας λέω....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bouklas

Well-Known Member
Και χρειάζεται και θα σου προτείνουν, αλλα αυτά που θα σου πούνε είναι ήδη όλα στο forum. Αν δεν έχεις τριχόπτωση τι να την κανεις την θεραπεία.
Φιλε Kamounia αν έχεις σκοπό μα κανεις μεταμόσχευση διάβασε τα θέματα διότι μέσα από αυτά θα βρείς απαντήσεις σε ερωτήσεις που δεν έχεις.

Μακριά από το πρόσθετο είναι πολλά τα έξοδα συντήρησης, κάτω από αυτό αν δεν σου νεκρώσει όλους τους θύλακες θα αραιώσεις τρελα. Αν το κανεις έχεις συμβιβαστεί να το συνεχίσεις μια ζωή. Επίσης άφησε έξω το καθημερινό άγχος σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά και έχεις κανένα παρατράγουδο. Ξέρω, τώρα υπάρχουν δυνατές κόλλες και δεν έχεις θέματα, όμως σε όσα forums και να διάβασα σε όλους παίζει στο μυαλό αυτή η ατυχία.
Και τέλος, αν το ξεκινήσεις και κάποτε το σιχαθείς φαντάσου την έκπληξη όλων των φίλων, συγγενών, οικιών, για την τρομερή σου μετάλλαξη! Πως από την μια μέρα σε έβλεπαν ως Μπέζο και την επομένη ως Βέγγο.
 

kamounias

Member
Σωστά...δυστυχώς τα έχω σκεφτεί κ εγώ αυτά στο θέμα του πρόσθετο !!! Η Μονή λύση ειναι η μεταμόσχευση αλλά τα λεφτά ειναι πολλά ρα παιδιά....εγώ θέλω κάπου που να κάνουν δώσεις όπως στην B****K που μ είπανε 12 άτοκες...που να βρω εγώ τώρα 3000 ντούκου στην D*I ????


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bouklas

Well-Known Member
Μίλησε με όλους να δεις τι θα σου πούνε αφού θέλεις με δόσεις. Τα M*di Je*****se πχ νομίζω κάνουν μεταμόσχευση με 600 ευρώ. Αλλα φιλε μου για να μιλήσουμε σοβαρά, σκέψου ότι θα εμπιστευτείς κάπου το κεφάλι σου! Τι προτιμάς? Να μετανιώσεις για κάτι που έκανες ή που γλίτωσες?
Και μην περιμένεις τίποτα τρελό από 1 μεταμόσχευση. Λεφτά, grafts και καλο γιατρό, αυτά χρειαζονται για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε σε αυτο τον τομεα δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτα.Πηγαινε συζητησε το πρωτα κ βλεπεις.Παντως για την κλινικη που λες ειτε 10 δοσεις ειτε 100 αν η δουλεια ειναι μετρια,τι να το κανεις.Αν θες παντως την αποψη μου για το προσθετο ,ξεχνα το.Η ιδανικη λυση κατα την αποψη μου κ αυτη θα ακολουθησω κ εγω ειναι η εξης.Πρωτα απο ολα θα πρεπει να βρεις μια θεραπεια που να δουλευει πανω σου.Εννοειται καμια δεν δουλευει καλα περα απο τα βαρια φαρμακα(ντουταστεριδη κ φιναστεριδη),αλλα με συχνη χρηση μινοξιδιλης ισως Ω3 και καποια αλλα που θα καταληξεις εσυ και με μια μεταμοσχευση σε συνδυασμο με κοντο κουρεμα θα εισαι αρκετα καλυτερα κατα την αποψη μου.
 

Bouklas

Well-Known Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε σε αυτο τον τομεα δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτα.Πηγαινε συζητησε το πρωτα κ βλεπεις.Παντως για την κλινικη που λες ειτε 10 δοσεις ειτε 100 αν η δουλεια ειναι μετρια,τι να το κανεις.Αν θες παντως την αποψη μου για το προσθετο ,ξεχνα το.Η ιδανικη λυση κατα την αποψη μου κ αυτη θα ακολουθησω κ εγω ειναι η εξης.Πρωτα απο ολα θα πρεπει να βρεις μια θεραπεια που να δουλευει πανω σου.Εννοειται καμια δεν δουλευει καλα περα απο τα βαρια φαρμακα(ντουταστεριδη κ φιναστεριδη),αλλα με συχνη χρηση μινοξιδιλης ισως Ω3 και καποια αλλα που θα καταληξεις εσυ και με μια μεταμοσχευση σε συνδυασμο με κοντο κουρεμα θα εισαι αρκετα καλυτερα κατα την αποψη μου.
Αυτό ακριβώς, συμφωνώ!
Ας το παλέψει πρώτα να δει τι μπορεί να περιμένει από μια θεραπεία και αν δεν του αρέσει τότε να στραφεί σε άλλες λύσεις.
 

kamounias

Member
Παιδιά καλά τα λέτε αλλά έχω αραίωση σε μεγάλο βαθμό κ το παλεύω 3 χρονια...τι να μ κάνει πλέον η θεραπεία; Κ το χειρότερο όλων ειναι ότι έχουν αραιωσει τα μπροστά με αποτέλεσμα κ το Toppik πλέον να μην κάνει δουλειά !! Ζω ένα Δράμα....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bouklas

