Μεταμοσχευση 19.06.20, hdc, Βρυωνιδου, 3250 grafts, ratio 1.7, 37 ετών

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μόνο με μικροσκόπιο και από κάποιον που ξέρει να σου εξηγήσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Για να καταλάβω τώρα..ήταν δλδ πριν(όπως λέει και ο μπρατσελονα) γαμάτη η δοτρια και της έκαναν ζημιά τώρα με την επεμβαση..ξεκάθαρα είχε θέματα ο φίλος εδώ πριν την επεμβαση..τπτ δεν ήταν υπέρ του και από αυτό που βλέπω τώρα στο vs που κάνατε ομολογώ πως τον βλέπω σε καλά επίπεδα..αν με τέτοια δοτρια αρχικά,περίμενε πως θα είναι το ίδιο η δοτρια του μετά το χειρουργείο ,μάλλον θα πρέπει παιδιά να αναθεωρήσετε λιγάκι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H occipital του ήταν μια χαρά αεράτε. Τα πλαινά του όχι για αυτό και έπρεπε να γίνει μικρότερη εξαγωγή από εκεί και σαφώς όχι μονόπλευρη.
 

aeratos28

Just aeratos
Και λιγότερη εξαγωγή να γινόταν στα πλαϊνά ,ίδια εικόνα θα είχε πιστεύω.προβληματικο σημείο εξαρχής.γενικως η δοτρια του δεν..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα έχουμε γράψει κατ' επανάληψη. Δεν ειναι όλα τα κεφάλια για 3500 και 4000 εξαγωγές. Αδύναμες δότριες πρέπει να πάνε με λιγότερα και σαφώς το μέγεθος του punch παίζει ρόλο, ειδικά εδώ που είχε λεπτή τρίχα και τον έπαιρνε. Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως εδώ μετά την μμ είναι στην occipital.
 

oreo

Well-Known Member
Ένας τρελός στο ισπανικό φόρουμ νομίζω, είχε μέχρι το 2019-20 είχε κάνει 10 επεμβάσεις. Η τελευταία που έκανε τότε ήταν πάνω απο 500 nape kai body grafts για να ομογενοποιήσει την δότρια για να μπορεί να κάνει άλλη 1 στο μέλλον με cherry picking. Mustang λέγεται και την έκανε στο Dr.Mwamba .
 

aeratos28

Just aeratos
Σίγουρα μικρότερο χειρουργείο και σαν σύνολο θα έπρεπε να ήταν και το πρώτο, αλλά και το επόμενο αν και εφόσον κάνει..άτυχος έχει σταθεί ο φίλος από θέμα δοτριας.για μένα δεν θα έπρεπε να πειράξουν τα πλαϊνά του καθόλου..ότι μπορούσε να πάρει από φιλέτο και τέλος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε τον καραφλοδαίμονα τι έκανε.χαχαχαχαχαχααχαχα
Ένας τρελός στο ισπανικό φόρουμ νομίζω, είχε μέχρι το 2019-20 είχε κάνει 10 επεμβάσεις. Η τελευταία που έκανε τότε ήταν πάνω απο 500 nape kai body grafts για να ομογενοποιήσει την δότρια για να μπορεί να κάνει άλλη 1 στο μέλλον με cherry picking. Mustang λέγεται και την έκανε στο Dr.Mwamba .
 

Kalow

Member
Εάν έχεις φωτο της κλινικής πριν την μμ ανέβασε τες που έχουν καλύτερη ανάλυση. Γιατί είναι αρκετά θολές οι δικές σου πριν την μμ και φαίνεται see through και πριν και μετα
See through στη ληπτρια εννοω
Και λιγότερη εξαγωγή να γινόταν στα πλαϊνά ,ίδια εικόνα θα είχε πιστεύω.προβληματικο σημείο εξαρχής.γενικως η δοτρια του δεν..
Δυστυχώς οι αριθμοι δε κανουν ποτε λαθος. Οταν δε γίνονται μετρήσεις σε καθε υποπεριοχη του τριχωτου για να δεις ποσα μπορείς να βγάλεις σε μια μεταμόσχευση, αυτο το αποτέλεσμα εχει.
 

Kalow

Member
Σημερινες φωτο
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211110_020210.jpg
    Screenshot_20211110_020210.jpg
    135.3 KB · Προβολές: 216
  • Screenshot_20211110_020321.jpg
    Screenshot_20211110_020321.jpg
    137 KB · Προβολές: 226

Aldo

Well-Known Member
Πλάκα πλάκα, βγαίνουν μαργαριτάρια απ το φόρουμ…
Τέτοια βλέπεις κ λες που να πάω να μπω στον χορό…
Δεν παίζεις ζαρια καλύτερα.

