Μεταμοσχευση fue -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

costa24

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Оπως αυτό που μου έστειλαν από Hairline clinic
 

Συνημμένα

  • PLAN1.JPG
    PLAN1.JPG
    31.9 KB · Προβολές: 279

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

οκ θελεις να μας πεις μερικα πραγματα για τις εντυπώσεις σου;μπορεις να στειλεις λινκ απο τα φόρουμ που είπες;
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Φίλε Κώστα,

τί κάνεις; ελπίζω να είσαι καλά. Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Είσαι σίγουρος ότι έκανες μικρομοτόρ ΦΥΕ; Γι να γίνω πιο συγκεκριμένος. Η εξαγωγή των τριχοθυλακίων έγινε με μηχανή ή με το το χέρι μία μία;

Πάντως το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλό για τα τριχοθυλάκια που έβαλες. Και καθαρό. Δηλαδή χωρίς ουλές κτλ.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Φιλε Costa24. Σου ευχομαι και εγω με την σειρα μου να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Μπορεις στειλεις την σελιδα και για το γερμανικο site να ριξουμε μια ματια? Το ιταλικο παντως εχει πολλες ενδιαφερουσες περιπτωσεις
 

costa24

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Ε.Α. είπε:
Φίλε Κώστα,

τί κάνεις; ελπίζω να είσαι καλά. Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Είσαι σίγουρος ότι έκανες μικρομοτόρ ΦΥΕ; Γι να γίνω πιο συγκεκριμένος. Η εξαγωγή των τριχοθυλακίων έγινε με μηχανή ή με το το χέρι μία μία;

Πάντως το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλό για τα τριχοθυλάκια που έβαλες. Και καθαρό. Δηλαδή χωρίς ουλές κτλ.
Για σου και σενα φιλε Ε.Α. και εγω σου ευχομαι οτι επιθυμεις.
Εγω εκανα σε μια κλινικη που κανει μονο ΦΥΕ με μικρομοτορ. Το ονομα της κλινικης ειναι BAKIRKOYSACEKIMI που ανηκει στον ομιλο ESTEWORLD στην Κων-πολη.
Ειναι αγνωστη κλινικη αλλα ενας γειτονας τουρκος εδω στη γερμανια εκανε πριν απο μενα και τον εκαναν καλη μεταμοσχευση. Τοτε δεν ηξερα οτι εξαγωγη με το χερι μια μια ειναι καλυτερα. Μαλλον
ο γιατρος που εκανε εξαγωγη των grafts ητανε πολυ εμπειρος.
Τωρα φιλε Ε.Α. πεσμου αφου ειδες απο κοντα εκεινον που εκανε εξαγωγη απο τα γενια του αφησε καθολου σημαδια ?
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Φίλε Κώστα,

πραγματικά εγώ που τον είδα δεν είχε σημάδια ο άνθρωπος. Δεν έβλεπες με τίποτα ότι κάποιος έκανε εξαγωγή τριχοθυλακίων!
 

Alex1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Η δική μου προσωπική άποψη είναι ότι εφόσον μόνο 3500 μοσχεύματα έχουν εξαχθεί από την δότρια με την μέθοδο FUE ίσως να είναι δυνατό να υπάρχει περισσότερη δότρια διαθέσιμη εκτός και αν έχει τραυματιστεί από την προηγούμενη μεταμόσχευση. Αν μπορείς ανέβασε ένα φώτο της δότριας για να κάνουμε μια εκτίμηση.
 

costa24

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

4 μήνες μετά . Σε αυτες τις φωτογραφιες ειμαι κουρεμενος με μηχανη 2-3 mm
 

Alex1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

costa24 είπε:
Σε αυτες τις φωτογραφιες ειμαι κουρεμενος με μηχανη 2-3 mm

Ευχαριστώ COSTA24 για τις φώτο. Απολογούμαι που δεν στο ζήτησα από χθες αλλά για να γίνει μια εκτίμηση για όλη τη δότρια περιοχή, μπορείς παρακαλώ να ανεβάσεις και φώτο από τα πλάγια?

Σε Χαιρετώ
Αλέξανδρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alex1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Για σου Costa24,

Λόγο εορτών έχω καθυστερήσει να απαντήσω.

Είναι γεγονός ότι στην δότρια περιοχή φαίνετε ότι τα μοσχεύματα δεν έχουν εξαχθή συμμετρικά. Σε κάποιες περιοχές φαίνεται να έχει γίνει υπεξαγωγή και σε κάποιες όχι.

Για 3500 μοσχεύματα θα έπρεπε τα σημάδια (white dots) να μην ήταν τόσο εμφανές. Μια δότρια περιοχή με μέση πυκνότητα συνήθως μπορεί να δώσει στην πρώτη διαδικασία γύρω στα 3000 μοσχεύματα , 2000 στην δεύτερη και 1000 την τρίτη φορά χωρίς να έχει επηρεαστεί πολύ η κοσμητική της εμφάνιση.