Well-Known Member
kamounias είπε:
Παιδιά καλά τα λέτε αλλά έχω αραίωση σε μεγάλο βαθμό κ το παλεύω 3 χρονια...τι να μ κάνει πλέον η θεραπεία; Κ το χειρότερο όλων ειναι ότι έχουν αραιωσει τα μπροστά με αποτέλεσμα κ το Toppik πλέον να μην κάνει δουλειά !! Ζω ένα Δράμα....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι σκεφτόμουν και εγώ φιλε, τι μπορεί άραγε να μου προσφέρει μια θεραπεία? Δες την εικόνα για να καταλάβεις. Ούτε η μεταμόσχευση δεν μπόρεσε να φτάσει αυτό που κατάφερε η θεραπεία. Η δεύτερη εικόνα δεν έχει τοππικ είναι χωρίς flash γι'αυτο φαίνεται τόσο τούμπανο (όχι πως δεν ήταν απλά το κάνει πολύ πιο έντονο).
Τα ίδια λόγια επίσης και για το τοππικ, είχε φτάσει σε σημείο που μου ήταν τελείως άχρηστο. Δυστυχώς η φιναστερίδη είναι ότι καλύτερο υπάρχει για την ώρα (εδώ και τόσα χρονια) αλλιώς πας σε μεταμόσχευση.
Από μένα καλή επιτυχία σε οτιδήποτε και να διαλέξεις φίλε.
 

Συνημμένα

  • dwvytx.jpg
    dwvytx.jpg
    291.1 KB · Προβολές: 20

kamounias

Member
Bouklas είπε:
kamounias είπε:
Παιδιά καλά τα λέτε αλλά έχω αραίωση σε μεγάλο βαθμό κ το παλεύω 3 χρονια...τι να μ κάνει πλέον η θεραπεία; Κ το χειρότερο όλων ειναι ότι έχουν αραιωσει τα μπροστά με αποτέλεσμα κ το Toppik πλέον να μην κάνει δουλειά !! Ζω ένα Δράμα....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έτσι σκεφτόμουν και εγώ φιλε, τι μπορεί άραγε να μου προσφέρει μια θεραπεία? Δες την εικόνα για να καταλάβεις. Ούτε η μεταμόσχευση δεν μπόρεσε να φτάσει αυτό που κατάφερε η θεραπεία. Η δεύτερη εικόνα δεν έχει τοππικ είναι χωρίς flash γι'αυτο φαίνεται τόσο τούμπανο (όχι πως δεν ήταν απλά το κάνει πολύ πιο έντονο).
Τα ίδια λόγια επίσης και για το τοππικ, είχε φτάσει σε σημείο που μου ήταν τελείως άχρηστο. Δυστυχώς η φιναστερίδη είναι ότι καλύτερο υπάρχει για την ώρα (εδώ και τόσα χρονια) αλλιώς πας σε μεταμόσχευση.
Από μένα καλή επιτυχία σε οτιδήποτε και να διαλέξεις φίλε.

Εντάξει φίλε τι να λέμε τώρα...απίστευτο αποτέλεσμα...κ εγώ σε τέτοια φάση είμαι αυτή τη στιγμή!!! Μήπως μπορείς να μ πεις την θεραπεία σου μήπως την ξεκινήσω κ εγώ....

Βέβαια φοβάμαι πολύ την φηνα κύριος στο θέμα της λίμπιντο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Οντως φιλε Boukla μιλαμε για απιθανο αποτελεσμα αν ειναι οντως αληθινο.Φιλε kamounias κατα την αποψη μου η τελεια λυση ειναι μεταμοσχευσηθεραπεια κ κοντο κουρεμα -ακομα κ πολυ κοντο αν θες.Εγω αυτο θα ακολουθησω απο εδω κ στο εξης κ ας ελπισουμε για κατι καινουργιο το οποιο δυστυχως περιμενουμε εδω κ 3 χρονια κ δυστυχως δεν ερχεται.
 

Bouklas

Well-Known Member
kamounias είπε:
Εντάξει φίλε τι να λέμε τώρα...απίστευτο αποτέλεσμα...κ εγώ σε τέτοια φάση είμαι αυτή τη στιγμή!!! Μήπως μπορείς να μ πεις την θεραπεία σου μήπως την ξεκινήσω κ εγώ....