Εγώ αυτο που παρατηρώ είναι το εξής, σε κλινικές Lorenzo κ σια , βλέπεις ασθενής
να κάνουν δυο κ τρια χειρουργεία εκεί κ να έχουν όντως ένα πολύ καλό αποτέλεσμα με διάρκεια.
Αυτό ειανι πολλά μαζί, αλλά κυρίως πλάνο μεταμοσχεύσεων.
Στα ανατολικόευρωπαϊκά, ο ασθενής συνήθως πηγαίνει μια φορά, γίνεται αρπακολατζιδικη η δουλειά που λέει και ο Αεράτος ….
Άμα βγουν βγήκαν, ότι έγινε έγινε στην δότρια

Κ όλα συνεχίζουν business as usual!

Δεν μας τα λένε καλά ΚΑΘΟΛΟΥ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ακριβώς, χαμηλός λογος και λεπτή τριχα (48micro) φερανε αυτο το αποτελεσμα. Δε νομιζω να φτανει η δότρια για hairline fix και middle crown. Θα δουμε στο μελλον. Η hairline με ενδιαφέρει πιο πολυ απο το υπόλοιπο.
Πόσο έχει η δότρια σου ακόμα?
Σύμφωνα με Lorens?
 

vlafo

Well-Known Member
To κεφάλι αυτό ήθελε για μια πολύ καλή κάλυψη τουλάχιστον 5000g+ δεδομένου του ντεσαβαντάζ της πολύ λεπτής τρίχας.
Έπρεπε να κάνει ένα πλάνο με 2 διήμερες επεμβάσεις με διαφορά 8 μηνών.
Κάθε επέμβαση έπρεπε να βγάλει max 2500 και ανα ημέρα 1300 περίπου και με μικρότερο punch.
Aλλά ακόμα και με το ίδιο punch να έκανε την εξαγωγή,πάλι δεν θα είχε θέμα λόγω του μικρού αριθμού που θα έβγαινε αλλά και της πολύ μικρής καταπόνησης της δότριας.
Έτσι έπρεπε να κινηθεί και με δεδομένο ότι είχε στα χέρια του τις μετρήσεις του.

Τα μαργαριτάρια αγαπητέ Aldo,αναφερόντουσαν πολυ διακριτικά και κομψά για όλους και όλες,απλά εδω μέσα κανένας δεν δίνει σημασία στα σημαντικά αλλά μόνο στα επιφανειακά.

Όταν όμως γίνει το κακό στον ίδιο τότε ανακαλύπτει στην πραγματική τους διάσταση τι ακριβώς συμβαίνει και κρύβεται από πίσω.

Βασικά οι σκελετοί που υπάρχουν δεν τους χωράει ούτε ο "Μarina Tower"που ετoιμάζεται στο Ελληνικό.
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ πάντως θα σταθώ και στο άλλο.Μια ένα μέλος που ποσταρε το συμβάν που δεν πήγε καλά με τον τύπο στο ξένο φόρουμ,μια ο φίλος εδώ που μετά από 14 μήνες έβαλε μια και έξω την δική του περίπτωση μμ στο καπάκι ,νομίζω η hdc αν ήταν στο χρηματιστήριο θα έκανε τρελή πτώση.Τιρκαλας από την άλλη πάει για νέο ρεκόρ απόδοσης μετοχής.Εσυ John τι λες;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ πάντως θα σταθώ και στο άλλο.Μια ένα μέλος που ποσταρε το συμβάν που δεν πήγε καλά με τον τύπο στο ξένο φόρουμ,μια ο φίλος εδώ που μετά από 14 μήνες έβαλε μια και έξω την δική του περίπτωση μμ στο καπάκι ,νομίζω η hdc αν ήταν στο χρηματιστήριο θα έκανε τρελή πτώση.Τιρκαλας από την άλλη πάει για νέο ρεκόρ απόδοσης μετοχής.Εσυ John τι λες;

