Μεταμοσχευση στο vancouver με τον dr hasson 09/11/09 --- 5,125 grafts

hairlosscursed

Well-Known Member
Γεια σε ολους.
Μολις επεστρεψα απο το Vancouver του Καναδα και μπορω εκ πειρας πλεον και εχοντας κανει και αλλες 2 αποτυχημενες μεταμοσχευσεις στην Ελλαδα να πω πως εμεινα πολυ εντυπωσιασμενος απο τον επαγγελματισμο,την ολη διαδικασια και την αφοσιωση που εχουν αυτοι οι ανθρωποι εκει σε αυτο που κανουν.Για αποτελεσματα ειναι παρα πολυ νωρις για να πω κατι γιατι πλεον ειμαι και πολυ καχυποπτος.Τουλαχιστον τωρα εχω την συνειδηδη μου ησυχη πως πηγα να δοκιμασω αυτο που θελω σε οτι καλυτερο υπαρχει και οχι σε αρπακολατζηδες οπως εδω και ας ταξιδεψα 15 ωρες και ας πληρωσα παραπανω.
Εκει συναντησα και αλλους 2 Ελληνες μελη του φορουμ οι οποιο πηγαν εξισου καλα και τους ευχομαι τα καλυτερα γιατι πιστεψτε με πως τα εξοδα η ταλαιπωρια του ταξιδιου και η ολη αγωνια ειναι αρκετα μεγαλη,αλλα ευχομαι και ελπιζω πως αξιζει τον κοπο.Για καποιον σαν και εμενα που εχει φαει παραμυθι και ταλαιπωρια 12 χρονια τωρα απο απατεωνες και παπατζηδες στην Ελλαδα,πηγαινοντας εκει παθαινει πολιτισμικο σοκ!!!και μονο τοτε καταλαβαινεις σε τι κουμασια ειχες μπλεξει τοσα χρονια...
Η επεμβαση μου κρατησε 14 ωρες.Στην Ελλαδα επειδη σαν λαος ειμαστε "ΓΑΤΟΙ" και γρηγοροι αλλα κυριως μαγκες και εξυπνοι μονο 5 και εισαι ετοιμος..ετοιμος με μια ουλη που οταν την ειδε ο Dr Hasson ειπε το εξης: "Jesus Christ...Who did That???"και αφου ειδε ολο το κεφαλι μου ειπε πως το πολυ να εχουν βγει 1000 με 1200 μοσχευματα απο τις προηγουμενες μεταμοσχευσεις και αυτα πολυ ανορθοδοξα τοποθετημενα με αθλια πυκνοτητα τα οποια ηταν ορατα χωρις καν μικροσποπιο αλλα με εναν απλο καθρεφτη...ενω υποτιθεται ειχα πληρωσει για συνολο 6000 μοσχευματα και για τις 2!!!!τα συμπερασματα δικα σας...
Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους σε οτι κανετε.


http://img97.imageshack.us/img97/1387/dsc00674lot.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

τα πρωτα 2000 5$ US και τα υπολοιπα 3$US... 19375 $US γυρω στα 13000 ευρω
 

aleksandros

New Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Συνχαρητηρια για την επιλογη που εκανες!
Καλα αποτελεσματα!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

ειδες τελικα που βγηκαν αρκετα???ελπιζω να μην χρειαστει να ξανακανεις το οτιδηποτε.....και ευχομαι τα αποτελεσματα να ειναι ετσι οπως τα θες!!!!!!
 

geofish

New Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Καλή επιτυχία σου εύχομαι hairlosscursed και από ότι βλέπω θα πας καλά και αν μπορείς ανέβασε μια Φώτο από την hairline. Δυο ερωτήσεις θέλω να σου κάνω.
Α) στην Ελλάδα πόσες τρίχες σου είπαν ότι σου βάλαν
Β) σε παλιό ποστ είχες πει ότι φόραγες πρόσθετο το έκανες για να καλύψεις την φαλάκρα ή γιατί ήταν κακό το αποτέλεσμα. Αν είναι το δεύτερο είναι ή μεγαλύτερη ζημιά που μπορούσαν να σου κάνουν.
Καλή επιτυχία και πάλι και περιμένουμε φώτος στην συνεχεία.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