Βέβαια φοβάμαι πολύ την φηνα κύριος στο θέμα της λίμπιντο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αυτό το πέτυχα με μινοξιδίλη και φιναστερίδη. Οποιαδήποτε άλλη θεραπεία δεν μου έδωσε αυτό το αποτέλεσμα.
Όμως όπως έχω ξαναπεί αν είναι να προσθέσει κάποιος φιναστερίδη πάει με την προοπτική να την συνεχίσει για μια ζωή ή μέχρι να του σταματήσει η τριχόπτωση σε καμια ηλικία τύπου 45. Δεν είναι σαν την μινοξιδίλη πχ που την κόβεις και την ξανα ξεκινας οποτε θες, ούτε όπως εγώ που την πήγα 1 χρόνο μου έδωσε ένα φοβερό boost και νόμιζα πως με αλλα προιόντα θα συντηρήσω ότι μου έδωσε. Η φιναστερίδη για μένα είναι ρίσκο είτε έχεις παρενέργειες είτε δεν νιώθεις πως δεν έχεις. Δεν ξέρεις πως θα είσαι πχ σε 5 χρονια ενώ όλα σου πάνε καλά και αν χτυπα ξύλο κάτι συμβεί δεν νομίζω το πρόβλημα να είναι ίδιο με εκείνον που έπαιρνε για 6 μήνες και τον άλλον που έκανε χρήση 6 χρονια.
Είναι η δυνατότερη θεραπεία τέλος αλλα έχει και το ρίσκο της.
Αν δεν θες φιναστερίδη πάλεψε το με οτιδήποτε υπάρχει, τόσα πράγματα υπάρχουν στο forum. Δες πρώτα πως σε πάει μια θεραπεία, αν είσαι ευχαριστημένος με αυτό που σου δίνει και μετά πήγαινε στο θέμα μεταμόσχευση. Εξάντλησε το για να ξέρεις πως δοκίμασες κάποια πράγματα γιατί μπορεί να είσαι ευχαριστημένος ακόμα και με ένα μικρότερο αποτέλεσμα.


ΜΙΚΕΣ είπε:
Οντως φιλε Boukla μιλαμε για απιθανο αποτελεσμα αν ειναι οντως αληθινο.Φιλε kamounias κατα την αποψη μου η τελεια λυση ειναι μεταμοσχευσηθεραπεια κ κοντο κουρεμα -ακομα κ πολυ κοντο αν θες.Εγω αυτο θα ακολουθησω απο εδω κ στο εξης κ ας ελπισουμε για κατι καινουργιο το οποιο δυστυχως περιμενουμε εδω κ 3 χρονια κ δυστυχως δεν ερχεται.

Έχω πολλές φωτογραφίες στο νήμα της θεραπείας μου. Δεν περίμενα ποτε φίλε πως μια θεραπεία έχει δυνατότητες να δώσει τέτοιο αποτέλεσμα, την θεωρούσα χαμένη υπόθεση και όμως με σόκαρε.
Αυτά τα 3 χρονια που περιμένουμε (και να ήταν τα μονα θα πεις) εύχομαι στο μέλλον να μην γίνουν αλλα 30! :(
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απογοητευομαι φιλε και πολλες φορες αναρωτιεμαι τι κανω τοσο καιρο στο site.Εχω δει κοσμο κ κοσμακι να μπαινει για καποιο διαστημα κ μετα να εξαφανιζεται.Το μονο που με κραταει ειναι οτι προσπαθω να δωσω καποιες συμβουλες σε καποια νεα μελη που πιστευουν τον καθε δερματολογο αλλα και το οτι με 1 μεταμοσχευση θα λυσουν το προβλημα τους.Εχω δοκιμασει αρκετες θεραπειες κ + οτι εχω κ μια μικρη εμπειρια απο την μεταμοσχευση που εχω κανει στην DHI και προσπαθω να ειμαι ειλικρινης κ με τον εαυτο μου κ με τους αλλους.Η αληθεια ειναι 1 δυστυχως........μονο η φιναστεριδη κανει δουλεια (οχι ομως την τελεια)και η μινοξιδιλη δουλευει αλλα οχι τοσο καλα.Εγω ειμαι απο αυτους που αντιστεκομαι στο θεμα φιναστεριδη αν κ εχω δοκιμασει 9 μηνες χωρις παρενεργειες.Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι πιτσιρικαδες χωρις οικογενεια κ σκεφτονται λιγο βιαστικα.Δεν σκεφτονται ουτε οτι δεν ξερουν ποτε, τι αποτελεσμα θα εχει η ασυστολη χρησιμοποιηση φαρμακων στο μελλον για την υγεια τους αλλα ουτε κ το οτι τα λεφτα που δινουν για τις μεταμοσχευσεις μπορει να μην μπορεσουν να τα ξαναμαζεψουν ευκολα.Η αληθεια παντως ειναι οτι ετσι σκεφτομουν κ εγω και πραγματικα εβλεπα καθε καινουργιο δερματολογο σαν σωσια.το site η αληθεια ειναι οτι με ξυπνησε αν κ αργησε λιγο.παντως δεν κακολογω ολα αυτα τα παιδια που την εχουν κανει απο το site γιατι αλλα περιμεναμε τα τελευταια χρονια κ τελικα ολα πηγαν αναποδα.Replicel,βλαστοκυτταρα κ ενα σωρο αλλα παραμυθια .......................εχουμε πολυ δρομο ακομα........καλα στομαχια σε ολους!!!
 
παιδια δηλαδη αναμεσα σε κυπρο και σε κατι πολυ πιο ακριβο πχ Ηαnsson κλπ υπαρχει μεγαλο χασμα σαν αποτελεσμα?
 
Μπλουζα