Συμπερασματικά η εξαγωγή πρέπει να γίνετε με:
• μια σωστή διάταξη,
• κυλινδρικό εξαγωγέα(punch) μικρότερου του ενός χιλιοστού,
• το να μην δημιουργούνται καταστρεμμένα μοσχεύματα (Transection) για να υποχρεώνεται ο ιατρός να εξάγει αρκετά περισσότερα ούτος ώστε να ξεκαθαρίσει τα 3000 υγιή μοσχεύματα που θα τοποθετηθούν
• τρόπο έτσι που ο τελικός αριθμός που θα μπορεί να εξαχθή να μην είναι πιο πάνω από αυτόν που θα δημιουργήσει ορατά σημάδια στην δότρια. (over harvesting)

Τώρα η δική μου προσωπική άποψη είναι ότι μπορεί να γίνει μια εξαγωγή γύρο στα 1000 μοσχεύματα από το κεφάλι αφού τηρηθούν οι πρόνοιες που έχω αναφέρει πιο πάνω.

Σε χαιρετώ
Αλέξανδρος
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

τώρα αυτό είναι συμβουλή από ειδικό, κριτική της εταιρίας στη τουρκία ή διαφήμιση από την hdc ???
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Αφού δεν μου απάντησε κανείς σε αυτό που ρωτάω απευθύνομαι στον Administrator.
 

Alex1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Εγώ σε αυτό το θέμα εκφράζω την προσωπική μου άποψη σαν ασθενής που πρόσφατα έχω προβεί σε διαδικασία FUE και σαν άτομο με εμπειρία στον τομέα.

Αν κάποιος πιστεύει ότι αυτά που έχω αναφέρει είναι ανακριβή μπορούμε να το συζητήσουμε στο συγκεκριμένο post η με προσωπικό μήνυμα.

Σας χαιρετώ
Αλέξανδρος
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Alex1 είπε:
Εγώ σε αυτό το θέμα εκφράζω την προσωπική μου άποψη σαν ασθενής που πρόσφατα έχω προβεί σε διαδικασία FUE και σαν άτομο με εμπειρία στον τομέα.

Alex1 είπε:
Είναι γεγονός ότι στην δότρια περιοχή φαίνετε ότι τα μοσχεύματα δεν έχουν εξαχθή συμμετρικά. Σε κάποιες περιοχές φαίνεται να έχει γίνει υπεξαγωγή και σε κάποιες όχι.

Για 3500 μοσχεύματα θα έπρεπε τα σημάδια (white dots) να μην ήταν τόσο εμφανές. Μια δότρια περιοχή με μέση πυκνότητα συνήθως μπορεί να δώσει στην πρώτη διαδικασία γύρω στα 3000 μοσχεύματα , 2000 στην δεύτερη και 1000 την τρίτη φορά χωρίς να έχει επηρεαστεί πολύ η κοσμητική της εμφάνιση.

Συμπερασματικά η εξαγωγή πρέπει να γίνετε με:
• μια σωστή διάταξη,
• κυλινδρικό εξαγωγέα(punch) μικρότερου του ενός χιλιοστού,
• το να μην δημιουργούνται καταστρεμμένα μοσχεύματα (Transection) για να υποχρεώνεται ο ιατρός να εξάγει αρκετά περισσότερα ούτος ώστε να ξεκαθαρίσει τα 3000 υγιή μοσχεύματα που θα τοποθετηθούν
• τρόπο έτσι που ο τελικός αριθμός που θα μπορεί να εξαχθή να μην είναι πιο πάνω από αυτόν που θα δημιουργήσει ορατά σημάδια στην δότρια. (over harvesting)

Τώρα η δική μου προσωπική άποψη είναι ότι μπορεί να γίνει μια εξαγωγή γύρο στα 1000 μοσχεύματα από το κεφάλι αφού τηρηθούν οι πρόνοιες που έχω αναφέρει πιο πάνω.

δηλαδή αν κατάλαβα καλά αυτά όλα που λες τα έμαθες μετά από 1 ή 2 επεμβάσεις που έκανες και όχι ότι δουλεύεις στην hdc ????????????????????????????????
 

BLuEArMy

Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Κωνσταντίνο πραγματικά απορώ που υπάρχει πρόβλημα; Γιατί δηλαδή γίνεται αυτή η επίθεση; Δε βλέπεις την υπογραφή του ανθρώπου; Το λέει ξεκάθαρα ότι δουλεύει εκεί!
Εξάλλου η εταιρεία αυτή είναι η μόνη σοβαρή που υπάρχει στο χώρο μας και που μόνο ευχαριστημένους ασθενείς έχει.. αντιθέτως με όλες τις άλλες! Ποιό το πρόβλημα αν πει τη γνώμη του ο άνθρωπος;
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Μεταμοσχευση FUE -micromotor 3500 grafts στη τουρκια

Εγώ δεν είπα τίποτα για τα αποτελέσματα τις hdc ούτε για την κλινική, έδωσα πολλές φορές συγχαρητήρια σε παιδιά για τα αποτελέσματα που έχουν από την hdc και όλοι ξέρουμε ότι είναι από τις καλύτερες στην Ευρώπη αλλά δεν γίνετε ένας εκπρόσωπος κλινικής να κάνει διαφήμιση και να κρίνει τη δουλεία άλλης κλινικής
 
Μπλουζα