Το ξανά ανάφερα στο προηγούμενο ποστ μου με τον ξένο ασθενή.
Από την στιγμή που μπήκα σε μια συνεργασία με την κλινική προσπαθώ να μειώσω τους πιθανούς κίνδυνους και ρίσκα με τον Theo όσο μπορούμε κρίνοντας από τις φωτογραφίες που μας στέλνουν το αν είναι κατάλληλος η ακατάλληλος ο ασθενής για μμ. και το έχουμε καταφέρει σε έναν μεγάλο βαθμό. Δηλαδή αν σας δείξω ποσά pm και mail που έχουμε απορρίψει μέλη για να προχωρήσουν για μεταμόσχευση θα μου πείτε μπράβο που δεν κοιτάμε τον ασθενή σαν τσέπη και μόνο.
Από εκεί και πέρα ο Γιατρός έχει το τελευταίο λόγο και όχι εγώ...Αυτός πρέπει να βάλει την τέχνη του εγώ μπορώ να κρίνω έως ένα βαθμό.
Με τον Kalow έχω μιλήσει και παλαιότερα. Πάντα ευγενικός μαζί μου. Φυσικά μπορεί να μιλήσει για οποίους προβληματισμους και παράπονα έχει.
 

Aldo

Well-Known Member
Τα μαργαριτάρια αγαπητέ Aldo,αναφερόντουσαν πολυ διακριτικά και κομψά για όλους και όλες,απλά εδω μέσα κανένας δεν δίνει σημασία στα σημαντικά αλλά μόνο στα επιφανειακά.

Όταν όμως γίνει το κακό στον ίδιο τότε ανακαλύπτει στην πραγματική τους διάσταση τι ακριβώς συμβαίνει και κρύβεται από πίσω.

Βασικά οι σκελετοί που υπάρχουν δεν τους χωράει ούτε ο "Μarina Tower"που ετoιμάζεται στο Ελληνικό.
Δεν μπορώ να διαφωνήσω σε καμία περίπτωση, ενδεχομένως να κάνουμε και λάθος ανα περιπτώσεις με το να μην είμαστε απόλυτα ευθείς και ειλικρινής εδώ μέσα.
Προσωπικα αποφεύγω να προσβάλω ανθρώπους, και σε καμία περίπτωση δεν αισθάνομαι άνετα να τους πω κάτι που θα στεναχωρήσει (ειδικά αυτούς που είναι στις αρχές) !
Τώρα το τι διαστάσεις πρπει να παίρνουν τα θέματα αυτά προς συζήτηση.
Ίσως καλό να ειανη και καρφιτσωμένο πάνω πάνω στο φόρουμ νήμα με τίτλο, « να τι μπορείς να πάθεις στα καλά καθούμενα»

Έχουν ρίσκο οι μεταμοσχεύσεις, και είναι σχεδόν πντα μόνομερες…
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To κεφάλι αυτό ήθελε για μια πολύ καλή κάλυψη τουλάχιστον 5000g+ δεδομένου του ντεσαβαντάζ της πολύ λεπτής τρίχας.
Έπρεπε να κάνει ένα πλάνο με 2 διήμερες επεμβάσεις με διαφορά 8 μηνών.
Κάθε επέμβαση έπρεπε να βγάλει max 2500 και ανα ημέρα 1300 περίπου και με μικρότερο punch.
Aλλά ακόμα και με το ίδιο punch να έκανε την εξαγωγή,πάλι δεν θα είχε θέμα λόγω του μικρού αριθμού που θα έβγαινε αλλά και της πολύ μικρής καταπόνησης της δότριας.
Έτσι έπρεπε να κινηθεί και με δεδομένο ότι είχε στα χέρια του τις μετρήσεις του.

Τα μαργαριτάρια αγαπητέ Aldo,αναφερόντουσαν πολυ διακριτικά και κομψά για όλους και όλες,απλά εδω μέσα κανένας δεν δίνει σημασία στα σημαντικά αλλά μόνο στα επιφανειακά.

Όταν όμως γίνει το κακό στον ίδιο τότε ανακαλύπτει στην πραγματική τους διάσταση τι ακριβώς συμβαίνει και κρύβεται από πίσω.

Βασικά οι σκελετοί που υπάρχουν δεν τους χωράει ούτε ο "Μarina Tower"που ετoιμάζεται στο Ελληνικό.

Σωστή η ανάλυση για το πλάνο. Το 1.7 όμως δεν είναι ο native λόγος του. Αυτός είναι μεγαλύτερος, περί το 2.2 στην occipital. Εδώ δεν είναι μόνο το πλάνο το θέμα αλλά και η επέμβαση.
 

Kalow

Member
Η εκτίμηση του εκπροσωπου ηταν να μπουνε 3800gr στην 1η μτ και περιπου 3000 στην δεύτερη. Στην ερώτηση αν φτανει η δότρια για τόσα, η απάντηση ηταν φτανουν γιατί εχεις πολυ μαλλί.
 
Μπλουζα