κάλυψες μεγάλη επιφάνειά φίλε το αποτέλεσμά θα εξαρτηθη και απο τη δότρια σου καλα αποτελέσματά σου εύχομαι
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

το προσθετο τo φοραγα γιατι δεν εκαναν καλη δουλεια η μαλλον καθολου δουλεια οι τυποι εδω.
Οι 2 επεμβασεις συνολο μοσχευματων μου ειχαν πει 3500 η πρωτη και 2500 η δευτεηρη
Φιλε georgex τι εννοεις οτι το αποτελεσμα θα εξαρτηθει απο την δοτρια περιοχη την στιγμη που η δοτρια ηδη μοθ εβγαλε 5,125???σε ευχαριστω για τις ευχες σου...
οι φωτο που βλεπετε ειναι μονο τα μοσχευματα...εχω και αρκετα δικα μου που ειναι ξυρισμενα δερμα και δεν φαινονται ακομα...
φιλε panos1982 σου ευχομαι οτι καλυτερο και σε σενα και στον γιωργο που επιστρεφει σημερα!!!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Georgex6 είπε:
κάλυψες μεγάλη επιφάνειά φίλε το αποτέλεσμά θα εξαρτηθη και απο τη δότρια σου καλα αποτελέσματά σου εύχομαι

φαντασου ομως οτι ο comb εβαλε 5400 σε ενα αδειο κεφαλι ας πουμε...και ειδες τι καλα αποτελεσματα ειχε......
ενω τωρα εχουμε 5100 αλλα το κεφαλι που βλεπεις δεν ειναι αδειο....υπαρχουν αρκετες φυσικες αναμεσα στις εμφυτευμενες.....το λεω γιατι ολοι θα νομισετε οτι ηταν εντελως καραφλος αλλα ειχε αρκετο φυσικο μαλλι οποτε τα αποτελεσματα θα ειναι απο ικανοποιητικα και πανω.......
 

Leone

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Φιλε hairlosscursed σου ευχομαι και εγω ολοψυχα τα καλυτερα οπως και στα υπολοιπα παιδια το Πανο και οποιο αλλο παλικαρι πηγε Καναδα και επισης ειστε αξιοι συγχαρητηριων που μοιραζεστε τις εμπειριες αυτες μαζι μας και μας δινετε κουραγιο και ελπιδα.Αυτο που ηθελα να ρωτησω παλι απο την ιδια τομη σου πηρε μοσχευματα?Τι σου ειπε για τη τομη υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης?Για 800 με 1000 μοσχευματα αξιζει να παω και εγω εκει?Αν ναι τιμη περιπου τα 1000.Εχω κανει και εγω 3 μικρομεταμοσχευσεις στη hairline και λιγο κροταφους 2 με στριπ και μια με φυε.Εχω σχετικα καλο αποτελεσμα αλλα θελω πιο πυκνη hairline.Μπορει να δουλεψει για 3 φορα στην ιδια τομη η οποια σε μηκος βεβαια ειναι πολυ μικρη σε και οχι απο το ενα αυτι μεχρι το αλλο.Συνολο μεχρι σημερα εχω δωσει 1900 μοσχευματα.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Φιλε Leone κατ αρχην σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.
εμενα μου πηρε ακριβως πανω απ την παλια ουλη και δημιουργησε μια καινουργια, η οποια καλυπτει και λιγο την παλια.Ετσι ειχε την δυνατοτητα να τραβηξει περισσοτερα μοσχευματα.μπορουσε να την κλεισει αλλα δεν θα εβγαζε τοσα πολλα και ετσι προτιμησα να κανω δευτερη για να παρω μαξιμουμ μοσχευματα και ετσι εχω την επιλογη μετα απο εναν χρονο αν θελω να κλεισω την παλια και ετσι να βγαλω και αλλα λιγα...ελπιζω να μην με ενδιαφερει μεχρι τοτε....απλα λαβε υπ οψην σου πως κανενα κεφαλι δεν ειναι το ιδιο και καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη.μονο κατα προσεγγιση..με τα πολλα η παλια τομη ΝΑΙ μπορει αν θελω να την εξαφανισω και νε μεινει μονο η τομη του χασσον η οποια δεν εχει καμια απολυτως σχεση με αυτα τα καραγκιοζιλικια εδω.αν τωρα θες να πας δεν νομιζω να σου βγαλει μονο 1000 ασε που δεν αξιζει..αν πας πηγαινε και βαλε 3000-3500 να τελειωνεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spartangr01

New Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Καλα αποτελεσματα φιλε μου
Να σου κανω και εγω δυο ερωτησεις
1.αν θες να πεις που τις εκανες τις επεμβασεις στην Ελλαδα
να ξερουμε και οι υπολοιποι τι παιζει
και
2.αν παιρνεις φιναστεριδη η γενικοτερα χρησιμοποιεις κατι για τα μαλλια
και πως η αν τροποποποιησες την ρουτινα αυτη για την επεμβαση?
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

Γεια σου φιλε spartangr01 και σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.
Για τις επεμβασεις στην Ελλαδα δεν εχεις να σκεφτεις και πολλες...αυτην τη στιγμη ειναι 2 και 1 που εκλεισε..οποτε οποια και να παρεις ειναι και οι 2 απαραδεκτες.ονοματα δεν λεμε για ευνοητους λογους...φιναστεριδη επαιρνα σταματησα και προσφατα εχω ξαναρχισει + μινοξιδιλη 5%.
Αν θες γινε λιγο ποιο σαφης οταν λες ¨"τροποποποιησες την ρουτινα αυτη για την επεμβαση"τι θες να πεις ακριβως?????
 

jim250781

Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

hairlosscursed είπε:
Γεια σου φιλε spartangr01 και σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.
Για τις επεμβασεις στην Ελλαδα δεν εχεις να σκεφτεις και πολλες...αυτην τη στιγμη ειναι 2 και 1 που εκλεισε..οποτε οποια και να παρεις ειναι και οι 2 απαραδεκτες.ονοματα δεν λεμε για ευνοητους λογους...φιναστεριδη επαιρνα σταματησα και προσφατα εχω ξαναρχισει + μινοξιδιλη 5%.
Αν θες γινε λιγο ποιο σαφης οταν λες ¨"τροποποποιησες την ρουτινα αυτη για την επεμβαση"τι θες να πεις ακριβως?????

Καλημέρα φίλε μου...

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στο αποτέλεσμα πάνω από όλα...(Σίγουρη ευχή ;) )

Είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα...(3 μεταμοσχεύσεις Ελλάδα -2 FUE και 1 strip- και μετά στον Hasson για να διορθώσει τα σπασμένα)

Μου πήρε και μένα στριπ πάνω από αυτό που είχα , γιατί αν μου έπαιρνε και το παλίο μαζί (το άθλιο παλιό) θα έχανε πολλά μοσχεύματα.. Άρα προτιμήσαμε να έχω 2 ουλές και καλή πυκνότητα παρά 1 ουλή...

3 μήνες μετά αρχίζουν και βγαίνουν οι πρώτες τρίχες.. Το στριπ πίσω φαίνεται αν κουρέψω τα μαλλιά μου κοντά όπως πριν πάω στον Hasson(ίσως λόγω shocloss ή ότι έχω 2 ουλές τώρα)...

Θέλω να σε ρωτήσω το εξής... Εσύ είχες 2 στριπ και 1 ουλή?

Φαινόταν πριν με κοντό μαλλί?

Πιο πολύ σε ρωτάω για να δω τι παίζει με το πέρασμα του χρόνου σχετικά με την "πυκνότητα" γύρω από την ουλή...(ειδικά όταν μιλάμε για διπλή ουλή)

Και πάλι καλά αποτελέσματα.....
 

NGL

Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

jim250781 είπε:
Το στριπ πίσω φαίνεται αν κουρέψω τα μαλλιά μου κοντά όπως πριν πάω στον Hasson(ίσως λόγω shocloss ή ότι έχω 2 ουλές τώρα)...

για το παλιο strip μιλας jim?
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση στο Vancouver με τον Dr Hasson 09/11/09 --- 5,125 Grafts

2 στριπ και 1 ουλη απο τον χασσον.ειναι πολυ νωρις για να μπορω να πω κατι περι πυκνοτητας στο πισω μερος κλπ
 
Μπλουζα